Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - yoshico - 25-03-2008 08:21

Moim zdaniem przydałby sie np. Aguero albo Villa bo i tak Sahe trzeba oddać (częste kontuzje). Osobiście wolałbym Aguero bo czuje, że ten chłopak to mógłby nieźle zawojować w Teatrze Marzeń... Ale znając Fergusona to z tymi transferami różnie może być....

Używaj polskich znaków, nazwę stadionu pisz z dużych liter // paolo


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - zieli - 26-03-2008 00:12

Pogromca napisał(a):Ale taka natura Polaka, mamy genialnego skrzydłowego, to polak narzeka, że co by było jakby go nie było, kto by strzelał... Odpowiedź jest prosta - kto inny, bo i zespół wyglądałby zupełnie inaczej

Z drugiej strony Ronaldo złapie kontuzje, coś się zatnie i będzie się pisać 'mądry Polak po szkodzie'?

Pogromca napisał(a):Grę opieraliśmy na jednym zawodniku tylko za czasów RvN, ani wcześniej, ani później.

Bzdura. Drużyna jest teraz bardziej uzależniona od Ronaldo niż kiedykolwiek od Ruuda. On był tylko wykonawcą, dokładał nogę, sam sobie może z dwie bramki wypracował przez całą karierę. Ronaldo wypracowuje sobie przynajmniej 30% bramek sam.

Jak dla mnie trzeba prawego obrońcy dobrego w ofensywie. Ferguson powolutku tworzy drużynę, która będzie miażdżyć przeciwników, a prawdziwą sieczkę da się zrobić, jak ma się dwa wiatraki na skrzydłach. Neville ma dobrą wrzutkę, ale nie sądzę by po Euro śmigał na obronie, Brown jest żółto-wyblakły i nie zachwyca w ofensywie (chociażby w porównaniu do Evry), Oszika Fergie pewnie nie wrzuci do I składu, bo to Oszik, tak więc nie narzekałbym, gdyby sztab wynalazł jakiegoś Kazacha, czy innego Bułgara, który będzie nam śmigał po flance przez 5 lat.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - radzio - 26-03-2008 10:33

Drogi zieli i Pogromco,
imo to obaj macie rację. Jak Ronaldo nie ma w pierwszej 11 to potrafimy zagrać dobry mecz, jednak gdy Ronaldo gra od początku, a mu nie idzie to całej drużynie także :-).

Jak diabełkom dobrze idzie to jest gra kombinacyjna etc, jednak gdy przeciwnik jest ciężki i idzie jak po grudzie to jednak czasami lubią grać na Ronaldo, ale co jeśli on też ma dzisiaj słaby dzień :-)?

Będę to powtarzał do znudzenia - nie ma ludzi nie zastąpionych, tylko pytaniem jest kiedy znajdzie się godnego zastępcę? I lepiej grać z Ronaldo niż przeciwko niemu Big Grin

zieli napisał(a):ak dla mnie trzeba prawego obrońcy dobrego w ofensywie. Ferguson powolutku tworzy drużynę, która będzie miażdżyć przeciwników, a prawdziwą sieczkę da się zrobić, jak ma się dwa wiatraki na skrzydłach.
Amen Big Grin


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Diavo2 - 05-04-2008 00:19

Dobrym pomysłem byłoby sprowadzenie do Manchesteru United, np.: Quaresmy, Nasri'ego, na obrone: Taivo z Marsylii . Messi byłby mile wdziany na ataku. Z tym Messim Zartowalem bo Barcelona nie sprzedala by go, bo to on jest jej podsyawowym filarem. Wracając do Quaresmy fajnie by było mieć w zespole trzech Portugalczyków <jupi> (portugalski napad).


