Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Transfery (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United (/showthread.php?tid=105)



Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - grzesiek32p - 08-04-2010 17:58

tak na pierwszy rzut oka to wydaje sie ze umie chlopak swietnie grac obiema nogami, dobrze gra glowa i jest bardzo szybki....mogą byc z niego ludzie Smile

Na dodatek news o Benzemie, i Berba mowi ze "chce zostac na OT i bedzie walczyl do konca". Cos mi tu smierdzi pozegnaniem z bułgarem po sezonie...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 08-04-2010 20:05

Nie rozumiem po co nam ten zawodnik... Takich jak on już mamy, (czyt. Macheda, Diouf, Welbeck) dlatego nie wiem po co nam kolejny. Fajnie, że Ferguson dba również o przyszłość tej drużyny, jednak zespół ten potrzebuje wzmocnień na teraz, na te jednak na razie się nie zanosi...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Chudy - 08-04-2010 20:44

Tylko że on strzelił 21 goli na 27 w lidze meksykanskiej, i 4gole w 4 meczach repry. Statystyki ma niezłe, mimo że to liga meksykanska. Wydaje mi się że Javier może troche namieszać, jest szybki gra z polotem, ma dobry strzał.

Choć, brakuje mi jednak zawodnika, który byłby w stanie sam przejąć ciężar gry, i strzelił coś czasem. Rooney sam, na sezon nie wystarczy. Gibson, to czasem mam wrażenie jakby na oślep walił, ale on jeszcze ma czas...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Foster - 08-04-2010 20:57

Gibson to pomocnik, jego głównym zadaniem nie jest strzelanie bramek...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 08-04-2010 21:33

Ale jeśli je strzela to jest to cholernie duży atut. Nie mniejszy niż genialne podania. Nie zmienia to jednak faktu, że chciałbym zobaczyć dwóch nowych zawodników do środka pola(kosztem najlepiej Andersona bądź Hargo). Oczywiście zakadając, że gramy 433/451.

A nasza polityka transferowa w tym roku mnie irytuje, ale o tym już chyba kiedyś wspominałem. Szczerze mówiąc większe nadzieje wiążę raczej z Meksykaninem niż z Dioufem, ale za dużo tych strzałów Fergiego ostatnio. Gdzie tutaj pomieścić tych wszystkich napastników? Pewnie dwóch trzeba będzie wypozyczyć(Welbeck, Diouf) a może i jednego sprzedać(Berbatov?).


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - fasol - 09-04-2010 14:33

michal85 napisał(a):Gdzie tutaj pomieścić tych wszystkich napastników?

Od przybytku głowa nie boli, niby jest ich tylu a wypadł Wazza i mielismy lipe na maxa. Może akurat Meksyk okaże się strzałem w 10


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Syriusz - 09-04-2010 14:48

Nie rozumiem tego transferu.
Mamy DW, Kiko i Dioufa. Każdy młody, z potencjałem.
Mamy Berbe, który w mojej opinie jest po prostu człowiekiem nie pasującym do naszej gry - szybkiej, agresywnej.
Mamy Roo, który jest naszym czołowym graczem.

Ewidętnie brakuje nam człowieka w ostatniej kategorii - klasowego gracza z topu.
Po co więc brać 4 do grupy młodzi zdolni ?
Tym bardziej, że gramy jednym napadziorem.

Ja mażyłem o gościu w typie Villi, szybki jak diabli, może zejść do szkrzydła, świetne wykończenie. W tym typie powinniśmy szukać człowieka. Ale już gotowego do gry na najwyższym poziomie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 09-04-2010 15:07

Poczekaj, poczekaj. Berbatov nie pasuje do nas jak gramy 451/433, a ten system stosujemy coraz częściej. Czy jest więc sens ściagać kogokolwiek na szpicę ze światowego topu za olbrzymią kasę jak i tak w najważniejszych meczach siądzie na ławie? Będzie jeszcze gorzej niż z Berbatovem, bo ten przynajmniej świetnie się czuje grając za Rooneyem...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Syriusz - 09-04-2010 15:24

Michale ktoś w stylu Villi spokojnie poradzi sobie grając na skrzydle w 433. Po drugie na spzicy zagra bez problemu w 10-15 meczach w sezonie minimum - Roo musi odpocząć, będzie miał urazy itd.
Po drugie Roo jest elastyczny i sam często robi miejsce innym w środku ataku.

