Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - EsDe - 03-05-2011 16:38

Ja także uważam, że Scholes powinien już odejść. Myślę, że gdyby został SAF odkładał by transfer środkowego pomocnika na ostatnią chwilę, a tak pewnie od początku okienka będzie polował na jego następce.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 03-05-2011 16:39

Noo, bo już myślałem, że chcesz wyrzucać "dziadka Scholesa" z zespołu, jak co po niektórzy. Ze Scholesem jest tak, że on już nie będzie w stanie grać co mecz, ani nawet co 2 mecze pełne 90 minut - z tym należy się pogodzić. Ale jego bezcenne doświadczenie może się w pewnych meczach okazać kluczowe. I z tego też powodu lepiej Scholesa mieć, nawet i na ławce, niż go tam nie mieć.

Z uwagi na wielki mój szacunek do Scholesa osobiście namawiałbym go do podpisania kontraktu, ale uszanuję każdą jego decyzję. Tyle, co chłop dla nas zrobił, nie zrobi w najbliższych dekadach żaden środkowy pomocnik.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 03-05-2011 16:43

Mubinio napisał(a):Z uwagi na wielki mój szacunek do Scholesa osobiście namawiałbym go do podpisania kontraktu, ale uszanuję każdą jego decyzję. Tyle, co chłop dla nas zrobił, nie zrobi w najbliższych dekadach żaden środkowy pomocnik.

No chyba, że uznamy, że Giggs od pewnego czasu jest środkowym pomocnikiem i dalej na tej pozycji będzie grywać, to wtedy ma skubaniec szanse <niesforny>


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 03-05-2011 16:46

Tak, wszakże Szkot ostatnio w wywiadzie powiedział, że Giggs będzie jeszcze grał 5 lat. Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Intel - 03-05-2011 16:49

RedLucas napisał(a):Zaś jeśli chodzi o te wszystkie Sanchezy, Youngi, skrzydła, nie skrzydła, to teraz mi się w głowie narodziła taka myśl: kupić tego Younga, nie możemy takiej okazji przegapić. Parka przekwalifikować na środkowego pomocnika, IMO wtedy dopiero Koreaniec rozegra swoje najlepsze sezony w życiu. Wówczas na skrzydłach mamy Nani, Antek, Young, Cleverley i jeszcze jeden jakiś młody może wchodzić. Zaś w środku jest Anderson, Ryan, Carrick, Fletcher, Park i moim zdaniem nawet nie trzeba nikogo sprzedawać. Bo Paul chyba po tym sezonie skończy, a przynajmniej powinien. W dodatku nie możemy wykluczyć, że przyszły sezon będzie ostatnim Ryana i gdybyśmy teraz kogoś sprzedali to za rok zostajemy z trójką w środku.

Niby pomysł świetny, ale pewien jeden mankament, który uniemożliwia mi postawienie tobie piwa. Park IMO nie gra typowego środkowego pomocnika nawet wtedy, jeśli teoretycznie jest ustawiony na tej pozycji. Często wspomaga skrzydłowych, co oczywiście jest przydatne przy 4-5-1(4-3-3), ale nie sprawdza się przy 4-4-2, co widzieliśmy w meczu z Arsenalem. Park nie zagrał w niedzelę źle, na skrzydle dawał jakoś radę, ale w środku nawalił. Prędzej Giggs już jest typowym środkowym pomocnikiem, aniżeli Koreańczyk. Możliwości Parka są zbyt ograniczone, by go zaliczać do naszych środkowych pomocników, a jest już raczej za późno na wyszkolenie w nim nowej pozycji, zamiast przekwalifikowania.

Pewnie się mylę, ale takie jest moje zdanie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 03-05-2011 16:59

A moim zdaniem w przypadku Parka właśnie wystarczyłoby przekwalifikowanie, to nie jest tak, jakby VDS uczyć grać w napadzie. Po pierwsze Koreańczyk sam często schodzi do środka, gdy jest ustawiony na skrzydle, nie gra jak choćby Antek. Po drugie ma cechy idealne, aby wiele dawać zespołowi swoją grą w środku pola: dobry odbiór, żelazne płóca (musiałem Patryś :* ) i nieźle odnajduje się w grze kombinacyjnej na małej przestrzeni. Teraz musiałby się jedynie nauczyć dyscypliny taktyczne na tej pozycji, kiedy zostać, kiedy pójść do przodu, kiedy się cofnąć itd.

