Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 27-07-2014 22:42

Daj już sobie spokój - dzisiaj nie 1go kwietnia.

Zapomniałeś jeszcze dodać, że Chadil zjada na śniadanie Valencię.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 28-07-2014 16:42

Undermine napisał(a):Verma zjada Evansa bez sztućców. Miejmy troszeczkę obiektywizmu.
Czasem naprawdę nie potrafię Cię pojąć... najpierw piszesz o obiektywizmie, a potem na siłę starasz się ze średniego zawodnika zrobić naszego zbawiciela. Jedyny aspekt, w którym Belg jest zdecydowanie lepszy od Evansa to ofensywa. Thomas zdobywał sporo bramek, a Evans rzadko strzela bramki. A najlepsze te teksty, brać bo jest tani. Najpierw piszesz, że de Vrij nie, a potem już nagle tak bo tylko 8 mln, no litości...
Transfer Holendra byłby potrzebny, gdyby w zespole nie było Smallinga i Jonesa. Nam nie potrzeba teraz kolejnego zdolnego, który może być bardzo dobry, lecz bardzo dobrego stopera, który z miejsca ustawi całą obronę. Szkoda, że Evans tak często ma problemy ze zdrowiem. Gdyby tylko Bóg obdarzył go lepszym zdrowiem, to teraz mielibyśmy jeden problem z głowy i kontraktowali pewnie takiego de Vrija czy innego zdolnego stopera.

Nie rozumiem dlaczego tak bardzo umniejszasz umiejętności Evansa, który wielokrotnie udowodniał swoją wartość, raz po raz bardzo dobrze zastępując Ferdinanda czy Vidica. W sezonie 2012/2013 był naszym najlepszym stoperem.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 28-07-2014 16:57

Cytat:zrobić naszego zbawiciela
Zbawicielem tej defensywy to byłby Baresi albo Maldini. Verma jest po prostu lepszy od Jonesa, Smallinga i Evansa. Johny to dobry stoper, ale Vermaleen jest zwyczajnie lepszym piłkarzem. Lubię Evansa, widzę go w klubie i oby grał jak najczęściej i jak najlepiej ale nie będzie już raczej ani Ferdinandem ani Vidicem, czyli czołowym obrońcą świata. Verma to też nie ta półka ale jest dużo bliżej. A nie ma na rynku lepszej opcji.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 28-07-2014 17:56

Podaj mi statystki, konkretne sezony, mecze w których Verm bedzie lepszy od Evansa. W 12/13 Evans nie tylko był naszym najlepszym obrońcą a prawdopodobnie najlepszym obronca ligi. Ktoś to mistrzostwo musiał zdobyć.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 28-07-2014 18:00

Nie będzie bo? Evans ma 26 lat, jest w najlepszym wieku dla obrońcy, byle tylko zdrowie dopisywało.
Zupełnie nie pojmuję dlaczego jesteś tak zapatrzony w Belga, który nie dość że w formie ostatnio był dwa lata temu, to w ostatnich miesiącach więcej czasu spędzał w gabinetach lekarskich.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - allfanmu - 28-07-2014 18:46

Poza tym nie czaję czemu mamy wydawać tyle kasy na opcję tymczasową, która nie jest znacznie lepsza od tego co mamy obecnie (a nawet przychylam się do zdania kolegów, że gorsza). Z tego co pamiętam jesteś jednym z orędowników "średni piłkarze won z OT". A chcesz następnego średniaka, do tego z kłopotami zdrowotnymi, brakiem regularnej gry w takim Arsenalu czy o Belgii nie wspominając.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 28-07-2014 20:01

Przecież Vermaelen ostatni dobry mecz rozegrał jakieś 2-3 sezony temu. :v


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 28-07-2014 20:28

Trzeba przyznać że pierwsze miesiace w Anglii miał ma poziomie topu Tongue


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 28-07-2014 22:23

(28-07-2014 17:56)Cepilek napisał(a):  Podaj mi statystki, konkretne sezony, mecze w których Verm bedzie lepszy od Evansa. W 12/13 Evans nie tylko był naszym najlepszym obrońcą a prawdopodobnie najlepszym obronca ligi. Ktoś to mistrzostwo musiał zdobyć.
Evans najlepszym obrońcą ligi w 12/13, ok. Niezły z Ciebie śmieszek.
Kompany, Verthongen, mówią koledze coś te nazwiska?

Cytat: "średni piłkarze won z OT". A chcesz następnego średniaka, do tego z kłopotami zdrowotnymi, brakiem regularnej gry w takim Arsenalu czy o Belgii nie wspominając
I jak się skończyło odstawienie Vermy? Mertesacker i Koscielny radośnie hasali a Arsenal tracił worki bramek. No i nazywanie go średnim... Ok, nie jest Kompanym czy Ferdinandem w najlepszej formie, ale wskaż mi na rynku lepszą opcję na wzmocnienie defensywy. Mi przychodzi do głowy tylko Howedes.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Cepilek - 28-07-2014 22:32

Kompany w tamtym sezonie miewał mecze boga, popełniał też proste błędy które miały wpływ na obraz calego meczu, nie poprowadził drużyny do mistrzostwa.