Berbatow imho nie radzi sobie dobrze nigdzie. Granie nim jako mediapuntą nie przekonuje mnie. To nie jest rozgrywający i tyle.
Dobry gracz do 442 które jednak jest dziś już nieskutecznym systemem. Grani nim na szpicy jest również bezproduktywne - sorry, ale jak sie go porówna z Milito, Drogbą, Torresem czy Zlatanem, to on wypada jak Nysa rocznik 80 przy najnowszym R8.

Uważam, że czas graczy w stylu Riqielme czy Berby właśnie - wolnych do bólu świetnych techników - sie zwyczajnie skończy w dzisiejszej piłceł.
Żadna topowa ekipa nie ma takich grajków z przodu.
Dziś w przodu rządzą szybcy jak diabli technicy - Nani, Valencia, Rooney, Robben, Ribery, Messi, Zlatan, Iniesta, Sneijder, Etoo, Milito, Torres, Drogba, Malouda, Anelka, Arszawin, Delgado, Pjanic, Pato, Villa, Silva to są wszystko ludzie stanowiący o sile ofensywnej zespołów w których grają - wszyscy są szybcy i dobrzy technicznie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - michal85 - 09-04-2010 18:07

Jestem przeciwny. Jestem przeciwny wydawaniu takiego szmalu tylko po to, aby wystawić zawodnika częstokroć na pozycji, która nie jest jego wymarzoną. A w wielkim meczu by i tak tam nie zagrał, bo potrzebni są po bokach zawodnicy, którzy potrafią czesto wspomóc swoich kolegów w defensywie. I koło się zamyka.

Cytat:Nani, Valencia, Rooney, Robben, Ribery, Messi, Zlatan, Iniesta, Sneijder, Etoo, Milito, Torres, Drogba, Malouda, Anelka, Arszawin, Delgado, Pjanic, Pato, Villa, Silv
W czym taki ot ANelka, czy Arshavin są w tym sezonie lepsi od Berby? Bo jak dla mnie obaj są gorsi. A Rosjanin to w ogóle poza kilkoma meczami zawodzi...


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Chudy - 09-04-2010 18:50

Arszawin, technicznie na pewno jest gorszy. Ale jest szybszy, wydaje się jakby grał z trochę większym zaangażowaniem. Choć tutaj, to są różnice w stylu gry, i to już zależy jak na to spojrzeć czy to wada czy zaleta.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Czary - 09-04-2010 18:53

Tylko, że Michałowi chodzi o ten sezon, a w nim Rusek nie pokazuje nic nadzwyczajnego. Jego rola na boisku jest też zupełnie inna niż Berbatova, dlatego trochę bezsensownie jest porównywać napastnika, który w systemie 433 gra na skrzydle do Berbatova, który ma zupełnie inne zadania.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - paolo - 09-04-2010 19:46

Dyskusję nt. naszego nowego zawodnika przenosimy do odpowiedniego tematu poświęconemu temu piłkarzowi.

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://redcafe.pl/kadra/javier-hernandez-t1516.html">kadra/javier-hernandez-t1516.html</a><!-- l -->


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Syriusz - 10-04-2010 07:59

Nie wiem co jest złego w porównywaniu graczy linii ofensywnej ?
Skrzydłowi i środkowi dodatkowo często zmieniają pozycje.

Nie wiem, czy Anelka z Arszawinem są lepsi (chociaż ten zawodzący Arsza ma jako skrzydłowy 11 goli i 9 asyst). Wymieniłem graczy ofensywnych topowych zespołów. Każdy z nich jest dużo szybszy od Berby, technika na podobnym poziomie. W mojej opinie dają swoim zespołom dużo wiecej niż Bułgar.

A co do gry i miejsca, to jakoś Henry je znalazł w Barcelonie a Etoo (!!!) chociażby w Interze. Pato na skrzydle u Leonardo też radzi sobie świetnie.


Re: Kto najbardziej przydałby się w Manchesterze United - Czary - 10-04-2010 08:45

Syriusz napisał(a):A co do gry i miejsca, to jakoś Henry je znalazł w Barcelonie a Etoo (!!!) chociażby w Interze. Pato na skrzydle u Leonardo też radzi sobie świetnie.

Bo są to gracze obdarzenie wielką szybkością, ale technicznie lepsi od Berbatova nie są (może Henry), dlatego łatwo ich było przestawić na skrzydło, co nie udałoby się z Berbą.