Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Silvan - 27-06-2013 08:19

Przy okazji tematu Thiago przetłumaczyłem i opublikowałem na Redlogu artykuł z thebusbybabe.com, o tym jak mógłby on się wpasować w taktykę United, polecam.

http://redlog.pl/2013/06/26/thiago-w-manchesterze-united-analiza-taktyczna/


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 27-06-2013 09:15

Propsy Silvan, lubię takie wpisy. Smile

Co do Strootmana - ja go widziałem. Pisałem wiele razy jak to wygląda wszystko, nie chce mi się powtarzać. Poszukajcie sobie, jak was to interesuje Rolleyes Powiem tak - jeżeli Kevin przyjdzie, to nikt nie będzie żałował. Fella...who?


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal94klb - 27-06-2013 18:03

Oby nie za szybko te rozważania taktyczne, najpierw go kupmy a dopiero potem martwmy się o taktykęSmile


Nie chcę Bainesa! Wiem że to najlepszy lewy obrońca ligi od 2sezonów(a jeden z najbardziej niedocenianych na świecie od jakichś 4). Po co to? Jeszcze rok temu bym zrozumiał, Evra był cieniem i jechał tylko na nazwisku zupełnie jak Cole ale teraz? Teraz gdy zaliczył jeden z najlepszych sezonów w United? Teraz gdy z wypożyczenia powraca Fabio a rok temu sprowadziliśmy Buttnera? Jak brać z Evertonu to tylko Fellainiego. Baines jest super ale go kompletnie nie potrzebujemy.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - allfanmu - 27-06-2013 18:16

Świetny wpis Silvan, dzięki. Jedna malutka uwaga. Luca Modrić? Moim zdaniem bardziej Luka. Ale to pierdółka. Smile

Tylko jak tak czytam to wszystko o Thiago to mam wrażenie, że on w pojedynkę będzie wygrywał nam mecze. Och jaki to on nie będzie. Być może moje sceptyczne nastawienie wynika z tego, że to tylko plotki i będę bardziej podekscytowany jak zobaczę oficjalną informację, ale naprawdę nie tak łatwo wchodzić do ligi angielskiej. Jest dużo czynników, które mogą pójść "nie tak".

Co do Strootmana/Fellainiego. Skoro obaj są na pozycję w której tak potrzebujemy wzmocnienia to wtórne jest rozważanie o tym, który lepszy. Oby tylko któryś z nich do nas trafił. Za Fellainim przemawia, że jest po prostu bardziej ograny w Premier League. Zastanawiam się czy to jest kwestia zamiast a może bardziej oprócz. Byłoby cudownie i wtedy każdy byłby zadowolony. Wink


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Silvan - 28-06-2013 09:02

Na chwilę obecną wygląda na to, że prawie na każdą pozycję mamy po dwóch, czasem trzech dobrych, lub bardzo dobrych zawodników, poza pozycją Carricka... który obawiam się, że przestanie już w tym wieku wyrabiać, jeśli będzie musiał grać cały sezon, a jak pokazał właśnie sezon poprzedni gra United bez niego, nie wyglądała zbyt dobrze. A tymczasem Moyes uparł się na Bainsa...

------------------------------------RvP/Chicha/Welbeck-----------------------------------
---------------------------------------Kagawa/Rooney-------------------------------------
-------Young/Nani-------Cleverley/Anderson-------Carrick---Zaha/Valencia-----------
----Evra/Fabio/Buttner--Rio/Vidic---Smalling/Ewans/Jones--Rafael/nowy Urugwajczyk--
------------------------------------------DDG/Linda-----------------------------------------


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 28-06-2013 16:53

Łączenie z nami Bainesa czy Garaya uważam za nieporozumienie. Lej w środku pola pozostaje lejem w środku pola, a my (przynajmniej według mediów) zarzucamy sieci na 4 LO i 7 stopera... Transfer Bainesa na ten moment nie ma większego sensu, pomimo klasy zawodnika. Evra wciąż daje sporo drużynie (zarówno w aspekcie boiskowym jak i pozaboiskowym), z wypożyczenia wraca Fabio, a w odwodzie jest jeszcze Buttner, który w pucharach z ogórkami czy w trakcie meczów z mniej wymagającymi drużynami śmiało może odciążać Pata. 1 lipca już w najbliższy poniedziałek, pierwsza konferencja Moyesa podobno 5 lipca, oczekiwania są duże - również względem transferów i nie wiem jak Wy ale ja licze na kilka istotnych przełomów i realnych wzmocnień.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 29-06-2013 09:49

