Redcafe.pl - Manchester United Forum
CL: Schalke 04 0-2 Manchester Unired (26.04.2011) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2010/2011 (/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Wątek: CL: Schalke 04 0-2 Manchester Unired (26.04.2011) (/showthread.php?tid=1064)

Strony: 1 2 3 4


CL: Schalke 04 0-2 Manchester Unired (26.04.2011) - Foster - 23-04-2011 15:42

[Obrazek: 3150r48.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 1zn0jye.png]

Schalke 04 vs Manchester United
UEFA Champions League
26.04.2011; 20:45
Veltins-Arena, Gelsenkirchen


Przed nami półfinał Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu Schalke 04 podejmie na swoim stadionie lidera Premier League - Manchester United. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 4 maja na Old Trafford

Schalke w drodze do najlepszej czwórki wygrało wszystkie mecze na własnym boisku. Drużyna z Niemiec wygrała u siebie pięć meczów z rzędu, w których strzeliło 13 goli i straciło 3. Z kolei United nie stracili jeszcze gola na wyjazdach, gdzie wygrali cztery i zremisowali dwa mecze.

Bilans Schalke w meczach u siebie z angielskimi zespołami to trzy zwycięstwa, remis i porażka. Oprócz porażki z City zespół z Gelsenkirchen zremisował z Chelsea 0:0 w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2007/08.

W Bundeslidze podopieczni Ralfa Rangnicka z 40 punktami na koncie zajmują 10 miejsce. Z kolei podopieczni Sir Alexa Fergusona są coraz bliżej zdobycia upragnionego, 19 tytułu mistrza Anglii. Czerwone Diabły po 34 kolejkach Barclays Premier League mają na swoim koncie 73 punkty.

Ostatnie mecze Schalke:
13 kwiecień 2011
Schalke - Inter 2 : 1
16 kwiecień 2011
Werder - Schalke 1 : 1
23 kwiecień 2011
Schalke - FC Kaiserslautern 0:1

W drodze do półfinału zespół z Gelsenkirchen pokonał Inter Mediolan i Valencie. Z kolei na drodze Czerwonych Diabłów stanęły O.Marsylia i Chlesea.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ciekawostka o rywalu:
Cytat:W drużynie Schalke 04 w przeszłości występowali następujący Polacy: Rudolf Wojtowicz, Tomasz Wałdoch, Tomasz Hajto.

Dane pomeczowe:

Składy:

Schalke: Neuer - Sarpei (Escudero 73'), Metzelder, Matip, Uchida - Baumjohann (Kluge 53'), Jurado (Draxler 83'), Papadopoulos, Farfan - Edu, Raul

Manchester United: Van der Sar - Evra, Vidić, Ferdinand, Fabio - Park (Anderson 73'), Giggs, Carrick, Valencia - Rooney (Nani 83'), Hernandez (Scholes 73')

Ławki rezerwowych:

Schalke: Schober, Plestan, Charisteas, Karimi,

Manchester United: Kuszczak, Evans, Smalling, Rafael,

Gole: Giggs 67', Rooney 69'

Kartki: Sarpei, Metzelder (ż) - Fabio (ż)

Sędzia: Carlos Velasco Carballo


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Kwas - 23-04-2011 17:21

Mówcie, że to półfinał Champions League, tutaj nie ma już słabych, a Schalke rozprawiło się z Valencią i Interem, ale uważam, iż nasz zespół stać na zapewnienie sobie awansu po pierwszym spotkaniu. Jaki wynik rozumiem przez to ? Choćby 2-0. Wiadomo, w niedzielę mecz z Arsenalem, to wcale nie musimy wypruwać sobie żył, ale jeżeli ktoś tak napiszę, to powinien dostać obuchem w głowę. Stawka ogromna, trzeba dać z siebie wszystko bez spoglądania w kierunku niedzieli, nawet mimo słabszego rywala. Teraz traktuje się Niemców jako lepszą drużynę poprzez pryzmat zwycięstw w Lidze Mistrzów, lecz ja tak w każdym razie nie uważam. Nikt z nas nie obawiałby się Schalke w 1/8, to dlaczego teraz miały to robić ? Rangnick przecież w Bundeslidze nie stworzył maszynki do wygrywania. W dwumeczu spodziewam się pogromu.

I pamiętam niemiecką przeszłość. Tyle tylko, iż to jest tylko zespół z Gelsenkirchen.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Jaroldz - 25-04-2011 14:34

Zostały nam dwa mecze do rozegrania, po których możemy być w finale LM. Już po raz trzeci w ostatnich czterech latach. Myślę, że to wystarczający powód, aby się spiąć i już po pierwszym meczu być względnie pewnym awansu do finału.

