Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 23-11-2011 22:40

Patrząc na pozycję na jakiej mamy największy deficyt i po obejrzeniu dzisiejszego meczu Arsenalu z BVB stwierdzam, że Moritz Leitner to zawodnik, którego wartało by kupić. Z Cleverleyem ale mogli by stworzyć duet. I wcale nie trzeba by zmieniać systemu...

Dojrzale gra jak na swój wiek i to z takim Arsenalem, czyli naszym stałym rywalem. A skoro Niemiec to wiadomo, że się rozwinie i posadzi za 3,4 lat
i Khedirę i Bastiana na ławce w kadrze.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lukas - 23-11-2011 22:57

Ja też ten mecz oglądałem i szczerze: to nie zauważyłem żeby ten chłopak się jakoś specjalnie wyróżniał... Może w bundeslidze wymiata, ale w tym meczu mnie nie zachwycił. Jedyne co mi zapadło w pamięć to kilka fauli jakie zaliczył.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 23-11-2011 23:21

No parę pomysłów na rozwiązanie akcji miał przezajebistych, tyle że zawodziło wykonanie. Ale jest to zawodnik na pozycji Carricka, który daje bardzo dużo do przodu. Nie żaden Hazard czy Gotze, ktorzy graja z przodu i sraja na tyły tylko ma pełną odpowiedzialność za to co się dzieje na boisku.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 23-11-2011 23:30

Hubercik napisał(a):Gotze, ktorzy graja z przodu i sraja na tyły tylko ma pełną odpowiedzialność za to co się dzieje na boisku.
Gotze akurat bardzo często wraca pomagać Piszczkowi. A z Leitnerem to poczekajmy, to zawodnik jak Clev taki ofensywny bardziej.W parze z Tomem dublowaliby się podejrzewam i nie zapewnili zabiezpieczeń tyłów


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 23-11-2011 23:41

Leitner to niezwykle obiecujący zawodnik i pewnie za parę lat, jeśli wszystko pójdzie dobrze zostanie klasowym rozgrywającym. Moritz i Carrick ta sama pozycja? :lol: Nie chciałbym obrażać, ale nie masz pojęcia o pozycjach i zadaniach na boisku skoro piszesz takie głupoty.
Co do Gotze i Hazarda to są przede wszystkim skrzydłowi i to jest ich nominalna pozycja. Owszem mogą grać w środku, ale nie w systemie 4-4-2 tylko w takim zestawieniu jak graliśmy we wtorek.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 24-11-2011 00:39

Przecież jest środkowym. Może nie defensywnym, ale też nie jest to drugi Sneijder.
A jeżeli Hazard i Goetze to skrzydłowi to sorry, ale jest remis jeżeli chodzi o brak pojęcia o pozycjach, bo to, że grają na tych pozycjach w klubach nie znaczy, że to są ich pozycje. Ronaldinho czy Messi też grali blisko linii a jednak byli to typowi ofensywni pomocnicy i tak samo jest z tymi młodzianami. C. Ronaldo był skrzydłowym a grał jako napastnik a Henry był napastnikiem ale za swoich najlepszych lat grał głównie przy linii. Silva też gra przy linii w City a nikt nie nazwie go skrzydłowym podobnie jak Nasri. I wiesz, Leitner zagrał w Borussi w lidze 3 mecze, a wątpię, że słyszałeś o nim jak grał w Augsburgu. Dziś wszedł na pozycję Schmelzera czyli gracza defensywnie usposobionego i na tej podstawie zbudowałem sobie opinię o tym zawodniku. Dlatego też głośno sobie marzę, że gdyby pod takim kątem się rozwijał to z Tomem mogli by stworzyć bardzo dobry duet bez zmieniania systemu o czym wspominałeś na redlogu.

samcro napisał(a):A z Leitnerem to poczekajmy
W sumie racja poczekać można, ale jak tak się zastanowić, to jak się teraz chce kupić kogoś dobrego, to w sumie do wyboru są tylko zawodnicy młodzi. Jeżeli chodzi o pomocników to Hazard, Goetze, Rodwell, Martinez, M'Villa, Martin, Muniain, Cabaye, Di Maria czy Krasic to zawodnicy, którzy kariery mają całe przed sobą. Albo się kupuje za kilkanaście mln zawodnika co może zostać gwiazdą, albo się kupuje zawodnika, który jest gwiazdą a nie jest zbyt młody za 40 mln wzwyż. Teraz pytanie, czy liczyć, że nasi zawodnicy za lat kilka się rozwiną na tyle, by móc przeboleć brak kupna któregoś z tych piłkarzy czy jednak warto zainwestować w kogoś teraz. Albo nie wydamy pieniędzy w ogóle albo i tak je wydamy. Z tym, że możemy kupić 2 gości młodych teraz, lub jednego za rok, dwa, trzy. Teraz, żeby się wypromować wystarczą 4,5 meczów i nagle cena skacze niebotycznie w górę. Hernandez na Mundialu zagrał w sumie 4 mecze i cena skoczyła masakrycznie. Co prawda Mundial to co innego, ale jeżeli Borussia odrzuca za 19 latka ofertę rzędu kilkudziesięciu mln to jest to nazbyt aż wymowne.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 24-11-2011 08:17

Hubercik napisał(a):Dziś wszedł na pozycję Schmelzera czyli gracza defensywnie usposobionego

Bendera. Schmelzer to lewy obrońca, wydaje mi się ze grał do końca;>
A BvB wyszło środkiem Bender-Kehl czyli 2 przecinakami, Leinter wszedł i był tym bardzij ofensywnym


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 24-11-2011 09:23

Cytat:A jeżeli Hazard i Goetze to skrzydłowi to sorry, ale jest remis jeżeli chodzi o brak pojęcia o pozycjach, bo to, że grają na tych pozycjach w klubach nie znaczy, że to są ich pozycje.
:lol:
Rozumiem, że skoro Vidic gra w obronie w klubie to nie znaczy, że to jest jego nominalna pozycja? :lol:

I na tym kończę "dyskusje".


