Redcafe.pl - Manchester United Forum
Ciekawostki - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Ciekawostki (/showthread.php?tid=110)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Re: Ciekawostki - mucha - 08-01-2009 14:13

Cytat:Wojna o ligę rozgorzała w najlepsze. Niech nikogo nie zmyli fakt, że rok temu Canal+ wspólnie z TPSA wygrał prawa do pokazywania meczów ekstraklasy na najbliższe trzy sezony. Konkurencja nie śpi. Właśnie zapadł wyrok Sądu Najwyższego o ukaranie Canal+ i PZPN (w znacznej większości jednak francuskiej stacji telewizyjnej) za niedotrzymanie zasad wolnej konkurencji w pozyskaniu poprzednich praw do prezentowania ligi.

Kara, jaką musi zapłacić państwu polskiemu Canal+, jak na polskie warunki jest astronomiczna – sięga aż 7 mln zł, co daje niewiele mniej niż 2 mln euro. Sąd Najwyższy oddalił kasację poprzedniego wyroku, tak więc Canal MUSI nieuchronnie zapłacić.

Oznaczać to może jedno – odbicie sobie poniesionych kosztów w produkcji następnych programów. Czyli nieuchronne obniżenie jakości prezentowania ligowych meczów, żeby nie powiedzieć w ostateczności – wycofanie się z wysokobudżetowej produkcji transmitowania spotkań ekstraklasy. Niewykluczone, że już wkrótce o zakupie przez Canal+ pakietu angielskiej Premiership i hiszpańskiej Premiera Division będzie można tylko pomarzyć.

Kto skorzysta najbardziej na ukaraniu Canal+? Łatwo się domyśleć. Dwie stację konkurują ostatnio o względy władzy, ale znacznie bliżej konfitur wydaje się być jednak Polsat Zygmunta Solorza-Źaka, choć TVN Mariusza Waltera także nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Można się również spodziewać rychłego powrotu do idei stworzenia wspólnej platformy Polsatu i TVN do prezentowania ligowych meczów.

POLSAT! Premier League poproszę Big Grin


Re: Ciekawostki - Mata - 08-01-2009 14:43

Jaja :lol: Jakby na polsacie była liga angielska Big Grin

Wreszcie coś się dzieje normalnego w Polsce , o dziwo. Przecież przy sprzedaży praw do polskiej ligi działy się cyrki , canal + miał możliwość przebicia ostatecznej oferty jakiejś konkurencyjnej stacji , a tu się im dobrali do dupy :lol:

Imo tvn mając "N" rynku nie podbije ale dla polsatu z który ma dwa kanały sportowe i jest tak naprawdę wszędzie dostępny byłoby to coś czymś wielkim. Cholera emocje jak się patrzy Smile


Re: Ciekawostki - Kisia92 - 08-01-2009 15:12

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!! ja nawet nie mam polsatu na zwykłej antenie!! Noł noł noł!!!
Ja nie chce rezygnować z C+ na rzecz platformy polsatu, to szajs jest, tam nic nie ma! Poza tym moi ukochani komentatorzy!! Nie nie nieeee! Tak nie może być!
Nie no premiership na polsacie, to byłaby tragedia!


Re: Ciekawostki - Mata - 08-01-2009 15:20

Kisia92 napisał(a):Nie no premiership na polsacie, to byłaby tragedia!
Dupa Tongue
To byłby wielki krok do przodu. Gołym okiem widać jaka sieć satelitarna przeważa na rynku^^
Dostęp do większej ilości fanów etc. Polsat nie pożałuje kasy tego jestem więcej niż pewny.

Kisia92 napisał(a):Ja nie chce rezygnować z C+ na rzecz platformy polsatu, to szajs jest, tam nic nie ma!

Raczej tam jest wszystko. Kiedyś nie było nic , teraz nie ma tylko c+ :roll:


W sumie dobrze się stało , że wreszcie ktoś się tym zainteresował bo monopol c+ na piłkę na najwyższym poziomie był czasem nie do zniesienia, głównie chodzi o poje*** przetargi na wykup praw <świr>


Re: Ciekawostki - Kisia92 - 08-01-2009 15:28

To powiedz mi jakie są tam programy filmowe?
Mi głównie zależy na canal+ i canal+ film no i oczywiście canal+ sport, gdzie jest WSZYSTKO czego ja potrzebuje. No i jak tam z jakością HD bo to mnie tez interesi a niestety oferty polsatu nie znam.

