Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 21-07-2010 19:10

A czemu? Bo miał słabszy sezon? W 2008/2009 był w tym świetny, podstawowy zawodnik środka pola.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 21-07-2010 19:13

Nie musisz dawać wiary. Wystarczy mecze oglądać, a Carrick to właśnie ten sam typ zawodnika co Pirlo i Alonso tj. cofnięty rozgrywający (nie rozumiem jak w dyskusji mogło się pojawić nazwisko Lampard?). Strasznie szybko co niektórzy zapominają ile dobrego dany zawodnik zrobił. Każdemu zdarza się słabszy sezon (wspomniany wcześniej Alonso też taki miał - ten przed ostatni jego sezon w Liverpoolu), a tym bardziej zawodnikowi, który rozegrał w ostatnich latach morderczą wręcz ilość spotkań. Nie mówię, że Michael na 100% się odbuduje, też mam wątpliwości i dlatego chętnie zobaczyłbym wzmocnienie w środku pola, ale nie dajmy się zwariować - Carrick umiejętności ma.

PS Pirlo to żaden ofensywny pomocnik. Na początku swojej kariery może i tak grał, bodaj w Bari.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 21-07-2010 19:41

A czy ja gdzieś napisałem, że nie ma? Piszę jedynie, że w tym sezonie się zagubił, fakt ogólnie jako do jego osoby odnoszę się trochę ironicznie poddając nieco pod wątpliwość jego skillsy. Ja mu życzę z całego serca żeby znów jak te dwa lata temu był podstawowym zawodnikiem w środku do spółki z Fletchem, ale co jeśli powtórzy się sytuacja z obecnego sezonu? Co jeśli Ando będzie po kontuzji długo wracał do formy? i wreszcie: czy Hargo w końcu zagra? Wszyscy zgodnie tu twierdzimy, że wzmocnienie środka pola jest KONIECZNE, niezależnie od tego jaką opinie wyrażamy na temat danych zawodników z obecnego składu i tego jak rzeczywiście prezentują się na boisku.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - ZasadKG - 21-07-2010 20:41

Jeżeli chodzi o środek pola to na chwile obecną mamy wyłącznie jednego pewnego zawodnika - Fletchera, no bo Carrick gra straszną kupe i wątpie w jego obudzenie się, Anderson to Anderson, drzemie w nim zajebiście wielki potencjał, ale coś nie może go obudzić, mam nadzieje że w tym sezonie mu sie uda, Scholes - no nie za bardzo nadaje sie do gry w każdym meczu, poza tym nie ma juz tych wszystkich umiejetności jakimi dysponował kiedyś. Hargo - ehh ; /, Gibson - póki co to raczej melodia przyszłości.

Dlatego najpilniejszym transferem jest transfer jakigoś kreatywnego, spełniającego bardzo dobrze zadania ofensywne pomocnika środkowego typu Sneijder czy VdV ; )


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maryjusz - 25-07-2010 10:47

witam jeśli chodzi o ofensywnego pomocnika to sądzę ze nadawał by się Samir Nasri(Arsenal) jest on kreatywny i potrafi umiejętnie podłączać się do akcji. Potrafi on też jak trzeba strzelić bramkę w doskonałym stylu. Sadzę ze byłby on godny, następcą np: Fletchera. Można by także kupić Snejdera ale sądzę, że byłby to zbyt kosztowny transfer. Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - allfanmu - 25-07-2010 11:31

Nasri jest mało realnym celem transferowym. Już widzę jak Wenger oddaje swojego rodaka do rywala.. Wink