Cytat:na każdą pozycję mamy po dwóch, czasem trzech dobrych, lub bardzo dobrych zawodników
Generalnie Silvan - bardzo optymistycznie, bo moim zdaniem braki są dużo większe.
Skrzydła w zestawieniu Nani, Young, Valencia udowodniły już, że wcale nie są dobre. Jednemu z nich należałoby podziękować i wzmocnić się porządnym skrzydłowym(CR7 i Bale to marzenia, ale Di Maria już by wzmocił... albo Mata który wg. Marci ma odejść z CFC).
Środek pomocy? Moim zdaniem tylko Cleverley i Carrick, więc potrzebnych jest jeszcze dwóch. Andersona nie traktuję jako piłkarza, to jest gość któremu należało podziękować kilka lat temu, bo więcej się leczy niż gra.
Fletcher obawiam się też nie wróci już do gry więc dwa wzmocnienia do środka. Fellaini + Thiago?

Ogromne nasilenie plotek o Bainesie sugeruje, że coś jest na rzeczy. Nie wiem czy to dobra wiadomość bo transfer Bainesa oddala transfer Fellainiego a do tego oznacza raczej odejście Evry(Monaco?).


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 29-06-2013 10:42

Nie no, ja to widzę tak, że celowo nie szukamy v-ce Carricka. Moim zdaniem może to być Fletcher, ale nie bardzo mi pasuje w tej roli. Szkoda, że pozbyliśmy się Gibsona.

Do środka przyjdzie Thiago i Strootman, sądzę, że już po ptokach z Fellainim. Tak naprawdę to chyba tylko za Belgiem przemawia to, że go dobrze znamy, a większość Strootmana nie widziała. Ja widziałem, ale też mam obawy, że nie odpali w Anglii [jednak z jego warunkami fizycznymi jest to niemożliwe, będzie kocurem]. Thiago pewnie jest "deal is done", przez co mega się ciesze i czekam, aż zacznie zapodawać takie passy, że żaden wizjoner na świecie by się nie powstydził. Oczami wyobraźni widzę to tak: Carrick przejmuje piłkę i oddaje ją do Thiago, ten jakaś klepka z Kagawą i daje prostopadłą do Zahy. Ten jakieś czarowanko na skrzydle, obrońca wkręcony, przychodzi następny, znowu wkręcony i wrzuca ją do Robina, a ten kończy mecz z dopplepackiem. Tak to będzie wyglądało wszystko. Smile

Obecnie mamy problem ze skrzydłowymi, jest ich trzech. Sytuacja Naniego przypomina mi trochę Berbatova, niestety. Young jest szklany [a może Moyes wrzuci do sztabu szkoleniowego jakiegoś nowego lekarza? Mam nadzieje, że obecny Mengele odejdzie, bo to troche kpina jest Big Grin], Valencia jest po kiepskim sezonie [grał z kontuzją?], ale kurwa. Niby ma jedną noge, ale jedną noge też ma Robben, Di Maria i wielu, wielu innych. Dlaczego oni mogą sobie z tym poradzić, a Antek nie? IMO to mu w głowie siedzi, bo to są jaja. Jednego sezonu robi saty 4g/14a, a kilka miesięcy później jest najgorszym zawodnikiem Manchesteru. No i do tego dochodzi Zaha, czyli wielka niewiadoma, w której są pokładane wielkie nadzieje. Nie ukrywam, że ja też liczę na tego chłopaka, zaimponował mi pewnością siebie, no i dryblingiem. Ja już pisałem - na rynku nie widzę zawodnika, który by nas wzmocnił na skrzydle. Undermine pisze o Di Marii - zgoda, jest fajnym zawodnikiem, pener na skrzydle. Ale jak czytam o kwocie 15 milionów to nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać nad dziennikarskim gównem. A Mata to raczej ściema, sam zawodnik zapowiedział, że jego miejscem jest Chelsea.

Baines? Jeżeli kwota za bocznego obrońce (!!!), nawet tego najlepszego, wyniesie 20 milionów to należy się uderzyć w czoło. Jest znakomity Pat, wraca Fabio, liczę na Buttnera.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 29-06-2013 10:57

Chyba, że Baines nie będzie u nas obrońcą a skrzydłowym.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 29-06-2013 11:05

Cytat: Carrick przejmuje piłkę i oddaje ją do Thiago, ten jakaś klepka z Kagawą i daje prostopadłą do Valenci. Ten źle przyjmie piłkę która wyleci na aut, ewentualnie pobiegnie na pałę do przodu i dośrodkuje w pierwszego obrońcę. Robin sfrustrowany
Fixed for ya' Wink

Co do Bainesa to ja widzę to tak, że Evra ma już swoje lata. Moyes chce wykorzystać dobry sezon Pata i opchnąć go do PSG/Monaco i z tych pieniędzy wziać 4 lata młodszego Bainesa.
Cytat:. Ale jak czytam o kwocie 15 milionów to nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać nad dziennikarskim gównem.
Jeśli będzie na wylocie z Realu to za tyle można go wyjąć. Przypomnij sobie za ile odchodzili Sneijder albo Robben Wink W Matę też nie wierzę, to takie myślenie życzeniowe ale... fajnie by było Wink .

