Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 31-01-2011 17:29

Coś takiego znalazłem:

Cytat:With news breaking that the bookies have Man Utd as favourites to sign Charlie Adam, Terry Sweeney writes: "I think its ridiculous that the Blackpool chairman will not take a call from Liverpool regarding Charlie Adam. Surely it is a matter of saying “No we are not selling him to you”. Now it’s expected that he’ll sign for Man Utd. Great way to look after the player, send him somewhere where he will only play in the cups and low profile league matches if.... he’s lucky."

Mam nadzieję, że jednak ten Adam do nas nie przejdzie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - ZasadKG - 31-01-2011 17:39

Jaroldz napisał(a):Mam nadzieję, że jednak ten Adam do nas nie przejdzie.

Dlaczego?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 31-01-2011 17:40

Jaroldza zadowoli tylko i wyłącznie transfer Xaviego.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 31-01-2011 17:41

ZasadKG napisał(a):
Jaroldz napisał(a):Mam nadzieję, że jednak ten Adam do nas nie przejdzie.

Dlaczego?

Bo nie jest to piłkarz na miarę Manchesteru United. Tak samo jak Bebe czy Obertan. Jeśli Adam ma być następcą Scholes'a to jak dziękuję.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - ZasadKG - 31-01-2011 17:44

Loooooooooooooool, bez kitu, Mucha dobrze napisałeś. Z tego co widzę, to zazdrościsz innym klubom że robią transfery typu Suarez, Torres, Anelka - ale to nie sztuka w tym, żeby nakupywać jak najwięcej gwiazd. To, że Adama nie znają w twoim gimnazjum to nie znaczy, że jest nie na miare MU Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 31-01-2011 17:47

ZasadKG napisał(a):Loooooooooooooool, bez kitu, Mucha dobrze napisałeś. Z tego co widzę, to zazdrościsz innym klubom że robią transfery typu Suarez, Torres, Anelka - ale to nie sztuka w tym, żeby nakupywać jak najwięcej gwiazd. To, że Adama nie znają w twoim gimnazjum to nie znaczy, że jest nie na miare MU Wink

Po pierwsze- gimnazjum mam już dawno, dawno za sobą.

Po drugie- nie chcę, aby United kupowało same gwiazdy, ale tam, gdzie to konieczne, chciałbym widzieć klasowych, sprawdzonych piłkarzy. Na przykład zamiast Giggsa chciałbym widzieć Bale'a, a w zamian za Scholes'a np. Hamsika czy Oezila.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 31-01-2011 17:48

ZasadKG napisał(a):Loooooooooooooool, bez kitu, Mucha dobrze napisałeś. Z tego co widzę, to zazdrościsz innym klubom że robią transfery typu Suarez, Torres, Anelka - ale to nie sztuka w tym, żeby nakupywać jak najwięcej gwiazd. To, że Adama nie znają w twoim gimnazjum to nie znaczy, że jest nie na miare MU Wink

Żenująco wyglądają takie słowa z ust gościa, który się poczuł ważniakiem, bo jest w LICEUM.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - ZasadKG - 31-01-2011 17:53

Ale Jaroldz, Adam nie jest jakimś niesprawdzonym czy słabym piłkarzem Wink

Red, nie tak miało to zabrzmieć : ) Np. w moim liceum też nie znają Adama, ale to nie znaczy że nie jest na miare MU, o tak to miało być ;p


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 31-01-2011 17:56

Jaroldz napisał(a):Po drugie- nie chcę, aby United kupowało same gwiazdy, ale tam, gdzie to konieczne, chciałbym widzieć klasowych, sprawdzonych piłkarzy. Na przykład zamiast Giggsa chciałbym widzieć Bale'a, a w zamian za Scholes'a np. Hamsika czy Oezila.

