Redcafe.pl - Manchester United Forum
Carling Cup 2011/2012 - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2011/2012 (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- Wątek: Carling Cup 2011/2012 (/showthread.php?tid=1117)



Carling Cup 2011/2012 - paolo - 23-07-2011 15:22

[Obrazek: 2mplico.jpg]

Czas na kolejny sezon Pucharu Ligi Angielskiej, rozgrywek w których często można zobaczyć wielu młodych, utalentowanych zawodników czołowych klubów Premier League, którzy rzadziej dostają szansę pokazania się w lidze. W sezonie 2011-12 odbędzie się 52. edycja Pucharu Ligi Angielskiej. Obrońcą trofeum jest Birmingham City, który w poprzednim sezonie, w finale na Wembley, pokonał Arsenal 2:1.


Ciekawsze spotkania zaczną się w 2. rundzie, do której przystępuje 13 zespołów z Premier League. Termin spotkań ustalono na 22 sierpnia 2011 roku. Do 3. rundy przystępuje 8 zespołów, mających zapewniony udział w europejskich pucharach w sezonie 2011-12. Są to: Arsenal, Birmingham City, Chelsea, Fulham, Manchester City, Manchester United, Stoke City i Tottenham Hotspur. Termin spotkań to poniedziałek, 19 września 2011 roku.

Mecz finałowy rozegrany zostanie na stadionie Wembley, w niedzielę, 26 lutego 2012 roku.


Re: Carling Cup 2011/2012 - Hotwarty - 24-09-2011 12:43

Rozlosowano pary czwartej rundy Carling Cup:

Wolves v Man City
Cardiff City v Burnley
Blackburn Rovers v Newcastle United
Arsenal v Bolton Wanderers
Stoke v Liverpool
Aldershot v Man Utd
Crystal Palace v Southampton
Everton v Chelsea


Re: Carling Cup 2011/2012 - samcro - 24-09-2011 12:44

Znowu jesteśmy największymi farciarzami losowania :> Juniorzy sobie pogrająBig Grin


Re: Carling Cup 2011/2012 - rav10 - 24-09-2011 12:49

Chelsea znowu się będzie pierdolić w karnych :-D No i trzymamy kciuki za Stoke, powtórka z ligi byłaby całkiem fajna. Losowanie jest co rundę, czy teraz będzie się kreować jakaś tabelka?


Re: Carling Cup 2011/2012 - Tomek91 - 24-09-2011 13:09

rav10 napisał(a):Losowanie jest co rundę, czy teraz będzie się kreować jakaś tabelka?

Cytat:The Competition shall be a knock out competition and the Management Committee shall make the draw for each tie in the Competition which shall be drawn in couples.

Chyba satysfakcjonująca odpowiedź Wink


Re: Carling Cup 2011/2012 - Tomek91 - 31-10-2011 08:40

Pary ćwierćfinału Carling Cup:

Chelsea v Liverpool <rotfl>
Arsenal v Manchester City <rotfl>
Manchester United v Crystal Palace Smile
Cardiff City v Blackburn Rovers

Zacne losowanie trzeba przyznać :-D


Re: Carling Cup 2011/2012 - Intel - 31-10-2011 09:37

Myślę, że nikogo nie zdziwi, jeśli później trafimy na kogoś z czwartej pary... :-D


Re: Carling Cup 2011/2012 - Jaroldz - 31-10-2011 09:54

Znów nam się przyfarciło przy losowaniu i trafiliśmy na zespół, przeciwko któremu będzie można wystawić troszkę słabszy skład.

Jeśli przeszlibyśmy Crystal Palace, to liczę na wylosowanie kogoś z dwójki Cardiff- Blackburn, a czterej giganci niech się wykruszą i dopiero wtedy my wkroczymy do akcji i zmierzymy się z którymś z czwórki Chelsea, LFC, Arsenal, City Smile


Re: Carling Cup 2011/2012 - Hubson - 31-10-2011 10:12

Takie losowanie było by miodem. I w końcu finał tych rozgrywek cieszyły się większym zainteresowaniem bo drużyny w nim grające były by z najwyższego topu.