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 05-04-2008 08:02

Diavo2 napisał(a):Wracając do Quaresmy fajnie by było mieć w zespole trzech Portugalczyków
Więc wytłumacz po co nam on? Ciągle się pojawia jego nazwisko i chyba mnie nic bardziej nie dziwi, bo chłopak jest po prostu za słaby na United. Niech gra Fletch, Park, nawet Eagles- takich piłkarzy wolę na ławce, a nie kolejną zarozumiałą gwiazdkę. I po co w końcu nam tylu południowców z przodu? Skąd się bierze ten zachwyt nad tym Qua coś Big Grin


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Beckie - 05-04-2008 10:58

sebos_krk napisał(a):kolejną zarozumiałą gwiazdkę
Możesz mi napisać jakie, według ciebie, zarozumiałe gwiazdki są już w United? Czy ktoś wywyższa się ponad innych i jest tym samym zarozumiały?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - sebos_krk - 05-04-2008 11:28

Beckie napisał(a):Możesz mi napisać jakie, według ciebie, zarozumiałe gwiazdki są już w United? Czy ktoś wywyższa się ponad innych i jest tym samym zarozumiały?
Nie całkiem o to mi Beckie chodziło. Po prostu nie chce w drużynie piłkarzy, którzy niewiele wniosą, a będą wymagać jak najczęstszej gry. Ronaldo byłby taki sam i nie godziłby się z rolą rezerwowego tak jak wymienieni przeze mnie wcześniej piłkarze. Ja nie jestem za odchodzeniem od brytyjskiego charakteru na rzecz coraz większej ilości południowców. Wystarczył mi przykład Heinze, którego szanuję nawet teraz, bo wiele zrobił, ale jak tylko poczuł konkurencje Evry to została tylko jego sprzedaż.
W tym momencie po prostu nam kolejnego pomocnika nie potrzeba, a tym bardziej takich jak Quaresma.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Oskar - 05-04-2008 18:51

Przydałby się bramkostrzelny napastnik, idealny wydaje się Huntelaar z Ajaxu, który dla mnie jest nowym Van Nisterlooyem. SAF myślę, że nie powinien przegapić takiej okazji i sprowadzić Holendra na Old Trafford.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kisia92 - 05-04-2008 19:41

Napastnik i prawy obrońca. Oni są najważniejsi.
Napastnik- Huntelaar tudziez Berbatov
Obrońca- Lahm
Hunter bikołs, nasi napastnicy są świetni, cenie ich obu, ale skuteczność nie jest ich mocną stroną. Obydwoje bawią się w rozgrywanie, są niscy i niezbyt grają głową. Racja jest Saha, gdyby grał byłoby idealnie, ale nie ma rzeczy idealnych wiec jest jak jest< Cierpliwość Szkota zapewne nie wytrzyma i latem Francuz nas opuści.
Dlatego potrzebujemy sępa, który zrobi cos z niczego. Juz sobie wyobrażam idealne podania na głowe od Scholesa i wykończenie Klaasa. Poprostu cudo;]

Co do Lahma, jest świetny, to jest logiczne. Jego kolejną zaletą jest to że gra na dwóch stronach, więc bd mógł czasem odciążyć Evre, a to jest dość ważne, bo na zakup dwóch skrajnych obrońców nas nie stać a tak mamy dwa w jednym. Niby jest Silvestre, ale czy podoła? Znajdzie dawną formę?
Wątpie...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - mucha - 11-04-2008 12:49

mufc.pl napisał(a):Asystent Sir Alexa Fergusona, Carlos Queiroz, był w czwartek w Portugalii i oglądał ćwierćfinałowy pojedynek Pucharu UEFA pomiędzy Sportingiem Lizbona i Glasgow Rangers. Drugi trener Manchesteru United przyglądał się grze Miguela Veloso i Joao Moutinho.

"Sky Sports" inforumuje, że Queiroz zasiadł na trybunach stadionu Jose Alvalade i uważnie obserwował grę obu pomocników. Sporting przegrał mecz 2:0 i nie awansował do półfinału Pucharu UEFA, jednak obaj gracze to kluczowi zawodnicy klubu z Lizbony, który w tej chwili zajmuje 4. miesjce w lidze portugalskiej.

