Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - branka - 15-12-2008 23:23

Zgadzam się z sebosem - za dużo pchania środkiem i to jeszcze zawsze jak nie ma tam kompletnie miejsca - i w konsekwencji prawie brak wykończeń akcji - a jeszcze tracimy piłki głupio, co rywal wykorzystuje groźnymi kontrami(na szczeście obrona dobrze chodzi).
I właśnie wygląda ta nasza gra ładnie, wydaje się że bramka w końcu padnie, jak zespół tak gra, ale nie pada, bo trochę nie ma jak...

Druga sprawa to gra zespołowa - ci ze środka pola, w ogóle ci co srodkiem idą, są za koleżeńscy i ciągle oddają piłki i oddaja i oddają i akcje są ładne, wydaje się że zaraz ktoś to wykończy, ale nikt nie wykańcza tylko tracimy piłkę - natomiast skrzydła często są samolubne i nic nie wnoszą. A jeszcze często jest tak, że jak już skrzydła idą dobrze i chcą zgrać, to nikt sie nei wystawia na pozycje. Za dużo jest stania i dania się zamykać - jak to jest, że gramy 90 min i nie jesteśmy w stanie wypracować sobie miejsca na kilka ładnych, prostych akcji zakończonych strzałem? Tu jest coś nie tak, gramy cały mecz na jedną modłe(nie zawsze, ale kilka ostatnich tak wyglądało) i nic z tego nie wychodzi. Owszem - gra moze się podobać często i ja uważam, że wcale nie jest tak, że nie ma woli zwycięstwa i walki, bo jest - bardziej brak koncepcji, takiej zmyślności którą mieli rok temu, jak to zwycięstwo odnieść. Może są przeciążeni po 2 świetnych sezonach? A może brak mózgu zespołu, jakim miał być Owen, albo jakim nieraz był Scholes, czy Rooney...w zeszłym sezonie trochę był nim Ronaldo, ale to nie piłkarz który na dłuższą metę może sie odnajdować w takiej roli - musi Rooney grać i Scholes i jak będą w formie(nie mówię, że nie są, Wayne zreszta ostatnio nie grał, a Rudy miał kontuzję, ale teraz po Japonii fajnie jakby obaj grali i trzymali dobra dyspozycję przez dłuższy czas) - to wiele problemów się nagle rozwiąże moim zdaniem...
Za dużo jest tez może rotacji zespołu - z jednej strony to zrozumiałe, Fergie poszukuje najlepszych rozwiązań, ale z drugiej przez to ten sezon jest dla nas taki dziwny - ale może tak ma być, w końcu jest zmiana gwardii jakby nie patrzeć, potrzeba takiego sezonu gdzie się wdroży nowych piłkarzy, gdzie przetestuje sie różne warianty, itp. W sumie pomimo tego wszytskiego wciąż walczymy o tytuł - tyle, że mogłoby to przychodzić dużo łatwiej(ale zauwazyliscie, ze w ostatnich kilku meczach cała czołówka sie męczy? Bardzo dziwne kolejni były teraz...wcale nie jesteśmy sami w tym, nazwijmy to, lekkim kryzysie).
Przydłaby się więc Hargeaves(no ale on jest out) albo Scholes w formie(oby ją teraz złapałSmile ), czy nawet Anderson - oni potrafią coś namieszać, ozywić grę, rozprowadzić ją, wypracować miejsce...Fajnie jakby Ronaldo się ruszył, bo brakuje jego mieszania - nie chodzi o kiwki, tylko ogólnie o to co robił rok temu - ale ja osobiście w niego wierzę, że sie obudzi i nie spocznie na laurach(w każdym razie chcę w to wierzyć...).

Ten sezon przypomina mi któryś sprzed 4-5 lat(nie pamiętam już który, może ot było 3 sezony temu?), Chelski był wtedy mistrzem a my skończyliśmy chyba trzeci i graliśmy bardzo podobnie(nawet Ronald grał podobnie, hehe). Potem to minęło w końcu(wtedy była masa kontuzji jakoś). Mam nadzieję, że etraz tez coś zostanie z tym zrobione, bo fajnie byłoby miec mistrza po raz trzeci Smile Poza tym szkoda mi ich jak się tak męcza w każdym meczu - musza tak zacząc grać, by te zwycięstwa im lżej przychodziły, by nie musieli 90 minut biegac jak szaleni, podczas gdy rywale stoją. Bo jak tak będa się męczyć to w końcu padna i mistrza zdobędzie Hull :twisted:


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 08-01-2009 12:44

No i mamy kolejny transfer...

