Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 18-08-2015 15:13

Cytat: Generalnie jest sceptyczny do tego transferu. Dodatkowo jeżeli chcemy, aby Perreira, Wilson czy Januzaj pograli nieco więcej, to obawiam się, że Pedro może im to nieco utrudnić, bo mimo, że ma zapewnić jakość na prawym skrzydle, to jestem prawie pewien, że także na innych pozycjach będzie miał większy priorytet niż wspomniani przeze zawodnicy młodego pokolenia.
Dla mnie ten transfer powinien oznaczać natychmiastowe wypożyczenie dwóch z nich, bo po prostu szkoda ich czasu na okazjonalny występ w COC/FA i trenowanie bez meczów.

Fakty są takie, że jeśli planujemy grę 4-2-3-1 to potrzebny jest ten Pedro. Szkoda tylko, że ZNOWU PRZEPŁACIMY! Przypominam, że Pedro dopiero co przedłużył kontrakt z Barcą. Gdybyśmy byli na niego zdecydowani, kupilibyśmy go za połowę ceny.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 18-08-2015 16:12

A skad pewnosc ze na skrzydle bedzie rownie dobry co na bocznym napastniku? Wg mnie nie ma zadnej gwarancji na to. Hiszpania i Barcelona bronily w zupelnie inny sposob i umiejetne robienie pressingu i odbieranie pilki graczowi ktory kompletnie nie ma opcji do podania jest inne gdy trzeba zaasekurowac bocznego obronce albo wracac za skrzydlowym ktory ma ogrom miejsca.

Obawiam sie ze moze ucierpiec na tym Mata bo majac Carricka i Schneiderlina raczej czesciej bedziemy grac z defensywnym niz z ofensywnym napastnikiem. Niestety na tym ucierpi takze Herrera po raz kolejny.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 18-08-2015 17:04

20 mln funtów za Pedro to przepłacenie? Miejcie litość...

Hubercie, a skąd pewność, że Pedro będzie u nas pełnił role skrzydłowego, a nie bocznego napastnika? Zresztą, ja osobiście nie widzę wielkiej różnicy między jedną, a drugą pozycją. Owszem, zadania są inne, ale pozycje są bardzo podobne, więc na pewno nie będzie to miał wpływu na to czy Pedro w United sobie poradzi czy też nie.

Zgadzam się natomiast z tym co piszę Under, że w przypadku zakupu Pedro będzie trzeba wysłać młodych na wypożyczenie. Może nie dwóch, ale jednego z nich na pewno i jest nim Pereira. Zastanawiam się co z Wilsonem, bo z jednej strony warto go wypożyczyć by się ogrywał, a z drugiej mają tylko Roo i Chicharito, możemy go potrzebować. Na straty, niestety spisałem już Lingarda, który im prędzej odejdzie tym lepiej będzie dla niego. A szkoda, bo chłopak wykorzystywał każdą otrzymaną szansę. Nie był to może materiał na gwiazdę, ale śmiało mógł być ważnym zawodnikiem zespołu.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 18-08-2015 18:41

Cytat: 20 mln funtów za Pedro to przepłacenie? Miejcie litość...
Foster, przeczytaj mojego posta jeszcze kilka razy i dowiesz się dlaczego piszę o "przepłacaniu". Zanim przedłużył kontrakt mówiło się o kwocie o połowę niższej.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 18-08-2015 18:44

Naprawdę wierzysz, że Barcelona puściłaby go za 10 mln funtów? Proszę Cię... I tak mamy szczęście, że w jego kontrakcie widnieje taki zapis, ponieważ w innym przypadku z całą pewnością musielibyśmy wyłożyć za niego więcej.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 18-08-2015 18:53

Musiałaby. Rok do końca kontraktu, gość zorientowany na odejście, klauzula chyba też była jakaś sprzyjająca. Zresztą wszystkie media i ESP i ENG podawały, że taka byłaby cena za Pedro przed przedłużeniem umowy.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 18-08-2015 19:22

Jakoś ciężko mi w to uwierzyć, że kwota byłaby tak śmiesznie niska - i to nawet po mimo tych czynników o których wspominasz wyżej.

Zresztą my możemy tylko gdybać. Kto wie jakie tam były rzeczywiście plany - nie zdziwiłbym się, gdyby Pedro był jakąś rezerwową opcją dla Mullera albo innej gwiazdy i dlatego ściągany jest (?) dopiero teraz.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Hubson - 18-08-2015 21:56

Tak tylko przypomne ze pisalem juz 2 razy ze gdybysmy grali typowym 4-3-3 to Pedro bylby idealny i tylko wtedy ten transfer mialby racje bytu. A wg mnie pozycje sie roznia glownie ze wzgledu na role w obronie gdyz boczny napastnik ma 3 w srodku a nie 2 co jest wyrazna roznica.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 18-08-2015 22:25

Umówmy się, że ani Depay, ani Mata, nie są orłami w defensywie (i wcale nie są jakimś wielkim wsparciem dla bocznych obrońców) a po bokach grają. Dla Pedro, który nie boi się pracy, gra na skrzydle w naszym ustawieniu nie będzie najmniejszym problemem.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Silvan - 18-08-2015 22:58

michal85 napisał(a):Umówmy się, że ani Depay, ani Mata, nie są orłami w defensywie (i wcale nie są jakimś wielkim wsparciem dla bocznych obrońców) a po bokach grają. Dla Pedro, który nie boi się pracy, gra na skrzydle w naszym ustawieniu nie będzie najmniejszym problemem.

Otóż to.

