Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 05-08-2010 18:26

Mubinio napisał(a):
Cytat:Manchester United have been given a boost in their bid to land Mesut Ozil while Hamburg's Piotr Trochowski continues to be linked with the Old Trafford outfit.
SkySports.com

Nie muszę dodawać, że SkySports.com to jeden z najpoważniejszych (jeżeli nie najpoważniejszy) serwis sportowy na Wyspach. Ciekawe, czy rzeczywiście staramy się o Ozila i Trochowskiego? Ja bym raczej widział tylko tego pierwszego.
Normalnie mam już dość tych codziennych plotek o Ozilu, ale gdy pisze o tym Sky, to sie jednak jaram. :twisted:

Ale co ma do tego Sky Sports? Zacytowali tylko wypowiedź Allofsa, że jak pojawi się oferta za Oezila to ją rozważy. Ten fragment, który wkleiłeś nawiązuje do spekulacji, łączących nas z Oezilem.

Co innego jakby się pojawiło coś w stylu: "Sky Sports understands that Manchester United made an offer for Mesut Ozil", czy coś w tym stylu. Jeśli chodzi o najpoważniejsze źródło to zgadza się, Sky ma bardzo dobre źródła i informacje, podawane na jego łamach należy traktować poważnie. Bardziej wiarygodne jest chyba tylko BBC Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 05-08-2010 18:39

Cytat:"Should there be an offer on the table, we would consider it," explained Allofs. "Everything is still possible at the moment."

To jest wypowiedź Allofsa z rzeczonego newsa. Także nie cytowałem wypowiedzi Allofsa w tamtym poście. Wink

Wypowiedź Allofsa zajmuje tylko jakąś 1/6 newsa, który pojawił się na głównej stronie SkySports.com. A oni sobie nie cytują wszystkich jak popadnie ani nie wymyślają czegoś, czego nie ma, tak jak triballfootball.com czy inne goal.com. News jest o tym że wg Sky Sports jesteśmy zainteresowani kupnem Ozila i Trochowskiego. Nie muszą podawać źródeł, skoro oni to piszą, to zapewne coś jest na rzeczy. Oczywiście daleki jestem od stwierdzenia w stylu: "jak tak pisze na Sky, to jutro zakontraktujemy obydwu". Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 05-08-2010 18:48

Mylisz się. Akurat jeśli chodzi o sprawy związane z newsami mam trochę pojęcia, bo sam jestem redaktorem na pewnej stronce o United. Kluczowa jest tu wypowiedź Allofsa. Na jej podstawie tworzy się newsa.

Allofs powiedział: Should there be an offer on the table, we would consider it," explained Allofs. "Everything is still possible at the moment."

No to Sky Sports nie poda suchego cytatu w newsie, trzeba go trochę "upiększyć". Kiedy Sky informuje na podstawie swoich źródeł zawsze pojawia się kluczowe: "Sky Sports understands". Z resztą wystarczy przeczytać newsa, by stwierdzić, że to wszystko to zwykłe przypuszczenia, a nic konkretnego.

The Red Devils have been tipped as potential suitors for 21-year-old Germany international Ozil following his blistering World Cup finals in South Africa. - tiaaa, United byli typowani jak potencjalni kandydaci to pozyskania Oezila.

Same bzdety i nic konkretnego. News napisany na zasadzie: Ktoś powiedział, że rozważy ofertę za Oezila. Hmmm, ok. Manchester United jest nim podobno zainteresowany. No to napiszemy, że jeśli chcą go kupić to dostają zielone światło Smile

@RedLucas
tak Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 05-08-2010 18:57

mucha napisał(a):Mylisz się. Akurat jeśli chodzi o sprawy związane z newsami mam trochę pojęcia, bo sam jestem redaktorem na pewnej stronce o United. Kluczowa jest tu wypowiedź Allofsa. Na jej podstawie tworzy się newsa.

(...)

Same bzdety i nic konkretnego. News napisany na zasadzie: Ktoś powiedział, że rozważy ofertę za Oezila. Hmmm, ok. Manchester United jest nim podobno zainteresowany. No to napiszemy, że jeśli chcą go kupić to dostają zielone światło Smile

Dokładnie tak jest Wink Mucha, mufc? :mrgreen:


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 05-08-2010 19:01

Bzdet + SkySports = już nie taki bzdet.

A jakby była fraza "Sky Sports understands" to na 90% wszystko byłoby już dogadane.

Czyste bzdety i pierdoły pojawiają się m.in po kliknięciu w :Transfer Clockwatch (chociaż obok nich są tez newsy co do transferów już pewnych i zaklepanych, a także miejsce dla słynnego "Sky Sports understands"). I oczywiście jest tak jak mówisz, to czyste przypuszczenia. Ale przypuszczenia tego serwisu mają większą rangę niż innych serwisów. Jakby mieli to dać po "Sky Sports understands..." to musieliby być dość pewni, w przeciwnym razie naraziliby się na śmieszność w razie niesprawdzenia się ich przypuszczenia.

I bez obrazy, ale bycie redaktorem na pewnej stronce o United nijak ma się do bycia redaktorem SkySports.com. Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Zdzichu - 05-08-2010 19:03

Tak czy siak, to, że interesujemy się Ozilem jest właściwie pewne (kursy na skybet, dziesiątki wywiadów, coś jest na rzeczy). W dzisiejszych czasach, jeżeli nadarza się okazja, żeby kupić takiego zawodnika, po takiej cenie, to po prostu trzeba ją wykorzystać. Za rok, rzucą się na niego wszyscy a najwyższej pensji mu na pewno nie zaoferujemy


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 05-08-2010 19:10

Cóż, nie mam zamiaru się powtarzać. W tym newsie kluczowy jest cytat i tyle. Tam nie ma żadnej informacji od Sky Sports, że jesteśmy zainteresowani kupnem Oezila. Jedynie informacja, że jesteśmy w gronie potencjalnych klubów zainteresowanych jego kupnem.