<a class="postlink" href="http://www.stokecityfc.premiumtv.co.uk/page/NewsDetail/0,,10310~1512440,00.html">http://www.stokecityfc.premiumtv.co.uk/ ... 40,00.html</a>

Przypomina to casus Davida Belliona <hahaha>


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 11-01-2009 11:41

Cytat:Sir Alex Ferguson pogodził się już z myślą o odejściu z Old Trafford Carlosa Teveza - informuje "Sunday Express". Jednak według dziennika, menedżer "Czerwonych Diabłów" znalazł już następcę Argentyńczyka. Szeregi Manchesteru United w letnim okienku transferowym miałby zasilić gwiazdor Olympique Lyon, Karim Benzema.
Na razie to oczywiście zwykła plotka i nie ma co się nawet zaczynać rozwodzić nad tym co by było gdyby. Do tego czasu jeszcze takich informacji pojawi się ze sto.
Jednakże byłby to bardzo ciekawy transfer, dlatego to tutaj wkleiłem. Benzema to piłkarz warty zastanowienia.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - dende - 11-01-2009 12:37

Z jednej strony fajnie byłoby zakontraktować Benzeme, a z drugiej szkoda rozstawać się z Tevezem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lukas - 11-01-2009 14:09

Zwykła plotka jakich będzie mnóstwo na temat przyszłości Teveza, dopóki nie podpisze kontraktu definitywnego. A Benzema? Piłkarz znakomity, ale chyba on sam woli bardziej słoneczną Hiszpanię niż granie na wyspach. Poza tym wydaje mi, się że SE trochę myli się co do ceny Karima, bo wg mnie trzeba będzie zapłacić za niego dużo więcej niż za Argentyńczyka.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kula - 11-01-2009 14:32

Akurat trafiliśmy w dobry czas, bo Real napastnika kupił, Barcelona raczej chyba nie szuka. A nawet jeśli, któraś z tych drużyn chce kupić napadziora to będzie chyba zerkać na Villę. W grę wchodzi jeszcze Chelsea, a tam Romek odciął kurek z pieniędzmi. Arsenal się sypie. Włoskich klubów na takie zakupy nie stać.

Rok temu mieliśmy 3-4 kluby rywalizujące o Karima i cena po takiej walce byłaby niebotyczna, w/g mnie teraz zostaliśmy sami na placu boju. Chyba trzeba to wykorzystać i po wakacjach oglądać go w czerwonej koszulce.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Chudy - 11-01-2009 16:22

wymiana Teveza na Benzeme byłaby totalną głupotą. Mam nadzieje że do tego nie dojdzie, i na pewno tutaj nie chodzi o kasę te 7 milionów to nie jest dla nas problem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maju - 11-01-2009 18:39

Cytat:wymiana Teveza na Benzeme byłaby totalną głupotą.
Serio? A powiedz mi kto w poprzednim sezonie (i w obecnym) jest skuteczniejszy. Powiedz mi kto jest młodszy. Powiedz mi który z nich w razie czego zastąpi Berbatova? Chyba nie Tevez który gra identycznie jak Roo, a Roo (jeśli zdrowy) to mus w pierwszym składzie.

Cytat:na pewno tutaj nie chodzi o kasę te 7 milionów to nie jest dla nas problem.
Jakie 7 milionów? Nikt wcześniej nie wspomniał o żadnych cenach. Chyba, że masz jakieś info, którego nie wkleiłeś...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 11-01-2009 19:04

A ja bym chciał, żeby to Tevez został na Old Trafford, a Benzema niech gra sobie w Lyonie. Dlaczego? Już mówię. OK, może Karim rzeczywiście jest młodszy, bardziej perspektywiczny, jednak jest on rozkapryszoną gwiazdeczką, która jeśli usiądzie na ławce to robi wielką awanturę i psuje atmosferę w zespole. Wystarczy spojrzeć na to co się dzieje w reprezentacji. Tevez taki nie jest, on nie robi problemów z tego, że siądzię na ławce, poza tym widać, że on kocha United, od Benzemy bym tego nie oczekiwał...