Hamsik i Oezil to zupełnie inni piłkarze niż Scholes, grający wyżej tuż za napastnikami. Adam natomiast to koleś, który gra właśnie podobnie do Rudego, wyprowadza piłkę z głębi pola, świetnie podaje. Do tego ograny na brytyjskich boiskach. Byłby to dobry transfer i dużo mniej ryzykowany niż na przykład kupno Hamsika. Ciekawy z resztą jestem ile razy go (hamsika) widziałeś w akcji. Stawiam, że nie więcej niż 5 razy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 31-01-2011 18:04

Szczerze :?: Z kilkanaście razy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 31-01-2011 18:09

[Obrazek: poker%20face]


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Minh - 31-01-2011 20:56

Jaroldz uważa, że powinniśmy wydać 40 mln na napastnika, żeby jeden, lub dwóch) z trójki Berbatov (świetna forma, kosztował 30 mln), Rooney (najwyższa pensja), nowo zakupiony napastnik siedział na ławce dosyć regularnie. Nie mówiąc już o Chicharito, Welbecku, Machedzie i gro młodych których mamy w rezerwach oraz U-18. Sorry, takie rzeczy tylko w Manchesterze City i z Mastercard.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - truered - 01-02-2011 06:54

Tak sobie myślałem, co tu napisać w tym dziale. Bo z jednej strony transfery, z drugiej słowo "najbardziej", które nakreśla, iż nie mamy wypisywać swoich fantazji sportowych, tylko realnie i obiektywnie przejrzeć kadrę, zerknąć, czego nam brakuje i kto może nam takie "coś" zagwarantować. Patrząc na transfery Chelsea( w kadrze Sturridge, Drogba, Anelka i przychodzi Torres), czy tym bardziej City ( o ilości ich napastników nie wspominam) stwierdzam, iż przydałby się nam zawodnik ofensywny, napastnik schodzący ze skrzydła, dobrze zbudowany i szybki. Przykład kontuzji Valencii pokazuje, iż mam silny deficyt na tej pozycji ( sorry Park). Gra skrzydłami od kilku sezonów była naszym głównym atutem i napędzała siłę ofensywną. Zaraz podniosą się głosy, że po co napastnik skoro mamy Chichi, Owena, Berbę, Roo, a w obwodzie Danny'ego. Otóż żaden z nich:
a) nie potrafi grać na pozycji ofensywnego pomocnika, cofniętego napastnika, ewentualnie DOBREGO(! sorry Roo) skrzydłowego
b) nie cofa się zbyt często
c) nie wykonuje dobrze rzutów wolnych
d) nie jest zbyt szybki ( poza Chicharo)

Mam dwie kandydatury: Payet z St. Etienne i Hulk z Porto. Francuz przebojem wdarł się na europejskie salony na początku sezonu, teraz nieco spuścił z tonu, ale i tak jest dla mnie jednym z najbardziej widowiskowych i efektywnych młodych graczy. Ma przyspieszenie, dobrze drybluje, idealny do gry z kontrataku czy systemu 4-5-1/ (4-3-3) , którym gramy w wyjazdowych lub wyjątkowo trudnych spotkaniach. Hulk jest trochę bardziej napastnikowaty niż Payet, posiada genialnie ułożoną lewą nogę ( w Europie poza nim i Bastosem nie widzę kandydata). Jest masywny, ale jednocześnie szybki, ponadto ma za sobą kilka lat gry na europejskiej scenie ( m. in. w pojedynku z nami w ćwierćfinale LM w sezonie 08/09 - na OT był ewidentny karny na nim, lecz na szczęście sędzie nie zauważył przewinienia Teveza). Myślę, że Ci zawodnicy są do wyciągnięcia za 15 mln funtów, a transfer takiego gracza jest nam potrzebny, bo ostatnie udane okienko transferowe mieliśmy w sezonie 07/08 - Nani, Anderson, Tevez, Hargreaves - gdyby nie pech Anglika wszyscy okazaliby się doskonałymi transferami ( nie bacząc na obecny status Apacza). No i to mój wywód, pewnie nic z tego się nie sprawdzi, przed sezonem kupimy świetnego zawodnika, który przyjdzie za ogromnie duże pieniądze odwrotnie proporcjonalne do tego co wniósł do naszej drużyny ( Bebe, Diouf, Obertan).