Gracze Schalke na pewno nie odpuszczą. Dla nich to historyczne wydarzenie, szansa przejścia do historii, dlatego będziemy musieli zagrać na 100% możliwości, każdy zawodnik będzie musiał być skupiony i myśleć tylko o jednym: pokonać gospodarzy, niech wiedzą, gdzie ich miejsce.

Wylosowanie Schalke w półfinale tych rozgrywek było dla nas szczęśliwe. Wykorzystajmy to i wejdźmy do finału :!:

Taki skład bym chciał w końcu widzieć:

VDS
Rafael- Ferdinand- Vidic- Evra
Carrick- Giggs
Valencia -- Rooney -- Nani
Hernandez



Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Foster - 25-04-2011 18:56

Bundesligę śledzę regularnie, więc wiem czego się spodziewać po naszym przeciwniku. Środkowi obrońcy, mało zwrotni, lubiąc strzelić jaką gafę. Jeśli Wayne i Javier zagrają na optymalnym poziomie to nie będą mieli z nimi żadnych kłopotów. Liczę, że na lewej obronie zagra słabiutki Serpei, a nie Escudero, który ostatnio zagrał całkiem dobrze. Trzeba będzie uważać na ich prawą stronę, Farfan i Uchida są groźni jak im się zostawi za dużo miejsca, dlatego spodziewam się ujrzeć Parka na lewym skrzydle. Trzeba uważnie kryć Juardo, bo czasem ten espanjol coś fajnego wykombinuje w środku pola. Obrońcy oczywiście muszą mieć się na baczności, bo Raul wciąż jest niesamowicie groźny.

Oczywiście nie wolno Niemców zlekceważyć, jednak nie wyobrażam sobie byśmy mogli nie przejść do finału.

Edwin
Rafael - Rio/Smalling - Vidic - Evra
Nani/Valencia - Carrick - Giggs/Scholes - Park
Rooney - Chicharito

Nie ma potrzeby grać 4-5-1.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - samcro - 25-04-2011 19:06

Edwin
Rafael/Brown - Rio/Smalling - Vidic - Evra/Oshea
Nani/- Carrick - Scholes - Park - Valencia
Rooney

Ja liczę na taki skład, w trakcie meczu można przy dobrym wyniku dać odpocząć Evrze, Valencii czy Rafaelowi. Schalke to nieobliczalna drużyna, w bundeslidze nie zachwycają a w Lidze Mistrzów to jakby inna drużyna, pokonali Valencię i Inter a to przecież nie byle kto, trzeba wyjść skoncentrowanym na 100% i bez lekcewazenia zagrać, Raul/Jurado/Farfan,Uchida/Edu i Baumjohann muszą być przez naszych defensorów pilnowani. 1:0 dla nas byłoby dobre bez zbytniego tracenia sił i kontuzji.
Wpuściłbym Scholesa a Giggsa na ławkę i najchętniej bym go nie używał ze względu że Paul i tak nie będzie grał z Arsenalem i będzie wypoczęty a Ryana na Arse i Chelsea można oszczędzić.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Lukas - 25-04-2011 19:46

Wprawdzie liga jest priorytetem ale nie bylibyśmy Manchesterem United, jeśli nie walczylibyśmy na wielu frontach o wszystkie możliwe puchary.

Po wygranym spotkaniu z Evertonem pora przenieść się na europejskie podwórko i liczę, że w nadchodzącym meczu osiągniemy podobny jak nie lepszy wynik jak w spotkaniu ligowym. Jesteśmy już w półfinale Ligi Mistrzów i naprawdę niewiele nam brakuje by być jedną z drużyn grających w finale. Na naszej przeszkodzie stoi Schalke.

Przyznam się że stawiałem na Inter jako zwycięzcę tego dwumeczu a tutaj taka niespodzianka, ba, dodatkowo widząc spotkanie rewanżowe to Niemcy wyglądali i prezentowali się znacznie lepiej i zasłużenie przeszli dalej- wielkich gwiazd w zespole może i nie posiadają, ale jako monolit są naprawdę dobrze zorganizowani w obronie i skuteczni w ataku. Dlatego też mimo, iż stawiani jesteśmy w roli faworytów to nie można nam ich w żaden sposób zlekceważyć i nastawiam się na ciężki pojedynek. Nie będę lamentował z bramkowego remisu aczkolwiek liczę na zwycięstwo, tak w granicach 1-0.

