Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Chudy - 21-12-2010 13:05

W 2007 roku nie mieliśmy Fabio. Fakt był zaklepany ale dopiero rok później przyszedł do United. W tamtym czasie ważyły się jeszcze losy Heinze. Z drugiej strony to co było, jest już nie ważne. Jeżeli jest możliwość warto by było się postarać o niego. Byłby sporym wzmocnieniem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 21-12-2010 13:18

Byłby albo nie. Po fakcie to każdy mądry, a równocześnie słychać sarkanie, że sir Alex sprowadza jakiś młodziaków, zamiast kupić topowego gracza za górę mamony.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - kaka - 21-12-2010 13:50

michal85 napisał(a):Ciekawe czy tak samo go wychwalałeś jak cała Anglia szydziła, że z nim w składzie Spursi nigdy chyba nie wygrają
Od dawna jestem zwolennikiem jego talentu. Śledzę nie tylko Premiership, ale również oglądam wiele meczy z tych niższych lig. Pamiętam go dobrze z Southampton i już wtedy można było zauważyć, że pod wpływem jego młodego wieku i nieustannego rozwoju w końcu i na skrzydle będzie błyszczał. Także argument, że patrzyliśmy na niego kiedyś tylko pod kątem obrońcy jest dla mnie nietrafny. Wracając do twojej wypowiedzi na temat tego szydzenia - pamiętaj że był i nadal jest bardzo młodym zawodnikiem, nadal się rozwija, na niezawodność i prawdziwe liderowanie przyjdzie pora.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 21-12-2010 14:03

Cytat:Od dawna jestem zwolennikiem jego talentu. Śledzę nie tylko Premiership, ale również oglądam wiele meczy z tych niższych lig. Pamiętam go dobrze z Southampton i już wtedy można było zauważyć, że pod wpływem jego młodego wieku i nieustannego rozwoju w końcu i na skrzydle będzie błyszczał.Także argument, że patrzyliśmy na niego kiedyś tylko pod kątem obrońcy jest dla mnie nietrafny.
Do Ciebie nie trafia, ale takie są fakty. Przecież nawet na starcie ubiegłego sezonu Bale był lewym obrońcą i z tego co pamiętam dostał szansę dzięki kontuzji Assou-Ekoto. Wykorzystał ją na tyle dobrze, że trudno było go wyrzucać ze składu, więc przesunięto go wyżej. Ty jako wielki fan Bale'a pewnie mi powiesz jeśli się mylę, ale ja to tak pamiętam Smile

Jeszcze nie dalej jak rok temu pojawiały się plotki, że Arry będzie chciał wypozyczyć Bale'a, bo chłopak się cofa. Z młodymi zawodnikami nigdy nie ma pewności jak skończą. Jeśli jesteś zwolennikiem niższych lig to na pewno znasz casus chociażby Gilesa Barnesa, który na zapleczu wyglądał jak world beater. Może jakbyśmy Balea kupili tych kilka lat temu, to by kisił ogóry w rezerwach i nigdy by nie dostał takiej szansy jak w Spurs ? Może...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 21-12-2010 14:05

Kaka napisał(a):To my byliśmy głupi, że nie wyłożyliśmy większej kasy za niego.
Kasa tu nie odgrywała głównej roli. Bale chciał po prostu grać jak najwięcej, a oczywiste było, że o wiele więcej szans otrzyma w Tottenhamie niż w United.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 21-12-2010 14:08

Tosz ew. transfer Bale'a zahamowałby rozwój Bebe bo ten miałby znikome szanse na grę, a tego byśmy nie chcieli 8-)


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - kaka - 21-12-2010 15:20

michal85 napisał(a):Ty jako wielki fan Bale'a pewnie mi powiesz jeśli się mylę
Nie jestem wielkim fanem Bale'a, po prostu widzę w nim ogromne możliwości jak każdy. I to jest jeden z głównych czynników które decydują o tym, że dałbym za niego trochę pieniędzy. Drugą sprawą to oczywiście wiek. Znaczącą dla mnie sprawą jest też jego obywatelstwo, jestem zwolennikiem budowania drużyny w oparciu o zawodników z Wysp Brytyjskich.