Polsat ma więcej osób bo jest tańszy, a jakby wydali tyle kasy na prawa to zapewne i abonament by podrożał. Poza tym jestem ogromnym przeciwnikiem polastu, nie wiem jak jest na platformie ale sam polsat jako stacja mnie cholernie denerwuje, jak oglądałam tam Euro tudzież jakieś zawody siatkarskie to mnie strzelało od środka z tymi ich wszystkimi reklamami i Borkiem.

I wielki krok do przodu, ciekawi mnie tylko dla kogo? "dla polskiej gospodarki, która przezywa poważny kryzys? " No proszę cię, to tylko by tyczyło się wszystkich tych którzy wydaja kasę na polsat tak naprawdę na nic.

Już bym wolała by wykupiła to N, która ze swoim pakietem LM i ligami Europejskimi mogłaby naprawdę zawojować rynek.


Re: Ciekawostki - Miko - 08-01-2009 15:31

Zgadzam się z Matą, w ogóle zawsze mnie wkurzało, że C+ zawsze wygrywało wszystkie przetargi na: ligę polską, hiszpańską i ANGIELSKĄ Smile

Powiedzmy sobie, POLSAT SPORT i E to najbardziej liczące się kanały sportowe w Polsce, a od przyszłego sezonu Bundesliga na EUROSPORCIE.

PS: Kisia, ile płacicie abonamentu za pakiet z Premier League etc?


Re: Ciekawostki - Kisia92 - 08-01-2009 15:39

86zł, tylko że to jest pakiet komfortowy+ wykupiony pakiet canal+
Tam jest możliwość do tańszego pakietu dokupienia sobie canalów albo np HB0 albo innych.

A za maxa płaci się chyba ok 120, ale pewna nie jestem.


Re: Ciekawostki - Miko - 08-01-2009 15:42

Myślę, że takowa cena też nie jest zbytnio tania, IMO drogo... ktoś powie bo tu masz najlepsze ligi... ale przecież taki Polsat Sport ma najlepszą oglądalność... a płaci się 35...jak się nie mylę.


Re: Ciekawostki - Kisia92 - 08-01-2009 15:48

mnie nie interesuje najlepsza oglądalność, mojemu ojcu zależało na najlepszych ligach i żużlu, mi na filmach, a matce na geograficznych programikach, a teraz obydwoje chcą mieć programiki w HD
Canal+ spełnia te wszystkie warunki i nic dziwnego że jest drożej, w canalu pakiet cinemaxów które w polsacie są uznawane za super extra programy filmowe masz za bodajże 15 złoty.

Poza tym kolejna fajna sprawa z canalu, że umowa wiąże cię na rok, bynajmniej my tak mamy a w polsacie są chyba 2 i co z tego że ci walną pół roku za złotóweczke.

I nie chce tu nikogo przekonywać, że canal jest tani bo nie jest. Ale jakościowo oferuje o wiele wiele więcej, i wierz mi że po już chyba z 2-3 latach użytkowania nie wyobrażam sobie rezygnacji z tych programów.


Re: Ciekawostki - mucha - 08-01-2009 16:00

Każdy będzie teraz pisał, że chce Premier League na tej platformie, którą posiada. Nie ma co się przejmować, to tylko ewentualność. Podejrzewam, że Premier League na pewno zostanie w C+, bo na pewno jest najbardziej prestiżowa, co w statystykach też powinno się odbić. Na pewno też prawa do takiej ligi sporo kosztują i myślę, że mecze puszczane byłyby na PS Extra, który nie wchodzi w skład pakietu familijnego. Ciekawi mnie też sytuacja finansowa dostawców telewizji cyfrowej. Polsat podobno sporo zarobił na Euro, myślę, że fundusze na Premier League by się znalazły.

Co do dyskusji o tym, która platforma ma lepsze kanały. To powiem taki: Cyfra Plus jest dobra, ale dla abonentów, którzy bez wahania mogą zapłacić jakieś 80-90 zł miesięczne. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Mój ojciec planował zmienić platformę na jakąś inną, ale żeby pakiet nie przekraczał 40 zł. Przeanalizowałem dostępne kanały Cyfrowego Polsatu, N-ki i Cyfry + i Polsat ma zdecydowanie najlepszą ofertę.