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Ruuuuuuuuuud - 24-11-2011 13:18

Foster napisał(a):Rozumiem, że skoro Vidic gra w obronie w klubie to nie znaczy, że to jest jego nominalna pozycja?

Nie chce mi się czytać wszystkich nowych postów, ale mam jedno pytanie.Po co tak głupio dyskutujesz? Tak jakbyś rzeczywiście nie wiedział jaki jest sens tej wypowiedzi.Rooney grał w klubie prawie cały sezon na skrzydle, teraz gra w środku pola, to są jego nominalne pozycje?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 24-11-2011 14:05

Cytat:Ronaldinho czy Messi też grali blisko linii a jednak byli to typowi ofensywni pomocnicy i tak samo jest z tymi młodzianami. C. Ronaldo był skrzydłowym a grał jako napastnik a Henry był napastnikiem ale za swoich najlepszych lat grał głównie przy linii.
Henry na skrzydle grał w Juve i były to chyba jego najgorsze lata w karierze. Później w Arsenalu grał w napadzie, a to że często lubiał zejść do linii nie czyni go skrzydłowym.

Ja bym brał Becksa i chuj 8-)


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 24-11-2011 14:27

Rud
Sens by miał gdyby odniósł się do odpowiedniego zawodnika, a nie do Gotze, który jest skrzydłowym i gra na skrzydle, a tak z konieczności i to bardzo rzadko grywa w środku. Nie do końca rozumiem o co chodzi z Roo. Grał tam z konieczności, ale chyba nikt nie uzna go za nie napastnika?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 24-11-2011 16:28

Napisałem, że zbudowałem sobie opinię na TYM jednym konkretnym meczu gdzie wszedł na pozycję przecinaka, Bendera nie Schmelzera *dzięki Samcro* i na tej podstawie tylko tak piszę. Był ofensywnym, nie zmienia to faktu, że parę dobrych przechwytów zaliczył i dość dobrze czytał grę, co najważniejsze był pod nią odkąd tylko wszedł i brał na siebie odpowiedzialność za rozgrywanie.

I czemu porównujesz Vidica do zawodników których wymieniłem?? Smalling i Jones też są środkowymi i grają na prawej obronie z konieczności. Gotze jak dla mnie to zawodnik, który gra w Borussi na takiej samej zasadzie jak Hazard w Lille. I nie wmówisz mi, że Hazard także jest skrzydłowym.

Co do Henrego to on był napastnikiem oczywiście, ale grając przy lini zaciągnął Arsenal do finału LM grajac rewelacyjnie w dwumeczu z Realem.

Nie zmienia to faktu, że nie odniosłeś się tylko do błędu i nic poza tym. Skoro tak ma wyglądać dyskusja to ja również dziękuję.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 24-11-2011 16:42

Cytat:Gotze jak dla mnie to zawodnik, który gra w Borussi na takiej samej zasadzie jak Hazard w Lille. I nie wmówisz mi, że Hazard także jest skrzydłowym.
Na temat Hazarda się sprzeczał nie będę, bo nie oglądam go zbyt często w akcji, choć jak już widzę to widzę go na skrzydle. Jednak przestań mi wciskać ciemnotę, że Gotze to nie jest skrzydłowy. Oglądasz mecze BVB? Ja oglądam niemal każdy i Mario gra na skrzydle. To jest JEGO NOMINALNA pozycja, co za tym oznacza, że nominalnie JEST SKRZYDŁOWYM.

Jeszcze słówko do Moritza. Chłopak jest jeszcze młody i cała kariera przed nim. Póki co dopiero powoli wchodzi do składu BVB, więc na transfer do United jest jeszcze za szybko. Klopp to bardzo dobry trener i pod jego okiem młody Niemiec ma szanse stać się bardzo dobrym rozgrywającym. Nie mówię, sam by chętnie ujrzał chłopaka u nas w miejsce Andersona, który raczej nagle nie stanie się bardzo dobrym zawodnikiem - przynajmniej na już w to nie wierzę.
Tak nawiasem budowanie sobie opinii o danym zawodniku po jednym spotkaniu nie świadczy chyba najlepiej...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 09-12-2011 15:48

Cytat:Roberto Carlos w Manchesterze United.

Roberto Junior, bo tak najczęściej bywa nazywany Roberto Carlos Brito Guyanese Rojas, wkrótce będzie miał okazję gry najpewniej w zespole młodzieżowym Manchesteru United.

"Czerwone Diabły" pozyskały 18-letniego Wenezuelczyka z amerykańskiej akademii Dallas Texans, z którą zresztą ściśle współpracują, więc negocjacje nie stanowiły większego problemu.

Według doniesień młody napastnik od dłuższego czasu był obserwowany przez menadżera Alexa Fergusona, a teraz po bardzo udanych w jego wykonaniu testach przyszedł czas na roczną szansę w ośrodku treningowym United w Carrington.

transfery.info

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/Vlh1We48vuM[/flash]



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 09-12-2011 16:39

Nie podpalam się, czekam na Cafu.