Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 19-12-2009 13:41

sebos_krk napisał(a):
RedLucas napisał(a):Jednak z drugiej strony nie wiadomo, czy Francuz dałby radę w Premier League. Rzucanie na kolana ligi francuskiej, a angielskiej to zupełnie inna bajka.
Francuzi i piłkarze z Ligue 1 zwykle sobie na Wyspach radzą bardzo dobrze, jak żaden inny naród. A tak jak napisałeś to można powiedzieć o każdym, że nie wiadomo czy się sprawdzi.

Tylko, gdy mówimy o zawodniku młodym, powiedzmy niedoświadczonym znak zapytania jest większy, niż gdy mamy do czynienia z graczem dojrzałym, ułożonym.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - fasol - 19-12-2009 13:44

Ben Arfa byłby sporym wzmocnieniem, co do charakteru to SAF dałby sobie z nim radę. Brać go za Naniego!


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maju - 19-12-2009 15:08

RedLucas napisał(a):dojrzałym, ułożonym.
Drogba, Essien, Adebayor, Evra - takie przykłady pierwsze z brzegu. Dojrzałością, ułożeniem czy doświadczeniem nim przyszli do PL, mogli się równać z Ben Arfą. Dziś każdy z nich jest gwiazdą w Anglii. Coś w tym jest, że gracze ligi francuskiej dobrze sobie radzą na Wyspach. Ligue 1 nie jest ligą tak "kluskowatą", jak na przykład PD. We Francji trzeba biegać na pełnych obrotach przez 90 minut i do tego jest to liga bardzo twarda. Nie mówi się o tym głośno, ale taka jest prawda.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Chudy - 19-12-2009 15:11

Istotny jeszcze jest fakt że Ben Arfa jest lewonożny, czyli mógłby zastąpić Giggsa. Jest to zawodnik godny uwagi, i warto zaryzykować. Skoro Obertan, wchodzi powoli do pierwszej 11 to czemu Arfa nie ma sobie dać rady ?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 19-12-2009 15:23

maju napisał(a):
RedLucas napisał(a):dojrzałym, ułożonym.
Drogba, Essien, Adebayor, Evra - takie przykłady pierwsze z brzegu. Dojrzałością, ułożeniem czy doświadczeniem nim przyszli do PL, mogli się równać z Ben Arfą. Dziś każdy z nich jest gwiazdą w Anglii. Coś w tym jest, że gracze ligi francuskiej dobrze sobie radzą na Wyspach. Ligue 1 nie jest ligą tak "kluskowatą", jak na przykład PD. We Francji trzeba biegać na pełnych obrotach przez 90 minut i do tego jest to liga bardzo twarda. Nie mówi się o tym głośno, ale taka jest prawda.

Toś się czepił słówka... Napisałem, że gdy kupuje się zawodnika młodego ryzyko jest większe, a nie, że jak się kupuje zawodnika młodego, to nie może on się stać gwiazdą. Naucz się czytać ze zrozumieniem.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - panopticum - 19-12-2009 15:51

Osobiście to rzygam tą gadką "czy poradzi sobie na wyspach". Robbie Keane całe życie gra na wyspach i grał straszny piach w Liverpoolu.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maju - 19-12-2009 19:24

RedLucas napisał(a):Naucz się czytać ze zrozumieniem.
Ja twoją wypowiedź zrozumiałem, za to ty mojej wcale. I tu jest pies pogrzebany. :roll:


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - RedLucas - 19-12-2009 20:49

Jeśli cytujesz fragment, w którym piszę, że przy sprowadzaniu dojrzałego gracza ryzyko nieudanego transferu jest mniejsze i podajesz mi przykłady zawodników, którzy z podobnym doświadczeniem przybywali do Anglii i zrobili karierę, to ja to interpretuję, jako zarzut, iż ja uważam, że młody, niedoświadczony gracz nie może zrobić kariery na Wyspach.

Teraz wiem, że chodziło Ci o to, że liga francuska i angielska są podobne i często transakcję na tej linii są udane dla klubów Premier League, ale to było trzeba zacytować fragment, w którym pisałem, że nie jestem pewien, czy zawodnik z Francji poradzi sobie w Anglii i nie byłoby problemu.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 20-12-2009 14:52

Według dziennika "La Provence" jutro rozstrzygną się losy Ben Arfy. Francuz ma wybrać miedzy Olympiakosem Pireus, a United. Grecy chcą go od razu kupić, my najpierw wypożyczyć. Kwota transferu ma oscylować w granicy 8 mln.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - samcro - 21-12-2009 12:24

<a class="postlink" href="http://goal.com/en/news/2802/christmas-shopping/2009/12/21/1699952/goalcom-christmas-shopping-who-should-manchester-united-buy">http://goal.com/en/news/2802/christmas- ... united-buy</a>


średnio podobają mi się zakupy proponowane przez goal.com


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - matys - 23-12-2009 14:46

Cytat:Benfica have rejected a bid for prized asset Angel Di Maria from Manchester United, according to reports in Portugal.

The 21-year-old has been linked with a host of Europe's top clubs this season following some stand-out displays in Benfica's midfield.

The bid from United was said to be in the region of €10million, with out-of-favour winger Nani also offered in exchange.

However, Portuguese radio station TSF have revealed that Benfica president Luis Filipe Vieira has dismissed the bid with the club holding out for considerably more money.

The midfielder is said to have a €40million release fee clause in his current contract, but many believe Benfica will do business once they receive a bid in the region of €30million.

However, the Portuguese giants are reluctant to sell in January with the club aware that a successful World Cup with Argentina next summer could see Di Maria's valuation rocket.

Benfica reject Di Maria bid

Coś ktoś o nim wie? Czary mówił, że ogląda ligę portugalską, to może go widział w akcji.

Po ostatnich dwóch zakupach z Portugalii, nie patrzę na ten ewentualny transfer z jakimś wielkim optymizmem. Inna sprawa, że kupić kogoś musimy.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Czary - 23-12-2009 15:00

Di Maria z Porto nie zagrał bo złapał w poprzednim meczu czerwo. Gościu jest szybki, dobrze drybluję. Gra na lewym skrzydle lub w środku pomocy. Strzelić też potrafi. W tym sezonie widziałem 3 całe mecze z jego udziałem i w każdym z nich był wyróżniającą się postacią w Benfice.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - maju - 23-12-2009 16:41

To chyba ten, który był wyróżniającą siępostacią na MŚ U-20 dwa lata temu, tak?

Jak na moje (jeśli to ten o którym myślę), to za kruchy na Anglię. On wygląda tak, jakby zaraz miał się rozpaść. Chudzielec i tyle. Jest szybki, ale nic mu to nie da, jeżeli nie popakuje trochę. Ja go osobiście nie widzę w United. Już nie tylko ze względu na te warunki fizyczne. Jego jedynym atutem jest szybkość. Kiwać, to on się potrafi tylko w miejscu. Nawet jednego prostego zwodu nie zna (tu sięodwołuję do Valencii). Czemu nie Ben Arfa? :/


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - matys - 23-12-2009 16:47

maju napisał(a):za kruchy na Anglię. On wygląda tak, jakby zaraz miał się rozpaść.
Racja, racja, tak jak Ron, Torres, Robinho, Lennon.
maju napisał(a):Czemu nie Ben Arfa? :/
Bo mu się na treningi nie chce chodzić?


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Czary - 23-12-2009 17:14

maju, a z Obertana rzeczywiście paker. Chłopak talent ma większy niż Ben Arfa i obecnie gra na większym poziomie.