Poza tym Benzema wiele razy mówił, że jeszcze kiedyś byś chciał zagrać w Hiszpanii, więc nie trudno przewidzieć co się stanie po paru dobrych sezonach, ofertę złoży Real i Benzema odejdzie, a my zostaniemy na lodzie. I jeszcze ostatnie 'przeciw' Benzemie, on jest wielką niewiadomą, trudno powiedzieć czy się sprawdzi w Anglii, może to być kompletny nie wypał, za to Carlos świetnie już poznał grę na Wyspach, tyle że teraz jest w nieco słabszej formie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Minh - 11-01-2009 20:02

maju napisał(a):A powiedz mi kto w poprzednim sezonie (i w obecnym) jest skuteczniejszy.

Nie porównuj ligi angielskiej z francuską. Poza tym jak ma strzelać bramki skoro siedzi na ławce? Benzema ma o tyle dobrze, że ma pewne miejsce w składzie, a Tevez 2 zawodników światowej klasy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maju - 11-01-2009 20:29

Ale Benzema w tym sezonie zdążył zaliczyć kontuzję.

A Ronaldo jest posłuszny? Faktycznie - jego nei ciągnie do Hiszpanii... Potulny robisię dopiero w dniu 1 wrześnie, kiedy wie, że następny sezon spędzi w ManUtd. Wtedy wszystkich naokoło przeprasza itd ;/


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 11-01-2009 20:46

Ale gdy kupowaliśmy Ronaldo nie wiedzieliśmy, że będzie go ciągnąć do Hiszpanii, ewentualnie mogliśmy to podejrzewać. A tu mamy czarne na białym, że Benzema w przyszłości będzie chciał zagrać w Hiszpanii. Poza tym, może Ronaldo też robi z siebie gwiazdeczkę, ale nie psuje atmosfery w zespole i nie pamiętam jakiejś jego najgłośnionej kłótni. No poza sprzeczkami z Smithem, ale Ci panowie do siebie nie pasowali Smile


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maju - 11-01-2009 20:52

I kto wie, czy gdyby nei kontuzja Smitha, czy facet nie zostałby w klubie? Napastnik był z niego wyborowy... Do tej pory żałuję jego kontuzji, bo chyba każdy pamięta co on wyczyniał w LM w barwach Leeds... Razem z Viduką byli nie do zatrzymania <niesforny> Dlaczego Fergie zrobił z niego pomocnika?! Dziś nie byłoby problemu z atakiem... Ale tak, jak napisałeś nei za bardzo umiał się dogadać z Ronaldo i jak myślisz, który by z nich poleciał? Chyba obaj wiemy...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 11-01-2009 21:04

maju napisał(a):I kto wie, czy gdyby nei kontuzja Smitha, czy facet nie zostałby w klubie? Napastnik był z niego wyborowy... Do tej pory żałuję jego kontuzji, bo chyba każdy pamięta co on wyczyniał w LM w barwach Leeds... Razem z Viduką byli nie do zatrzymania <niesforny> Dlaczego Fergie zrobił z niego pomocnika?! Dziś nie byłoby problemu z atakiem... Ale tak, jak napisałeś nei za bardzo umiał się dogadać z Ronaldo i jak myślisz, który by z nich poleciał? Chyba obaj wiemy...

Jaja sobie robisz? :lol:


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Chudy - 11-01-2009 21:38

maju napisał(a):
Cytat:wymiana Teveza na Benzeme byłaby totalną głupotą.
Serio? A powiedz mi kto w poprzednim sezonie (i w obecnym) jest skuteczniejszy. Powiedz mi kto jest młodszy. Powiedz mi który z nich w razie czego zastąpi Berbatova? Chyba nie Tevez który gra identycznie jak Roo, a Roo (jeśli zdrowy) to mus w pierwszym składzie.

Cytat:na pewno tutaj nie chodzi o kasę te 7 milionów to nie jest dla nas problem.
Jakie 7 milionów? Nikt wcześniej nie wspomniał o żadnych cenach. Chyba, że masz jakieś info, którego nie wkleiłeś...


Młodszy nie znaczny, lepszy. Tevez jest wkomponowany w zespół, sprawdził się. W zeszłym sezonie II strzelec zespołu, ustąpił tylko genialnemu Ronaldo. Pasuje do Anglii.

Kto zastąpi Berbatova, warto zauważyć że bez niego zdobyliśmy mistrzostwo Anglii i Puchar Ligi Mistrzów. Mało ?

Nikt nie wspominał o cenach, mówi się że za Teveza trzeba dać 32 miliony a ponoć Benzema ma kosztować 25 milionów. Co jak się odejmie wychodzi że Benzema jest tańszy o jakieś około 7 milionów. Jeżeli ceny są zgodne z faktem.