Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 23-07-2012 12:30

Nie będzie nikt rozsądny żałował tego, że nie wydaliśmy fortuny na zawodnika, który jak na razie w niczym sobie na to nie zasłużył. Jaki to byłby sygnał dla obecnych zawodników, którzy w ostatnich sezonach stanowili o naszej sile, a nie mogą liczyć na taką tygodniówkę? Jaki to byłby sygnał dla młodzieży, która jest w naszych zespołach juniorskich i której wpaja się - najpierw pokaż coś na boisku,a potem myśl o kasie?

Nie dajmy się zwariować.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Jaroldz - 16-08-2012 09:46

Dobra, Fergie kupił Robina van Persiego. Teraz czekam aż w końcu ściągnie kogoś na lewą obronę, bo Evra wszystkich meczów w sezonie nie da rady zagrać Może ten Neil Taylor nie byłby zły. Podobno jest do wyjęcia za ok. 3 miliony funtów, w dodatku młody, w minionym sezonie w Swansea fajnie się pokazał.

SAF mógłby też kupić jeszcze jakiegoś klasowego środkowego pomocnika, bo tu nadal jest posucha. Wtedy mielibyśmy kompletny skład.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 16-08-2012 12:20

Jak dla mnie Fellaini i możemy grać.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 29-09-2012 10:24

Jak podaje Daily Mirror, wraz z Realem Madryt obserwujemy 16-letniego Alena Halilovicia, który obecnie reprezentuje barwy Dynama Zagrzeb. Chłopak mimo tak młodego wieku jest na liście zgłoszony zawodnika do Ligi Mistrzów.

Alen porównywany jest do Modrica. Z wyglądu i sposób poruszania się na boisku to moim zdanie wykapany Luka. Wiem, że to tylko filmik na youtube, ale myślę, że warto sobie zobaczyć i przy okazji, zobaczyć kiedyś młodego w akcji.





Przy okazji zapraszam do oddawania głosów w nowej ankiecie, a także do wyrażania swoich opinii na jej temat w komentarzach


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 29-09-2012 13:05

Wykapany Januzaj Smile


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 29-09-2012 14:54

Przyszedł ktoś na bok dla Evry, chcę kogoś na bok dla Rafaela. Myślę, że to powinien być jeden z 2 priotytetów jeżeli chodzi o nasz zespół. Drugim jest środkowy pomocnik. Co do skrzydłowych to niby też mógłby być jakiś ciekawy zawodnik na lewe skrzydło chyba, że po odejściu Naniego zaczniemy grać 3 napastnikami, gdzie 2 z nich to tacy boczni napastnicy a nie skrzydłowi.

Wtedy mogło by to wyglądać tak
Bramkarz
Obrońca-Obrońca-Obrońca-Obrońca
Środkowy pomocnik-Środkowy pomocnik
Ofensywny Pomocnik
Napastnik-Napastnik-Napastnik.

E: Sorry, wpisało mi się o jednego środkowego pomocnika za dużo, chodziło oczywiście o coś w stylu
Carrick-Clev
Kagawa


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Minh - 29-09-2012 14:57

Ja wiem, że Fergie ma chody w FA, ale żeby nam pozwolili grać 12 zawodnikami to chyba nie wystarczy...


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 30-09-2012 22:56

Wiem, że w styczniu rzadko kiedy przeprowadzamy jakieś większe transfery, ale myślę, że tym razem musimy rozważyć taką opcję, gdyż nasza sytuacja na skrzydłach nie wygląda najlepiej. Na chwile obecną nie jestem w stanie rzucić nazwiskiem, ale musimy coś w tym kierunku podziałać już w najbliższym okienku, szczególnie, że Nani nie dość, że irytujący na boisku to jeszcze sprawia problemy poza nim. Czas kupić w końcu jakiegoś lewoskrzydłowego, który jest lewonożny, bo tutaj mamy problem, którego Welbeckiem nie rozwiążemy, niestety.

W ankiecie zagłosowałem na stopera, pomocnika i właśnie skrzydłowego. Dwóch pierwszych spodziewam się dopiero jednak w letnim okienku. Jeśli chodzi o obrońców to niby ilość odpowiednia, jednak jakoś zupełnie nie ta. Vidić kolejna kontuzja kolana, nie wiadomo jak będzie wygląda po powrocie i ile wytrzyma zdrowy. Ferdinand coraz starszy, a konsekwencje tego widzieliśmy w sobotę. Zostaje Evans, Smalling i Jones, który na środku nie spisywał się nadto dobrze. Młodych zdolnych, a także ukształtowanych lecz jeszcze nie gwiazd obecnie trochę jest i myślę, że jeśli SAF się zdecyduje na wzmocnienie tego obszaru to nie będzie problemu ze znalezieniem kogoś odpowiedniego. Chyba, że zaczynamy do składu śmielej wprowadzać Wootona czy Keane, wtedy młody zaczyna coraz więcej pogrywać w pucharach, a z czasem i w lidze.
Boczny obrońca jest według mnie niepotrzebny. Wróci Fabio, a do tego jest Jones, którego bardziej widzę na boku niż w środku. Czasem można też spróbować w środku nim zagrać.

