Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 28-03-2011 12:34

Mam nadzieję, że to plotka. Pozbywanie się Welbeck'a na rzecz Rodwella, to bardzo niekorzystna transakcja dla nas. Dodatkowo pewnie byśmy musieli coś dopłacić. Jestem na nie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lukas - 28-03-2011 12:44

Przecież Ferguson jasno się wyraził na temat zarówno Welbecka i Cleverley'a: po sezonie wracają do klubu i otrzymają szansę gry w pierwszym zespole.
Rodwella może i chcemy ale nie wierzę w to, że stanie się to kosztem Dannego. Jak trzeba będzie to Ferguson wyłoży się odpowiednią, adekwatną kwotę i sprowadzi zawodnika Evertonu.
Pozbywanie się takiego młodego, zdolnego i perspektywicznego chłopaka i co ważniejsze wychowanka, jakim jest Welbeck jest grzechem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 29-03-2011 21:18

manutd.com napisał(a):"We have certain targets in mind at the moment anyway. I think two or three will be fulfilled, there’s no question about that."
Ciekawe, ciekawe.

GK, Sahin i Young 8-)

Ukryty tekst:
Sir Alex expects summer buys

Sir Alex Ferguson expects to sign "two or three" new players for Manchester United this summer.

The manager revealed this during a press conference in New Jersey, where he announced the club’s pre-season tour of the USA.

When asked if he expects to have the funds to strengthen his squad in the next transfer window, Sir Alex replied:

“We have certain targets in mind at the moment anyway. I think two or three will be fulfilled, there’s no question about that.

“The Glazer family have always been very supportive of our desires to improve the team.”

The manager went on to talk about the club’s track record of acquiring top young players and developing them at Old Trafford.

“What we are good at is bringing young players to the club, like Chicharito for example. If you look at how, over the last six to eight years, we’ve brought in young players like Ronaldo, Rooney – okay, one was seventeen, the other was eighteen – we’re good at that. I don’t see why we should change from what we’re good at.

“We will continue [to buy players], without question, and when the opportunity does arrive and we identify the right young players, that’s the way we’ll go.”

It remains to be seen which areas of the squad Sir Alex’s targets are intended for, although he did suggest his attacking ranks are currently well stocked.

“In the present situation, with the likes of Chicharito, I think we have possibly some of the best young strikers in the country. Danny Welbeck, who’s at Sunderland at the moment, is an excellent young prospect. And the boy Mame Diouf who’s at Blackburn is another good prospect.

“We’re particularly strong with young strikers at the moment for some strange reason. Sometimes it works that way.”



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 29-03-2011 21:27

3 transfery, tak?

Welbeck, Cleverley, GK. :-D


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 30-03-2011 09:35

Niech Czika poleci od siebie jakiegoś ziomka z Meksyku, to dobre pobożne pracowite chłopaki.

Ja tam mam na dzień dzisiejszy jedno życzonko - Young, stosunek ceny do wielu i umiejętności zawodnika jest tak śmieszny, że prawdziwy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 30-03-2011 11:37

Chce znów sprowadzić młodych piłkarzy, tak :?: W takim razie niech kupi De Geę plus Sahina na środek i Younga na lewe skrzydło i w następnym sezonie lecimy po potrójną koronę 8-) Nie musimy wydawać tych stu milionów, które niby mamy na wzmocnienia:

De Gea- 20 mln funtów
Ashley Young- 15 mln funtów
Sahin- 25 mln funtów
-----------------------------------
Kwota łączna: 60 mln funtów.

Niech to będą młodzi piłkarze, ale już w tej chwili prezentujący najwyższy poziom, a nie tacy jak Obertan czy Bebe.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 31-03-2011 15:30

Z dnia na dzień coraz więcej słychać o tym De Gei i chyba w końcu się doczekamy dopięcia jego transferu na Old Trafford. Tak więc myślę, że możnaby co nieco napisać. IMO to dobry wybór. Chłopak talent ma przeogromny, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jedyne obawy jakie istnieją, to czy w zrobieniu wielkiej kariery na OT nie przeszkodzi mu młody wiek i brak obycia w grze o najwyższe trofea. Osobiście nie jestem w stu procentach przekonany do tego, czy aby na pewno mu się uda - generalnie rzadko można być pewnym przy transferach tak młodych zawodników. Jednak mam dobre przeczucia, widzę w nim taką siłę, która mu pozwoli na ogromny sukces, a wtedy będziemy mieć GK na dłuuuuugie lata.

