Redcafe.pl - Manchester United Forum
David de Gea - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Kadra (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: David de Gea (/showthread.php?tid=1110)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Re: David de Gea - Jaroldz - 31-08-2012 13:24

News z 23 lipca 2012 roku:

Cytat:David de Gea oświadczył, że nie wybiera się na operację oczu i wciąż ma zamiar korzystać z soczewek kontaktowych.

Manchester United naciska, aby hiszpański golkiper przeszedł operację, która wyeliminuje jego wadę wzroku, którą wykryto u niego, gdy był dzieckiem. 21-latek odrzuca taką możliwość i w kolejnym sezonie wciąż ma zamiar korzystać z soczewek kontaktowych.

"Jestem dalekowzroczny, jak większość ludzi. Używam soczewek kontaktowych. Teraz otrzymałem nowe i widzę wszystko doskonale, jak każdy. Nie rozumiem zamieszania w tej sprawie. Zakładam soczewki i... jest idealnie" - powiedział de Gea.

Manchester United kupując de Geę z Atletico Madryt wiedział o jego przypadłości, jednak klub liczył, że młody Hiszpan podda się laserowej korekcji wzroku po rozegraniu pierwszego sezonu w barwach "Czerwonych Diabłów".

manutd.com.pl via ESPN



Re: David de Gea - Adis - 04-09-2012 11:14

Jaceks_21 napisał(a):David by Jacek

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iU3teN-4k3Q&list=UUleQ1pICH1bEIqUi-XhQdqw&index=1&feature=plcp[/youtube]
Heh, gdzie te czasy, gdy pisało się o specyficznej roli bramkarza w naszym zespole, który przez całe spotkanie jest bezrobotny, ale musi ciągle utrzymywać koncentrację, by w odpowiedniej chwili obronić ten jeden czy góra dwa strzały w światło bramki.


Re: David de Gea - Silvan - 04-09-2012 13:03

Cytat:Heh, gdzie te czasy, gdy pisało się o specyficznej roli bramkarza w naszym zespole, który przez całe spotkanie jest bezrobotny, ale musi ciągle utrzymywać koncentrację, by w odpowiedniej chwili obronić ten jeden czy góra dwa strzały w światło bramki.

Te czasy, to już niestety przeszłość. Przed ostatnią kolejką i meczem z Southampton, United dopuściło do największej liczby strzałów na swoją bramkę spośród wszystkich zespołów Premier league :plask: Myślę że po tym meczu raczej nie udało się poprawić tej statystyki.....


Re: David de Gea - Lasq - 04-09-2012 13:21

Od 1,5 sezonu w obronie mamy cały czas szpital, szczerze już nie pamiętam sytuacji kiedy wszyscy nasi obrońcy byli dostępni. Ba, ciężko wymienić 2 mecze z rzędu w których wyszliśmy tym samym składem w obronie (samymi obrońcami, a nie np. tak jak teraz Carrickiem). Obrońcu wrócą do sprawności (oby) to bramek tez będziemy mniej tracić


Re: David de Gea - Silvan - 04-09-2012 14:40

Cytat:ciężko wymienić 2 mecze z rzędu w których wyszliśmy tym samym składem w obronie
Robi nam się dyskusja w nieodpowiednim temacie. Dodam tylko że spodziewam się dalszej impotencji linii obrony i destabilizacji przez zmiany osobowe. To tylko kwestia czasu aż Rio znowu wypadnie przez kontuzję. Evra spada po równi pochyłej i nie zdziwię się jak Buttner zadebiutuje dość szybko, a potem może nawet wygryźć francuza. Kolejna strona i Rafael... to jednak nie jest zawodnik na każdego przeciwnika, nie widzę go w składzie przeciwko np. Chelsea, czy City, gość aspiruje na skrzydłowego, ale dołuje w defensywie... Jak Smalling i Jones będą zdrowi to możliwe że pograją znowu na bokach, a to są przecież z założenia środkowi obrońcy! Kto by pomyślał że David De Gea będzie najpewniejszym punktem obrony United ?!...


RE: David de Gea - KARTONick - 07-01-2013 09:25

Cytat:BAD NEWS!!!!!
Sir Alex Ferguson is ready to ditch David de Gea and sign a new goalkeeper this January.
(Mirror)
Who Would Be Ideal Replacement For De Gea????



RE: David de Gea - Silvan - 07-01-2013 10:37

KARTONick napisał(a):BAD NEWS!!!!!
Sir Alex Ferguson is ready to ditch David de Gea and sign a new goalkeeper this January.

ROFL! Szkoda, że nie napisali, że trwają już zaawansowane rozmowy z QPR odnośnie sprowadzenia Julio Cesara


RE: David de Gea - Mubinio - 07-01-2013 11:01

Weźmy Friedela, mówię ja wam.


