Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 04-08-2014 19:32

Znajdziesz mi osobę spoza kibiców Manchesteru United która by powiedziała? Że Vermaleen, czołowy obrońca ligi jest słabszy od Johny'ego Evansa czy Chrisa Smallinga? Twoje posty gloryfikujące zawodników United są oczywiście miłe, ale nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Tematem na inny wątek jest Twoje pisanie o akademii i wychowankach. Wpychasz do składu Michaelów Keanów i Blackettów, a od paru dobrych lat jedynym przyzwoitym angielskim wychowankiem MU jest Danny Welbeck. Poza tym pustynia Chesterów, Catchartów itp.

Warto pamiętać, że kiedy Arsenal przegrywał 3:6 i 1:5 to Verma nie grał. Popatrzcie chociażby na statystyki Squawki, gdzie o ile porównanie Evansa z Vermą nie wypada źle na korzyść Johny'ego, ale już zestawienie Belga z przeciętniakiem Smallingiem(wtf? Mieć Smallinga i nie chcieć Vermaelena?) czy Jonesem...

Nie wiem ile meczów Feyenoordu oglądałeś żeby tak oceniać Claisie. Ja mam w zespole redakcyjnym ziomka który ogląda praktycznie wszystkie mecze Zwolle/Ajaxu/PSV/Feye i jego ocena jest trochę inna. Poza tym Cleverley... cała Anglia się z niego śmieje, kibice reprezentacji protestują przeciwko powoływaniu go do kadry, rozumiem że to przypadek i spiseg anty United? Umiesz to racjonalnie wytłumaczyć?

Co do Younga to zagrał kilka dobrych meczów SPARINGOWYCH. W sparingach to Adam Pazio czyścił Alexisa Sancheza a Paweł Buzała dryblował między Songiem i Adriano. Naprawdę przywiązujesz jakąkolwiek wagę do wyników tych meczów? Czy ty miałeś kiedyś jakąkolwiek styczność z zawodowym futbolem inną niż mecze w tv? Polonia zlała kiedyś Borussię w sparingu grającą w mocnym składzie, Smolarek nie dawał dojść do głosu Suboticovi... mam wymieniać dalej? Wiesz, że w takich meczach nie gra się na 101% jak w lidze czy pucharach, bo są inne założenia, cykle treningowe, etapy przygotowania fizycznego...

Fletcher zagrał na razie kilka takich sparingowych gierek. Trzymam za niego kciuki, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy jak poważną chorobę przeżył, jaką miał przerwę w treningach etc. Nie jest powiedziane, że nie wróci do gry. Ale posiadanie na pozycji defensywnego pomocnika tylko jego i Carricka(który jest kontuzjowany i ma ze sobą tragiczny sezon) to spora nieodpowiedzialność.

Young dwoma ostatnimi sezonami udowodnił, że jest chimeryczny, podatny na kontuzje, irytujący i niewystarczający na poziom Manchesteru United.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 04-08-2014 20:48

Vermaleen czołowym obrońcą ligi? Ciekawe której, bo na pewno nie Premier League. Facet miał jeden bardzo dobry sezon, kolejny był dużo gorszy, a później to już kontuzje. O czym my tutaj mówimy? Uparłeś się na tego zawodnika, jakby był graczem światowej klasy, a to zwykły średniak, bez ogrania, z ogromnymi zaległościami i sporymi problemami zdrowotnymi.

Może i Michał łagodniej traktuje wychowanków (nie widzę w tym nic dziwne, to są nasi chłopcy, oni dorastają w klubie i są z nim utożsamieni), ale za to Ty niesamowicie gloryfikujesz niektórych, średnich zawodników z innych zespołów. Claisie? Gdyby rzeczywiście był taki dobry, to na Mundialu grałby więcej, a nie grał i to mimo problemów Holendrów (brak Strootmana). W chwili obecnej potrzebujemy ludzi do gry od zaraz, tych którzy mogą być alternatywą mamy aż nadto.

Twojego wywodu na temat sparingów i przytoczonych przykładów nawet nie skomentuje, bo brzmią one jak wyliczanka jakiegoś 12-letniego chłopczyka. Oczywiście, że formę ze sparingów zweryfikują ligowe zmagania, jednak ciężko przejść obojętnie obok świetnie grającego Fletchera czy bardzo dobrze grającego Younga, który wyraźnie odżył po zmianie pozycji i zmianie trenera.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 04-08-2014 21:04

Ostatnie zdanie doskonale podsumowuje całą twoją wypowiedź. Co z tego, że 2 ostatnie sezony Young spędził na innej pozycji. Ważne że nie ogarniał tam, to znaczy że nie będzie ogarniał nigdzie. To proste i zapewne te szpece od polskiej piłki, które miały styczność z zawodowym futbolem o tym wiedzą. Na nasze nieszczęście my mamy Van Gaala...