Poza tym w 433 już sporo grał na tej pozycji. Of korse w 442 ta pozycja jest inna, niż w tym z trzema pomocnikami, ale myślę, że już dużo mu nie brakuje, żeby naprawdę solidnie ogarniać tą pozycję. Nie wiem też, czy sam Fergie go nie przygotowuje do tej pozycji. Kiedyś było tylko skrzydło, teraz w 433 niemal zawsze środek, czasem też dostanie szanse w 442. Pożyjemy, zobaczymy, jak to będzie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 05-05-2011 07:01

Słówko ode mnie na temat Neuera. Tydzień temu oglądaliśmy bardzo dobry mecz w jego wykonaniu, a wczoraj już tak dobrze nie było i do tego ten babol. Właśnie dlatego nie byłem i nie jestem zwolennikiem jego transferu. W Bundeslidze jest podobnie. W jednym meczu zagra genialnie, a w kolejnym popełni prosty błąd.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - robaldo - 05-05-2011 07:16

Foster napisał(a):Słówko ode mnie na temat Neuera. Tydzień temu oglądaliśmy bardzo dobry mecz w jego wykonaniu, a wczoraj już tak dobrze nie było i do tego ten babol. Właśnie dlatego nie byłem i nie jestem zwolennikiem jego transferu. W Bundeslidze jest podobnie. W jednym meczu zagra genialnie, a w kolejnym popełni prosty błąd.

Obawiam się, że my możemy szybko nie znaleźć drugiego Van der Sara, czyli kogoś, kto popełnia jeden błąd na sezon lub w ogóle. Sad Nie zastąpiłby go Neuer, ale też myślę, że nie zastąpią go ani De Gea ani Stekelenburg, bo ich dwóch uważam za jedynych poważnych kandydatów. Jak dla mnie nie ulega wątpliwości, że szczyt bramkarstwa na Old Trafford mamy już za sobą, a teraz powinniśmy się jedynie modlić, żeby nie było dużo gorzej. Van der Sar był i jest niepowtarzalny, a te wszystkie ubóstwiane Neuery i inne De Gee, to choć zdolne, to tylko ubogie zamienniki. :|


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 05-05-2011 07:47

A ja się zupełnie nie dziwię bramkarzowi, że popełnia błąd, wynikający z braku koncentracji, w momencie, jak jego drużyna i tak traci szanse na awans. Komu by się chciało, jak jego koledzy to patałachy na tle mocnego zespołu i choćby nie wiem co robił to i tak United by nie zatrzymał. Grajcie, to ja też będę grał.

Popatrzcie jak starał się w końcówce Raul i porównajcie to do reszty zespołu. Aż smutno się na to patrzyło. Ale tak grają legendy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 05-05-2011 11:51

Wczoraj na Polsacie w studio przed meczem mówili o przyszłości United jeśli chodzi o bramkarzy i mówili, że najpoważniejszymi kandydatami są De Gea oraz Stekelenburg. Pytali się Kowalczyka czy w hiszpańskich gazetach coś piszą jeszcze o transferze Hiszpana do nas, to odpowiedział, że sytuacja najprawdopodobniej wygląda tak, że United próbują obniżyć cenę za DG, a Atletico chce troszkę więcej. Powiedział, że SAF zapewne ostatecznie zgodzi się dopłacić kilka milionów i będzie miał bramkarza na lata.

Drugi typ, to niestety Stekelenburg. W felietonie mówili, że Edwin chciałby go u nas i jego wskazał jako swojego następcę. Dodatkowy plus Holendra jest taki, że za rok kończy mu się kontrakt i będzie do wyjęcia za niską kwotę. I tego się obawiam, że SAF poskąpi kasy i ściągnie nam tego Stekelengurga.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 05-05-2011 11:53

sebos_krk napisał(a):A ja się zupełnie nie dziwię bramkarzowi, że popełnia błąd, wynikający z braku koncentracji, w momencie, jak jego drużyna i tak traci szanse na awans. Komu by się chciało, jak jego koledzy to patałachy na tle mocnego zespołu i choćby nie wiem co robił to i tak United by nie zatrzymał. Grajcie, to ja też będę grał.
Rozumiem, że jak United nie będzie w którymś z meczów szło, to jak Neuer popełni błąd wynikający z braku koncentracji i on odbierze nam szansę nawiązania walki o dobry wynik w dalszej części meczu to nie będziesz zły?
Poza tym ten babol miał miejsce w pierwszej połowie, także jeśli mu się nie chce już w pierwszej połowie bo "nie idzie" to dziękuje za takiego bramkarza.

