Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 07-11-2008 11:22

Cytat:Gareth Bale ponownie znalazł się na celowniku Manchesteru United - donosi "Daily Mail". Sir Alex Ferguson chce, by młody obrońca Tottenhamu Hotspur zasilił szeregi mistrzów Anglii już w styczniu, podczas zimowego okna transferowego.
Co myślicie o tym. Może grać jako lewy obrońca, albo skrzydłowy. Czy nam w ogóle taki piłkarz jest potrzebny? Jakoś nie widzę dla niego w tym momencie miejsca w składzie. Miałby rywalizować z Nanim i Parkiem? Przecież nie z Evrą.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lukas - 07-11-2008 12:06

sebos_krk napisał(a):
Cytat:Gareth Bale ponownie znalazł się na celowniku Manchesteru United - donosi "Daily Mail". Sir Alex Ferguson chce, by młody obrońca Tottenhamu Hotspur zasilił szeregi mistrzów Anglii już w styczniu, podczas zimowego okna transferowego.
Co myślicie o tym. Może grać jako lewy obrońca, albo skrzydłowy. Czy nam w ogóle taki piłkarz jest potrzebny? Jakoś nie widzę dla niego w tym momencie miejsca w składzie. Miałby rywalizować z Nanim i Parkiem? Przecież nie z Evrą.
Nie ma co ukrywać że Bale jest naprawdę bardzo dobrym zawodnikiem- szybki z nienaganną techniką, już dawno imponował SAFowi, ale o ile w pomocy faktycznie ja nie widzę dla niego miejsca, to w obronie mógłby zostać zmiennikiem Evry- ale czy samemu piłkarzowi to wystarczy? Szczerzę wątpię.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 07-11-2008 16:47

Lukas napisał(a):Nie ma co ukrywać że Bale jest naprawdę bardzo dobrym zawodnikiem- szybki z nienaganną techniką, już dawno imponował SAFowi, ale o ile w pomocy faktycznie ja nie widzę dla niego miejsca, to w obronie mógłby zostać zmiennikiem Evry- ale czy samemu piłkarzowi to wystarczy? Szczerzę wątpię.
Tak jak napisałeś zawodnik szybki, doby technicznie, a do tego mogący zarówno na lewej stronie obrony jak i pomocy.
Na chwile obecną w składzie mamy 3 skrzydłowych, Park, Ronaldo, Nani, a na lewą obroną mamy tylko jednego zawodnika, Evra ( nie liczę tu O'Shea ponieważ nie jest on nominalnym lewym obrońcom). Evra całego sezonu nie pociągnie, więc mielibyśmy solidnego zmiennika, a rywalizacja między nimi mogła by spowodować jeszcze lepszą grę jednego i drugiego. Jeśli chodzi o pomoc to tak:
Nani - raz zagra dobrze raz słabo,
Ronaldo - nie muszę nic pisać, prócz tego że czasem i mu się odpoczynek z przyda
Park - solidny gracz, ale chyba nie jest to zawodnik, który mógłby grać przez cały sezon.
Także więc jeśli SAF uważa że Bale jest mu potrzebny to ja bym go z miłą chęcią ujrzał na OLD TRAFFORD w koszulce z Diabełkiem na piersi Wink
Nie zapominajmy też, że zawsze mogą nas dopaść kontuzje i co wtedy? Kto będzie grał na skrzydle? Rooney? Owszem dałby radę, ale stracilibyśmy w tym wypadku jednego napastnika...

Mogliśmy go kupić z Southampton, ale przegraliśmy (?) walkę z Totenhamem. Dałem tam znak zapytania, ponieważ nie mam pewności że Ferguson rzeczywiście chciał wtedy kupić Walijczyka.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 08-11-2008 09:37

Foster26 napisał(a):nie liczę tu O'Shea ponieważ nie jest on nominalnym lewym obrońcom
właśnie, że jest Smile

Tylko czy Bale będzie chciał być zmiennikiem Evry, który rzadko pauzuje i jest nie do wygryzienia z pierwszego składu.
Więc już prędzej w grę wchodzi skrzydło na którym też będzie więcej siedział na ławce niż grał. Wszystko zależy jak ta sytuacja pasuje samemu Walijczykowi.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 08-11-2008 10:30

