Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 20-07-2010 11:26

michal85 napisał(a):A nie czasami ok 15 ? Smile

Nieoficjalnie pisali o 10Ł za Chrisa i 7Ł za Hernandeza.

Ja jakoś też nie widzę ani Berby ani Andersona jako typowego (o ile jeszcze istnieje takie pojęcie) ofensywnego pomocnika. Berba, pomimo nienagannej techniki, jest jednak za wolny. Ando z kolei bardziej wywiązuje się z zadań defensywnych, do tego ma nijaki strzał. Pod tym względem już lepiej jest postawić na Gibona, którego jakby nauczyć techniki i większej celności podań to byłby wyżej w hierarchii od Brazylijczyka.
Więc wciąż, pomimo zapewnień sir Alexa czekam na jakiś ruch transferowy związany z obsadą właśnie środka pola.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 20-07-2010 12:32

Gibson w zeszłym sezonie był lepszy niż Anderson. DLa mnie Gibbo to lepsza opcja w 433 jako ten bardziej wysunięty pomocnik niż Brazylijczyk.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - fasol - 20-07-2010 18:29

Popieram Michała, Anderson nie podoła pociągnąć drużyny do przodu w kluczowych momentach. Prędzej młody Gibson. Mam nadzieję, że to jednak zagrywka SAF-a i dołączy jakiś ofensywny pomocnik bo taki jest teraz potrzebny. Aby kreować atak pozycyjny - bo takim zagramy większośc ligowych meczy, gdyż rywal raczej się nie odkryje i będzie liczył na kontry - pozostaje nam stary(ale jary) Scholes i ...tyle(obym się mylił). Anderson, Carrick po tym co pokazali w zeszłym sezonie nadają się na puchar Ligi. Fletcher to raczej pomocnik defensywny, jest wspomniany Gibson. Jednak ktoś na środek by się przydał. Taki Ozil byłby ok, choć za głośno jakoś o nim na rynku aby trafił do Nas. Tak mi się wydaje.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mateuszr20471 - 20-07-2010 19:12

O ile pamietam to we wrzesniu 2009 roku Ferguson wyslal list Defourowi - <a class="postlink" href="http://mufc.pl/aktualnosci/13033//">http://mufc.pl/aktualnosci/13033//</a>, wiec mysle ze jezeli bedziemy kupowac ofensywnego pomocnika to kupimy albo Defoura ktoremu Ferguson wyslal list, albo Milnera ktorego Ferguson wiele razy chwalil. Kadra na nastepny sezon (bez weteranow)
B.VDS,Kuszczak,Amos
OB. Rafael,O'Shea,Ferdinand, Vidic, Smalling, Evans, Evra, Fabio
PS. Valencia, Cleverley
LS.Nani, Obertan
DP.Carrick, Fletcher, Gibson, Hargreaves?
OP.Anderson, Park, Defour/Milner/inny pomocnik
N. Rooney-Hernandez
Berbatov-Diouf
Macheda-Welbeck


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 20-07-2010 19:50

Jeżeli chodzi o strzały Andersona - to nie jest tak, że on strzelać nie umie. Bramka z wolnego z Boca, gol z Tottkami - coś tam umie, jeszcze kilka ładnych goli dla młodzieżówki Brazylii. On ma coś z psychiką, brakuje mu "pewności strzału". Raz strzeli b. dobrze, a raz fatalnie (ostatnio zdecydowanie częściej). Ale wg mnie stać go na to, żeby strzelał bardzo dobrze cały czas. Od tego są treningi. A poza tym nieszczęsnym strzałem Anderson ma wszystko, czego potrzebuje OPŚ - szybkość, zwinność, przyspieszenie, kreatywność, niekonwencjonalne podanie, siła fizyczna też niczego sobie. Ja wam mówię, że z nim jest jak z Nanim - w końcu jego forma eksploduje i wtedy krytycy zamilkną. Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 21-07-2010 07:25

Mubinio napisał(a):A poza tym nieszczęsnym strzałem Anderson ma wszystko, czego potrzebuje OPŚ
niecelne
Mubinio napisał(a):niekonwencjonalne podanie

Co nam z jego kreatywności, co nam z jego prób podań. On dużo widzi na boisku, często próbuje naprawdę dobrych zagrań, ale najczęściej piłka nie dochodzi do napastnika. Pewnie poprawi ten element, ale nie na tyle, że pozwoli mu to prowadzić grę w jednym z największych klubów świata. To musiałby być skok o dwie klasy. Ja temu nie daję wiary.
Jednak też nie używałbym określeń jak fasol, że Carrick i Ando nadają się na puchar ligi. To wciąż ważne ogniwa zespołu, szczególnie Michael robi dobrą robotę, często jest w cieniu innych i nawet jeśli zdarzył mu się słabszy sezon nie ma co z tego powodu robić problemu.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - fasol - 21-07-2010 12:01

sebos_krk napisał(a):Jednak też nie używałbym określeń jak fasol, że Carrick i Ando nadają się na puchar ligi. To wciąż ważne ogniwa zespołu, szczególnie Michael robi dobrą robotę, często jest w cieniu innych i nawet jeśli zdarzył mu się słabszy sezon nie ma co z tego powodu robić problemu.

