Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 26-07-2011 13:03

A zróbmy z Rooneya übernapastnika i będzie po kłopocie. Czyli coś takiego, jak gramy w LM z Javierem na szpicy i z Rooneyem za nim. I Carrick z Andersonem w środku i mi się podoba. A powoli do składu można zacząć dopuszczać Pogbę i Morrisona (tego drugiego - jak sobie ogarnie problem z głową).

Nie zapominajmy, że na cofniętym pomocniku może grać Jones. Aaaa, i jeszcze Gibson niesprzedany nam został. Także jak pisał Michał - dziury nie ma.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 26-07-2011 13:06

Z resztą fakt, że inne drużyny potrafiły prowadzić z nami grę świadczy o tym, że liga się wyrównuje i to bardzo. Tottenham ma toretycznie lepszy środek od nas a mimo wszystko nie prezentował się na tyle dobrze, żeby być chociaż w 4.

Z resztą nie jest to najważniejsze, póki punkty lecą na nasze konto.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 26-07-2011 13:45

Cytat:Przyniosło to skutek ale w finale LM zostaliśmy kompletnie rozjechani
Gdzie Ty widziałeś w LM dwóch CMów zorientowanych na defensywę?

Cytat:Dawaliśmy się często zdominować z dużo słabszymi drużynami gdzie powinniśmy ich rozjechać...
A z drugiej strony zdominowaliśmy CFC, City, Spurs, LFC czy AFC. Zresztą, jak widać...mamy na pewno lepiej wyszkolonych technicznie zawodników w drugiej linii niż te zespoły, które potrafiły nas zdominować.

Powiadam - jeśli nikogo nie kupimy to nie będę bardzo zawiedziony. Do zamknięcia okienka jednak trochę czasu i wiele się może jeszcze wydarzyć.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - BeBaD - 26-07-2011 14:07

michal85 napisał(a):Gdzie Ty widziałeś w LM dwóch CMów zorientowanych na defensywę?

Gdzie ja napisałem że ich widziałem ? ten finał obnażył nasze braki w środku pomocy. Na przeciw zajebistych pomocników postawiliśmy starego Gigssa, Parka i Carricka. Skutków to nie przynosiło więc tego ostatniego zmieniono na równie nie produktywnego w tym meczu Scholsea. Ja rozumiem że z Barcą ciężko jest cokolwiek ugrać w środku pola (próby skrzydłami z panem V. na prawej flance okazały się również wielce nieskuteczne) ale z aktualnymi zawodnikami to katalończycy nie są jedyną drużyną z którą byśmy mieli problem. Aby wygrywać mecze nie wystarczy mieć zajebiste skrzydła, potrzebny jest te że ktoś w środku kto potrafi podać do takiego Naniego czy Valencii, ktoś kto potrafi uderzyć, pociągnąć grę, podać prostopadłą piłe do napastników... na chwilę obecną kogoś takiego nie mamy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 26-07-2011 14:28

Jest jeszcze Gibson, którego nie wytransferowali, chłopak ciśnie przygotowania do sezonu z rezerwami, będzie dobrze, my i tak środkiem nie gramy, poza tym żadnych kontuzji w nadchodzącym sezonie też się nie przewiduje.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - BeBaD - 26-07-2011 14:41

daniel napisał(a):Jest jeszcze Gibson, którego nie wytransferowali, chłopak ciśnie przygotowania do sezonu z rezerwami, będzie dobrze, my i tak środkiem nie gramy, poza tym żadnych kontuzji w nadchodzącym sezonie też się nie przewiduje.