Co do całej linii pomocy to tutaj jest największy problem i tutaj warto byłoby poszukać wzmocnienia. Natomiast będę konsekwentnie bronił Carricka. On nigdy nie był i nie będzie wybitnym technikiem. Typowy defensywny pomocnik. Bardzo często jego liczne przechwyty są zapominane przez kibiców natomiast wypomina się niecelne podania. Nie chciałbym być źle zrozumiany. Niecelne podanie to błąd poważny natomiast warto pamiętać o jego roli w zespole - że ma być uzupełnieniem składu a nie liderem (coś jak Park). Ja pamiętam jakie to było drewno po przyjściu z Tottenhamu. Od tamtego czasu Michael niesamowicie się poprawił jeżeli chodzi o technikę i celność podań (do przodu ofc). Jednak ostatni sezon muszę przyznać, że nie był najlepszy ze wszystkich jakie spędził w United. Natomiast nie określił bym go jako "kupa". Wink Sezon bardzo przeciętny po prostu.

A co do potencjalnych wzmocnień do środka do warto byłoby rozważyć chyba najbardziej van der Vaarta. Rozsądna cena, doświadczenie jest, kreatywność także. Natomiast jak on będzie sprawdzał się w systemie z dwoma pomocnikami? Gdzie będzie musiał także pracować w obronie, a ta umiejętność nie jest jego najmocniejszą cechą. Jednak jako AMF wpasuje się idealnie. Sądzę, że to byłby optymalny zakup.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 25-07-2010 11:32

Nasri z Arsenalu godnym następcą Fletchera... Ciekawa teoria.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 25-07-2010 11:53

Cytat:Co do całej linii pomocy to tutaj jest największy problem i tutaj warto byłoby poszukać wzmocnienia. Natomiast będę konsekwentnie bronił Carricka. On nigdy nie był i nie będzie wybitnym technikiem. Typowy defensywny pomocnik.
Nie zgadzam się. Jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie - dobrze gra na jeden kontakt i potrafi bardzo dobrze dograć obiema nogami. Nie jest efektownym zawodnikiem, nie lubi dryblować, ale nie znaczy, że technicznie jest przeciętny. Scholes też nie ośsniwał nigdy dryblingiem, a technicznie jest genialny. I to nie jest typowy defensywny pomocnik. Typowy DM to Mascherano, to niegdyś Makelele.

Cytat: Niecelne podanie to błąd poważny natomiast warto pamiętać o jego roli w zespole - że ma być uzupełnieniem składu a nie liderem (coś jak Park).
Wydaje mi się, że wielu liczyło na to, że Michael powoli będzie się stawał liderem drugiej linii. Piłkarsko brakuje mu niewiele, ale chyba mentalnie nie jest w stanie takiego zadania udźwignąć.
Cytat:Ja pamiętam jakie to było drewno po przyjściu z Tottenhamu. Od tamtego czasu Michael niesamowicie się poprawił jeżeli chodzi o technikę i celność podań (do przodu ofc).
Dla mnie nigdy nie był on drewnem (podobnie zresztą jak Fletcher jak 99% internautów go tak ochrzciła :lol: ) i polemizowałbym co do jego ogromnej poprawy. Na pewno się trochę rozwinął, ale już w Spurs był klasowym zawodnikiem, którego na oku miał również np. Wenger.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - allfanmu - 25-07-2010 12:19

Cytat:Nie jest efektownym zawodnikiem, nie lubi dryblować, ale nie znaczy, że technicznie jest przeciętny.

Nie napisałem, że jest przeciętny. W MU takich nie ma. Wink Napisałem, że nie jest wybitny.. Wink

Cytat:Dla mnie nigdy nie był on drewnem (podobnie zresztą jak Fletcher jak 99% internautów go tak ochrzciła :lolSmile i polemizowałbym co do jego ogromnej poprawy. Na pewno się trochę rozwinął, ale już w Spurs był klasowym zawodnikiem, którego na oku miał również np. Wenger.