A co do tego, że jestem redaktorem, chodzi o to, że praca ta wymaga ode mnie regularnego odwiedzania serwisu Sky Sports. Przez dwa lata potrafię rozróżnić, kiedy rzeczywiście coś jest na rzeczy, a kiedy news jest z dupy wzięty.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 05-08-2010 19:11

Zdzichu napisał(a):Za rok, rzucą się na niego wszyscy a najwyższej pensji mu na pewno nie zaoferujemy

Trudno Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Zdzichu - 05-08-2010 19:15

danieltwi napisał(a):Trudno
Najwyżej jak Scholes odejdzie zostaniemy bez dobrego, ofensywnie nastawionego grajka i dalej będziemy sobie wciskać, że Gibson to poziom Manchesteru United Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 05-08-2010 19:19

No nie ma nic pewnego, co do tego się z Tobą mucha nie kłócę Wink Ale ten cytat z Allofsa był już zamieszczony sam, a nie w kontekście ścisłego powiązania tylko z United i nie pod tytułem "United linked with German duo" zamieszczonym na dodatek na głównej stronie w zakładce Premier League.

Liczmy na to, że taka mała zmiana może oznaczać jakąś zmianę w negocjacjach transferowych, zresztą nie ukrywam, ze bardzo chętnie widziałbym Ozila w United więc mogę być też trochę zbyt podekscytowany takimi malutkimi znakami, za co z góry przepraszam. Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 05-08-2010 19:31

Zdzichu napisał(a):Najwyżej jak Scholes odejdzie zostaniemy bez dobrego, ofensywnie nastawionego grajka i dalej będziemy sobie wciskać, że Gibson to poziom Manchesteru United Wink

Bez sraczki :-D do tych 30 spotkań jak Bóg da i zdrowie pozwoli Giggs na zmiane ze Scholsem pocisnął. Oezil to nie jest jedyna opcja. Owszem jest to młody zdolny gracz, w tej chwili do wzięcia za stosunkowo niewielką cenę. Mi się on tam niespecjalnie widzi u Nas, raz, że mam awersje do Niemców /także piłkarzy, chociaż w sumie z niego taki Niemiec...ale paszport ma Tongue / - to to jest ten argument z dupy, a dwa, że MŚ i jeden przyzwoity sezon to nie wszystko by robić takie halo i do tego stopnia dopominać się o chłopaka. Jan nie dołączy do United to ja z tego powodu tragedii robił nie będę.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Zdzichu - 05-08-2010 19:36

Ale wiesz, to pokazuje, że ma potencjał i u nas go spokojnie oszlifujemy. Naprawdę, ściągaliśmy piłkarzy nawet bez takiej podstawy jak dobry Mundial i udany sezon, a co nam szkodzi wydać te 10 mln na piłkarza, który naprawdę ma możliwości i w perspektywie może być silnym punktem zespołu. W normalnych warunkach kosztowałby minimum 20 mln. Tak naprawdę niewiele stoi na przeszkodzie, żeby go pozyskać, ale po co skoro można ściągnąć takiego Dioufa, cholera wie po co :kox:


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 05-08-2010 19:46

Wole poczekać na Cleverley'a, który jeszcze ten rok popyka na wypożyczeniu a od następnego sezonu myśle, że śmiało zagrzeje miejsce w meczowej 18nastce. My i tak większość akcji przeprowadzamy skrzydłami, więc póki co Scholsey i Giggsy starczą. Jeszcze jest Ando, więc easy Wink

Zdzichu napisał(a):można ściągnąć takiego Dioufa, cholera wie po co

Spytaj SAFa :lol:


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Zdzichu - 05-08-2010 19:50

danieltwi napisał(a):Jeszcze jest Ando, więc easy
Wiesz, ja Andersona uwielbiam i uważam, że ma gigantyczny talent, ale coraz bardziej zaczynam się martwić o to, że go zmarnuje. Coraz mniej pozytywnych opinii o nim, a jak po kontuzji wróci i znowu będzie grał najwyżej przeciętnie, to nie mam wątpliwości, że za rok nas opuści. Co nie zmienia faktu, że gdyby to ode mnie zależało, to nasz środek by wyglądał Fletcher - Anderson.
danieltwi napisał(a):Spytaj SAFa
Ja bym się nie zdziwił, gdyby on sam nie wiedział o_O


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 05-08-2010 20:45

Cytat:Tak naprawdę niewiele stoi na przeszkodzie, żeby go pozyskać, ale po co skoro można ściągnąć takiego Dioufa, cholera wie po co :kox:
Tak naprawdę to cholera wie jaka jest prawda, czy trudno go ściągnąć, czy nie, jakie kwoty wchodzą grę, a większość i tak ciągle mówi jak to łatwo Ozila sprowadzić.

A Andersona to nie chcę widzieć w wyjściowym składzie. Jego zamiłowanie do holywoodzkich piłek denerwuje mnie prawie tak samo jak niegdyś zachowanie niejakiego Teveza Carlosa. Jak nauczy się co to znaczy regulowanie tempa gry to może się do niego przekonam...