sebos_krk napisał(a):Tylko czy Bale będzie chciał być zmiennikiem Evry, który rzadko pauzuje i jest nie do wygryzienia z pierwszego składu.
To pauzowałby troszkę więcej, co za problem, troszkę wypoczynku Evrze by na pewno dobrze zawsze zrobiło, w mecz ze Stoke czy innym słabszym klubem Pat mógłby sobie odpocząć i zregenerować siły przed następnym meczem np. z Chelsea, czy z Arsenalem Wink
sebos_krk napisał(a):Więc już prędzej w grę wchodzi skrzydło na którym też będzie więcej siedział na ławce niż grał. Wszystko zależy jak ta sytuacja pasuje samemu Walijczykowi.
Czy ja wiem... Nani raz gra słabo raz dobrze, więc nie można na nim za bardzo polegać, Park nie jest chyba w stanie grać co tydzień, ze względu na swoje kolano, a Ronaldo też cały czas grać nie może...
Bale jeśli zdecyduje przejść do United, to na pewno będzie się liczył z tym, że często będzie musiał usiąść na ławce, no ale niestety jak się chce grać w najlepszym klubie to trzeba umieć troszkę posiedzieć na ławce Wink

sebos_krk napisał(a):
Foster26 napisał(a):nie liczę tu O'Shea ponieważ nie jest on nominalnym lewym obrońcom

właśnie, że jest Smile
Nie jest, on nominalnie jest środkowym obrońcom, który może grać... wszędzie Big Grin


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mamon12 - 08-11-2008 12:45

John O' Shea jest wszechstronnym zawodnikiem - i chyba nie ma przydzielonej do siebie konkretnej karteczki z podpisem - srodkowy obronca, defensywny pomocnik itd. . Na lewa obrone ewidentnie przydal by sie ktos . Przyjmijmy ze zaistniala sytuacja ze jest dziura na lewej obronie i w defensywny srodku pola . John sie nie rozdwoi - a na pomocy zdaje mi sie ze jest minimalnie lepszy . lewy obronca ktory by mi asowal - i ostatnio sie o nim duzo rozmawia jest Gareth Bale . Jak dla mnie wprost fenomenalnym bylo by posunieciem kupno tego zawodnika .

Mowi sie takze o bramkarzu .Francisco Guillermo Ochoa - widzieliscie wogule jakis jego mecz??
jest FE NO ME NA LNY - wg mnie jest lepszy od Fostera i Kuszczaka


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Carlito - 08-11-2008 14:40

Cytat:Fabian Delph, młody pomocnik Leeds United, od stycznia będzie piłkarzem Manchesteru United - ujawnił "The Sun". Jeśli wierzyć doniesieniom brytyjskiego tabloida, za mającego 18 lat lewego skrzydłowego sir Alex Ferguson ma zapłacić ok. 5 milionów funtów.

Małolat, o którego starały się także Sroki Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Zashi - 11-11-2008 17:32

Cytat:ujawnił "The Sun".

Czyli NIC w sprawie Delph`a nie jest pewne. Trzeba czekac na lepsze źródła, najlepiej na oficjalna informacje.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 11-11-2008 20:25

No proszę, nie wypowiedziałem się na temat ewentualnych przenosin Bale'a. Jak dla mnie to chłopak by się przydał, ma on niebywały talent, a pod okiem Fergusona odpowiednio rozwinąłby się. Przy okazji, Evra będzie miał równie ofensywnego zmiennika Smile Tylko pytanie, czy Walijczyk nie przestraszy się rywalizacji i tego, że będzie musiał czasem usiąść na ławce? Oby nie, chociaż przy okazji Bale'a na myśl przychodzi mi Defoe, który również był łączony z OT tylko nie przyszedł tu, dlatego że właśnie bał się rywalizacji o pierwszą '11'. Oby Garetha to nie zraziło.

Co do Delpha, to po pierwsze chłopaka nie znam, jednak jeśli ma potencjał to warto go sprowadzić, a po drugie jak wspomniał Zashi informację tą podaje The Sun, więc raczej należy się spodziewać, iż to plotka Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 12-11-2008 20:36

Xavi w United? Co wy na to? Wiem, że na 90% ta informacja jest wyssana z palca, ale można podyskutować na temat samego zawodnika i jego ewentualnego transferu do ManUtd no i o tym czy w ogóle jest nam taki zawodnik potrzebny Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 12-11-2008 21:22

Zawodnik bez wątpienia genialny. Teraz jest chyba w szczycie swojej formy, która nastąpiła na Euro, a może i wcześniej. Świetne prostopadłe podania, po prostu lider środka pola. Do tego potrafi huknąć z dystansu. Jedynie nie potrafi grać w defensywie, a przy ustawieniu 4-4-2 jest to konieczne. W ustawieniu Barcy 4-3-3 zawsze ma kogoś za plecami. Do tego łatwiej jest rozgrywającemu posyłać piłki do schodzących ze skrzydła napastników. Jednak Xavi robi różnicę i niestety na dzień dzisiejszy raczej nie mamy tak klasowego środkowego pomocnika. Scholes już ma swoje lata, a Carrick to jednak nie ten poziom, choć Anglik potrafi grać w obronie, co może w pewnym stopniu równoważyć umiejętności. Nie jestem pewien czy poradziłby sobie przy ustawieniu 4-4-2. Sądzę jednak, że tak. Takiemu zawodnikowi nie jest w stanie przeszkodzić jakaś głupia formacja. Tylko niech nikt nie pisze, że by go połamali w Anglii czy coś, bo to jest dla mnie mit. Przyszedł Robinho i robi co chce w City. Kilku innych też by się znalazło.

