Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 02-03-2013 11:35

Oglądam sporo meczów Newcastle (w tamtym sezonie bardzo dużo, w tym trochę mniej, ale jednak). Uważam, że Yohan Cabaye byłby świetnym wzmocnieniem. Nie będę opisywał jego umiejętności, bo chyba każdy widział go w akcji. Niby kontrakt ma do 2016, ale te 15 milionów by się rzuciło i mamy prawdziwego kozaka w środku pomocy. Cool


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 05-03-2013 17:55

Post pod postem, ale ważne info co do jednego z moich ulubionych graczy (jest w moim TOP10 misiaków Heart)
Nie wiem czy jest to pewne info 100%, ale 95% na lajcie daje (na dniach się wyjaśni Wink).
Otóż Etienne Capoue, tak, ten Carrick z Tuluzy, totalny rozkurwiacz, w tym roku zmienił agenta. Teraz uwaga, trzymajcie się krzeseł. Został nim...MINO RAIOLA. Tak, ten sam co przetransferował Pogbę, Zlatana czy Balotellego. Kto czytał książkę Ibry, ten wie kim jest ten agent. Kwestią czasu jest (lato!), aż sympatyczny Etienne trafi do wielkiego klubu. Robić pod niego zakusy United, ewentualnie już go kupić, to tylko 15 milionów €, bo w ryj dać mogę dać, jak trafi do innego klubu z Anglii (Arsenal głównie). Angry


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 11-03-2013 17:21

Po wczorajszym spotkaniu, którego nie wygraliśmy rzekomo z powodu zmęczenia zerknąłem na naszą kadrę i wychodzi na to, że mamy spory problem w środku pole, once again. Cleverley i Carrick to na dzień dzisiejszy podstawa, ale co potem? Jest Scholes, który jest kontuzjowany, który zresztą i tak jak już gra coraz słabiej, jest Anderson, na którego formę znów będziemy musieli czekać kolejny rok, jest Powell, który na chwile obecną jest za słaby na pierwszy skład i jest Fletcher, który jest chory i są minimalne szanse na to, że wróci do regularnej i dobrej gry.

Po sezonie dwa transfery do środka pola i ewentualnie jakiś talent na bliżej nieokreśloną na tą chwilę pozycję. W pierwszej kolejności potrzebujemy kogoś na zastępstwo dla Carricka, a po drugiego kogoś w miejsce Scholesa. Tom w ostatnim czasie jakby się zatrzymał w miejscu, a na Anderson zbytnio nie ma co liczyć. Choć uwielbiam Andersona, to nie widzę innej opcji niż ostateczne pożegnanie w lecie. Nie możemy całe wieki czekać, aż wielki talent w końcu rozbłyśnie.

Sytuację w bramce mamy klarowną. De Gea jest pierwszym, a za niedługo będzie najlepszym. Anders czuwa na wypadek kontuzji.

W obronie też problemów nie ma. W środku jest Rio, Vidic, Smalling, Evans i Jones. Na prawej stronie Rafael, Fabio, Jones i M.Keane jeśli w przyszłym sezonie nie uda się na kolejne wypożyczenie, a na lewej stronie Evra, Fabio, Buttner.

W pomocy trzeba zrobić małą roszadę. Scholes zapewne skończy karierę, a Anderson powinien zostać sprzedany. Carrick + nowa postać od defensywy, ewentualnie zawsze jeszcze Jones. Cleverley + nowa postać bardziej ofensywny. Do tego jeszcze Powell na mecze z ogórkami.

Na skrzydłach po prawej stronie Nani i Zaha, zaś na lewej Young, Giggs i Welbeck. Pytanie co z Antkiem? Nie wydaje mi się, by SAF zdecydował się na jego sprzedaż. Osobiście mam nadzieję, że nowy sezon będzie dla niego lepszy, a konkurencja w postaci młodego Anglika zmobilizuje go do lepszej gry. Problem pojawi się natomiast gdy nie uda się przedłużyć kontraktu z Nanim, bo wtedy będzie trzeba sypnąć gotówką na kogoś gotowego do gry od zaraz. Wierzę, jednak że Nani podpisze nowy kontrakt i będzie prezentował się przynajmniej tak jak w ostatnich spotkaniach.

