Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 13-06-2011 05:24

Ukryty tekst:
Manchester United have refused to allow Blackburn Rovers to drive up the price for centre-half Phil Jones and, despite a late attempt by Liverpool to capitalise on the chaos surrounding the player's transfer, confirmation of the £16.5m deal is expected imminently.

Liverpool tabled a £22m counter-bid for Jones on Saturday, after it emerged that Rovers' Indian owners, Venky's, were insisting that the £16m get-out clause written into the player's contract was merely a starting figure for negotiations. The Liverpool manager, Kenny Dalglish, knew Jones' heart was set on Old Trafford and there appears to have been an element of mischief in Anfield's attempts to gazump United and thus potentially drive up the price.

The Indians were advised that the get-out clause allows Jones to move to any club which offers the stipulated sum and the original £16.5m sale of Jones was actually concluded on Saturday.

United's refusal to offer more than their original figure for Jones is, in part, based on the outcome of the High Court case which followed Christian Ziege's move from Middlesbrough to Liverpool in August 2000.

Although Middlesbrough argued that Glasgow Rangers and Chelsea had both offered £7.5m for Ziege, Justice Astill said that the German had no market value as a player because Middlesbrough had agreed to allow him the £5.5m release clause. The clause "effectively removed [Middlesbrough] from the picture. [The club] was left with no choice; a choice which it would otherwise have had under the terms of the standard contract," the court found.

Blackburn's only recourse to compensation is based on United's knowledge of the £16m release clause – commercially confidential information which enabled them to bid at virtually the lowest price possible to trigger the sale of Jones. Rovers may negotiate a compromise with United, based on Jones' appearances and trophies United win with him, to avoid a drawn-out legal battle on this point. Middlesbrough pursued Liverpool through the courts on similar grounds, arguing that the buying club profited from confidential information to bid at Ziege's exact £5.5m release clause figure.

At the time, Middlesbrough alleged an illegal approach had been made to the player. The two sides settled out of court with the Premier League acting as a mediator.

Blackburn's case is complicated by the fact that it needed Venky's' football advisers to resolve the weekend's impasse by making the contractual situation clear to the Indians – namely, that the release clause had been inserted into Jones' contract when he agreed an extension to his terms in February.

Naświetlający sprawę artykuł.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 13-06-2011 12:26

Cytat:Kreonke, który w większości jest udziałowcem w klubie, dal zielone światło i "Kanonierzy" już wkrótce mogą zaoferować Nasriemu taka tygodniówkę jak sobie życzy - 110 tysięcy.

Nowa oferta ma również obejmować szereg lukratywnych premii związanych ze świetnymi występami.

Czyli zapewne Nasri zostanie w Arsenalu, a nam pozostaje dalej szukać następcy Scholesa. Może ten Marvin Martin nie byłby taki zły :?:


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 13-06-2011 15:46

Cytat:Obiekt zainteresowania Manchesteru United Wesley Sneijder przyznał, iż kocha obecny klub, ale swoją przyszłość pozostawia w rękach Boga.

Gwiazda Interu Mediolan w swojej niedawnej wypowiedzi zadeklarowała chęć pozostania w klubie z Serie A, co znacznie skomplikowało plany transferowe Czerwonych Diabłów, lecz jak widać nic nie jest jeszcze przesądzone.

- Kocham Inter całym moim sercem, ale to Bóg zadecyduje gdzie spędzę resztę swojej kariery. Jemu pozostawiam taką decyzję - wyznał Holender cytowany przez portal Tuttomercatoweb.com.

- Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy zawsze mnie wspierali i mogę obiecać, że jeśli pozostanę w Interze to zrobię wszystko, aby pomóc zespołowi znów wygrywać trofea - zakończył Wesley.

Hmmm... Skąd my to znamy? Czyżby także tym razem miało skończyć się transferem? <niesforny>


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kwas - 13-06-2011 17:27

:lol:

Chłop dorosły, a wygaduje takie rzeczy. Człowieku, tylko od Ciebie zależy gdzie zagrasz w przyszłym sezonie, więc postaw sprawę jasno.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mata - 13-06-2011 18:26

Cristiano mógł, Wesley też może!

Tylko Bóg zna przyszłość! :x


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - EsDe - 13-06-2011 18:50

[Obrazek: 439xk.jpg]

Więc można powiedzieć, że jest praktycznie u nas Big Grin.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Titto - 14-06-2011 13:24

Na początek jako nowy forumowicz (ten post jest moim pierwszym na tym forum Wink ) chciałbym się przywitać - WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW! Smile

Nie będę wyjątkowy jak powiem, że zdecydowanie Manchesterowi United najbardziej potrzebny jest ofensywny pomocnik.
Jeśli chodzi o tę pozycję to zdecydowanie moim ulubionym piłkarzem jest Sneijder (mimo, że gra w znienawidzonym przeze mnie Interze)
Oglądałem mnóstwo meczów z jego udziałem i jestem przekonany, że byłoby to idealne wzmocnienie pierwszego składu - to właśnie taki zawodnik jest nam potrzebny!

