Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 23-08-2014 18:08

United nie chce przepłacać? A trzykrotnie przepłaceni Shaw i Herrera? Big Grin


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 23-08-2014 18:13

Undermine napisał(a):United nie chce przepłacać? A trzykrotnie przepłaceni Shaw i Herrera?
No i w dodatku kto jak kto ale Di Maria wielkiej kasy jest wart.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 23-08-2014 18:27

Cytat:A trzykrotnie przepłaceni Shaw i Herrera? Big Grin
Rozumiem, że w Twojej opinii za najlepszego (dyskusyjne, ale za to na pewno jednego z najlepszych) lewego obrońcę w Premier League, który w dodatku ma zaledwie 18 lat, powinno się płacić 10 mln? Ciekawe masz podejście do piłki.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Pchela - 23-08-2014 18:30

Może z przepłaceniem zawodników dajmy im...zagrać kilkanaście meczów, aby się obronili grą przed takimi osądami? :v


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 23-08-2014 18:44

Foster napisał(a):Cytat:
A trzykrotnie przepłaceni Shaw i Herrera?
Rozumiem, że w Twojej opinii za najlepszego (dyskusyjne, ale za to na pewno jednego z najlepszych) lewego obrońcę w Premier League, który w dodatku ma zaledwie 18 lat, powinno się płacić 10 mln? Ciekawe masz podejście do piłki.
Rozumiem że wg Ciebie nie jest przepłacony, to że ceny za piłkarzy są wysokie to nie znaczy że nie jest przepłacony a my od odejścia Ferga przepłacamy za piłkarzy równo. kilka milionów niżej, Fellaini, Zaha,Kagawa i byłoby na zajebistego zawodnika. Szkoda ale co zrobić, błędy się zdarzają

Shaw musiał być drogi bo anglik i młody i się zwróci ale daliśmy za niego bardzo dużo


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 23-08-2014 18:55

A czy ja gdzieś napisałem, że Shaw jest wart tych 30 mln? Po prostu zaskoczył mnie komentarz Undera, w którym stwierdził, że Shaw był wart 10 mln (30/3=10). Poza tym, podpisuje się pod tym co napisał Pchela.
Kagawa przepłacony? 12 mln + bonusy, za najlepszego zawodnika Bundesligi? Proszę więcej takich przepłaconych transferów. Uprzedzając kolejny komentarz - to że nie potrafimy wykorzystać jego umiejętności to już inna sprawa.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 23-08-2014 19:11

Kagawa najlepszym nie był. Ale po drugie to już jest stracony transfer, niepotrzebny dla nas i kasa w błoto. Kupiony bo tanio i okazja ale niepotrzebnie.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 23-08-2014 19:24

Był kupiony, bo było planowane grać jednym napastnikiem. Były próby do Hazarda i Lucasa, przyszedł jednak Robin bo była okazja, z której nie można było nie skorzystać i się wszystko posypało. I Kagawa był najlepszy, przynajmniej według głosowania. Jednak z pewnością był jednym z najlepszych i przychodził do nas jako gwiazda Bundesligi.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Szymcio - 23-08-2014 20:40

Di Maria zaczął tak naprawdę rozpierdalać gdy został ustawiony w 4-3-3 jako "wolny elektron" drugiej linii. Wtedy do perfekcji opanował wspomaganie Ronaldo, branie na siebie ciężaru rozgrywania, indywidualnymi szarżami przesądzał o wynikach meczu. Zawodnik niesamowicie przydatny, dający pierwiastek nieprzewidywalności czego nam brakuje jak powietrza.