RE: David de Gea - Hubson - 07-01-2013 11:42

Mubinio napisał(a):Weźmy Friedela, mówię ja wam.

W Polsce nadal byłby młodym perspektywicznym i z doświadczeniem na arenie międzynarodowej. Smile


RE: David de Gea - Foster - 07-01-2013 11:45

Niektóre z informacji, a raczej domysłów szmatławców są naprawdę żenujące...

Gdyby faktycznie SAF nie był zadowolony z Davida, to w chwili obecnej bramkę strzegłby Lindegaard, a nie Hiszpan.


RE: David de Gea - Kosma - 07-01-2013 11:53

Właśnie nie. Fergie stawia na de Geę, żeby więcej kasy za niego dostać.


RE: David de Gea - Jaroldz - 07-01-2013 20:30

Nic nie przebije jednak newsa, że DDG ma iść do Realu wraz z Nanim i dodatkowo jeszcze mamy im dopłacić 60 mln funtów za Cristiana RonaldaBig Grin


RE: David de Gea - Hubson - 21-01-2013 14:38

Tak czytam to co na devilpage jest, że niby Hansen krytykuję De Gee za to piąstkowanie po którym straciliśmy wczoraj bramkę.
Wy też jesteście tego zdania? Mnie to strasznie irytuje, patrząc na to co De Gea wcześniej nam wybronił. Piąstkowanie nie było najlepszych lotów to fakt, ale cała wina leży na Davidzie? Nie sądzę, poza tym to co robił wcześniej nasz młody Hiszpan nie może pójść w cień i zapomnienie. Wczoraj De Gea bronił kapitalnie mimo, że dość szczęśliwie to jednak o wiele więcej dobrego zrobił niż złego i zaczyna mnie powoli irytować wytykanie KAŻDEGO JEDNEGO pojedynczego błędu.

Welbeck nadrabia tym co robi poza 16-tką więc jego indolencja strzelecka to coś co ludzie tolerują. De Gea ma strasznie pod górkę i uważam, że to nie jest to co powinien otrzymywać. Raczej wsparcie i mieć pełne poparcie zwłaszcza Fergusona.

Tym bardziej wkurzy mnie, jeżeli nagle Lindegaard zacznie bronić i De Gea znów siądzie na ławce...


RE: David de Gea - Silvan - 21-01-2013 15:26

Hubson napisał(a):Tak czytam to co na devilpage jest, że niby Hansen krytykuję De Gee za to piąstkowanie po którym straciliśmy wczoraj bramkę.
Wy też jesteście tego zdania?

Hansen już jakiś czas temu udowodnił, że niekoniecznie nadaje się na eksperta Tongue Piąstkowanie faktycznie było nieudane, wprost pod nogi zawodnika Tottenhamu. Oglądałem tą akcję dzisiaj parokrotnie i mam coraz silniejsze wrażenie, że Vidić wpadł na Davida w krytycznym momencie przez ten drugi wybił piłkę tak, a nie inaczej. Gdyby Ferguson po takim meczu i obronie nogami, która pewnie będzie pretendować do miana parady sezonu i jeszcze kilku innych świetnych interwencjach z tego meczu miałby posadzić "Pączka" na ławce za to, że niepewnie wybił piłkę to chyba bym zwątpił w jego zdrowie psychiczne. W FA Cup z Fulham Linda może sobie bronić, ale ogólnie David musi być bramkarzem nr. 1


RE: David de Gea - Kosma - 21-01-2013 15:50

Hubson napisał(a):Tak czytam to co na devilpage jest, że niby Hansen krytykuję De Gee za to piąstkowanie po którym straciliśmy wczoraj bramkę. (...) Mnie to strasznie irytuje, patrząc na to co De Gea wcześniej nam wybronił.

Tylko, że te dwie sprawy nie są ze sobą związane. To, że cały mecz bronił świetnie nie zmienia faktu, że w końcówce mógł potencjalnie popełnić błąd. Co innego ocena całego meczu, co innego ocena jednej konkretnej sytuacji.

W tej felernej sytuacji, wydaje mi się (a wiecie, że "lubię" sobie ponarzekać na Davida), że de Gea mógł się zachować nieco lepiej, ale w tych warunkach i zderzeniu z Vidą nazwałbym to bardziej pechem niźli błędem, zwłaszcza, iż obrońcy powinni swoje w polu karnym zrobić i pokryć odpowiednio Kogutów. Już bardziej bym się czepiał tego wybicia pod nogi Defoe (swoją drogą - tragiczny był Anglik wczoraj) - bo to już trzecia w ostatnim czasie - po NU i LFC - taka sytuacja. Ale tutaj też obrona powinna być aktywniejsza.