Jak mówiłem, to nie jest jedyny taki wyskok Niemca. Nie chcę bramkarza, który w jednym meczu wyciąga jakieś niesamowite piłki, a w następny robi jakiegoś babola. Wolę bramkarza, który może nie zalicza spektakularnych interwencji, ale za to nie popełnia baboli (wiadomo, raz na jakiś czas się każdemu zdarzy).


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 05-05-2011 12:07

Jak oglądałem Stekelenburga na MŚ to sprawiał dobre wrażenie. Na pewno wolałbym Holendra od De Gei.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 05-05-2011 12:32

Foster napisał(a):Rozumiem, że jak United nie będzie w którymś z meczów szło, to jak Neuer popełni błąd wynikający z braku koncentracji i on odbierze nam szansę nawiązania walki o dobry wynik w dalszej części meczu to nie będziesz zły?
A powiedz mi co byś na jego miejscu sobie pomyślał po stracie pierwszej bramki? Miałbyś jakąkolwiek nadzieje, że twoi koledzy to odrobią?
Różnica jest taka, że w Schalke nie grają tacy piłkarze jak w United. Jakbyśmy my przegrywali do przerwy np z Wolverhampton, nawet ze Spurs, to w szatni byłaby wiara na odrobienie strat, ale taki sam wynik z Barceloną spuści powietrze nawet z Rooneya. Taka różnica. Cudów trzeba.
Oczywiście nie jest to tak, że można w ten sposób usprawiedliwiać każdy błąd, ale staram się dojść do tego, co myśli dany piłkarz. Schmeichel też popełniał babole w momentach, kiedy mógł to robić, bo albo było po kwiatkach, albo wysoko prowadziliśmy. Ba, czasem mu się nie chciało nawet rzucić. Za to na najważniejsze chwile potrafił się skoncentrować i wspiąć na wyżyny (no nie licząc jego ostatniej gry w naszej koszulce).

Podejście mentalne często jest ważniejsze niż umiejętności i choćby Lech pokazał to w tym sezonie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 05-05-2011 13:41

Cytat:Reprezentanci Sergio Aguero, piłkarza Atletico Madryt poinformowali, że Manchester United i Chelsea Londyn lada moment złożą ofertę zakupu Argentyńczyka. 22-latek wyceniany jest na 30-40 milionów euro.

Aguero stara się odcinać od wszelkich spekulacji dotyczących swojej przyszłości, ale nie od wczoraj wiadomo, że snajper reprezentacji Argentyny pragnie zdobywać kolejne trofea i grać w Lidze Mistrzów, a tego Atletico w najbliższej przyszłości nie gwarantuje. - Gracze tacy, jak Sergio, zawsze są na celowniku najlepszych klubów. Chelsea i Manchester United są najbliżej pozyskania mego klienta, ale nie zapominajmy również o poważnym zainteresowaniu ze strony Realu Madryt, Barcelony, Interu Mediolan oraz Bayernu Monachium - przyznał agent "Kuna", Bruno Satin.

- Sergio ma dopiero 22 lata i zaledwie od lat czterech miał sposobność gry w Europie. Poza tym Atletico nie występowało regularnie w Lidze Mistrzów. Chłopak marzy o tym, aby rok w rok prezentować i polepszać swoje umiejętności grając w tych elitarnych rozgrywkach - podsumował Satin.

Berbatow odejdzie, a przyjdzie Aguero :?: Wtedy co, Hernandez na ławkę rezerwowych pójdzie :?:


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 05-05-2011 13:47

Reprezentanci kogoś tam poinformowali... standardowa śpiewka, która ma celu przypomnieć o danym zawodniku i ewentualnie zwiększyć zainteresowanie, a przy okazji wywalczyć więcej kasy dla klubu i siebie.

sebos_krk napisał(a):A powiedz mi co byś na jego miejscu sobie pomyślał po stracie pierwszej bramki? Miałbyś jakąkolwiek nadzieje, że twoi koledzy to odrobią?
Robił swoje, w końcu za to mi płacą grubą kasę i tego ode mnie oczekują.