De Gea - Rafael, Jones, Evans, Shaw - Herrera, Fletcher - Di Maria, Mata, Januzaj - Rooney

De Gea - Rafael, Jones, Evans, Shaw - Herrera, Carrick, Di Maria - Mata, Rooney, Januzaj

Tak czy owak - skok jakościowy wręcz ogromny. Takich piłkarzy nam trzeba. Czekam jak na szpilkach na potwierdzenie.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - robaldo - 23-08-2014 20:57

Składy Szymcia optymalne jak na mój gust. Niestety jednak w tyle głowy odzywa mi się taki chłoposiu van Persie. Smuci mnie niestety wizja wspólnych występów Rooneya i Persila. Dla mnie byłoby to marnotrawienie potencjału właśnie Januzaja i mam nadzieję, że wciąż Welbecka, ich przebojowości, dynamiki i kreatywności.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 23-08-2014 23:52

Szymciu, moim zdaniem w 4-3-3 Mata nie może operować z boku. To już jest pozycja dla typowego skrzydłowego, bocznego napastnika nawet. W 4-2-3-1 spoko, może grać z boku ale nie w 4-3-3.

Do tego co z RvP? Ciężko posadzić takiego grajka. A może zrobić z niego bocznego napastnika w 4-3-3? Kiedyś tak grał w Feyenoordzie czy Arsenalu. De Gea; Rafael-Rojo-Evans-Shaw; Carrick-Herrera-Mata; RvP-Rooney-Di Maria
Eh, tak źle i tak niedobrze. Nie widzę sensownego ustawienia drużyny z Di Marią, Matą, RvP i Rooney'em.

Miałem przed tym sezonem marzenie, że LvG spróbuje zrobić z Rooney'a BoxToBoxa ale chyba nic z tego...

@Boster Shaw był w ubiegłym sezonie w czołówce, ale tacy piłkarze jak Baines, Azpilicueta czy Clichy to jednak półka wyżej. Shaw ma ten atut, że jest młodym angielskim wonderkidem i dlatego tyle kosztował(i dlatego podobnie jak Lallana trafił do XI BPL)


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 24-08-2014 10:47

Po pierwsze : Pomimo tego, że go nie lubię, to nie mam wątpliwości, że Di Maria to świetny zawodnik. Jest technika, jest szybkość, jest megakreatywność - jest niemal wszystko (prócz bramek, co jest pewnym problemem jeśli się wydaje fortunę na ofensywnego zawodnika). Nie ma cienia wątpliwości, że to grajek, który jest w stanie wygrać w pojedynkę mecz.

Po drugie : mam jednak wątpliwości. Mam wątpliwości, że czy bardziej nie potrzebujemy topowego zawodnika w innym sektorze boiska. Fakt faktem brakuje nam szybkości w przodzie, o czym wspominałem kilka tygodni wcześniej, ale jeśli będziemy grać 352 to przybycie Angela skomplikuje tylko jeszcze bardziej sytuację w ofensywnym trójkącie.

Jeśli natomiast przejdziemy na 433, to nie możemy zapomnieć, że Angel na skrzydle potrafił być bardzo chimeryczny, co potwierdzi niemal każdy fan Realu.

I koniec końców wydaje mnie się, że to właśnie przyjście Di Marii oznacza koniec przygody z OT dla Welbza, więc tym bardziej mam mieszane uczucia Sad


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kamill - 24-08-2014 15:35

Nie przejdziemy na 4-3-3, przynajmniej na razie: https://twitter.com/ManUtd/status/503513061828067328

W takim wypadku Di Maria będzie grać w środku, w miejsce Fletchera?

Cytat:A może zrobić z niego bocznego napastnika w 4-3-3?

Już szybciej można to zrobić z Rooney'em, który kiedyś też tak grał i radził sobie nieźle.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 24-08-2014 16:00

Kamill napisał(a):Już szybciej można to zrobić z Rooney'em, który kiedyś też tak grał i radził sobie nieźle
Przecież Di Maria to jest skrzydłowy i na 433 idealny na skrzydło jak i na środek

Kamill napisał(a):Już szybciej można to zrobić z Rooney'em, który kiedyś też tak grał i radził sobie nieźle
Przecież Di Maria to jest skrzydłowy i na 433 idealny na skrzydło jak i na środek


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 24-08-2014 17:10

Di Maria na jedno skrzydło w 4-3-3 a kto na drugie Samcro? Rooney? Mata? Żaden tam nie pasuje do końca.

Diament? Z Khedirą, Herrerą, Matą i Di Marią też nie wypada najlepiej...