Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mateuszr20471 - 08-05-2010 05:56

Nam obecnie do pierwszego skladu sa potrzebni playmaker i napastnik, no moze skrzydlowy na lawe, ale tylko wtedy gdy pozbedzeimy sie Tosica i Cleverleya, jezeli beda u nas dalej grac nie bedzie potrzeby kupowania skrzydlowego, Cleverley to moze byc nasz nowy Giggs, dlatego mysle ze w przyszlym sezonie Nani i Valencia powinni wystepowac srednio 70 minut na mecz, i regularnie dawac 20 minut mlodym czyli Obertanowi i Cleverleyowi.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 08-05-2010 07:13

Mubinio napisał(a):przy Nani i Valencii Cole po kontuzji może siedzieć tylko na ławce.
Spotkań w sezonie jest tak wiele, że nawet trzech równorzędnych skrzydłowych będzie narzekało na przemęczenie, urazy. I zapewne nie raz się zdarzy, że zagra co najwyżej jeden.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 08-05-2010 08:00

Dlategóż też mamy dawać szanse młodym (Obertan, Welbeck - poza napadem może grać na prawym skrzydle, Tosic jak nie odejdzie, Cleverley, Park - mało wam?).


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Chudy - 08-05-2010 08:46

Szanse młodym to się daje w Curling Cup, albo w końcówkach meczów. Pozycje powinne być obsadze ze zmiennikami, a miejsce dla młodzieży też przecież jest. Obecni młodzi skrzydłowi są za słabi żeby stanowić o sile zespołu.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 08-05-2010 08:52

Ja w Obertanie widzę potencjał na ten sezon nie tylko do CC czy końcówek i wg mnie może stanowić o sile zespołu (moje zdanie, nie trzeba się z nim zgadzać, ale przyznajcie, że występ z Wolfsburgiem miał wyśmienity - a to nie jest żaden Carling Cup, tylko Liga Mistrzów). Tosica forma jest niesamowita w Bundeslidze - myślę, że już czas, żeby pokazał choć 3/4 takiej formy na boiskach angielskich. Park - ograny, nie ma się co spierać. Na końcówki i CC - Cleverley, Welbeck.

Oczywiście, kupować można, ale nie jest to wg mnie koniecznością. Poza tym jakby tak Szkot kupił Silvę to mamy 2w1 - AMC i skrzydłowego.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Czary - 08-05-2010 11:43

Mubinio napisał(a):Tosica forma jest niesamowita w Bundeslidze - myślę, że już czas, żeby pokazał choć 3/4 takiej formy na boiskach angielskich.

Dobre występy przeciw potęgom takim jak Bochum, Norynberga czy chociażby Hannover to miewa wielu zawodników. Jeśli Koln będzie chcieć Serba i złożą ofertę powyżej 5mln ojro to ja bym się nie zastanawiał tylko sprzedał Zorana.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 08-05-2010 13:22

No tak samo można też mówić, że Cleverley się nie nadaje na nic, bo strzelał gole w niższej lidze angielskiej, Welbeck też. Zresztą nie ma chyba co już pisać w tym temacie, jedni sądzą tak, inni inaczej, Ty jesteś sceptycznie nastawiony, ja raczej optymistycznie, a wszystko i tak oceni na końcu Alex i on zdecyduje, kto będzie grał. Ale chyba będę jednak dość zdziwiony, jak kupi akurat skrzydłowego, a nie środkowego pomocnika czy napastnika lub bramkarza.

Ale np co do takiego Kiko Machedy jestem przekonany, że za jakieś 2-3 sezony będzie bardzo poważnym kandydatem do podstawy, a i w następnym sezonie myślę, że coś sobie pogra. Silny, dość wysoki, i wg trenerów ma niesamowity talent do wykańczania akcji. Ale np taki Hernandez też ma niesamowity bilans bramkowy w Chivas (zaraz ktoś pewnie napisze, że co to jest liga meksykańska) i też myślę, że coś może zdziałać w sezonie 2010/11. Jedyne co bym jeszcze namieszał u nas w ataku (pod warunkiem, że są na to pieniądze) to sprzedaż Berby i kupno kogoś, kto bardziej pasuje stylem do United - przede wszystkim kogoś szybszego, bo chyba nie muszę nikogo przekonywać co do tego, że chyba najgroźniejszą bronią ManUtd jest szybki kilkupodaniowy atak, a jeszcze lepszą szybki kontratak, więc trzeba by kogoś takiego poszukać. A nie pamiętam już w którym meczu Berbatov wychodząc sam na sam z bramkarzem zamiast pobiec i strzelić - odwrócił się z piłką. Czyli zachował się raczej jak defensywny pomocnik ;d A może tak fenomenalną bułgarską technikę można by przekuć na środkowego pomocnika (coś jak z Alanem Smithem, tylko w tym wypadku na ofensywnego)? Jak chodzi o napad to do głowy mi przychodzi natychmiast Benzema, ale po ostatniej jego wypowiedzi chyba nie mamy się co łudzić. A co się dzieje z Obafemi Martinsem? ;d Aguero? Villa? Nie mam jakoś specjalnie "upatrzonego" napadziocha, myślę, że Szkot powinien na ten temat trochę pomyśleć.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Czary - 08-05-2010 13:29

Mubinio napisał(a):A co się dzieje z Obafemi Martinsem?

