Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lucas - 05-05-2009 18:59

Można się tylko domyślać. Raczej nie poznamy dokładnej sytuacji finansowej klubu. Zresztą po co nam to? Czy to nasze pieniądze? Skoro zarząd nas zapewnia, zaufajmy mu.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 06-05-2009 00:06

No ciężko żebyśmy znali strukturę wydatków klubu. Pewnie jakaś część zysków idzie na spłatę a reszta na bieżącą działalność plus zagospodarowanie jakiejś części na transfery. Mogę się mylić, bo gówno wiem.
A w United chętniej widziałbym Younga albo Lennona. Są młodsi i ładnie dokazują w Premiership.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Breakthru - 12-05-2009 16:54

To nie jest tak, na pewno, że to co klub zarobi to spłaca w całości. I nie jest tak, że jak zarobi więcej to oddaje więcej. Takich transakcji w ten sposób się nie zawiera, nie na takie sumy.*

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że klub spłaca ok. 7 milionów funtów miesięcznie (suma mogła się niestety zmienić na plus czy minus, to zależy jak rewaloryzowane, "walutowane"(?) były te pożyczki). Brzmi groźnie ale przy takiej maszynce marketingowej jaką jest MU, to wcale nie taka zabójcza kwota. W 2016 skończą się mniejsze kredyty i wtedy pozostanie miesięcznie niecałe 5 milionów funtów... do 2035*, o ile Glazer wcześniej nie zacznie ciągnąć z tej skarbonki większych sum to da się przeżyć.

Zarząd MU to raczej nie działacze polskiej ligi i wiedzą, że granie w LM to żyła złota (nawet pomijając zysk z transmisji i nagrody, to przede wszystkim narzędzie promocyjne o światowej skali rażenia) i nie będą sami sobie robić krzywdy oszczędzaniem na składzie.

* te raty chyba będą stopniowo spadać no ale szczegółów umowy nigdzie nie wygrzebałem i o ile MU nie musi sporządzać jawnych sprawozdań finansowych to nie wygrzebie nigdy

No ale co do transferów. Te 60 baniek to taka cena zaporowa chyba. Nie wiem czy jakiś poważny klub przy kryzysie finansowym wywaliłby 60 na jednego zawodnika, chyba, że zawodnikiem byłby Ronaldo a kupującym Real, no ale to taki swoisty folklor już. ;]

re: Chudy poniżej, o właśnie, dzięki, tego słowa szukałem ale chodzi mi też o kwestie w jakiej walucie dług jest spłacany, bo przy ostatnich wahaniach mogło to mieć wpływ także, dobrze mi się zdaje?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Chudy - 12-05-2009 17:22

Chodzi o rewaloryzacje.

Coraz głośniej jest o transferze Valenci. A transfer Riberego nie dojdzie do skutku, a jeśli dojdzie to na pewno nie za taką kase.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - matys - 13-05-2009 10:32

Cytat:17-year-old Brazilian teenager, Dodo, has claimed that he will be signing for Manchester United in the summer, with reports suggesting he would cost £5 million.

Reports in Sao Paulo today suggest the defender will first come on loan from Corinthians before the deal is made permanent.

If he was to join, he would be linking up with the Brazilians we already have at the club, Anderson, Rafael, Fabio and Possebon.

“Every player dreams to play in the national team and then be transferred to a European team,” Dodo said. “I am doing that. Next year I will join the first team of Manchester United. I am going to play next to the best players of the world. As there are already some Brazilians over there I think that will make it easy to adapt. It’ll be a great experience. I have never played with the twins Fabio and Rafael, neither with Anderson, but it’s good for me to have them near. Even Cristiano Ronaldo as he speaks in Portuguese. The way in which I play is the typical Brazilian style, with technique and ability. I also get identified with European style so that mixture can be something very good for me.”