No i gdzieś mi w tyle głowy kołacze myśl, że Moyes będzie chciał zaszaleć na rynku, pierwszy raz w karierze dostanie naprawdę duże pieniądze do wydania, tu otwiera się furtka na Bale'a albo CR7. Ale jak mówię - to marzenia Wink


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 29-06-2013 11:06

Tak, Baines skrzydłowym. A może Rooney prawym obrońcą? Czy nie jednak i fajniej wygląda Kagawa na def midzie?

Undermine - uśmiechnąłem się pod nosem. Big Grin No i szczerze mówiąc uważam, że Real lajtowo powinien wołać za Di Marię te 20-25 milionów. A, no i Angel coś mówił, że jak odejdzie Mourinho, to jego czas w Realu dobiegnie końca, czy coś takiego.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 29-06-2013 11:08

Marzenia.... Kasa by się znalazła i na Bale'a i na Ronaldo tylko pytanie czy jest to tego warte. Bale jest, Ronaldo? Ciężko stwierdzić.

Lol. Baines gra bardzo wysoko. Zdjęty z obowiązków defensywnych mógłby dawać więcej w przodzie. Nie jest to coś pewnego, ale jakiś pomysł to jest.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 29-06-2013 11:31

Po pierwsze - to Evra chce najprawdopodobniej z klubu odejść, nikt go nie chce wyrzucać. To nie tylko ważny zawodnik na boisku, ale również poza nim.

Po drugie - Baines nie jest mistrzem w grze do przodu. Ma owszem świetne dośrodkowania, ale technicznie lepszy jest Pat i do gry kombinacyjnej Francuz nadaje się bardziej.

Po trzecie ? Nie ma kasy na ROnaldo, nie mówiąc już o duecie Ron+Bale.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 29-06-2013 18:04

Cytat:No i szczerze mówiąc uważam, że Real lajtowo powinien wołać za Di Marię te 20-25 milionów. A, no i Angel coś mówił, że jak odejdzie Mourinho, to jego czas w Realu dobiegnie końca, czy coś takiego.
Ale w Realu bardzo łatwo załapać się na "wyprzedaż". Sneijder, Robben, Huntalaar, Sahin i tak dalej, to piłkarze których Real kupował za duże pieniądze a oddawał za mniejsze. Moim zdaniem jeśli faktycznie chciałby odejść to 15mln funtów załatwiłoby sprawę.

Cytat: Po trzecie ? Nie ma kasy na ROnaldo, nie mówiąc już o duecie Ron+Bale.
Kasa jak kasa, zakładając, że United kupiłoby Ronaldo za 80mln funtów to te pieniądze szybko by się zwróciły w koszulkach, wartości marketingowej itp. Żywo zainteresowany byłby na pewno Nike.
Co nie zmienia faktu, że nie wierzę w ten zakup Wink .

Cytat: Tak, Baines skrzydłowym. A może Rooney prawym obrońcą? Czy nie jednak i fajniej wygląda Kagawa na def midzie?
[Obrazek: 750520_Manchester_United.jpg]
Nie trzeba tłumaczyć. Rafael - może i niski ale Casillas też i co? Dalej De Gea-RVP - stoperzy powinni być wysocy i skoczni. Dalej boczni obrońcy muszą się angażować w grę ofensywną stąd Nani i Rooney. Defensywni pomocnicy to w dzisiejszym futbolu nie są tylko przecinaki, muszą mieć umiejętność kreowania gry(Kagawa) i odnalezienia się w sytuacji strzeleckiej(Groszek). Rolę Bainesa opisał już Hubson. Evans i Carrick - obrona zaczyna się od napastnika do tego Evans strzelił w mijającym sezonie parę bramek a Carrick byłby taką "9" do gry na ścianę.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 29-06-2013 20:24

Nie zapominajmy o Rio i jego podaniu do Rooneya w meczu z Reading i pięknym woleju ze Swansea. Znakomity skład.

Wątpię, aby Ronaldo kosztował 80 milionów funtów.