Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 20-08-2010 20:05

danieltwi napisał(a):
Jaroldz napisał(a):Ja jestem na nie, chociaż Van der Vaart to dobry piłkarz. Jednak kiedyś nas już olał ciepłym moczem i poszedł do Realu. Teraz jak go wyrzucają, to nagle daje wypowiedzi w stylu " United to moja przyszłość". Dla mnie koleś jest śmieszny.

Olał? Z tego co pamiętam, a jeżeli się mylę to mnie poprawcie, to United nie wystosowało nawet żadnej konkretnej finansowej oferty dotyczącej VDV, więc nie bardzo wiem o jakim olaniu jest tu mowa. Rafael nie powiedział też nigdzie, że United jest jego przyszłością. Wspomniał jedynie w wywiadzie, że jeżeli miałby już gdziekolwiek odchodzić to do United, ponieważ wtedy nie oznaczało by to 'kroku wstecz' w jego karierze. Nie powiedział Chelsea, Arsenal, Bayern lub Milan tylko właśnie United, więc świadczy to chyba o szacunku jakim darzy Nasz klub.
Nie wiem o jakiej śmieszności tu mowa...?

Cytat:"Jeśli Mourinho nie zapewni mi regularnych występów w pierwszym składzie, moja przyszłość to United" — zakończył Holender.

manusite.pl



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 21-08-2010 08:18

<a class="postlink" href="http://www.skysports.com/story/0,19528,11661_6324592,00.html">http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 92,00.html</a>

Radzę zapoznać się z angielskim oryginałem wypowiedzi zamiast cytować źle przetłumaczone i przekolorowane cytaty z polskich serwisów. VDV stwierdza, że jeśli JM nie zagwarantuje mu regularnych występów to będzie musiał odejść, a ponieważ nie chce odchodzić do innego hiszpańskiego klubu to swoją przyszłą karierę widzi w Premier League, bo tylko w ten sposób nie zrobi kroku w tył.
Poza tym jak mówimy już o odpadach to Sneijder, Robben czy nawet Cassano rzeczywiście okazali się niezłymi 'odpadami'.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 21-08-2010 08:28

<a class="postlink" href="http://mufc.pl/aktualnosci/15183/nieoficjalnie-mu-sprowadzil-16-latka-z-holandii/">http://mufc.pl/aktualnosci/15183/nieofi ... -holandii/</a>
I Żeby nie było za rózowo na starcie powtórka z Pogby <a class="postlink" href="http://mufc.pl/aktualnosci/15184/uefa-i-fifa-zajma-sie-transferem-van-velzena/">http://mufc.pl/aktualnosci/15184/uefa-i ... n-velzena/</a>


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 21-08-2010 09:02

Eee tam, z Pogbą sprawę wygraliśmy, tu pewnie przypadek jest bardzo podobny, więc o to się nie boję.

A te transfery młodych w wykonaniu ManUtd są wg mnie bardzo mądre i przemyślane. Zamiast potem wydawać krocie na oszlifowane gwiazdy, kupujemy 16,17,18-stolatków i ci lepsi z nich powoli wchodzą do rezerw a potem 1. zespołu (Macheda, Welbeck, Evans, Gibson), a ci słabsi odchodzą. Czyli małym kosztem zabezpieczamy się na przyszłość.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 21-08-2010 09:49

Akurat Welbeck to chłopak z Manchesteru. Nikt go nie kupował.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 21-08-2010 09:51

Ponoć ten Holender w ostatnim sezonie grał raczej przeciętnie...Mniejsza o to. Dla mnie nie ma w tym niczego dobrego, chyba że dany grajek jest w klubie, który mu rzuca tylko kłody pod nogi. Dla mnie to zwykła kradzież zawodników i ktoś powinien to w jakiś sposób uregulować.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 21-08-2010 10:00

Cytat:Dla mnie to zwykła kradzież zawodników i ktoś powinien to w jakiś sposób uregulować.
Dokładnie. Od dawna jestem temu przeciwny, jednak nikt nic nie robi by temu zapobiec. Później jak takie mniejsze klubu mają coś osiągnąć, skoro ledwo wychowają sobie jakiegoś super chłopaka to im zaraz ktoś go podbiera? No ale to już dyskusja na inny temat.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 21-08-2010 10:02

michal85 napisał(a):Dla mnie to zwykła kradzież zawodników

Dura lex, sed lex. Etyka a prawo to już osobny temat.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 21-08-2010 10:09

Ale tutaj chodzi o to, czy te przepisy są słuszne czy nie, a nie czy stosować czy olać.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 21-08-2010 10:34

No wlaśnie, etycznie może i nie są słuszne, słusznością zajmuje się etyka. Ale zgodne z prawem są i nie widzę powodu, żeby nie korzystać, póki są legalne.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 21-08-2010 10:52

Etyka i prawo to nie są rzeczy zupełnie niezależne od siebie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 21-08-2010 12:48

No tak, nie są. I to etyka wpływa na prawo, a nie odwrotnie. Jeśli wpłynie ona na przepisy i je zmienią - proszę bardzo. Akurat w tej sprawie nie mam żadnego zdania, może być tak jak jest, mogą to zmienić - nie robi mi to. Ale spójrzmy na to z tej strony - wszystkich w PL obowiązują te same warunki i jeżeli my nie zakontraktujemy takiego młodziana, to zrobią to chociażby Ruscy. Więc na ten czas - korzystajmy z tych dobrodziejstw Smile

BTW: oficjalnego potwierdzenia chyba jeszcze nie ma?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 21-08-2010 13:02

Faktycznie, wielkie mi dobrodziejstwo. Ile z tych sprowadzonych za młodu chłopaków zrobiło kariery? Ściągnęliśmy w przeszłości Timma, Passanena (pamięta w o ogóle ktoś tych grajków?), Zielera, Rossiego, czy Pique. Ci piłkarze albo w ogóle nie przebili się do pierwszego zespołu, albo zebrali u nas szlify i ich owoce zbierają teraz inni. Jestem pewien, że podobnie będzie w przypadku Pogby, Machedy czy Petrucciego (jeśli choć jeden z nich pogra u nas więcej niż 10 lat będę bardzo zaskoczony).

Nie podobało mi się jak Arsenal podkradał młodzież z całego świata i nie podoba mi się jak my to robimy. Obowiązujące prawo nie ma tutaj nic do rzeczy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 21-08-2010 16:01

Mubinio napisał(a):No tak, nie są. I to etyka wpływa na prawo, a nie odwrotnie.
Ależ prawo również wpływa na etykę, czy moralność. Można zmieniać postawy ludzi wobec czegoś za pomocą ustaw.
Najchętniej w United widziałbym graczy z Wysp Brytyjskich + Francja i Skandynawia. Do południowców jakoś średnio mamy szczęście i raczej nie zostają oni na długo. Może Nani to zmieni, w końcu kocha ManchesterSmile.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - matys - 21-08-2010 19:11

Póki Angole, tak jak Hiszpanie, Francuzi, Włosi czy kto tam jeszcze, nie będą mogli sobie pojechać np. do Afryki i nałapać tyle najzdolniejszych murzynów ile tylko wlezie i ich przywieźć do Carringtona, żeby w przyszłości wyrosły na przechuji, to jestem za podbieraniem tych młodych, zdolnych ze szkółek z innych europejskich klubów.

Każdy orze jak może. Moralność? Serio, to jeszcze coś takiego istnieje dzisiaj?