Zgodzę się z twoim stwierdzeniem, że z młodymi różnie bywa i nigdy się nie przewidzi jak potoczy się ich dalsza kariera, ale przecież do odważnych świat należy. Nie tak dawno Ferguson wydał ponad 7 milionów za Bebe, to tylko 2-3 miliony mniej niż Tottenham zapłacił za Bale'a. I jaką mamy pewność, że kasa została słusznie wydana? Nie mamy żadnej pewności. Tak samo nie mielibyśmy jej przy kupnie Garetha. Żeby coś zyskać trzeba niekiedy ryzykować.

michal85 napisał(a):Może jakbyśmy Balea kupili tych kilka lat temu, to by kisił ogóry w rezerwach i nigdy by nie dostał takiej szansy jak w Spurs ? Może...

Może i by tak było, nikt tego nie wie. Istniałaby jeszcze możliwość wypożyczenia, ale nie gdybajmy już więcej. Śledźmy dalej jego karierę i miejmy nadzieje, że nadal będzie się rozwijał, bo to jest najważniejsze.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 21-12-2010 17:23

A ja np. w dalszym ciągu uważam, że Obertan zasługuje na szansę. I to szansę w meczu PL, i to nie z ostatnią drużyną tabeli. Do dziś mi się przypomina, jak wszedł na SB w końcówce i rozruszał skostniałą lewą flankę. Jak ostatnio wszedł w meczu z AV to też coś się działo. Mam nadzieję, że od stycznia (jak Park wyjedzie) Gabryś będzie grał i pokaże, że on jest w stanie.
A co do Bebe: czasem mi się wydaje, że wszyscy już go skreślili, bo w pewnym meczy nie umiał w ogóle dośrodkować piłki. Ale jak zobaczy się gole Bebe w rezerwach, jak zobaczy się, z jaką szybkością ten koleś potrafi zapierdalać - można mieć nadzieję. Ja tam mam.

A w ogóle muszę uderzyć się w piersi i powiedzieć: przepraszam, Sir Alexie, za swoją słabą wiarę. Szczerze mówiąc, gdy tylko zobaczyłem nasze transfery przed rozpoczęciem sezonu, a także świetną grę Chelsea na początku sezonu, wydawało mi się, że ten sezon może być straszny. Tymczasem na razie (odpukać) okazuje się, że punktowo stoimy dobrze, nasza gra też w ostatnich paru meczach wygląda bardzo dobrze, ogółem - jest ogień.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 21-12-2010 18:16

Mubinio napisał(a):A co do Bebe: czasem mi się wydaje, że wszyscy już go skreślili, bo w pewnym meczy nie umiał w ogóle dośrodkować piłki. Ale jak zobaczy się gole Bebe w rezerwach, jak zobaczy się, z jaką szybkością ten koleś potrafi zapierdalać - można mieć nadzieję.

Ja jestem umiarkowanym optymistą. Poza tym, przy całym szacunku dla Fergiego, chłopaka rzucono na zbyt głęboką wodę. Spoko strzelił dwie bramki, ma przyśpieszenie i pierdolnięcie ale w tej chwili jest takim jeźdźcem bez głowy, może to nie jest najodpowiedniejsze słowo ale Bebe jest 'nieokrzesany'. Jak popracuje trochę w rezerwach, złapie ocb - jak się ustawiać na boisku, kiedy przyśpieszyć kiedy zwolnić, wyreguluje kopyto itd itd to wtedy albo włączenie go na stałe do pierwszego składu albo wypożyczenie. Przebłyski talentu ma, ale podobne ma i Makeda, który swoją drogą również na chwilę obecną mnie nie przekonuje.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - matys - 22-12-2010 17:42