Dajcie spokój z tym Gibsonem, on może grać co najwyżej w CC, FA Cup lub też ligowe z outsiderami, na poważne mecze to się chłopak nie nadaje. Nie gramy środkiem bo nie mamy możliwości, kiedy Scholes był w formie to nie było akcji kiedy piłka by przez niego nie przeszła, teraz to wygląda inaczej, albo długa piłka albo próba ataku skrzydłem, ewentualnie Roo się cofnie i pociągnie do przodu.
O kontuzjach też nie należy zapominać bo to jest nieodłączny element każdego sportu.
Ja po wiem tak... jeżeli nie sprowadzimy kogoś do środka to uznam okienko za nie udane... Samo sprowadzenie GK, skrzydłowego i Jonesa to wg mnie mało.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 26-07-2011 15:02

Mając takich skrzydłowych niekoniecznie musimy grać tym posranym środkiem. Chelsea gra środkiem bo skrzydłowych ma do dupy. Liverpool podobnie, w Arsenalu skrzydłowymi są ofensywni pomocnicy...
Jeżeli mamy 4 skrzydłowych i jak jeden zagra słabo wejdzie drugi to środek powinien teoretycznie być ustawiony na defensywe. W zasadzie to poki Carrick i Anderson potrafili by zagrać dobrą gałę na skrzydło i pomóc w ataku przez podejście do gry lub zrobienie przewagi to byłbym zadowolony. Z resztą nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ktoś grał na wysokości skrzydłowych a w środku zostałby jeden DM, nie zależnie od tego kto by to był.

Snejider zawsze miał za sobą dwóch zawodników, u nas miałby sobie radzić z jednym? Przecież może nie dać rady i wtedy jedynie co go będzie tutaj czekać to wieszanie psów.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 26-07-2011 15:59

michal85 napisał(a):No faktycznie, musimy się wstydzić, że nie udało nam się kogoś pozyskać. Przecież jesteśmy Manchester United, więc nawet jak właściciel zawodnika nie chce go sprzedać(czy też sam zawodnik nie jest zainteresowany przeprowadzką) to powinniśmy takiego delikwenta wsadzić na taczki i wywieźć z obozu wroga!

Dziury w środku nie było i nie ma. Jest to niewątpliwie nasza słabsza strona, ale i tak dla większości zespołów nieosiągalna.

A na koniec dodam - jakiekolwiek zapewnienia bossa nt transferów zawsze należy brać z dystansem.

Myślę, że jest to trochę wstydliwe dla naszego klubu, że trzech klasowych piłkarzy nam odmówiło. Zrozumiałbym, jakby jeden tylko nam odmówił np. Sneijder tłumacząc się, że jest mu dobrze w Interze, że rodzinka jest happy z życia w Mediolanie. Ale jeśli odmawia nam także Modrić, który woli Chelsea oraz Nasri woli zostać w Arsenalu bądź preferuje City, to jest tutaj już coś nie tak.

Ktoś napisał, żeby poczekać spokojnie, że jest jeszcze miesiąc na pozyskiwanie piłkarzy. Mnie się wydaje jednak, że jeśli ktoś na środek do nas nie przyjdzie w najbliższych dajmy na to 10 dniach, to już nie przyjdzie w ogóle.

7 sierpnia zaczynamy sezon ważnym meczem z City. 22 sierpnia i 28 gramy arcyważne i trudne mecze z Arsenalem i Tottenhamem. NA te trzy mecze powinien już być ktoś klasowy na środek, ktoś, kto zdążyłby potrenować z resztą drużyny przynajmniej tydzień.

Pozycja rozgrywającego to newralgiczne miejsce na boisku, tutaj się nie da wejść z marszu. Ktoś taki musi się zgrać z drużyną. To nie to samo, co np. pozycja napastnika.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 26-07-2011 16:11

Nasri nie odmówił, zdaje się że Arsnyl odrzucił wspaniałomyślną ofertę United.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 26-07-2011 16:11

Nie sądzę, żeby mecze na początku sezonu były aż tak ważne. Oczywiście dobrze było by wygrać je, ale nawet najgorsza okoliczność nie będzie powodowała strat szans na mistrzostwo. Z resztą nie musimy wcale przegrać tych meczów.
I nie przegramy Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 26-07-2011 16:59

Wstyd to byłby gdybyśmy się nie zakwalikowali do LM, a tymczasem zdobyliśmy Mistrzostwo. I jeśli jakiś piłkarz woli zostać w Londynie, bo mu się dupy nie chce ruszać poza stolice, a inny woli pieniądze sąsiadów zza miedzy to wstydzić nie powinni oni, a nie najlepszy zespół w kraju.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mateuszr20471 - 26-07-2011 18:01