Mam jednak pewne obawy na jakiej pozycji van Gaal widzi w tym zespole Pedro i jakie to będzie miało następstwa. Osobiście mam nadzieję, że chodzi o prawe skrzydło i właśnie zejście Maty do środka. LvG przebąkiwał coś, że woli drugiego napastnika niż 10tkę, ale powiedział też, że młodych zawodników cechuje nierówna forma (to można odnieść do Januzja i Depaya). Nie trzymałbym go jednak teraz mocno za słowo. Januzaj na 10tce nie będzie grał regularnie i pokazał to meczem ze swoimi rodakami, Memphis z kolei przy tej samej okazji pokazał, że jego miejsce jest na lewej stronie, więc kto na 10 jak nie Mata? Fajnie by wyglądała ofensywa gdyby na lewej grał Depay, Mata w środku i Pedro na prawej stronie. Cała trójka mogłaby śmiało zamieniać się pozycjami i przy odrobinie wysiłku można by to z powodzeniem wykorzystać eliminując nieco widmo przewidywalności. Cieszy mnie to, że van Gaal nie trwał uparcie w swoim przekonaniu co do Memphisa na 10tce, może złamie się też jeśli chodzi o przesunięcie tam Maty. Niestety bez napastnika z prawdziwego zdarzenia lub powrotu do formy Rooneya (sam nie wierzę w to co piszę) i tak nic nie będzie z trójki Depay - Mata - Pedro.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Tomassen - 19-08-2015 15:18

Chyba poszukiwania czas zacząć od nowa.

Manutd.pl napisał(a):Media: Chelsea wygrała wyścig o Pedro

Jak podaje "Marca", Chelsea uzgodniła z Barceloną warunki transferu Pedro Rodrigueza.Londyński klub zapłaci za Hiszpana 28 milionów euro, natomiast kolejne 2 miliony trafi na Camp Nou w formie dodatkowych bonusów.

Hiszpańska gazeta podaje, że "The Blues" uprzedzili tym samym Manchester United, który oferował 25 milionów w gotówce i kolejnych 5 milionów zależnych od sukcesów 28-latka w nowym klubie. Wiadomo również, że nie było oficjalnej propozycji ze strony Manchesteru City, co sugerowały wcześniej niektóre media.

"Marca" twierdzi zarazem, że Chelsea wkrótce potwierdzi transfer 28-latka, ponieważ ten jest już w Londynie, gdzie przejdzie badania medyczne. Podobne doniesienia podaje katalońskie radio RAC1.



RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 19-08-2015 21:14

Nie miałbym nic przeciwko transferowi Mane, gdyby nie fakt, że mamy w swoim składzie młodych zawodników, którzy zasłużyli na to by dać im szansę.

Lingard, Pereira i Januzaj to chłopaki na których warto postawić. Brazylijczyk i Belg to zawodnicy, którzy już niedługo mogą być jednymi z najlepszych na swojej pozycji. Z kolei Anglik, to zawodnik, który wykorzystał każdą otrzymaną szansę pokazania się. Nadszedł więc czas by sprawdzić go w boju. Nie twierdzę, że Jesse zostanie najlepszym skrzydłowym ligi, ale jest to zawodnik, który może dać nam wiele dobrego.

Co do samego Mane, jak pisałem, gdyby nie fakt, że mamy młodych to byłbym za tym transferem. Taki ruch wpisywałby się idealnie w to co robiliśmy za czasów Fergusona - czyli wyciąganie zawodników którzy się pokazują i mają zadatki na kogoś fajnego, a nie ściąganie gwiazd za wielka forsę.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Under - 20-08-2015 00:56

Nie miałbym nic przeciwko transferowi Mane gdyby nie był on w sumie graczem na średnim ligowym poziomie. Nie widzę u niego wielkiego potencjału, raczej ograniczony zawodnik w okół którego zrobił się szum po meczu życia i szybkim hattricku. Oglądam sporo So'ton i nie, nie uważam, żeby to był piłkarz na miarę United.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 20-08-2015 06:51

Zgadzam się Foster. Fajnie by było dać szansę swoim chłopakom, a nie pakować kasę w kolejny transfer. Tyle tylko, że wydaje mnie się, że Lui szuka szybkości. Perreira i Lingard wprawdzie nie należą do wolnych zawodników, ale szybkość nie jest też ich głównym atutem. Ot są przyzwoici w tym aspekcie. Mane zaliczył bardzo dobry ubiegły sezon, w którym strzelił ze skrzydła 10 bramek, a to wciąż zawodnik młody. Potencjał na gwiazdę ligi.

O Januzaja się nie boję, bo on swoją szansę dostanie tak, czy inaczej.


RE: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Silvan - 20-08-2015 08:07

Ten Mane to jakiś żart. Tak jak przedmówcy, wolałbym już żeby van Gaal postawił na młodzież. Ciekawe, że w kontekście doniesień o Mane nikt nie poruszył kwestii ceny. Zawodnik jest oczywiście do wyciągnięcia z Soton, ale za +30 milionów i z ceny nie zejdą, bo okienko się kończy, a oni musieliby gorączkowo szukać następcy i z tego powodu sami zmuszeni byliby przepłacać, albo Ed będzie się targował do ostatniego dnia okienka, żeby zbić cenę o 2-3 melony. Zainteresowanie tym zawodnikiem nosi dla mnie trochę znamiona paniki. Już wolę, żeby van Gaal trzymał się swojego zdania, że kupujemy tylko zawodników, którzy będą stanowić wielkie wzmocnienie, a jak nie to gramy tym co jest. W tym właśnie kontekście Pedro byłby dla mnie wielkim skok jakości na prawym skrzydle i przyznaję, że nie byłem tak zawiedziony po fiasku transferowym chyba od czasów Hazarda. Jakieś dziwne to okienko, zaczęło się z wielkim hukiem, a potem masa spekulacji, z których kompletnie nic nie wniknęło.