Fakt, może trochę przesadziłem z tym Carling Cup-em jednak zarówno Carrick jak i Ando nie mają(przynajniej do tej pory) tego ciągu na bramkę. Brakuje mi u nich "otwierających" podań do Wazzy, Berby czy skrzydłowych. Przydałby się ktoś przebojowy, dobrze operujący piłką i potrafiący uderzyć silnie i celnie(co w ostatnim sezonie było problemem u wyżej wymienionych zawodników)


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Czary - 21-07-2010 12:08

E tam. Carrick już nie raz otwierał jednym świetnym podaniem drogę do bramki naszym napastnikom. Trzeba też zauważyć, że Carrick to bardziej DM niż AM i rozgrywanie, strzelanie, asystowanie nie jest jego głównym zadaniem na boisku.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - fasol - 21-07-2010 13:27

Czary napisał(a):Carrick to bardziej DM niż AM i rozgrywanie, strzelanie, asystowanie nie jest jego głównym zadaniem na boisku.

Właśnie o to mi się rozchodzi. Oprócz wiekowego Scholesa nie ma kogoś kto rozegra,strzeli,zaliczy asystę. DM to również Fletcher,a my nie jesteśmy ekipą która ma się bronić i czychać na kontry tylko kreować grę. Oczekuję ładnej dla oka i skutecznej gry ofensywnej, a mając większość pomocników defensywnych będzie o to ciężko. Dlatego chętnie bym widział przebojowego ofesywnego pomocnika.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 21-07-2010 13:37

Czary napisał(a):Carrick już nie raz otwierał jednym świetnym podaniem drogę do bramki naszym napastnikom. Trzeba też zauważyć, że Carrick to bardziej DM niż AM i rozgrywanie, strzelanie, asystowanie nie jest jego głównym zadaniem na boisku.

Będąc czepialskim można by napisać, że ostatnio nieco się przekwalifikował i świetnie podaje teraz głównie do naszych obrońców <niesforny> a czepiając się dalej i nieznośniej dochodzi się do wniosku, że ciężko stwierdzić jakie było jego główne zadanie na boisku w poprzednim sezonie. Mi na plus w pamięć zapadło tylko to, że godnie zastępował Rio i Vide na środku obrony...

Kuleje strasznie ten nasz środek pola i SAF to widzi. Widze tu dwa scenariusze: po cichu przygotowywany jest jakiś transfer, albo Ferguson ogłosił się nieomylnym i wierzącym aż nadto we własną kadrę, co w kluczowych momentach może okazać się zgubne.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 21-07-2010 13:49

Nie do końca można mówić o takich zawodnikach jak Carrick, Pirlo, czy ALonso jak o Dmach. To są po prostu cofnięci rozgrywający, ludzie którzy często mają kolosalny wpływ na grę zespołu, a niekoniecznie ich praca jest dostrzegana. Regulacja tempa gry, madre rozgrywanie piłki (nie w stylu Ando - raz za razem holywoodzkie piłki). W ubiegłym sezonie w tej roli widzieliśmy Scholesa i świetnie sobie dawał radę, ale jedynie w sytuacji kiedy miał dwóch kolegów do pomocy w środku pola.

A jeśli ktoś nie pamiętam świetnych występów Carricka z Arsenalem na Emirates, z Cheslea na Stamford czy z City w Pucharze Ligi to trudno. Stać go na wiele, kwestia tego czy będzie wystarczająco silny i wróci do wysokiej dyspozycji.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 21-07-2010 17:02

Przyznam, że 'odważne' jest stawianie Carricka obok Pirlo czy Alonso. Carrick to już nie ten sam Carrick jak choćby z sezonu 07/08, kiedy na prawde był pewnym punktem pomocy jak i zespołu. Z każdym kolejnym sezonem jego forma jest coraz mniej pewna, ma coraz więcej złych meczy a jego rola w United jest o wiele mniejsza.
Podobnie jak SAFowi tak również i mi podoba się uniwersalność pomocników, jak choćby wspomniany Pirlo czy Lampard, którzy są OM a jednocześnie angażują się dosyć często w zadania defensywne, a także uniwersalni w drugą stronę jak choćby Fletcher czy Yaya, którzy z kolei są świetnymi DM do tego robią dużo zamieszania, a przynajmniej uczestniczą bardzo aktywnie w akcjach ofensywnych.

Pisząc o Michaelu w ten sposób wcale nie życzę mu źle. Jest on zawodnikiem mojego ukochanego klubu więc dziwne byłoby jakbym liczył na moment/momenty kiedy powinęła by mu się noga. Liczę zatem, że być może w tym sezonie zmobilizuje się i pokaże rzeczywiście tego samego Carricka sprzed dwóch sezonów.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Matti888 - 21-07-2010 17:30

danieltwi napisał(a):Przyznam, że 'odważne' jest stawianie Carricka obok Pirlo czy Alonso

Może tak, ale Pirlo to też nie ten sam Pirlo, co kiedyś.
Z resztą się zgadzam.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 21-07-2010 17:50

Przecież nie chodziło o to, że Carrick jest tak samo dobry jak Pirlo, tylko że jest zawodnikiem tego samego typu.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 21-07-2010 17:59

panopticum napisał(a):Przecież nie chodziło o to, że Carrick jest tak samo dobry jak Pirlo, tylko że jest zawodnikiem tego samego typu.

Wiem Wink Chociaż umiejętności powyższej trójki też wziąłem pod uwagę pisząc wcześniejszego posta. Bo nie dam wiary nikomu kto w tej chwili mówi mi o Carricku jako o cofniętym rozgrywającym...