W przodzie nie ma żadnych problemów. Jest RvP, jest Chicharito, a także Welbeck. Rooney i Kagawa jako cofnięci, a wśród młodych Keane i ten Chilijczyk.

Nie mam natomiast za bardzo pomysł na te dwa nowe nazwiska do środka pola. Są pewne propozycje, jednak nie jestem do nich w 100% przekonany. Jeśli chodzi o alternatywę dla Michała, to Strootman bądź Capoue wydają się być ciekawą opcją. Natomiast problem jest z kimś bardziej ofensywnym. Chyba, że kupilibyśmy dwóch bardziej defensywnych np. Capoue + Strootman, czy za któregoś z nich Wanyama.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mateuszr20471 - 11-03-2013 18:43

Podejrzewam, ze zakrecimy sie kolo Wanyamy, gra w Celticu, Fergie pomagal cos ich menadzerowi. Cena pewnie cos ok.10mln€. Na pewno grajek warty uwagi. Co do ŚP bardziej kreatywnego to tez nie przychodzi mi nikt powazniejszy do glowy. Moze Gundogan, moze Verratiego by sie udalo sciagnac, co jednak bedzie piekielnie ciezkie. Eriksenowi w 2014 konczy sie kontrakt, wiec pewnie bedzie do wziecia za ok.15mln€, ale czy dalby sobie rade cofniety do srodka? Kilka razy w Ajaxie tak gral. No i jednak zastanowilbym sie nad kupnem jeszcze jednego skrzydlowego. Co z tego, ze mamy Naniego,Giggsa,Younga i Valencie, skoro jedynie na pierwszych 2 mozemy polegac, i to tez dopiero od niedawna (poczatek sezonu w ich wykonaniu tragiczny). Przyjdzie Zaha, ale czy z miejsca bedzie w stanie wywalczyc sobie miesjce w pierwszym skladzie? Potrzebujemy na skrzydle gracza, ktory w przeciagu sezonu bedzie w stanie strzelic te 10goli i zaliczyc 15-20 asyst. Takie sa nasze potrzeby, jednak jestem pewien, ze zbytnio gotowka nie bedziemy szastac. No i te zapowiedzi, ze rocznie mamy do wydania 15-20mln€.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 12-03-2013 14:46

Fergie nie kupi Wanyamy bo my takimi zawodnikami w środku od czasów Keana nie gramy, a nie wiem czy Keano by grał gdyby nie był tak charakterny.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 12-03-2013 18:40

Cepilek napisał(a):Fergie nie kupi Wanyamy bo my takimi zawodnikami w środku od czasów Keana nie gramy, a nie wiem czy Keano by grał gdyby nie był tak charakterny.

że niby Keane gdyby nie miał tego charakteru to by nie grał?


Umięjetnosci miał większe od dzisiejszych asów środka pola więc Wink


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 12-03-2013 18:57

Tzn może trochę przesadziłem ale Keano nie potrafił więcej od Carricka, grało się z nim bardziej chaotycznie. Nie widać było jego minusów ponieważ miał jeszcze większego geniusza obok siebie. No i grało się trochę inaczej.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 12-03-2013 19:25

Cepilek napisał(a):Tzn może trochę przesadziłem ale Keano nie potrafił więcej od Carricka, grało się z nim bardziej chaotycznie. Nie widać było jego minusów ponieważ miał jeszcze większego geniusza obok siebie.
Carrick też obok Scholesa grał sporo czasuBig Grin Obecny sezon jest najlepszy Carricka w United.
A nie zgodzę się że Carrick jest lepszy od Keano bo jest porównywalnie.W defensywie był lepszy.Carrick lepszy w rozegraniu ale Keano stawiam wyżej za tę walkę do samego końca.Charakterem miażdżył przeciwnika.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 12-03-2013 19:50

Czy ja wiem, Carrick inaczej broni niż Keano. Spokojnie, czy to znaczy że gorzej? Scholes z Keano maskowali nawzajem swoje braki, Michaś i Paulem już chyba niekoniecznie.

