Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - allfanmu - 21-01-2014 19:14

Póki będzie grał dobrze nieważne jakie są jego motywacje. Najważniejsze, żeby pomógł wydostać nas z nieciekawej ligowej pozycji.

Zastanawia mnie tylko ta cena. 40 milionów za niechcianego gracza, któremu wiele czasu do końca kontraktu nie zostało. Serio? Hmmm... Nie moje pieniądze, patrz akapit pierwszy.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 21-01-2014 21:49

Jeden z najlepszych [Top3 sadze] zawodnikow poprzedniego sezonu, mistrz swiata i europy, zwyciezca Ligi Mistrzów...sadze, ze cena adekwatna. Wink


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - robaldo - 21-01-2014 22:01

(21-01-2014 21:49)Pchela napisał(a):  Jeden z najlepszych [Top3 sadze] zawodnikow poprzedniego sezonu, mistrz swiata i europy, zwyciezca Ligi Mistrzów...sadze, ze cena adekwatna. Wink

Tylko pierwszy element ma wymierne znaczenie.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Silvan - 22-01-2014 13:05

Mata to w moim odczuciu turbo kozak i dziwię się, że Chelsea wstępnie zgodziła się go sprzedać. Poważne źródła donoszą, że już praktycznie osiągnięto porozumienie między klubami, oczywiście czekamy do oficjalki, ale cholera... jakoś tak za gładko to idzie... Mam wrażenie, że Chelsea wcale nie jest taka bezinteresowna i przyjaźń pomiędzy Mourinho a Fergusonem nie jest czynnikiem decydującym. Nie chodzi też o to, że w tym sezonie odpada aspekt walki z United o mistrzostwo. Wietrzę że orzeknięto coś na kształt dżentelmeńskiej umowy pomiędzy Mou, a Fergusonem i Moyesem na mocy której, jeżeli w lecie Rooney nadal będzie chciał odejść to klub nie będzie już blokował jego transferu na Stamford Bridge. Przy czym Rooney mógł już się określić i wszystko jest klepnięte.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lukas - 22-01-2014 19:54

Może nieco za bardzo wybiegam w przyszłość, ale z racji tego, że jest coraz głośniej o rzekomym transferze Maty do United to tak się zastanawiam jakby to miało wyglądać po przyjściu Hiszpana? Czyżby Moyes szykował się na zmianę stylu gry i odejścia od 442/4411 i przejście na grę fałszywymi skrzydłowymi? Rozumiem, że Juan byłby pewniakiem do gry, wobec tego co z resztą, patrząc na kadrę którą mamy? Mam wrażenie, że przyjście Hiszpana oznaczałoby koniec dla Shinjego.
Z resztą w tej kwestii podzielam zdanie Neville'a i nie jestem przekonany o tym, że Mata to właśnie ten zawodnik, którego potrzebujemy. Bardziej skłonny byłbym na to by dać szansę dla Kagawy, Roo pewnie odejdzie, więc kasę za niego spożytkowałbym na jakieś porządne skrzydło i jakiegoś kreatywnego zadziora do środka.
Generalnie mam nadzieję, że Moyes wie co robi i nie chce po prostu kupić kogoś by kupić i zadowolić kibiców- wszystko powinno mieć swoje miejsce i być zgodne z filozofią gry, którą zamierza stosować.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - allfanmu - 22-01-2014 20:19

Jedno nie wyklucza drugiego. W ustawieniu 4-2-3-1 za plecami van Persiego/Welbecka mogliby zagrać Kagawa/Januzaj - Roo - Mata. W przypadku odejścia Wayne`a ktokolwiek z tej trójki wskakuje w jego miejsce. Wymienność pozycji jest. Fałszywi skrzydłowi są.

Ale żeby nie okazało się, że w ostatecznym rozrachunku zamienimy Kagawę, który skrzydłowym nie jest na Matę, który generalnie reprezentuje podobną pozycję. Pytanie właśnie czy Moyes ma na to jakiś pomysł czy trafiła mu się okazja (ponad 30 milionów funtów, taaa..) i postanowił z niej skorzystać w myśl zasady "jakoś to będzie".


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Silvan - 22-01-2014 20:44

Nie wierzę... po prostu nie wierzę, że Moyes kupuje Matę, żeby wsadzić go na skrzydło w systemie 4-4-2. Gołym okiem widać, że Mata nie nadaje się na klasycznego skrzydłowego, jest trochę za wolny, nie ma nawyków twardej gry obronnej i nie nadaje się do zapierdzielania ciągle wzdłuż boiska przy linii bocznej. Podzielam zdanie, że 4-2-3-1 to generalnie coś do czego ten zespół powinien dążyć, a pozyskanie Maty byłoby (będzie?) OGROMNYM krokiem w tym kierunku. Rooney co prawda nie do końca pasuje mi na kreatywną dyszkę, ale lubi się cofać więc jeżeli Januzaj z Matą popracują nad wymiennością pozycji to może być strzał w 10tkę i początek nowego unikalnego stylu United. Brak jedynie pomocnika z prawdziwego zdarzenia...