Sneijder to mój kandydat numer 1, aczkolwiek jest jeszcze kilku ciekawych zawodników, którzy nadaliby się do Manchesteru:

- Samir Nasri

- Marek Hamsik - Świetny przegląd pola, bardzo dobra technika - jako to się mówi - 'dyrygent' Napoli i reprezentacji Słowacji. Kto uważnie śledził poczynania Słowaków na zeszłorocznych mistrzostwach świata z pewnością zgodzi się ze mną, że Hamsik to wielki piłkarz.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 15-06-2011 13:21

Coraz bardziej martwią mnie te informacje o rzekomym transferze Sancheza. IMO jeden z najbardziej przereklamowanych zawodników tego okienka. Nie widzę w nim tego talentu, którym podobno wali po oczach. Poza tym po kiego nam trzeci prawy skrzydłowy? Raczej przydałby się ktoś, kto gra na lewej, a przy okazji może grać na prawej flance. Dlatego tysiąc razy bardziej wolę Younga, o czym co nieco już wcześniej wspominałem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 15-06-2011 13:23

RedLucas napisał(a):Coraz bardziej martwią mnie te informacje o rzekomym transferze Sancheza. IMO jeden z najbardziej przereklamowanych zawodników tego okienka. Nie widzę w nim tego talentu, którym podobno wali po oczach. Poza tym po kiego nam trzeci prawy skrzydłowy? Raczej przydałby się ktoś, kto gra na lewej, a przy okazji może grać na prawej flance. Dlatego tysiąc razy bardziej wolę Younga, o czym co nieco już wcześniej wspominałem.

Sie zgraliśmy :kox:

http://redcafe.pl/viewtopic.php?t=1611&p=108818#p108818


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lisu - 15-06-2011 13:39

Ucichły sprawy z Youngiem, a coraz głośniej o transferze Sancheza. Czyżby Chilijczyk przyszedł do United zamiast Ashley'a? :? A może ambitnie sięgniemy po obu 8-) tylko po co? o_O Nie wiem co o tym sądzić, z jednej strony Sanchez to fantastyczny talent, ale z drugiej świetny (choć, wydaje mi się, troszkę słabszy od Young'a) Anglik... Pozostaje zaufać SAFowi Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hotwarty - 15-06-2011 14:06

Olać Sancheza STOP Jak najszybciej dopiąć transfery Younga i De Gey STOP Przystąpić to operacji zasypania Levy'ego mailami, faksami i telefonami w sprawie Modrica, dopóki ten nie zmięknie STOP Zaprezentować Chorwata na Old Trafford przed drugim września STOP Zabukować hotel w Monachium na 18 i 19 Maja STOP Zrobić miejsce w klubowej gablocie na nowe trofea, dużo nowych trofeów STOP.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 15-06-2011 14:32

Lisu napisał(a):hoć, wydaje mi się, troszkę słabszy od Young'a

Co niby zrobił Young by twierdzić że jest lepszy od Sancheza?Gra w lepszej lidze tylko a żadną gwiazdą nie jest.
Żeby nie było Younga lubię i cieszyłbym się z jego transferu bo nie trzeba nam jakiś gwiazd bo Valencia jest dobrym przykładem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 15-06-2011 14:46

Według mnie Young jest bardziej wszechstronny. Sanchez charakteryzuje się przede wszystkim znakomitą szybkością i dobrym dryblingiem, które w połączeniu sprawiają, że może indywidualnie wpływać na wynik meczu.

Young ma IMO więcej zalet. Przede wszystkim fenomenalne dośrodkowania - czy to ze stałych fragmentów gry, czy z otwartych akcji. Dobry drybling, dobry strzał z dystansu, dobrze bije rzuty wolne (czego akurat nam trochę brakuje). No i przede wszystkim wiemy, czego się po nim spodziewać. Chłopak ograny w Premier League.

I kwestia pieniędzy, choć nie lubię poruszać tego tematu, bo to nie moje pieniądze, więc nie moja broszka. Klub tak dobrze zarządzany jak United doskonale wie, na co może sobie pozwolić w kwestiach finansowych. Ale Younga możemy wyciągnąć za jakieś 16 milionów funtów, natomiast za Sancheza, z tego co czytam, trzeba zapłacić w granicach 27-40 milionów funtów.

Sorry, ale płacić tyle pieniędzy za kolesia, który jest jedną wielką niewiadomą? Jednak, jak wspomniałem, pieniądze nie mają tu większego znaczenia. IMO Young może dać nam dużo więcej i z pewnością jest to pewniejsza inwestycja.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lukas - 15-06-2011 15:16

Zgadzam się w 100% z tym co napisał muszeq. Chciałbym powiedzieć jeszcze jedno co przemawia wg mnie za transferem Younga a niżeli Sancheza: Ashley jest Anglikiem i jestem przekonany, że jeśli w konsekwencji przejdzie do nas i będzie grał na swoim poziomie to zostanie w United na długie lata. Jeśli chodzi o takiego Sancheza to takiej pewności nie ma i nie wiadomo czy po sezonie nie zamarzy mu się słoneczna Hiszpania. Pozwolę sobie tutaj przywołać posta Maty: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://redcafe.pl/kadra/phil-jones-t1904-15.html#p108741">kadra/phil-jones-t1904-15.html#p108741</a><!-- l -->


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 15-06-2011 16:02

Naprawdę po tym co nawywijał na jesieni Rooney, ktoś jeszcze patrzy w ten sposób na kwestię angol/nieangol?