Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kwas - 02-05-2011 22:40

Przecież nawet jeśli stanęlibyśmy do walki o tych piłkarzy, nie jest wcale powiedziane, że zawitaliby na Old Trafford. Kto wie, może o któregoś Manchester się starał.

I żaden błąd. Nie masz żadnej pewności geniuszu tych zawodników prezentowanego na Old Trafford. Nie lubię takiego stawiania sprawy. Tu się sprawdził, to znaczy, że gdzie indziej błyszczałby podobnie.

2009 rok. Silnie obsadzona środkowa linia + wracający lada moment Hargo. Ferguson nie miał powodu, aby ją wzmacniać kimkolwiek. Teraz może się to zmienić poprzez odejście Owena.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 02-05-2011 22:51

Jaroldz napisał(a):Teraz wiemy, że był to błąd z naszej strony, dlatego nie możemy sobie pozwolić na kolejne takie pomyłki.

Jeszcze pewnie na wiele takich 'pomyłek' sobie pozwolimy. Nasza aktywność transferowa i same transfery to sprawa dosyć specyficzna, co nie znaczy że zła. U nas brakuje jedynie tzw. następcy Scholsa, kogoś o ofensywnym usposobieniu do środka pola, nikogo więcej. To w kwestii wzmocnień, bo uzupełnień składu w stylu - odchodzi Edwin trzeba nowego keepera, nie liczę.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 02-05-2011 22:59

Bramkarz, środkowy ofensywny pomocnik oraz skrzydłowy. Potrzebujemy trzech transferów.

Ostatnio głośno jest o tym, że SAF w ostatnim momencie włączył się w walkę o pozyskanie Sancheza z Udinese. Być może to o niego stoczymy walkę z City, gdyż coś za dużo się pisze o tym zawodniku w kontekście gry w United. Ostatnio pisali o tym dwaj dziennikarze Telegraph, którzy ponoć są dosyć dobrze poinformowani w sprawach naszego klubu.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Minh - 02-05-2011 23:02

Niektórzy pewnych rzeczy nigdy nie zrozumieją...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kwas - 02-05-2011 23:03

Jaroldz napisał(a):środkowy ofensywny pomocnik
Dzie byś go zmieścił ?

Jaroldz napisał(a):Być może to o niego stoczymy walkę z City, gdyż coś za dużo się pisze o tym zawodniku w kontekście gry w United.
W kontekście gry w United dużo pisze się o wielu zawodnikach, a i tak wychodzi na brak poważnego zainteresowania naszego klubu danym grajkiem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 03-05-2011 09:51

Jaroldz napisał(a):Taki Oezil mógłby u nas grać na takiej pozycji, na jakiej gra obecnie Rooney.
Rozumiem, że Rooney miałby kosztem tureckiego Niemca siedzieć na ławce?

Jaroldz napisał(a):Bramkarz, środkowy ofensywny pomocnik oraz skrzydłowy. Potrzebujemy trzech transferów.
Bzdura, skrzydłowego nam na gwałt nie trzeba, bo mamy kim grać i to wcale nie byle kim. Skrzydłowego tylko przy jakiejś okazyjnej cenie (czyt. Young)


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lisu - 03-05-2011 10:45

Giggs coraz częściej gra w środku, tak więc na skrzydła zostają nam: Park, Nani, Valencia - to na prawdę tak dużo? Wydaję mi się, że Young byłby idealny...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 03-05-2011 10:55

Kupimy Sancheza, skrzydła załatane jak i cofnięty napastnik za jednym ruchem. Ploty nie przestają , może coś jest na rzeczy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 03-05-2011 11:00

Przecież Young też często gra w środku. Zresztą, tak się teraz gra. LAV w naszej drużynie jest najbliższy modelowego skrzydłowego, który gania przy linii bocznej i robi wrzutki (za to go kochamy), ale też schodzi do środka. Ogólnie, ofensywna czwórka ma dość dużą swobodę ruchów. Ja bym wolał poczekać na Cleverley`a. Welbeck może grać jako schodzący ze skrzydła napastnik. Czasami myślę, że w dupach nam się poprzewracało od dobrobytuWink.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 03-05-2011 11:15

Valencia wchodzi do środka tylko wtedy, gdy na skrzydle nie idzie. Tak to najchętniej (z tego, co mi się wydaje, oglądając jego grę) mijałby co 3 minuty bocznego obrońcę i nakurwiał wrzuty w pole karne. Także IMO Valencia to jedyny prawdziwy, starodawny skrzydłowy w naszym zespole (a może i w lidze, a może i na świecie?). A ja lubię takich. Wink

Young - no cóż, można, acz nie trzeba. Żebyśmy się nie obudzili potem w sytuacji, w której nasza najzdolniejsza młodzież będzie chciała za wszelką cenę odejść, bo nawet na ławie nie będą w stanie usiąść. Aż mnie wzdryga, jak o tym pomyślę. Przecież takie talenty jak Welbeck, Cleberley, Pogba, Morrison są zadatkami na piłkarzy klasy światowej. Tylko, noż kurde, trzeba dać im grywać. A jak dać im grywać jak będziemy sprowadzać na ich pozycje nowych piłkarzy? Jest takie strawestowane powiedzenie, nawiązując do ostatniego zdania pana_opticum: od przybytku się w głowach pierdoli.