Według mnie cała ta walka jest przereklamowana wszędzie Smile


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 12-03-2013 20:59

Cytat:eśli chodzi o alternatywę dla Michała, to Strootman bądź Capoue wydają się być ciekawą opcją.
Jaki Strootman? Big Grin Błagam, nie stawiajmy w jednym szeregu gówna i miodu. TYLKO ETJEN, jeżeli chcemy mieć kogoś o charakterystyce Carricka. Tylko.
A poza tym jest potrzebny box-to-box.
Kolejny raz przejawia się tutaj nazwisko Eriksen. Po cholere on jest potrzebny, skoro jest Samuraj? Ta sama pozycja. Smile


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mateuszr20471 - 12-03-2013 21:38

Pchela napisał(a):Kolejny raz przejawia się tutaj nazwisko Eriksen. Po cholere on jest potrzebny, skoro jest Samuraj? Ta sama pozycja.

Kilka meczow Ajaxu obejrzalem i chlopak jest naprawde uniwersalny. O ile Kagawa powinien grac tylko i wylacznie jako OPŚ o tyle Eriksen radzi sobie rownie dobrze na lewym skrzydle, a ze slabszymi rywalami i w srodku pola bez watpienia dalby rade. Tak naprawde sa to dwaj pilkarze o roznych charaktetystykach. Konczy mu sie kontrakt, nie beda wolali za niego nie wiadomo ile, wiec jak dla mnie idealny kandydat do wzmocnienia.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 12-03-2013 22:12

Nie za dużo tych ofensywnych zawodników? Wink Przypomnę, że Kagawa też miał być uniwersalny, grać na obu skrzydłach, od biedy w ataku, a najlepiej spisywać się na kierownicy. Wiadomo jak jest. A jak Eriksen może grać w środku pomocy, to jaka rola? Bardziej wysunięty rozgrywający (wspierający OPŚ), box-to-box, coś innego? Chyba, że to zawodnik jak Dembele swojego czasu. Big Grin
Moje zdanie jest takie, że obecnie jest potrzebny właśnie box-to-box (jest tylko Tom), Capoue i jakiś stoper. Ewentualnie (!) prawy obrońca, casus Buttnera.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 12-03-2013 22:13

Pchela napisał(a):Jaki Strootman? Błagam, nie stawiajmy w jednym szeregu gówna i miodu. TYLKO ETJEN, jeżeli chcemy mieć kogoś o charakterystyce Carricka. Tylko. A poza tym jest potrzebny box-to-box.
Fajnie, że Capoue to Twój ulubieniec, ale są inni ciekawi zawodnicy.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - BeBaD - 12-03-2013 22:21

Pchela napisał(a):...........prawy obrońca, casus Buttnera.


Przyjdzie Fabio więc kolejny prawy obrońca nie jest potrzebny.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 12-03-2013 22:30

Nie no, ja o tym wiem, samego Strootmana bardzo lubię, ale w PSV raczej nie ma takiej roli jak Carrick w United? W tym sezonie się nie orientuję za bardzo, ale w tamtym kilka razy widziałem go w PSV i tam czasem brał udział w akcjach ofensywnych (czyli w 4-2-3-1 jest to rola box-to-boxa). Co nie znaczy, że w defensywę się nie zagłębiał, broń Boże. Odebrać piłkę umie, jest silny, wydolność której można tylko zazdrościć, mocny strzał - wszystko spoko. Tylko jak szukamy kogoś, kto z miejsca ma taką rolę jak Michał (jest to cofnięty rozgrywający, balans/łącznik między linią obrony a ataku, taką rolę ma np. Gibson w Evertonie czy - wzór - Pirlo) to właśnie Etienne jest strzałem w dziesiątkę, innego nie znam.

Inna sprawa jest taka, że Strootman ma właśnie potencjał na takiego cofniętego rozgrywającego. Blush

BeBaD - racja, zapomniałem. Wink