Wypowiedz kazdego z was ma w sobie troche prawdy. Jednak patrzac na nasz srodek, to ani playmakerow ani DMów zbyt duzo nie mamy. Jesli chcemy grac dwoma defensywnymi pomocnikami, to jeden powinien byc kreatywny, przyklad Xabi Alonso. Bracuje bardzo duzo w defensywie, ale i kreuje. U nas takiego pilkarza nie ma. Albo srodkowi sa nastawieni tylko na defensywe (Carrick, Fletcher) albo tylko na ofensywe (Anderson, Cleverley) nie ma zawodnika, ktory pracowalby i tu i tu. Mozna bylo pozyskac Sahina za smieszne pieniadze, ale nie, ciagla wiara w weteranow. Wedlug mnie pozyskanie dobrego playmakera to koniecznosc, bez niego w sezonie znow bedziemy sie meczyli z ogorkami. O transferze DMa nie bede sie wypowiadal, bo to nierealne. Jesli pozyskamy wiec klasowego pomocnika, obojetnie czy bedzie bardziej ofensywny czy defensywny to bedzie mozna spogladac w przyszlosc z optymizmem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kwas - 26-07-2011 18:01

I dalej płacze...

Jaroldz napisał(a):Cóż, pozostaje liczyć nam po raz kolejny na Giggsa lub Younga, który zostanie przestawiony na pozycję ofensywnego pomocnika.
Tak, i zagra w środku razem z Carrickiem...
mateuszr20471 napisał(a):jednak na wygrana w Champions League daje w przyszlym sezonie 15%
A czemuż to tak mało ? United spotkało trzęsienie ziemi, najlepsi piłkarze wraz z Fergusonem odeszli ? Nie rozumiem jak można najlepszemu zespołowi Ligi Mistrzów ostatnich 5 lat dawać tak małe szanse na zdobycie trofeum.
BeBaD napisał(a):Fletcher wiadomo... rozgrywać nie potrafi a Carrick pare lat temu zapomniał jak się gra do przodu.
Fletch potrafi rozgrywać. Carrick też, ale jego rola ewoluowała, jakbyś nie zauważył.
BeBaD napisał(a):W przeciągu całego sezonu również nasz środek nie wyglądał tak jak powinien (po za paroma meczami). Dawaliśmy się często zdominować z dużo słabszymi drużynami gdzie powinniśmy ich rozjechać...
Wymieniaj. Czekam. Bo Blackpool nie liczę, w końcu trzy oczka udało się zdobyć.
Jaroldz napisał(a):Myślę, że jest to trochę wstydliwe dla naszego klubu, że trzech klasowych piłkarzy nam odmówiło.
Szkoda słów. Nie możesz tego wiedzieć. Nawet jeśli tak się stanie, to mam się z tego powodu wstydzić ? Nie każdy piłkarz marzy o grze w United, jest także parę innych klubów, w barwach których pragną biegać po boisku piłkarze. Względy rodzinne i pieniądze także mogą robić swoje.

mateuszr20471 napisał(a):Albo srodkowi sa nastawieni tylko na defensywe (Carrick, Fletcher) albo tylko na ofensywe (Anderson, Cleverley)
:lol:

Ja w każdym razie liczę na transfer środkowego pomocnika.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 26-07-2011 18:17

Przecież Carrick to właśnie taki typ gracza jak Xabi Alonso.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - BeBaD - 26-07-2011 18:20

Kwas napisał(a):Fletch potrafi rozgrywać. Carrick też, ale jego rola ewoluowała, jakbyś nie zauważył.

Może i potrafią ale robią to marnie.
Carrick nigdy nie był jakimś wybitnym rozgrywającym, to był typowy środkowy pomocnik. Zresztą koro już napisałeś że jego rola ewoluowała to też potwierdzasz to że rozgrywającego nie mamy.

Kwas napisał(a):Wymieniaj. Czekam. Bo Blackpool nie liczę, w końcu trzy oczka udało się zdobyć.

Chociaż by wyjazd z Newcastle.