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 22-01-2014 22:35

Ja jestem 100% na tak. Nie rozumiem tych "ale", ja nie mam żadnych. Nie dziwi też mnie zdanie Neville'a, bo to zawsze był konserwatysta, który do dziś by grał, tak jak się grało, gdy zaczynał karierę.

Musimy iść w stronę nowoczesnej piłki. Na rynku klasyczni skrzydłowi to już rzadkość. Dlatego trzeba brać takich ludzi jak Mata. Gość jest zajebisty też na pseudo skrzydle. Ale i tak moim skromnym zdaniem pogra tam tylko pół roku, a latem w końcu pożegnamy się z Rooneyem. Nie mogę się doczekać oficjalnego info w tej sprawie! United nigdy nie przyzwyczajało do sprowadzania takich "gwiazd", więc jaram się jak dziecko. Oby znów nie skończyło się fiaskiem.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 23-01-2014 11:49

Silvan od kiedy my gramy dwoma tradycyjnymi skrzydlowymi lol


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - El Polako - 23-01-2014 17:35

Silvan napisał(a):Trzeba mieć nadzieję, że w takich warunkach Moyes na prawdę dostanie górę złota na transfery.

To nie będzie miało żadnego znaczenia skoro nikt nie będzie chciał do nas dołączyć...
Ehh, a nie tak dawno było paru graczy do wyciągnięcia za dobre pieniądze, tylko że wtedy byli tacy nieocenieni gracze (Antonio i Young) że nie było pewnie miejsca nawet na ławce dla nowych...


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 23-01-2014 17:42

Ale mi nie o to chodzi, po prostu Silvan mówi że gramy klasycznym 4-4-2 co jest nieprawdą.

Czyste 4-4-2 to chyba ostatni raz było za Ronaldo. Epizodów ze skrzydłami Antek- Young nie licze.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 23-01-2014 22:16

A to dlaczego Mata idzie do United Big Grin






RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Silvan - 23-01-2014 22:35

Cepilek napisał(a):Ale mi nie o to chodzi, po prostu Silvan mówi że gramy klasycznym 4-4-2 co jest nieprawdą. Czyste 4-4-2 to chyba ostatni raz było za Ronaldo

Gdzie napisałem, że gramy "klasycznym" tudzież "czystym" 4-4-2 bo jakoś sobie nie przypominam? Klasyczna, lub czysta, to jest w tym przypadku Twoja nadinterpretacja. To co próbuje grać United generalnie w swojej formie BARDZIEJ PRZYPOMINA 4-4-2 niż cokolwiek innego, chociaż spotykałem się z twierdzeniem, że to ustawienie jest bliższe 4-2-3-1, z czym się osobiście nie zgadzam.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 24-01-2014 05:41

Graliśmy częstokroć 4-4-2 za Fergusona (pod koniec kariery zaczął kombinować z ustawieniem, wiadomka). Teraz gramy IMO ustawieniem dziwnym, nie umiem go ściśle zaklasyfikować. Gołym okiem ostatnio widać, że nawet LAV dostaje zadania nie biegania stricte po skrzydle, ale schodzenia do środka. Plus nawet jak Moyes wystawia dwóch napastników to także ciężko przeoczyć, że jeden z nich biega bardziej z tyłu. Można więc powiedzieć, że jest to jakieś przejściowe 4-4-2 łamane na 4-2-3-1. Moyes powoli to przestawia, ale nie ma ku temu zawodników. Nani, LAV, Young, czy nawet Zaha - bardziej nadają się do 4-4-2 niż do 4-2-3-1.

Przychodzi Mata, odchodzi Young i Nani w lecie (chociaż ja bym wolał szczerze mówiąc sprzedać LAVa, niż Naniego - ale pewnie tak się nie stanie). W każdym razie wydaje się, że zmiana ustawienia stanie się faktem.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 24-01-2014 07:56

Mowiac ze Mata nie da rady na klasycznym skrzydlowym uznalem ze wskazales na to ze gramy zwyklym 4 4 2 kiedy nasze lewe skrzydlo jest na pewno dalekie od klasycznego.

Jesli nam do czegos blizej to do 4 2 3 1