Kibice innych klubów szydzili z Fletchera, Hendersona, Ramsey'a czy nawet Balea. Na pewno mieli rację.

Reszty nie ma co komentować.

PS Przypomnę, że suche fakty mówią, że mamy jedną z najlepszych akademii w Europie. Nie moje zdanie, nie zdanie cepilka i nie zdanie babci Jadzi z warzywniaka.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 04-08-2014 23:39

Cytat:Kibice innych klubów szydzili z Fletchera, Hendersona, Ramsey'a czy nawet Balea. Na pewno mieli rację.
Czy były to takie szydery jak z Cleva? Nie. Cleverley jest synonimem badziewiaka, który łączy fanów wszystkich drużyn.

Cytat:Twojego wywodu na temat sparingów i przytoczonych przykładów nawet nie skomentuje, bo brzmią one jak wyliczanka jakiegoś 12-letniego chłopczyka. Oczywiście, że formę ze sparingów zweryfikują ligowe zmagania, jednak ciężko przejść obojętnie obok świetnie grającego Fletchera czy bardzo dobrze grającego Younga, który wyraźnie odżył po zmianie pozycji i zmianie trenera.
Nie skomentujesz, bo nie masz argumentów, podobnie jak Michał. Napisałem wam dlaczego według mnie sparingi nie są miarodajne, jakoś odpowiedzi się nie doczekałem.

Cytat:PS Przypomnę, że suche fakty mówią, że mamy jedną z najlepszych akademii w Europie. Nie moje zdanie, nie zdanie cepilka i nie zdanie babci Jadzi z warzywniaka.
Suche fakty, czyli jakie? Jakie kryterium przyjmujemy? Bo masowo produkujemy graczy na poziomie Championship.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 06-08-2014 06:31

Ja coś czuję, że kupimy jeszcze jednego ŚO i na tym się skończy. Chociaż patrząc na obecny system grania przydałoby się jeszcze lewe wahadło i dwóch ŚO.

Pozbyć się zaś można Zahy i Naniego. O ile Young może grać od biedy na wahadle (co pokazał na tournee) o tyle wspomniana dwójka - nie pociągnie tego tematu. Czuję, że także i Kagawa może odejść - byłoby to chyba z korzyścią dla Januzaja, który w nowym systemie może grać albo 10 (preferowane), albo w napadzie. Szczerze mówiąc wolałbym już chyba, żeby został Kagawa jako zmiennik Maty na 10, a odszedł Hernandez, za którego mógłby grać Januzaj (oczywiście jako zmiennik Roo i RvP). Ewentualnie Januzaj mógłby być zmiennikiem Maty, a Kagawa grać w napadzie?

Co jak co, ale LvG zmienił także moje spojrzenie na rolę zawodników w tym zespole Smile


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Almatziol - 08-08-2014 18:13

Nie chce pisać w shout'cie, bo uważam, że od tego są odpowiednie tematy. Np. tenWink
Chodzi o dyskusje nad Cuadrado. Ja mam tylko pytanie, gdzie go chcecie wrzucić w naszej obecnej taktyce 3-5-2? Z tego co wiem on we Włoszech grał na skrzydle i jest zawodnikiem ofensywnym co potwierdził też na MŚ. Może ewentualnie grać za napastnikiem ale tam też nie potrzebujemy nowego zawodnika... Dla mnie Cuadrado ma podobną charakterystykę co Januzaj, z którym też mam problem, jak myślę, gdzie go zmieścić w składzie.
Uważam, że Cuadrado to dobry zawodnik ale chyba nie pod naszą obecną taktykę...


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 08-08-2014 20:09

Cuardado idealny na wing-backa.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - allfanmu - 08-08-2014 20:40

Tym razem Under nie przeraża cię cena? On ma być droższy od Shawa nawet. Szczególnie, że też mam pewne obawy czy na MŚ prezentował pozycję wingbacka. Moim zdaniem był właśnie zawodnikiem bardzo ofensywnym i nie przypominam sobie fenomenalnej gry w defensywie. Nie mówiąc o tym, że lubił też schodzić do środka. Jak dla mnie niepotrzebne ogniwo. Szczególnie, że nieobliczalny, bo wystrzelił na MŚ i cena poszybowała. Za wysoko moim zdaniem biorąc pod uwagę ryzyko.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 08-08-2014 21:23

Ja tam jestem na nie i mam sporo powodów. Po pierwsze, cena zawyżona. Po drugie, ja na wing backu go też nie widziałem na MŚ (we Fiorze gra na WB?). Po trzecie, mamy Rafała i Antka. Po czwarte, mamy dużo większe braki w innych sektorach boiska. Po piąte, to co napisałem na SB, IMO to mógłby być ogromny niewypał. Jakoś przed MŚ praktycznie o nim nie słyszałem, a teraz nagle wielki bum na tego grajka. Piłka widziała wiele takich przypadków.