Kisia92 napisał(a):No i jak tam z jakością HD bo to mnie tez interesi a niestety oferty polsatu nie znam.

Są dostępne programy w jakości HD. Ale trzeba chyba dopłacać 6 zł za każdy, co jest IMO bezsensem. Chyba, że komuś nie szkoda wydawać dodatkowych pieniędzy, żeby poprawić sobie jakość TV, która i tak jest bardzo dobra.

Kisia92 napisał(a):Poza tym jestem ogromnym przeciwnikiem polastu, nie wiem jak jest na platformie ale sam polsat jako stacja mnie cholernie denerwuje, jak oglądałam tam Euro tudzież jakieś zawody siatkarskie to mnie strzelało od środka z tymi ich wszystkimi reklamami i Borkiem.

A ja tam bardzo lubię. Podoba mi się panująca tam atmosfera. Program Cafe Futbol też jest ciekawy. W roli komentatora Borek, który jest jak dla mnie jednym z najlepszych tylko nie ma za bardzo gdzie się wykazać. Ostatnio było to Euro i spisał się bardzo dobrze. Podchodził bardzo profesjonalnie do każdego spotkania, przygotowywał się do niego. Nie to co Szpakowski. Dla przykładu Borek nawet pytał Hiszpanów jak powinno się wymawiać nazwisko Xavi (Ksawi czy Szawi). A więc dba o szczegóły. Poza tym tworzy bardzo dobrą atmosferę i jest niemalże bezbłędny pod względem wymowy. Buduje bardzo dobre zdania, nie myli się. A w duecie z Kołtoniem (jako ekspertem) robią fajny dodatek do widowiska.

Kisia92 napisał(a):To powiedz mi jakie są tam programy filmowe?

HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemaxów kilka, AXN (też kilka), Europa, Kino Polska. Oczywiście przy wyższych pakietach podobnie jak w Cyfrze +. Także źle nie jest.


Re: Ciekawostki - Kisia92 - 08-01-2009 16:10

Cytat:Co do dyskusji o tym, która platforma ma lepsze kanały. To powiem taki: Cyfra Plus jest dobra, ale dla abonentów, którzy bez wahania mogą zapłacić jakieś 80-90 zł miesięczne. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Mój ojciec planował zmienić platformę na jakąś inną, ale żeby pakiet nie przekraczał 40 zł. Przeanalizowałem dostępne kanały Cyfrowego Polsatu, N-ki i Cyfry + i Polsat ma zdecydowanie najlepszą ofertę.
to powinno nam zamknąć usta bo taka jest prawda, jakbym miała mniejsza kasę do wydania to tez wolałabym wybrać Polsat, lecz ze względu na wiele innych aspektów ciesze się jednak że moi rodzice zdecydowali się na to.


Cytat:Ostatnio było to Euro i spisał się bardzo dobrze. Podchodził bardzo profesjonalnie do każdego spotkania, przygotowywał się do niego. Nie to co Szpakowski. Dla przykładu Borek nawet pytał Hiszpanów jak powinno się wymawiać nazwisko Xavi (Ksawi czy Szawi). A więc dba o szczegóły. Poza tym tworzy bardzo dobrą atmosferę i jest niemalże bezbłędny pod względem wymowy. Buduje bardzo dobre zdania, nie myli się.
Mnie właśnie w nim ta przesadna dokładność i powaga denerwuje, wydaje mi się on sztuczny.
Nahorny i Twarowski są bardziej naturalni. oczywiście obydwoje są zawsze przygotowani ale potrafią humorystycznie cos podkreślić, skomentować dają dużo od siebie. I Bez nich dwóch no i jeszcze kilku innych nie wyobrażam sobie meczów. Ale akurat komentatorzy to inny temat....



Cytat:Twierdzisz , ze tam nic nie ma , a nawet nie wiesz jaką mają ofertę :roll:
aż zajrzałam do pakietów i za 80-90 złociszy o wiele bardziej opłaca się canal+ w moim mniemaniu, bo porównywanie klasy canal+sportu i polsat sportu jest nie na miejscu.