Co do składu to wydaje mi się że możemy wyjść takim zestawieniem:
VDS
Rafael-Vidic-Ferdinand-Evra
Valencia-Giggs-Carrick-Park-Nani
Rooney

Wprawdzie w starciu wyjazdowym z Chelsea zagraliśmy 2 napastnikami ale nie jestem pewien czy Ferguson zdecyduje się na podobny zabieg jutro. Zmęczenie Groszka może o sobie znać, dlatego obstawiam ustawienie 451.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Kosma - 25-04-2011 21:30

Jaroldz napisał(a):VDS
Rafael- Ferdinand- Vidic- Evra
Carrick- Giggs
Valencia -- Rooney -- Nani
Hernandez

I to pasuje. Rafael niech ich zagoni na skrzydle, Giggsowi pasuje gra na środku ostatnimi czasy w LM. Nani i Valencia najmocniejsi są na skrzydłach, a w razie czego może wejść Park, chociaż Koreańczyk akurat musi zagrać z AFC Smile Atak Roo - Chicha da radę, ewentualnie za słabszego fizycznie Grocha można wprowadzić Owena stosunkowo szybko albo Andersona przy dobrym wyniku.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Mubinio - 26-04-2011 08:58

Mi pasuje skład Jaroldz, aczkolwiek pasowałoby mi chyba bardziej 4-5-1 bez Hernandeza, z Carrickiem, Scholesem i Parkiem w środku. Albo Giggsem zamiast Scholesa. Ale ja bym w tym meczu postawił na Paula, bo w najbliższych meczach PL i tak nie zagra, a Giggs by odpoczął po to, żeby dojechać Arsenal w niedzielę.

Ważne jest to, aby od początku pokazać Szwabom, kto w tym półfinale jest stroną dominującą. Czyli atak od pierwszych minut (rozważny, nie szaleńczy) - ja nie uważam, że przed Schalke trzeba się bronić na wyjeździe, bo przecież strzelili 7 goli Interowi. Nasza obrona sobie poradzi spokojnie.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Ruuuuuuuuuud - 26-04-2011 09:09

Mubinio napisał(a):Czyli atak od pierwszych minut (rozważny, nie szaleńczy) - ja nie uważam, że przed Schalke trzeba się bronić na wyjeździe, bo przecież strzelili 7 goli Interowi.

Marsylia też wydawała się do ogrania na wyjeździe Wink I ja sie właśnie spodziewam takiego meczu jak z Francuzami, bez szału z naszej strony, a może nawet z przewagą gospodarzy.Jak to dobrze, że gramy rewanż na OT <cwaniak>


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Mubinio - 26-04-2011 10:42

I była do ogrania na wyjeździe spokojnie. A i tak Marsylia w tym sezonie gra chyba lepiej overall niż Schalke - więc nie ma się co bać, tylko trzeba grać, nie stać.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Jaroldz - 26-04-2011 11:31

Jeszcze mam takie info:

Dzisiejszy mecz będzie pokazywany w niemieckim kanale SAT 1. Jeśli ktoś taki posiada( ja go mam), to od 20:15 zaczyna się transmisja.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - daniel - 26-04-2011 11:55

Na cyfrze jest ten SAT1? Bo ja na dekoderze tylko jeden kanał - 24 - oglądam, więc nie wiem.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Adis - 26-04-2011 12:04

Na Astrze jest, tak więc popularny "zez" byłby wskazany.


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - wicior - 26-04-2011 17:42

Trzeba wygrać, a potem na OT grać spokojnie. Liczyłabym na 0:2 ale ucieszy mnie 0:1 Wink
Musimy dać z siebie 200 %.


VDS
Rafael - Ferdinand - Vidic - Evra
Valencia - Anderson - Carrick/Giggs - Nani
Rooney - Chicharito


Re: CL: Schalke 04 - Manchester Unired (26.04.2011; 20:45) - Intel - 26-04-2011 17:51

Prawdę mówiąc, bramkowy remis zaakceptuję. Na Old Trafford powinniśmy z nimi wygrać, więc, powiedzmy, 2:2, jako wariant pesymistyczny, w zupełności wystarczy. Nie ma co Niemców lekceważyć, dla Interu czy Valencii też miała to być łatwa przeprawa, a jak się skończyło, wiadomo - piłkarze z Gelsenkirchen doszli do półfinału. Skład Jaroldza chyba najlepszy, 4-2-2-1-1 jest praktycznie idealny (Rooney IMO przy takim składzie, jak ten Jaroldza powinien operować lekko bardziej z przodu, niż jest to przedstawione, ale to już szczegóły). Z tym zastrzeżeniem, że można by postawić też na Paula, a Ryana/Rooneya dać ewentualnie na drugą połowę, żeby za bardzo się nie zajechali.