Pogrywa w Wolfsburgu, kilka bramek ustrzelił w tym sezonie.

Co do Chicharito to się zgadzam. Też łącze z nim duże nadzieje.

Imo Cleverley bardziej obecnie zasługuje na grę w pierwszym składzie niż Tosić. Jeśli Serb jest taki dobry, to od dawna byłby gwiazdą rezerw i dostawałby regularnie szanse w CC. SAF widział na treningach co pokazuje i to chyba nie ten poziom. Zobaczymy, czy dostanie drugą szansę.

E: Chodziło mi o VFL, tylko jakoś z rozpędu napisałem Werder :oops:


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 08-05-2010 13:47

Czary napisał(a):
Mubinio napisał(a):A co się dzieje z Obafemi Martinsem?
Pogrywa w Werderze, kilka bramek ustrzelił w tym sezonie.
Obafemi Martins gra w VLF Wolfsburg. Trener niemieckiej drużyny rzadko na niego stawia. Prym w ataku wiodą Dzeko i Grafite. Jednak Obafemi jak gra to strzela.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 08-05-2010 14:37

Czary napisał(a):Pogrywa w Werderze, kilka bramek ustrzelił w tym sezonie.

W Wolfsburgu Wink

Berbatov złym napastnikiem przecież nie jest, ale do stylu gry United nie za bardzo pasuje. Ktoś może powiedzieć, że świetnie podaje, ma fantastyczną technikę itd itd. Ok, tylko co będzie jak na OT zawita ofensywny pomocnik z prawdziwego zdarzenia, jaka wtedy będzie rola Bułgara w drużynie, który bardziej 'robi' za łącznika pomiędzy pomocą a atakiem aniżeli sprawdza się w roli osamotnionego napastnika. Z kupnem napastnika bym się jeszcze wstrzymał, chyba że opuści nas Berba.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - El Polako - 08-05-2010 18:43

Jeśli w przyszłym sezonie chcemy walczyć o więcej trofeów niż CC to potrzeba nam min 2napastników(bardzo dobrej klasy), jednego mamy więc brakuje nam jeszcze jednego bo Berba pokazał że się nie nadaje. W sezonie gdzie zdominowaliśmy Anglię i CL mieliśmy bodajże 3napastników(Roo, Berba i Tevez)


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 08-05-2010 18:50

Wtedy mieliśmy przede wszystkim Ronaldo.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 08-05-2010 19:02

Teraz mamy Rooneya i przede wszystkim zespół, w którym trzeba wprowadzić jedną góra dwie korekty.

El Polako napisał(a):Jeśli w przyszłym sezonie chcemy walczyć o więcej trofeów niż CC to potrzeba nam min 2napastników(bardzo dobrej klasy), jednego mamy więc brakuje nam jeszcze jednego bo Berba pokazał że się nie nadaje.
Berbatov pokazał, że się nie nadaje na lidera zespołu, to fakt. Jednak jest wystarczająco dobry by grać w United. Ludzie nie dajmy się zwariować. Rooney jeszcze niedawno też strzelał po 12 bramek na sezon i jakoś nikt nie pisał, że powinien odejść.
Już mam po dziurki w nosie tego ciągłego psioczenia na Bułgara. Jeśli Fergusona uzna, że jest ktoś lepszy niż Berbatov i przyda się zespołowi, to go kupi. Nie musicie przy każdej okazji pisać jaki to Berbatov jest ble...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 09-05-2010 10:52

Cytat:Wayne Rooney has called on Manchester United to open the cheque book and buy a big-name striker for next season.
"If we can bring in two big-name players in it would give us a good chance of getting the league back if Chelsea do win it," he told The People.

"If you look at the team in 1999 that won the treble we had four forwards, all capable of scoring goals.

"Now there is me, (Dimitar) Berbatov and Michael Owen. There is Federico Macheda too, but if we can get one more top forward in it would give us the right balance."

Cytat prosto ze Sky Sports, czyli coś jednak jest na rzeczy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Matti888 - 12-05-2010 18:22

<a class="postlink" href="http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/primera-division/2009-2010/barca-chce-sie-pozbyc-ibry_sto2323121/story.shtml">http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/pri ... tory.shtml</a>
Bierzemy? 8-)
Fajna plotka. Widać, że lato coraz bliżej.