Jednak nie ma coś się rozpisywać. Xavi nie odejdzie ani do nas ani nigdzie indziej choćby oferowano mu niewiadomo jakie pieniądze. Chłopak jest Katalończykiem z krwi i kości. Od dzieciństwa gra w Barcelonie - jednym z najlepszych klubów Europy. Na pewno czuje silną więź do tego klubu. I czym miałby się niby kierować przechodząc do nas? Aspiracje te same, poziom ten sam. Jedynie chęć nowego wyzwania, w co jednak wątpię.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kula - 12-11-2008 21:49

3 x tak dla Xaviego Big Grin i z każdym słabym występem Naniego, coraz bardziej chciałbym Bale'a


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Miko - 12-11-2008 22:14

Byłbym za Xavim, a jak Smile 2 lata temu kiedy nie było jescze OH i Andy'ego w MUFC to marzyłem o tym, żeby Hiszpan został zawodnikiem United. Zawodnik genialny, posiadający najważniejsze cechy: determinacja, technika, przegląd pola. Tylko problem jest w tym, że Barca go nie puści...

Ekhm:

Cytat:Manchester United jest zainteresowany pomocnikiem Standardu Liege, Axelem Witselem – informuje brytyjska prasa. To nie jedyny zespół który zarzuca sieci na belgijskiego piłkarza.

Według ”Daily Mail”, skauci klubu z Old Trafford byli obecni na meczu Standardu Liege z Sevillą w Pucharze UEFA. Belgijski klub jest gotów przyjąć ofertę za 19-letniego piłkarza jednak uwaga, nie mniejszą niż 10 milionów funtów! Czy Manchester zaakceptuje taką kwotę? Muszą się szybko zdecydować bo nastolatkiem poważnie zainteresowany jest także Inter Mediolan.



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 13-11-2008 08:38

Można tylko się smucić, że to raczej plotka... Bo Xavi byłbym idealnym wzmocnieniem, prawdziwy lider środka pola! Tylko wtedy ktoś musiałby pożegnać się z Old Trafford i pewnie byłby to OH. Xavi w parze z Andersonem (ktory według mnie jest aktualnie w najlepszej dyspozycji wśród środkowych pomocników) tworzyliby fenomenalny duet. Niestety, spójrzmy na to realnie, Xavi nie opuści Barcelony, w której gra od tylu lat.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 13-11-2008 21:48

mufc.pl napisał(a):Bastian Schweinsteiger, gwiazdor Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec, myśli o zmianie otoczenia. Media natychmiast podchwyciły temat i już przymierzają go do najlepszych ekip zeszłego sezonu w Europie, Chelsea i Manchesteru United. 24-letni pomocnik to niezwykle łakomy kąsek, ponieważ latem wygasa jego kontrakt i może wtedy odejść z Bawarii za darmo.

- Gra za granicą mogłaby nieść ze sobą wiele atrakcji - rozważa Niemiec. - Jest sporo możliwości. Bayern to najlepszy zespół w Niemczech, jeden z czołowej piątki Europy. To wielki honor grać dla tego klubu. Zobaczymy, jak wszystko się potoczy. Na ten moment nie powiem niczego pewnego - zakończył Schweinsteiger.

Menedżerowi Bayernu, Juergenowi Klinsmannowi bardzo zależy na zatrzymaniu jasnowłosego skrzydłowego w szeregach swojej drużyny. O wiele bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że Schweinsteiger, podobnie jak niegdyś Ze Roberto czy Michael Ballack, latem przyszłego roku zmieni klub na zasadzie "wolnego transferu".

Co sądzicie o tym piłkarzu? Jeśli za darmo to ja bym chętnie wziął, za grosze też, bo niestety nadmiaru skrzydłowych nie mamy. Co prawda Niemiec raczej nie jest dobry w grze jeden na jeden oraz nie dysponuje dużo szybkością, ale ma dobre dośrodkowanie, strzał. Na pewno podobny typ do Podolskiego. W reprezentacji wielka gwiazda, a w klubie poniżej oczekiwań. Nie jestem jego wielkim fanem, ale sądzę, że wprowadziłby na pewną nową jakość do zespołu. Z drugiej jednak strony jestem niemalże pewien, że brukowce przekręciły parę słów, a już patrząc na źródło newsa (tribalfootball) jestem tego niemalże pewien. Choć kto wie, w końcu niemiecka liga to raczej nie jest dla takiego Schweinsteigera szczyt ambicji.