Re: Ciekawostki - maju - 08-01-2009 16:16

kisia
Gówno prawda, że za abonament C+ płacisz dorżej bo ci więcej oferują. Jeszcze do niedawna w Polsacie była Bundesliga i jeszcze częściej niż dziś pokazywana (po prostu pełen pakiet) Serie A. Czyli brakowało Premier League i La Liga. Po prostu C+ to platforma fenacuska, która jest dostępna również w Polsce. Jaka waluta jest we Francji? Euro. I wszystko jasne.

Wiem, co mówię, bo chrzestny ma Cyfrowy Polsat, mój inny wujek miał do niedawna Cyfrę Plus, a chrzestny brata ma N i mam wszelkie rozeznanie w całej sytuacji.

Mój chrzestny ma wykupiony pakiet filmowy. Kanały AXN itp i płaci za to raptem 8 zł więcej. Daje to około 48 zł miesięcznie. Dołóż sobie 8 zł za pakiety naukowe (czyli geograficzne itp) daje ci to 56 zł. Ty mówisz, że płacisz 86 zł. Jesto to więc różnica 30 zł miesięcznie. (Kanały sportowe są w pakiecie podstawowym)

Wujek zrezygnował z Cyfry Plus, bo jest tam to samo co w Cyfrowym Polsacie (wtedy nie było jeszcze N). A C+ zamienił (o ironio) na Polsat.

A chrzestny mojego brata sportem się nei interesuje, ale dobrze go przepytałem o oferty N. No cóż... LM na Nsport i Sportklub z Bundesligą furory nie robią...


Re: Ciekawostki - Mata - 08-01-2009 16:17

muszeq napisał(a):Podoba mi się panująca tam atmosfera. Program Cafe Futbol też jest ciekawy.
To jest chyba najlepszy obecnie na rynku program czystko publicystyczny (nie wiem czy takim można go nazwać no ale) o piłce nożnej . Borek , Kołtoń i Kowalczyk to podstawa. Do tego co rusz zapraszani są gości. Ludzie związani poważnie z piłką , dziennikarze, piłkarze , trenerzy etc. Od niedawna niedziela godzina 11:00 bądź też powtórka staje się u mnie normalnością. Poruszane są tam ciekawe, interesujące tematy piłkarskie. W ostatnim odcinku gościem był nowy nabytek Legii Tomek Jarzębowski. Kilka ciekawych rzeczy można było się dowiedzieć. Do tego w przerwach są ciekawe materiały jak "no coment" . Jeśli ktoś ma możliwość ogladania a tego nie robi to po prostu grzeszy Tongue

Jeśli chodzi o Borka to nie da się nie zgodzić z tobą muszku. Sama prawda. Kiedyś klasą był Szpaku , lecz teraz słysząc jego głos... <świr>


Re: Ciekawostki - maju - 08-01-2009 16:27

Cytat:Mateusz Borek trzykrotnie otrzymał Piłkarskie Oscary Canal+ w kategorii najlepszego komentatora telewizyjnego (w latach 2001, 2003 i 2004).
No cóż... Zapomniałem tego dodać w poprzendim poście, a nie chcę go edytować, bo ktoś może tego nie dostrzec.


Re: Ciekawostki - Kisia92 - 08-01-2009 16:33

Staram się coś przekazać ale widocznie to nie dociera, dla mnie najważniejsze w tym wszystkim badziewiu jest PAKIET CANAL+ którego nie masz ani na polsacie, ani na N. Więc mnie interesi cała reszta, AXN ani cinemax nigdy nie oglądałam gdyż nie kręcą mnie ani seriale ani kino francuskie, a to zapewne ma twój wójas, bo HBO jest dopiero w pakiecie za 80złotych, co także sprawdziłam.

Gdyby nie pakiet Canalów moi rodzice płacili by także 60 złotych. A pakiet ESPN i eurosport jest w c+ także w podstawie.

Cytat:Czyli brakowało Premier League i La Liga.
I ligi francuskiej i naszej ukochanej Orange ekstraklasy za która tez niepotrzebnie totalnie C+ buli sporo, to sobie może polsacik wziąć. No i ofc żużel, to także ma wielu zwolenników w naszym kraju^^

Skończmy ten temat bo mam dość, każdy ma inne potrzeby i inne oczekiwania i inne możliwości. Ja nigdy nie narzekałam na Canal i nie będę narzekać bo nie ma się do czego tam doczepić.

sumując. Cyfra+ roxx i gadajcie sobie co chcecie.
Jeśli stracą Ligi europejskie to będzie to katastrofa.