Poza tym wielu narzeka na ten młody wiek, ale tak naprawdę w chwili obecnej nie ma na rynku bramkarza doświadczonego, którego dałoby się wyjąć ze swojego obecnego klubu. Zatem w mediach przetaczały się nazwiska również młodych Neuera i Adlera. Owszem może i w chwili obecnej maja większe doświadczenie, przede wszystkim międzynarodowe, ale gdy patrzę na szkołę bramkarską Hiszpanów (Reina, Casillas, Valdes) jest mi jakoś bliżej do De Gei Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - rav10 - 31-03-2011 15:37

De Gea talent ma jak mało kto, ale czasami jak coś odjebie to naprawdę porządnie, choć w sumie jak każdy. Bodaj w meczu z Realem puścił taką dziwną bramę po "strzale" Oezila. Jedyną alternatywą dla Hiszpana byłoby ściągnięcie Neuer'a o ile Bayern go już nie zaklepał, bo w Niemczech to oni mają pierwszeństwo, a bramkarz Schalke sam mówił, że raczej nie śpieszy mu się z wyjazdem za granicę, dopóki nie wygra ligi. Co by się nie działo to liczę w maju na jakiś nowy, roczny kontrakt dla Edwina Smile Ciężko będzie zastąpić mistrza.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 31-03-2011 17:52

Ja tak bardzo chciałem Igora...ale wychodzi na to, że trzeba się powoli przyzwyczajać do młodego Hiszpana. Bardziej czekam jednak na potwierdzenie transferu Younga i...Rodwella zapewne.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lisu - 31-03-2011 18:54

Hazard/Bale/Young na skrzydło
Rodwell na środek (ew.Henderson)
Akinfeev/De Gea/ na brameczkę
i składzik będzie elegancki Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 01-04-2011 08:56

Oby informacje o De Gei okazały się prawdziwe, bo to bramkarz, który ma niesamowity talent i potencjał. Jeśli trafi do nas, to będziemy mieć klasowego bramkarza na lata. U nas chłopak się rozwinie i za parę lat wykurzy Casillasa z reprezentacji Hiszpanii.

Brać, brać i się nie pytać. Tym bardziej, że Hiszpan ma klauzulę odejścia wynoszącą 20 mln euro, więc Atletico nie będzie miało za wiele do gadania. Wystarczy dojść do porozumienia z samym zainteresowanym oraz z jego agentem.

W tym sezonie De Gea w Atletico obronił 115 strzałów, a wpuścił 37 i ma przy tym skuteczność bronienia strzałów 75,7%. Dla porównania Valdes obronił 55, a wpuścił 13(80,9%), a Casillas ma bilans 54-19( zaledwie 74%).

A u nas miałby dużo lepszą obronę przed sobą i nie musiałby być ciśnięty przez rywali przez cały mecz.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 01-04-2011 09:37

Tylko, że Atletico ma się tak do United jak Buggati Veyron do bolidu F1. Już się wydaje, że auto jest perfekcyjne, niedościgłe, cud ziemskiej technologi, a tu nagle okazuje się, że jest zwykłym szmelcem przy f1.
Dlatego też forma de Gei będzie zależeć w 90% od jego głowy. Da radę? Oby.

Cytat: nie musiałby być ciśnięty przez rywali przez cały mecz.
Niekoniecznie musi to być plus dla bramkarza.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 01-04-2011 12:04

W zasadzie to z bramkarzami nigdy nic nie wiadomo, dopóki nie zaczną grać w danym klubie. Barthez przychodził jako jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) bramkarz na świecie, a odchodził w niesławie. Zobaczymy no, ważne, że taki De Gea jest wysoki, bo ja mam dość niskich bramkarzy (takich jak Foster, Valdez czy Canizares) - niby dobrzy, ale zawsze brakuje centymetrów żeby wyjąć okno czy też złapać wysokie dośrodkowanie.

Choć zaczynam mieć pewne wątpliwości co do tego transferu: my zawsze trzymamy wszystko w tajemnicy aż do samego definitywnego kupna - a tutaj mamy co 3 dni jakieś newsy od agentów, prezesów itd. Coś mi to nie trybi. Plus: w dniach bezpośrednio przed, w trakcie, i bezpośrednio po 1. kwietnia moja ufność we wszystkie newsy znacząco spada. Wink

E: nawet za bardzo nie mamy jak finansowo stracić na De Gei, bo przecież po tym, co już pokazał w PD, nawet jak u nas da dupy, to jakiś Villareal, Valencia czy kto inny odkupi go za, dajmy na to, 15 milionów. Także ryzyko nie jest takie wielkie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kosma - 01-04-2011 21:00

Mubinio napisał(a):Plus: w dniach bezpośrednio przed, w trakcie, i bezpośrednio po 1. kwietnia moja ufność we wszystkie newsy znacząco spada. Wink
Nawet na ten redlogowy? Wink

Mubinio napisał(a):Choć zaczynam mieć pewne wątpliwości co do tego transferu: my zawsze trzymamy wszystko w tajemnicy aż do samego definitywnego kupna - a tutaj mamy co 3 dni jakieś newsy od agentów, prezesów itd. Coś mi to nie trybi.
A teraz na serio. Z tego, co pamiętam, to o Berbie czy Hargo bardzo długo się trąbiło, więc tajemnica to nie jest jakiś fakt konieczny przy zakupie zawodnika.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - El Polako - 06-04-2011 17:19

Może warto by się przyjrzeć Cavaniemu i Hamsikowi z Napoli gdzie pierwszy robi furorę i mówią że jest nie na sprzedaż ale popytać warto a Hamsik jest młody i mógłby grać świetne prostopadłe piłki do Groszka :-D