Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 10-07-2010 16:06

Hmm od pola karnego do pola karnego biega Fletch, Anderson jak nie jest kontuzjowany też raczej tak gra.

Może się mylę, ale wg mnie potrzeba właśnie raczej OPŚ biegającego od środkowego koła do pola karnego przeciwnika (z owym polem włącznie) i podającego niekonwencjonalne piłki i umiejącego huknąć. Fletcher rzadko kiedy zagra piłkę nieschematycznie, a Anderson nie strzeli. Już nawet zacząłem zastanawiać się nad tym, czy Gibson by nie pasował na typowego ofensywnego pomocnika - ma pierdolnik w nodze, a podań krótkich się może jakoś tam lepiej poduczyć - no ale elementu zaskoczenia w postaci nieszablonowego passu w jego wykonaniu raczej nie ujrzymy.

Problemem jak dla mnie jest to, że nie mamy za bardzo zawodników (poza Rooneyem i Nanim) którzy jedną akcją mogą zrobić różnicę. I to nie raz na 15 meczy, ale raz na 2 albo i w każdym meczu. Zespół - OK, ale ktoś te gole musi strzelać, ktoś musi wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności, gdy innym nie idzie. I nie może być to non stop Rooney i czasami Nani.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 10-07-2010 19:06

Jak SAF nie poczyni jakichś zdecydowanych kroków by wzmocnić środek pola to zostaniemy na prawde w czarnej dupie! Owen znów ma problemy z kolanami, Ando kontuzja i wielki znak zapytania odnośnie formy, Carrick szału ani różnicy na plus nie robi więc na dobrą sprawę zostają Fletch, Scholsy, który jest już raczej (głownie z racji wieku) tylko uzupełnieniem składu i Gibon, który wiadomo jakie ma plusy i jakie minusy.
Sam już nie wiem kogo bym widział u nas na środku. Na szczęście od takich dylematów i rozważań jest Ferguson, a ten coś na pewno zrobić powinien.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 11-07-2010 06:56

Cytat:- Myślę, że nasz skład jest silniejszy niż w poprzednim sezonie, szczególnie w przypadku młodych zawodników, którzy są bogatsi o doświadczenie zyskane przez miniony rok - przyznał Ferguson. - Nie mam pojęcia kto wymyślił te doniesienia o Sneijderze. Jak ktoś może odrzucić ofertę, skoro nawet takowej nie było?

<a class="postlink" href="http://mufc.pl/aktualnosci/14927/ferguson-oferta-za-sneijdera-to-bzdura/">http://mufc.pl/aktualnosci/14927/fergus ... to-bzdura/</a>

To tyle, jeśli chodzi o Sneijdera. Zupełnie nie mam pojęcia, skąd wzięła się myśl, że sir Alex będzie starał się go ściągnąć, a Moratti będzie pozwoli mu odejść.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 11-07-2010 10:21

Hmm skąd się wzięła ta myśl... Kilka, jak nie kilkanaście doniesień prasowych to wyraźnie sugerowało. Już nie zwracam uwagi na doniesienia ze źródeł typu goal.com czy tribalfootball.com (oczywiście to są portale internetowe, a nie bezpośrednie źródła), ale takie Sky Sports informowało, że Moratti powiedział, że takowa oferta była. A do tej pory jeżeli coś pisało na Sky, to było to faktem.

Zwracam też uwagę na drugą rzecz - dementi SAFa pochodzi z Daily Mail, które jest także brukowcem. Także na dobrą sprawę to my nie wiemy nic. A to, że Sneijder nie przejdzie, to wiedziałem od dawna, i nie potrzeba tu żadnych newsów. Po co ma tu przechodzić, hę?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 11-07-2010 10:52

Jak będzie dużo gównianych artykułów, to niekoniecznie znaczy, że sprawa jest poważna. Po prostu usypała się kupa gówna.

Ale w tymże Daily Mail jest cytat. Mogą sobie do woli pisać o źródłach w klubie, zainteresowaniu, chęciach, zapytaniach, rozmowach, ale tutaj jest cytat z sir Alexa.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - matys - 11-07-2010 11:28

Ale czemu gównianych artykułów? Po prostu cytowali Morattiego, który powiedział, że złożyliśmy ofertę za Sneijdera. To czy oferta była to już inna sprawa.

Ściemniać może zarówno jeden, jak i drugi.