Verthongem chyba lepszy za bycie piłkarzem Tottkow, i glosniejsze nazwisko niz Evans.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 01-08-2014 22:39

A może pomyśleć o sprowadzeniu tego Khediry? Ciężko mi uwierzyć w renesans formy Fletchera i Carricka(nie wierze, że Darren podźwignie się z aż tak poważnych problemów zdrowotnych, a problemy z jelitami to moja specjalizacja można powiedzieć), więc powinien być ktoś na podstawowego defmida. Khedira specjalnie mocnej pozycji w Realu nie ma, w pierwszym składzie chyba nie pogra przy trójce Kroos-Modric-James, więc może się skusi na MU?

Marzeniem byłby Godin, ale szans na to nie ma. Potrzebny jest jeden ograny stoper, bo póki co to są przeciętniak Smalling, dwie szklanki Jones i Evans i młodzież. Przy sporej wierze w M. Keane'a czy Blacketta jednak nie wydaje mi się, aby byli oni w stanie wskoczyć za takiego Evansa jak się rozsypie i zagrać 20 meczów w sezonie. Jakoś w ostatnich latach nasza akademia nie wypuściła nikogo takiego "wow".

Co do krytykowanego przez wielu Vermaleena, jest to świetny obronca oczywiście a czy jest szklanką? Oczywiście nie a taki sąd może wygłosić tylko ktoś kto nie zna sytuacji. Zatem uzasadnienie: Verma miał na dobrą sprawę 2 poważne kontuzje przez które stracił dużo czasu. Nie był to ani casus Hargo(jedna przewlekle kontuzjowana część ciała) ani Diaby'ego(całe ciało kruche). Verma raz miał problem z achillesem(odkąd 3 lata temu go zaleczył nie było więcej problemów) a ostatnio kontuzje kolana. Wcześniej kolano nie cierpiało, co pozwala wierzyć, że to jednorazowy problem a po przepracowaniu okresu przygotowawczego będzie jak nowy.

Do listy zakupów dodałbym jeszcze dwa nazwiska. Daley Blind i Jordy Claise. Uzasadnienie zacznę nie po kolei, czyli od Jordy'ego. Nie widziałem wielu meczów Feyenoordu(w tym sezonie to się zmieni i będę bardzo wnikliwie śledził Eredivisie) ale znajomi chwalą chłopaka. Na zmiennika Herrery w sam raz. Blind jest po pierwsze alternatywą dla defmida a po drugie dla Shawa na lewym wahadle. Nie wierzę w powodzenie akcji pt. Young na wahadle przeciwko Hazardowi albo Sturridge'owi.


De Gea/Linde
Rafael/Valencia
Smalling/Keane
Jones/Blackett
Evans/Verma
Shaw/Blind
Khedira/Fletch
Herrera/Claise
Mata/Januzaj
Rooney/Welbeck
RvP/Wilson

Do tego w odwodzie Carras, nieszczęsny Jang, Lingard czy Powell(którego przy 3-5-2 bym zostawił).


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - robaldo - 01-08-2014 23:45

Undermine napisał(a):Ciężko mi uwierzyć w renesans formy Fletchera i Carricka(nie wierze, że Darren podźwignie się z aż tak poważnych problemów zdrowotnych,

Jeśli chodzi o Fletchera, to nie jest to sprawa wiary, bo jesteśmy naocznymi świadkami powrotu do formy. Jeśli zaś chodzi o jego chorobę, to nie wiem, czy to może wpłynąć na jego poczynania wraz z upływem sezonu, ale też jednocześnie podejrzewam, że sam Darren tego tak naprawdę nie wie.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 02-08-2014 00:01

Cóż Robak, to tylko sparingi. Po grach kontrolnych ciężko wyciągać jakieś wnioski. To mimo wszystko inne mecze, o innym stopniu intensywności chociażby.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Szymcio - 02-08-2014 14:31

Że co? Vermaelen lepszy od Evansa? Co ja czytam. Jonny pod względem czytania gry, operowania piłką, ustawiania się i pojedynków 1vs1 jest w czołówce PL. Gdy mieliśmy normalnego trenera i gdy grał w parze z kimś z duetu Rio-Vida wznosił się na wyżyny. Verma zawsze był lepszy z przodu niż z tyłu.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 03-08-2014 23:06

Tego się już czytać nie da. Ja rozumiem, że rzekomo kłamstwo powtórzone wiele razy może stać się prawdą, ale nie w tym przypadku. Vermalen NIE JEST LEPSZY od tego co mamy obecnie. Ba! Mamy w drużynie zawodników, którzy na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów pokazali od niego zdecydowanie więcej.

Druga sprawa - niedorzeczna jest gadka o ściąganiu CLassie, który rzekomo gra dobrze w Feyenerdzie(byli nawet tacy, któzy wymiatali w tamtejszej lidze, a w Anglii nic nie pokazali). To przeciętniak i jeśli mam do wyboru przeciętniaka z zewnątrz i przeciętniaka - wychowanka(Cleverley), to zawsze biorę tego drugiego. Szczególnie, że podczas tournee wygląda ponownie nieźle.

Trzecie sprawa - Fletch. Jak patrzę na niego to morda się sama raduję.

A na koniec - jeśli Young nie udowodnił swoimi występami, że zasługuje na szansę to ja mogę tylko załamać ręce.