Także, ja jestem zdecydowanie na NIE temu transferowi.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kwas - 09-08-2014 00:43

Co to za gadanie. Niewypał to może byc zawsze. Czy ktoś jest wielkim, dobrym, starym czy młodym grajkiem. Nie ma reguły. Nikt nie daje gwarancji.

I skończmy z tekstami typu "cena zawyżona". Ma ktoś jakiś wyznacznik, przelicznik albo coś takiego, że ten czy tamten powinien kosztowac te 5, czy 10 milionów mniej/więcej ? Nie. Takie są po prostu prawa dzisiejszego rynku. Trzeba bulic i tyle. Chcesz wrócic na szczyt musisz się liczyc z kosztami. Dlatego rozwala mnie gadka o tym, jak to przepłaciliśmy za Shawa chociażby. Bo młody, na wysokim poziomie dopiero od jakiegoś czasu.

(08-08-2014 21:23)RedLucas napisał(a):  Jakoś przed MŚ praktycznie o nim nie słyszałem, a teraz nagle wielki bum na tego grajka.
Widzisz, że ty nic nie słyszałeś, to nic nie znaczy. Bo jeżeli ktoś się interesuje piłką, wiedział przed mundialem kim ten skubaniec jest. To nie kot wyjęty z worka.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 09-08-2014 08:20

Cuardado nie grał na wing-backu w Fiorze, to prawda. Ale ma wszelkie predyspozycje, żeby grać na tej pozycji w United. Poza tym dobrze grał w Serie A, dobrze grał na mundialu. Jeśli porównujesz łamliwego Rafaela i ograniczonego piłkarsko Valencie do Cuardado... cóż, w porządku ale wyobrażasz sobie, że Valencia poradzi sobie ze Sterlingiem albo Hazardem? Bo ja niezbyt.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Almatziol - 09-08-2014 08:32

Jak dla mnie te 30-35M to nie byłaby zawyżona kwota za tego zawodnika. On jest tyle wart teraz po prostu. Co do niewypału to tak jak Kwas uważam, że każdy może się takim okazać więc też bez sensu argument. Chodzi tylko o to, że ja nie widzę dla niego pozycji w 3-5-2. Gdybyśmy grali taktyką 4-2-3-1 albo 4-3-3 to chętnie bym go u nas widział. Ale jakoś, przynajmniej na chwilę obecną, nie widzę go na WB. Aczkolwiek nie mówię "nie" temu transferowi, bo jeśli trenerowi uda się go jakoś wkomponować to byłoby super, bo zawodnik fajny.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kwas - 09-08-2014 08:59

Naprawdę fajna opcja. W końcu pojawiłby się u nas na flance facet, który potrafi indywidualną szarżą, dryblingiem przesądzic o wyniku spotkania. Nie jest schematyczny. To szalony drybler, z ikrą której nie posiadają pozostali skrzydłowi, którzy w ostatnich latach grywali na Old Trafford. Oczywiście jest ten Nani... Niestety, facet jest nieregularny. Szkoda, bo materiał na kawał grajka.

Fakt faktem, nie mamy pojęcia czy Kolumbijczyk potrafiłby przystosowac się do nowej pozycji. Ale van Gaal to van Gaal, potrafi zmienic piłkarzowi pozycję, zadania, przydzielic zupełnie inną boiskową rolę, niż ta w której wcześniej występował, także ja mu ufam. Bo Holender to nie Moyes. Bez uprzedniego pomyślunku o odpowiednim wkomponowaniu danego gracza nie sprowadzałby go po prostu.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Almatziol - 09-08-2014 09:57

Kwas napisał(a):Naprawdę fajna opcja. W końcu pojawiłby się u nas na flance facet, który potrafi indywidualną szarżą, dryblingiem przesądzic o wyniku spotkania. Nie jest schematyczny. To szalony drybler, z ikrą której nie posiadają pozostali skrzydłowi, którzy w ostatnich latach grywali na Old Trafford.

Zgadzam się z tym. Dlatego mówię, że jedyny warunek, to żeby był w miarę tak samo przydatny w defensywie... Bo na WB będzie czasem musiał mocno tyły ogarniać, a nie wiem czy tam sobie aż tak super radzi. To jedyna wątpliwość.

Kwas napisał(a):Ale van Gaal to van Gaal, potrafi zmienic piłkarzowi pozycję, zadania, przydzielic zupełnie inną boiskową rolę, niż ta w której wcześniej występował, także ja mu ufam.

I w przypadku transferu właśnie też na to liczę.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Mubinio - 09-08-2014 15:31

Zabijcie mnie, ale w czym taki Cuadrado byłby lepsze na wahadle niż... Nani? Warunki fizyczne - nie. Drybling - nie wydaje się. Defensywa - hmmm... Sam nie wiem.