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 01-02-2011 09:45

Danny - prócz rzutów wolnych - spełnia wszystkie kryteria, które wymieniłeś. Zresztą widzę kilka innych sprzeczności...

Valencia to typowy skrzydłowy, a nie schodzący do środka napastnik. Ekwadorczyk przeważnie ustawia się jak najbliżej linii autowej. Ty natomiast mówisz, że pod jego nieobecność brakuje nam schodzącego ze skrzydła napastnika.

Zresztą, przy obecnej formie Giggsa wiele nie tracimy na skrzydłach. W lecie wrócą Cleverley i Welbeck(który może w napadzie i na skrzydle) i będzie ok.
Cytat:bo ostatnie udane okienko transferowe mieliśmy w sezonie 07/08 - Nani, Anderson, Tevez, Hargreaves - gdyby nie pech Anglika wszyscy okazaliby się doskonałymi transferami ( nie bacząc na obecny status Apacza).
Pewnie rok temu byśmy na to okienko spoglądali nieco inaczej. Inne okienka też ocenimy dopiero z perspektywy czasu, ale wydaje mi się, że to ostatnie było równie dobre.
Cytat:Patrząc na transfery Chelsea( w kadrze Sturridge, Drogba, Anelka i przychodzi Torres)
Czy aby na pewno ?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 01-02-2011 12:06

truered napisał(a):Zaraz podniosą się głosy, że po co napastnik skoro mamy Chichi, Owena, Berbę, Roo, a w obwodzie Danny'ego. Otóż żaden z nich:
a) nie potrafi grać na pozycji ofensywnego pomocnika, cofniętego napastnika, ewentualnie DOBREGO(! sorry Roo) skrzydłowego
b) nie cofa się zbyt często
c) nie wykonuje dobrze rzutów wolnych
d) nie jest zbyt szybki ( poza Chicharo)

:shock:

Berbatow i Rooney nie potrafią grać na pozycji cofniętego napastnika? To jak gra teraz Rooney? Jak jeszcze przed tym sezonem grał Berbatow? Nawet Owen ostatnio pokazał, że pozycja ta nie jest mu obca. Nie rozumiem także o co chodzi z cofaniem się. Cofnięty napastnik i cofanie się to chyba to samo.

Poza tym co mają rzuty wolne do pozycji na boisku? Może je wykonywać nawet środkowy obrońca, jeśli tylko potrafi. Fakt, w obecnym składzie nie mamy wirtuozów pod tym względem, ale to nie powód, żeby od razu kupować napsatnika.

Jeśli chodzi o szybkość, dobrze, że wspomniałeś o Chicharito, który jest MEGAszybki. Nie wiem natomiast jak można twierdzić, że Rooney nie jest szybki. Pamiętam jak dziś mecz z Arsenalem, gdzie Rooney będąc dobrych kilka metrów za Henrym, dogonił go i odebrał mu piłkę. A przecież Henry należał do bardzo szybkich piłkarzy.

Mamy czterech napastników, z których każdy ma swoje wady i zalety. Berbatowowi brakuje trochę szybkości, ale nadrabia innymi atutami - gra głową, siła. W opozycji mamy Hernandeza, który może nie należy do silnych graczy, ale nadrabia właśnie szybkością czy walecznością. Do tego Rooney, u którego ciężko mi dostrzec jakieś wady w umiejętnościach piłkarskich.

W ogóle skąd pomysł ze skrzydłowym napastnikiem? Najlepiej idzie nam w ustawieniu 4-4-2 z dwoma bocznymi pomocnikami, podchodzącymi pod skrzydłowych. Jest Nani, Giggs, Park. Miejmy nadzieję, że wróci Valencia, a na wypożyczeniu został Cleverley. Podkreślam został, bo gdyby naprawdę był problem z tymi bokami pomocy to pewnie dzisiaj znalazłby się w kadrze na mecz z Aston Villą. Owszem, transfer dobrego skrzydłowego by się przydał, ale na chwilę obecną wyglądamy dobrze.