Moratti mógł tak ściemnić, żeby jeszcze bardziej podbić cenę za Wesa, a my możemy kręcić, że niby go nie chcemy, żeby np. te kurwiszony zza miedzy nas nie uprzedziły. Bo jak wiadomo, kogo chcemy my, to chcą i oni.

I właśnie pewnie jak kogoś kupimy, to po cichu, bez wielkiego rozgłosu, coś jak z Nanim i Andersonem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 11-07-2010 12:26

Szczerze mówiąc nie mam obsesji ściągnięcia zawodnika, który robi różnicę. Śmiem twierdzić, że w starciach pomiędzy wielkimi drużynami w obecnych czasach nie decydują indywidualne wyczyny pojedynczego zawodnika (no chyba, że się ma na nazwisko Messi). Jako zwolennik 433 twierdzę, że trójka w przodzie powinna mieć dużo swobody, a reszta powinna na nich zapieprzać. Zresztą lubię typ środkowego pomocnika na wzór Fellainiego, czy Toure, którzy potrafią niemal wszystko (oczywiście nie olśniewają kibiców swoimi sztuczkami), a do tego są piekielnie silni i wybiegani. Do tego potrafią grać z powodzeniem w 442 jak i 433 - marzę właśnie o takim zawodniku.

Mówiłem przed sezonem, że potrzebny jest nam DM (niestety nie myliłem się co do Hargo) i CM. Boję się jednak, że kupimy tylko jednego i to niestety niezbyt klasowego.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - matys - 12-07-2010 15:40

sebos_krk napisał(a):Już dzisiaj po raz drugi to pisze w drugim miejscu, ale wstyd by mi było, jakby ktoś taki jak balotelli zakładał koszulkę z Diabłem na piersi.
Możliwe, że się będziesz musiał z tym oswoić.

Wszystko wskazuje na to, że SAF chciałby go widzieć u nas, kwestia tylko tego, czy uda się nam go przekonać do gry w lepszej części Manchesteru.

Nie jestem przekonany do tego gościa. Przynajmniej pod względem jego charakteru.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - ZasadKG - 14-07-2010 21:10

I znowu tak jak we wcześniejszych tematach - niestety nie przeczytam ponad 100 stron tematu, więc napisze od razu o tym co ja myśle Smile

W aktualnym składzie Manchesteru United potrzebujemy zawodnika wyłącznie na jedną pozycje - środkowy pomocnik, bardziej defensywny, aczkolwiek przy lekkiej zmianie koncepcji gry ofensywny też się nada ; )
Dlaczego? Bo Fletcher potrzebuje partnera, jeśli Carrick się nie obudzi (w co wątpie, tzn. wątpie żeby się obudził), to nie mamy praktycznie nikogo. Średni na jeża Anderson, napierdalający z każdej piłki Gibson, za stary na gre w każdym meczu Scholes albo kontuzjowany Hargo? Nie nie nie ; P


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - paolo - 14-07-2010 21:22

ZasadKG napisał(a):I znowu tak jak we wcześniejszych tematach - niestety nie przeczytam ponad 100 stron tematu, więc napisze od razu o tym co ja myśle Smile

Wystarczy luknąć na 2-3, max 4 strony wstecz i już jesteś w temacie. ;]


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 15-07-2010 08:34

Nie wiem o co cho z tym "napierdalaniem" Gibsona. Jak ma do tego talent, to powinien to robić. Mimo "napierdalania z każdej pozycji" i tak najczęściej piłka leci w światło bramki. Chciałbym, żeby wszyscy tak potrafili, a nie jakieś przestrzelenia kwalifikujące się na home run.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - ZasadKG - 15-07-2010 08:52

Panopticum, całkowicie sie z tobą zgadzam, oczywiście w dużej części jest to zaleta Gibsona, bo chłopak ma uderzenie naprawde z najwyższej półki. Problem zaczyna pojawiać się wtedy, kiedy zamiast rozejrzeć się i rozegrać piłke (do czego bądź co bądź zmusza go pozycja..) on i tak dalej strzela ;P


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 15-07-2010 09:14

Mnie się to podoba, bo nieźle zwiększa opcje w ataku. Nigdy nie będą wiedzieć, czy Gibson czasem nie pierdolnie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - TomekManchester - 15-07-2010 16:41

Najlepszy był by Balloteli o którym dużo słychać ostatnio.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Matti888 - 15-07-2010 18:11

Raczej go nie kupimy. Dyrektor sportowy Interu powiedział, że Balotelli jest bezcenny i nie mają najmniejszego zamiaru go sprzedawać.