panopticum napisał(a):To kto mógłby zastąpić Ronaldo? Chciałem nazwisk, ale nie podałeś żadnego, co sprawia, że ta rozmowa do niczego nie prowadzi, bo ty mówisz tylko: "nie, nie, źle w chuj, nie pasi mi, bo nie, lepsze by było, ale nie powiem jak i czemu, bo nie i chuj".
Już podaje. Przyszedł Antek to raz, do środka można było sprowadzić za marne grosze Sneijdera, do ataku trzeba było brać napastnika z prawdziwego zdarzenia, a nie chujowego Owena, na którego nie można było liczyć, jak go najbardziej potrzebowaliśmy. Dżeko, Aguero czy choćby Pato.
panopticum napisał(a):Gibson zanim dostał wakacje zaczął się coraz bardziej udzielać, a Scholes nie dostaje żółtych kartek za rude włosy.
Fakt, dostaje za zajebistą grę w defensywie. Myślę, że warto pozyskać Kevina Daviesa, patrząc na jego dorobek kartkowy, to ten to musi dopiero czyścić w obronie. Kartki są wyznacznikiem udzielania się w defensywie? Gibson też się świetnie nauczył grać w defensywie, aż dziw, że O'Shea jest wyżej w hierarchii jak on. Jak on umie bronić, to kryteria mamy bardzo niskie w dzisiejszych czasach.
panopticum napisał(a):Nie powstała zawsze skuteczna taktyka.
Zajebiste podejście do sprawy.
panopticum napisał(a):Ale wtedy się nie dostali, a zawodnicy chcieli grać w Champions League. Znajdź dwie różnice w porównaniu z ich obecną sytuacją.
:arrow:
panopticum napisał(a):Prezes Tottków najwyraźniej ma aspiracje na coś więcej niż pukanie do TOP4.
Czyli uważasz, że Tottenham w tym sezonie wygra LM albo Premiership, albo to i to. Bo jeżeli im się nie uda, to widzę tutaj bardzo podobną sytuację. Wtedy chcieli dostać się do TOP 4, nie udało się i sprzedali podstawowych graczy. Teraz chcą zdobywać najważniejsze trofea, jeśli się nie uda, też mogą sprzedać bardzo ważnych graczy. Zawodnicy w końcu chcą zdobywać puchary.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 22-12-2010 20:13

Cytat:Już podaje. Przyszedł Antek to raz, do środka można było sprowadzić za marne grosze Sneijdera
No tak i najlepiej było w ogóle zbudować drużynę wokół niego bo był tak zajebisty. Innej opcji nie ma, Holender to luksusowy zawodnik, inni mają zapierdalać na niego i kropka.

Cytat: do ataku trzeba było brać napastnika z prawdziwego zdarzenia, a nie chujowego Owena, na którego nie można było liczyć, jak go najbardziej potrzebowaliśmy. Dżeko, Aguero czy choćby Pato.
Aha. Trzeba było wydać szmat hajsu na zawodnika, który w wielu spotkaniach grzałby ławę i na pewno taka gwiazdka byłaby z tego powodu bardzo zadowolona.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 22-12-2010 20:26

matys napisał(a):Przyszedł Antek to raz, do środka można było sprowadzić za marne grosze Sneijdera, do ataku trzeba było brać napastnika z prawdziwego zdarzenia, a nie chujowego Owena, na którego nie można było liczyć, jak go najbardziej potrzebowaliśmy. Dżeko, Aguero czy choćby Pato.
Zdradzisz swoje dojścia, czy z ruchu mas powietrza dowiedziałeś się, że ci zawodnicy byli dostępni? Chujowy Owen przychodził jako trzeci napastnik i ja tam mu jestem wdzięczny za tego gola z Shitty, albo jak przyczynił się do rozwałki Werderu. Ale spoko, można traktować graczy jak śmieci, a potem dziwić się, że nie żyją tylko miłością do klubu.