Jeśli chodzi o pomocnika to problem wciąż ten sam, potrzeba nam kogoś silnego fizycznie, kogoś dobrze radzącego sobie zarówno w ofensywie jak i defensywie. Idealny przykładem jest Yaya Toure. Po sezonie odchodzą Giggs i Scholes (myślę, że już czas, a jeśli Paul ma zostać to tylko jako uzupełnienie) i wtedy zostaje: Carrick i Fletcher + nowy - defensywa, Cleverley, Powell i Anderson (o ile zostanie) -ofensywa. Wśród młodych na chwile obecną nie widzę kogoś kto mógłby wskoczyć do składu. Jest Petrucci, który obecnie marnuje się rezerwach, ale on i tak chyba bardziej na pozycję Kagawy.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 30-09-2012 23:18

Mi się marzy Fellaini, bez względu na to ile Everton ugra w tym sezonie to Belg raczej odejdzie z Evertonu. Co jak co, ale w przeciwieństwie do Dembele możemy go wyciągnąć za grosze bo trochę już tam siedzi i pewnie Everton będzie chciał zarobić na nim, ale to nie będzie jakaś wygórowana cena.

Co do bocznego obrońcy to w tym momencie gdyby nam wypadł Rafael to na prawej obronie grałby Valencia. Fabio skoro jest wypożyczony to raczej nie zrobi takiej kariery jak brat chociaż chciałbym się mylić. Z resztą jeżeli Fabio czy Buttnerowi udało by się wygryźć Evrę to Pat albo będzie chciał odejść albo i tak będzie się zbliżał do końca kariery bo rocznikowo ma 31 lat w przyszłym roku już 32. 3 bocznych obrońców to o minimum jednego. Wiadomo, że teraz środkowy obrońca ma być defensywnym pomocnikiem który umie rozegrać ale Jones to nie ma być nowy O'Shea a Smalling nie ma być nowym Brownem.

Myślę, że jest to 3 najważniejszy transfer po środkowym pomocniku i skrzydłowym.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 01-10-2012 08:31

Fellaini za grosze?! Zobacz sobie ile zapłacił za niego Everton, a od tamtego czasu Belg znacznie podwyższył swoje notowania.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 01-10-2012 15:41

Chodziło mi tylko o porównanie ceny za Fellainiego do ceny za Dembele, którego większość by wolała. Everton zawsze sprzedaje bo potrzebuje kasy, Dembele dopiero dołączył do Kogutów więc za niego na pewno Levy zaśpiewałby taką kwotę, że od razu by się odechciało składać kolejną ofertę. W sumie sprawdziłem i Fellaini ma konrakt do 2016 r. ale nawet mimo to Everton nie będzie go trzymał na siłę i na pewno będzie do wyjęcia za przyzwoitą cenę.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - matys - 01-10-2012 16:31

Kupno kolejnego CB miałoby sens tylko w przypadku sprzedaży, któregoś z obecnych, bo posiadanie 6 zawodników na 2 pozycję to zdecydowanie za dużo. Chris i Phil z racji wieku i potencjału są nie do ruszenia, także z kimś z trójki Evans, Rio, Vida trzeba byłoby się pożegnać i jeśli ten sezon Vida spędzi u lekarzy, a nie na boisku, to bym się zastanowił nad jego przyszłością.

Fellaini owszem będzie do wyjęcia za godziwe piniondze, czyli jakieś 30 baniek.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 03-10-2012 09:32

Czy ja wiem? Jonesa ja widzę na boku, ew. na DMie. Rio i Vida mają naprzemiennie kontuzje. Więc de facto zostajemy z trzema nominalnymi środkowymi w jednym czasie i miejscu. To za mało jak na taki klub. Ja uważam, że jakiś solidny obrońca by się przydał, bo jak Carrick ma grać chociażby w jednym meczu na 38 na CB - to ja podziękuję i wolę kupić jakiegoś solidnego, ogranego w PL obrońcę. A może rzeźnika Shawcrossa byśmy mogli ściągnąć z powrotem?


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - BeBaD - 03-10-2012 18:03

Jones na boku ? to byłoby marnowanie jego jak i Rafaela. Phil to środkowy obrońca, jako DM też nie pokazuje tego co ma najlepsze. Fajnie że potrafi grać na kilku pozycjach ale jego nominalną jest środkowy obrońca i tego się trzymajmy.

matys napisał(a):Fellaini owszem będzie do wyjęcia za godziwe piniondze, czyli jakieś 30 baniek.
Adekwatna cena. Brałbym bez zastanowienia.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 03-10-2012 19:25

(03-10-2012 18:03)BeBaD napisał(a):  Jones na boku ? to byłoby marnowanie jego jak i Rafaela. Phil to środkowy obrońca, jako DM też nie pokazuje tego co ma najlepsze. Fajnie że potrafi grać na kilku pozycjach ale jego nominalną jest środkowy obrońca i tego się trzymajmy

Po tym, jak się ustawia, grając na środku obrony, sądzę, że jednak nie jest to jego najlepsza pozycja. A że zawsze był tam ustawiany - ok, był. Może będzie dalej, kto wie.