Widomo, że Manchester United od kilku lat interesuje się zawodnikami Sportingu i niewykluczone, że kolejny Portugalczyk niedługo zawita na Old Trafford.

Nie wiem, czy są dobrzy czy nie, ale ja już więcej Portugalczyków nie chcę. Co prawda Anderson, Nani i Ronaldo to teraz główna siła napędowa naszej drużyny, ale to są zawodnicy raczej defensywni. Veloso to chyba środkowy obrońca, a Moutinho pomocnik. Poza tym po co wydawać pieniądze na zawodników kompletnie niepotrzebnych? Środek pomocy mamy znakomicie obsadzony, a do środka obrony preferuję zawodnika podobnego w stylu do Vidica, czyli twardego jak skała, a nie latynosa. W tej chwili priorytetem jest prawy obrońca i ewentualnie napastnik.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kula - 11-04-2008 14:37

Veloso to raczej defensywny pomocnik, który gra na środku przed linią obrony. Wczoraj akurat grał bardzo dobrze. Mouthinio jest słabszy i nie widzę go w MU. Mi to się raczej wydaje, że obserwowany był Veloso i Pererihnia czy jak mu tam.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Vidic - 11-04-2008 15:23

Właśnie może to prawy obrońca Sportingu był 'pod lupą' Queiroza, bo dla Veloso i Moutinho na Old Trafford nie ma miejsca.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kula - 11-04-2008 18:32

No wiesz, właśnie ze względu na potencjalne zakupy przemęczyłem się i obejrzałem kilka ostatnich spotkań Sportingu, i co do Veloso to rzeczywiście niby pomocnik a tych mamy w pytę ale ... to bardzo solidny i wszechstronny zawodnik, bardzo wszechstronny... poza tym ma to coś czego chyba na dzień dzisiejszy wciąż brak w MU a mianowicie, gdy Sporting gra słabo Veloso potrafi pociągnąć cały zespół, wtedy wychodzi jego zaangażowanie w grę, jest wszędzie w ataku pomocy i obronie, potrafi w zespół tchnąć ducha walki. A jeśli zespół siada totalnie to on sam gra i walczy do upadłego. Może na takie porównania za wcześnie ale on trochę pod tym względem przypomina naszego dawnego kapitana. Tak szybko bym go nie skreślał.

Poza tym w razie odejścia WB, na prawego obrońcę to będzie trzeba szukać dojrzałego i doświadczonego gracza a nie młokosa (no chyba, że Neville będzie grał). To może być inwestycja na przyszłość.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Czaplak - 12-04-2008 16:03

Vidic napisał(a):Właśnie może to prawy obrońca Sportingu był 'pod lupą' Queiroza, bo dla Veloso i Moutinho na Old Trafford nie ma miejsca.

Niema miejsca :?:
Veloso może zagrać na lewej stronie defensywy, bądź i jako stoper, nie zapominajmy o środku pomocy, ot taki śmiem twierdzić ulepszona wersja WSZECHOBECNEGO Johna O. 8-)
Moutinho, piłkarz grający iście jak Scholes w poprzednich złotych latach, za napastnikami, a "Rudy" oraz "Predator" często pracują w defensywie, a latka Anglik już ma.

Ja bym jednak pomyślał ale to na szarym końcu o skrzydłowym, Nani, Cris ok, lecz mamy chimerycznego Parka, i starzejącego się Giggsa, wcale się nie zdziwię jak zobaczę w lipcu bądź sierpniu jakiegoś pana X grającego na skrzydle.


A Berbi dziś znów miód o orzeszki na meczu pokazuje Wink


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Kula - 30-04-2008 17:08

Rene Adler (bramkarz), 23-latek, rewelacja tegorocznego sezonu Bundesligi, zapytany o potencjalny transfer do Chelsea lub Arsenalu odpowiedział : " Dopóki nie zgłosi się do mnie Manchester United, nigdzie się nie ruszam"