No to w takim razie trochę się różnimy w opinii. Dla mnie jest to znacząca zmiana. Jest piłkarzem dojrzalszym (oczywista oczywistość), bardziej kreatywnym i pewniejszym siebie w porównaniu z początkami na OT. Przede wszystkim jest to chłopak bardzo pracowity i widać, że wkłada 100% zaangażowania w treningi - warto to doceniać. Wenger na oku miał niejednego zawodnika, więc potwierdza to jedynie, że Michael był bardzo dobrym wyborem po odejściu Keane`a. Michaela jednak nie można nijak porównywać z Keano, bo to zupełnie inny typ zawodnika (wspomniana przez Ciebie psychika).

A tak na marginesie, w takim razie jestem w tym 1%. Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mlody14811 - 25-07-2010 15:08

Według mnie w United powinni zrobić tak
1. Jak najszybciej sprzedać słabego Berbatova.
2. W ataku z Roo powinien grać Hernandez.
3. W pomocy powinni grać Nani-Anderson-Carrick-Valencia Sir Alex powinien też dawać więcej szans na pokazanie się Obertanowi.
4. W obronie nic bym nie zmieniał.
5. A w bramce umiesciłbym Tomka, dlatego ze jest dobrym bramkarzem chociaż zdarzają mu się głupie bramki ale jakby był bardziej ograny w Premier League to by to się zmieniło.
Smile Big Grin


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Keano - 25-07-2010 16:11

Cytat:1. Jak najszybciej sprzedać słabego Berbatova.

Berbatov to nie jest słaby gracz, tylko gracz który w poprzednim sezonie miał ogromne wahania formy. Potrzeba nam cierpliwości, a Berba odwdzięczy się dobrą grą.

Cytat:2. W ataku z Roo powinien grać Hernandez. 3. W pomocy powinni grać Nani-Anderson-Carrick-Valencia Sir Alex powinien też dawać więcej szans na pokazanie się Obertanowi.


Nie wydaje Ci się, że nie powinny grać nazwiska tylko gracze, którzy w danym momencie są w najlepszej dyspozycji? Np. Giggs - Fletcher - Scholes - Park będący w formie będą lepsi na boisku niż wymieni przez Ciebie gracze bez odpowiedniej dyspozycji.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mlody14811 - 25-07-2010 17:47

Cytat:Berbatov to nie jest słaby gracz, tylko gracz który w poprzednim sezonie miał ogromne wahania formy. Potrzeba nam cierpliwości, a Berba odwdzięczy się dobrą grą.

Wiesz ja w to nie wierzę żeby Berba dobrze grał on nie pasuje do stylu MU


Cytat:Nie wydaje Ci się, że nie powinny grać nazwiska tylko gracze, którzy w danym momencie są w najlepszej dyspozycji? Np. Giggs - Fletcher - Scholes - Park będący w formie będą lepsi na boisku niż wymieni przez Ciebie gracze bez odpowiedniej dyspozycji.

No tak powinni grać gracze ale nie zauważyłeś ze jak Nani wchodził z ławki to był lepszy od tego zawodnika którego zmienił. I w ogóle Nani jest młodszy Sir Alex powinien stawiać na młodzież aby na przyszłe lata miał kto grać, a nie wprowadzą świeżego zawodnika bez ogrania do pierwszej 11 i będzie miał nogi jak z waty.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 25-07-2010 17:58

Znaczy się Ferguson nie wie jak wprowadzać młodzież do pierwszej drużyny ?

To Berbatov jest słaby, czy "tylko" nie pasuje do stylu gry United?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mlody14811 - 25-07-2010 18:51

Berbatov nie pasuje do stylu gry MU i dlatego jest słaby Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maryjusz - 25-07-2010 19:11

Sądzę ze Berbatov na początku tego sezonu (czyt. mecz z Celtikiem) zaczął całkiem nie źle bo jak każdy wie przyczynił się do wyniku, dlatego tez ten sezon może być jednym z tych w których Berbatov będzie w swojej szczytowej formie. Myślę że jeśli chodzi o tą sprawę to zdania są podzielone, moje już znacie.
Pozdrawiam.....