Dodo: I’m On My Way To United


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - truered - 13-05-2009 18:35

Myślę,że koszulki z jego nazwiskiem będą się najlepiej sprzedawały. Mieć gatunek wymarły na koszulce, to jest coś!
A tak na serio, to może być sporym wzmocnieniem dla linii defensywnej. Na początek pójdzie pod nadzór OGSa , ale potem jak Rafael i Fabio może systematycznie pukać do drzwi pierwszej drużyny. Nie widziałem go w akcji, ale jeśli prawdą jest to, co pokazuje YT to młody ma talent:
http://www.youtube.com/watch?v=RblTteCW7A4 (0:22)


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maju - 16-05-2009 08:18

Z YT wynikało, że Andy to nowy Ronaldinho a do stylu preferowanego przez Roniego za jego najlepszych czasów Andersonowi sporo brakuje.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Chudy - 16-05-2009 08:51

Nie można porównywać Andersona i R10, szczególnie gdy chodzi o najlepsze czasy tego drugiego. Obaj mają różny styl gry, a Ronaldinho gdy miał swoje 5 minut był absolutnie najlepszy, nikt nie mógł mu dorównać.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maju - 16-05-2009 09:56

Nie musiałeś kopiować mojego posta. :roll: Ja chciałem tylko zadziałać poprzednikowi na wyobraźnię i obrazowo przekazać mu, że YT nie jest odzwierciedleniem kunsztu piłkarza.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - truered - 17-05-2009 19:44

Ech...No tak wyszła mu sztuczka. Jeśli obrońca jest w polu karnym przeciwnika i potrafi ograć jednego z nich w takie sposob to chyba coś mówi o jego umiejętnościach. Ale nie, chyba sprawdzę jak ten typ miał na nazwisko i poszukam filmów z jego udziałem, potem statystyki,a na koniec dryndne do Dungi i zapytam o typa.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - daniel - 19-05-2009 20:47

Ribery, Valencia, Lennon... któregoś z nich widziałbym w koszulce United

podobnie z Agbonlahorem lub... Huntelaarem, wiem wiem gra w Kurewskich, ale lubie tego chlopkaSmile

i żeby sie nie rozdrabniać... na obecną chwile na nastepny sezon w skladzie nie widzi mi sie Nani oraz Manucho


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - truered - 19-05-2009 21:21

Agbo trochę zwolnił na koniec sezonu, chociaż początek miał świetny. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem żadnego z transferów w tym sezonie, ale jeśli już to mój głos idzie na Lennona. Widziałem go na żywo, robił Evrę jak chciał, w życiu nie widziałem kogos tak szybkiego,zwrotnego i zwinnego. Jedynym mankamentem są warunki fizyczne, ale na Ligę Mistrzów - idealny!


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kula - 20-05-2009 20:38

To ja z grubej rury, przyglądałem się jak jeden gość co gada po hiszpańsku po meczu z naszymi chłopakami zachowywał się bardzo podobnie jak inny gość co też gada po hiszpańsku dwa lata temu.

Innymi słowy, Fabregas - czysto hipotetycznie pasowałby w nasz styl gry ? Moim zdaniem tak.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Lasq - 20-05-2009 21:00

Fabregas? W tym sezonie nie pokazuje nic ciekawego. Owszem miał kontuzje ale poza nią też jest cieniem samego siebie z poprzedniego sezonu. Nawet znajomi kibice Arsenalu na niego narzekają. Czy by pasował? Możliwe, chociaż moim zdaniem zbyt mało przykłada wagi do destrukcji a w naszej taktyce to ważne (tylko Ronaldo ma wolną rękę). Czy jest potrzebny? Chyba nie bardzo. Środek pola mamy dość mocny a Fabregas byłby drogi a jak ma grać tak jak w tym sezonie to po co on nam? Owszem Scholes powoli kończy karierę, Giggs pewnie niedługo też. Ale ja liczę, że trio Anderson-Fletcher-Carrick zdominuje środek w najbliższych sezonach. Do tego (miejmy nadzieję!) wróci Hargo więc nie bardzo widzę tu miejsce dla Cesca.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kula - 20-05-2009 21:47

Tylko, że jego słaba forma w tym seoznie wynika chyba z tego, że stracił dwóch kolegów z pomocy Flaminiego i Rosickiego, Ci obecni nie dorastają poprzednikom do pięt.