Co do Sneijdera, to:
matys napisał(a):Zajebiste podejście do sprawy.
No nie udaję, że prowadzę United. Sir Alex za główne źródło kreatywności w grze uważa skrzydłowych i napastników. Kogo przede wszystkim sprowadza do środka pola? Zawodników dobrych w destrukcji. Jedynym gościem, któremu sir Alex pozwolił odpuścić odbieranie piłki był Ronaldo. A Sneijder nie jest tak dobry jak Ronaldo.

matys napisał(a):Fakt, dostaje za zajebistą grę w defensywie.
Pisałeś, że się nie udziela w defensywie, a nie że jest chujowy. Zdecyduj się o co ci chodzi, bo inaczej ciężko się rozmawia.

matys napisał(a):Czyli uważasz, że Tottenham w tym sezonie wygra LM albo Premiership, albo to i to. Bo jeżeli im się nie uda, to widzę tutaj bardzo podobną sytuację. Wtedy chcieli dostać się do TOP 4, nie udało się i sprzedali podstawowych graczy. Teraz chcą zdobywać najważniejsze trofea, jeśli się nie uda, też mogą sprzedać bardzo ważnych graczy. Zawodnicy w końcu chcą zdobywać puchary.
Czyli uważasz, że Gerrard, Torres i Reina nie grają już w Liverpoolu. Chcą zdobywać trofea, ale jeśli uważają że grają w dobrej drużynie, to niekoniecznie będą chcieli się ruszyć. Carricka i Berbatova wyrwaliśmy, bo chcieli grać w LM, a Tottenham miał o wiele słabszy skład niż obecnie. Nie mówię, że niemożliwe jest wyjęcie Bale`a, ale serio uważasz, że wypuszczą z rąk od razu tak dobrego gracza? Berba musiał siąść na dupie i ogłosić: "pierdolę, nie robię" zanim pozwolili mu odejść, inkasując za to ponad 30 milionów funtów. Przy czym media nie były na jego punkcie tak rozhisteryzowane jak na punkcie Bale`a. Na dodatek Tottenham był w zupełnie innej sytuacji niż jest obecnie. Ty jako kontrargument masz to, że Manchester United jest bardzo fajny i jakbyś mógł dlań grać, to byś grał, więc każdy chce.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - allfanmu - 22-12-2010 20:43

Cytat:albo jak przyczynił się do rozwałki Werderu

W sensie do rozwałki Wolfsburga? Wink

A co do transferu Bale`a. Tottenham niespecjalnie nam chętnie oddaje graczy. Za Carricka też sobie sporo zażyczyli. Jeżeli go sprzedadzą w ogóle to raczej nie do Premier League. Nie będą wzmacniać rywali. Bale był do wyciągnięcia dawno. Kiedy był w Southampton. Wtedy wybrał jednak Tottenham. Teraz już nie ma sensu wydawać na niego tak niebotycznej kasy jaką sobie zapewne zażyczy Tottenham. Tak to bywa z okazjami, że jak miną to raczej bezpowrotnie. Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 22-12-2010 21:53

Jeden chuj po ciotkę jechał. Wolfsburga. Zawsze mi się myli.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 22-12-2010 22:32

panopticum napisał(a):Na dodatek Tottenham był w zupełnie innej sytuacji niż jest obecnie. Ty jako kontrargument masz to, że Manchester United jest bardzo fajny i jakbyś mógł dlań grać, to byś grał, więc każdy chce.
Choćby Tottenham walczył realnie o mistrza to wciąż będzie tylko Tottenhamem. Dla wyróżniających się tam zawodników nadal będą kierunki, gdzie można przejść na wyższy level, rozwinąć się piłkarsko. I takim kierunkiem również jest Old Trafford.

matys napisał(a):Fakt, dostaje za zajebistą grę w defensywie. Myślę, że warto pozyskać Kevina Daviesa, patrząc na jego dorobek kartkowy, to ten to musi dopiero czyścić w obronie.
Paul może nie jest mistrzem defensywy, ale wszyscy znamy słowa Zizou, który stwierdził, że rudy jest najtwardszym przeciwnikiem z jakim miał okazje grać. Wbrew pozorom ta ostra gra wywiera nacisk na rywala, szczególnie w środku pola, gdzie jest ciasno i co sekundę dochodzi do jakiegoś starcia.