Bramkarz - necessary. Wolę, żebyśmy wydali grubą kapuchę na świetnego bramkarza i nie kupili nikogo więcej, niż kupili jakiegoś Ziutka po przecenie i 2 pomocników. Hargreaves odchodzi - można kupić kogoś do środka.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hotwarty - 03-05-2011 11:21

Też wolałbym Younga od Chilijczyka. Raz, że dużo tańszy, dwa - świetnie bije rożne i wolne. No i oblatany w Premier League. Z tym, że kupno skrzydłowego nie jest żadnym musem.

Priorytetem musi być bramkarz, i za dobrego fachowca warto wydać nawet te 20 mln. Ale jeśli Neuer faktycznie jest już dogadany w Bayernem, to ja nie widzę odpowiedniego kandydata. De Gea to nie ten rozmiar kapelusza IMO, poza tym mógłby się ostro zdziwić, że w Anglii nie gwiżdże się rzeczy które w Hiszpanii uważane są za faul (głównie chodzi o walkę w powietrzu przy stałych fragmentach gry). Oglądając ostatnie derby Madrytu zauważyłem, że koleś jest tak niepewny, że aż głowa boli. Czytałem też opinie osób interesujących się La Liga, że De Gea tak naprawdę popełnia sporo błędów, tylko że nikt o nich nie słyszy, bo w Hiszpanii liczy się tylko Real i Barcelona i błędy młodego Hiszpana nie wzbudzają takiego zainteresowania jak klopsy Valdesa czy Casillasa. Ale wiadomo, to tylko opinie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - EsDe - 03-05-2011 12:59

A ja wciąż mam nadzieję, że ściągniemy Adlera. Naprawdę świetny i nie ma chuja, żeby nie chciał do nas przejść-jest fanem united.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 03-05-2011 15:57

Co do bramkarza nie ma co dyskutować i jestem pewny, że przyjdzie.

Zaś jeśli chodzi o te wszystkie Sanchezy, Youngi, skrzydła, nie skrzydła, to teraz mi się w głowie narodziła taka myśl: kupić tego Younga, nie możemy takiej okazji przegapić. Parka przekwalifikować na środkowego pomocnika, IMO wtedy dopiero Koreaniec rozegra swoje najlepsze sezony w życiu. Wówczas na skrzydłach mamy Nani, Antek, Young, Cleverley i jeszcze jeden jakiś młody może wchodzić. Zaś w środku jest Anderson, Ryan, Carrick, Fletcher, Park i moim zdaniem nawet nie trzeba nikogo sprzedawać. Bo Paul chyba po tym sezonie skończy, a przynajmniej powinien. W dodatku nie możemy wykluczyć, że przyszły sezon będzie ostatnim Ryana i gdybyśmy teraz kogoś sprzedali to za rok zostajemy z trójką w środku.

IMO takie posunięcia wystarczą na przyszły sezon. Po cichu jeszcze liczę na Modricia i wtedy Ando out, ale wielce rozpaczać nie będę, jak Andi zostanie, a Chorwat do nas nie trafi.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 03-05-2011 16:25

RedLucas napisał(a):Bo Paul chyba po tym sezonie skończy, a przynajmniej powinien.

Rozwiń mi to po przecinku. o_O


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 03-05-2011 16:34

Osobiście uważam, że nadszedł czas. Oczywiście tylko sam Paul najlepiej wie, czy jest w stanie jeszcze grać na wysokim poziomie, czy też nie i zapewne podejmie słuszną decyzję. Jednak spójrzmy na obecny sezon. Początek naprawdę obiecujący, za pierwszy miesiąc, czy dwa powinniśmy go nosić na rękach, lecz dalej było już tylko gorzej. Ciężko było mu się zbliżyć do tego poziomu z początku sezonu. Od pewnego czasu dobrych występów za często nie widzieliśmy. I chociaż jestem przekonany, że jeszcze jakiś zajebisty meczyk w tym sezonie zagra, to jak widać dzieje się to coraz rzadziej.

Ale tak jak wspomniałem na początku, jeśli czuje, że jest w stanie jeszcze pomagać tej drużynie -niech zostanie. Jeśli nie, to nic na siłę.