Re: Carling Cup 2011/2012 - Tomek91 - 29-11-2011 23:00

Obejrzałem sobie mecz Arsenalu z City i muszę przyznać, że City średnio zasłużyło na awans. Mimo, że mecz jakiś wspaniały nie był to Kanonierzy sprawiali ogólnie lepsze wrażenie. Szczególnie podobali mi się Oxlade-Chamberlain, który na prawym skrzydle szalał aż miło (naprawdę dobry strzał ze słabszej, lewej nogi), i Frimbong w środku, który grał naprawdę agresywnie, a zarazem skutecznie. Zawiedli nieco bardziej doświadczeni gracze. Park i Gervinho potwierdzili moje przekonanie, że są pierdołami. Wspomniani wyżej młodzi gracze Arsenalu dawali zdecydowanie więcej korzyści dla drużyny gospodarzy.

Kanonierzy mogli prowadzić po pierwszej połowie, ale dwa razy świetnie zachował się bramkarz City. Goście stworzyli sobie jedną naprawdę groźną sytuację i ją wykorzystali. Tragiczny rożny Arsenalu i City wymieniając łącznie dwa podania doprowadziło do sytuacji, że Aguero nie miał problemów z pokonaniem Fabiańskiego.

Szkoda Arsenalu, ale sami są sobie winni.


Re: Carling Cup 2011/2012 - Jaroldz - 29-11-2011 23:15

Jeśli jutro nie będzie niespodzianki i to my wygramy, to typuję, że w półfinale przyjdzie nam się zmierzyć z Liverpoolem, a City dostanie Cardiff.

Ogólnie, szkoda, że jednak Arsenal nie dał rady Citizens. Meczu nie oglądałem, ale z tego, co zdążyłem wyczytać, to właśnie bardziej na awans zasłużyli londyńczycy, a nie goście z Manchesteru. Na ile to prawda, nie wiem.


Re: Carling Cup 2011/2012 - Tomek91 - 29-11-2011 23:41

Mało sytuacji po obu stronach, choć optycznie przewagę miał Arsenal, tylko z przodu wyglądało to kiepsko. Tak naprawdę to tylko prawą flanką byli w stanie stworzyć realne zagrożenie. City po prostu wykorzystało idealnie sytuację do kontry, choć wydaje mi się, że w sytuacji 2 graczy City, na 3 Arsenalu gracze Wengera mogli się lepiej ustawić, a tak podający z okolicy środka boiska Dzeko miał ułatwione zadanie posyłając prostopadłą piłkę do bodajże Johnsona.

Jaroldz napisał(a):Jeśli jutro nie będzie niespodzianki i to my wygramy, to typuję, że w półfinale przyjdzie nam się zmierzyć z Liverpoolem, a City dostanie Cardiff.

Czy nawet typując losowanie, czyli rzecz totalnie przypadkową musisz zakładać pesymistyczny scenariusz? Wink


Re: Carling Cup 2011/2012 - Kosma - 30-11-2011 00:25

Tomek91 napisał(a):Czy nawet typując losowanie, czyli rzecz totalnie przypadkową musisz zakładać pesymistyczny scenariusz? Wink
Dlaczego pesymistyczny? Bardziej będziemy się cieszyć z tego, że odesłaliśmy LFC z kwitkiem niż z tego, że zrobili to piłkarze Cardiff Wink


Re: Carling Cup 2011/2012 - Ruuuuuuuuuud - 30-11-2011 15:45

Tomek91 napisał(a):choć wydaje mi się, że w sytuacji 2 graczy City, na 3 Arsenalu gracze Wengera mogli się lepiej ustawić

To raz.Dwa, że w ogóle nie wyciągali wniosków.Przecież wcześniej też poszła przynajmniej jedna jak nie dwie podobne kontry (nie oglądałem dokładnie całego meczu).