Redcafe.pl - Manchester United Forum
Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: We are United! (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Wydarzenia w klubie z Old Trafford (/showthread.php?tid=117)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Wydarzenia w klubie z Old Trafford - radzio - 02-02-2008 16:50

W tym temacie dyskutujemy o wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie na Old Trafford, a także decyzjach jakie tam zapadły. Jest to miejsce gdzie można porozmawiać o poczynaniach rodziny Glazerów, Davida Gilla, Sir Alexa Fergusona czy innych ważnych osobistości.

Czyli tak w skrócie - miejsce gdzie rozmawiamy o wiadomościach, informacjach mniej piłkarskich, a bardziej związanych z polityką, decyzjami zarządu jak i nim samym.

Zachęcamy do dyskusji.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford... - Kula - 05-02-2008 14:50

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, oto co dostałem od MU :

Cytat:MUNICH REMEMBERED ON MUTV AND MANUTD.COM

On Wednesday 6 February, everyone connected with Manchester United will stop to remember the Munich air disaster of 1958.

MUTV, the club's official TV channel, will be free to air in the UK throughout the day for all cable and satellite viewers as it continues its week of special programmes.

Live programming on Wednesday starts at 8am, leading up to full coverage of the Old Trafford memorial service from 2.30pm. Munich, a new 90-minute documentary about the Babes' triumphs and tragedy, will be shown at 9pm.

Click here to see Wednesday's schedule on MUTV.

MUTV Online, the club's official broadband video service, will be free to view worldwide on Wednesday. This will stream MUTV's schedule live from 8am to midnight, enabling fans to watch everything including the memorial service online.

ManUtd.com, meanwhile, will mark 50 years since the disaster by publishing a series of poignant feature articles, including the memories of crash survivor Sir Bobby Charlton and Ryan Giggs providing a current player's view on the tragedy.

Half a century may have passed, but the Busby Babes will never be forgotten.

Red View will return in its usual format next week prior to the Arsenal FA Cup tie. For build-up to the Manchester City match, please visit ManUtd.com from Thursday.



Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford... - pawlo - 05-02-2008 21:45

Ta, ale kasę od stacji telewizyjnych chcieli wyciągnąć.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford... - radzio - 12-02-2008 17:09

Cytat:Items commemorating the Manchester United Munich plane crash have been removed from sale online by eBay.

Bidding for an 'Official Manchester United Munich Memorial Scarf and Match Programme' appeared to top nearly Ł10million on the auction website within 24 hours of it being advertised.

The scarf was handed out to spectators at the Manchester United v Manchester City derby yesterday, according to a fan who attended the game.

An eBay spokeswoman said: "Due to the unique and commemorative nature of the scarves handed out at Sunday's football match at Manchester United, eBay will not allow the sale of these items on the site.

"We are working to ensure these listings are removed from the site immediately."

She said the "potential for profit to be made from human tragedy" conflicted with the site's Offensive Material policy.

The Munich air crash on February 6 1958 claimed the lives of 23 people, including football coaches and eight Manchester United players.

Munich plane crash survivor and former Manchester United player Albert Scanlon said: "You don't go to these things to make money."

No one from Manchester United FC could be reached for comment.

Z jednej strony chętnie kupiłbym taką koszulkę, ale z drugiej strony rozumiem, że robienie kasy na tragedii to jednak coś nieteges...


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford... - sebos_krk - 30-05-2008 12:09

W 40. rocznicę zdobycia przez Manchester United pierwszego Pucharu Europy przed Old Trafford odbyła się dzisiaj ceremonia odsłonięcia pomnika upamiętniającego to wydarzenie. Posąg "Święta Trójca", który został wykonany przez rzeźbiarza Philipa Jacksona, stanął naprzeciwko pomnika sir Matta Busby'ego.

Na posągu uwiecznione zostały postacie sir Bobby'ego Charltona, George'a Besta i Denisa Lawa, który z powodu kontuzji nie zagrał w pamiętnym spotkaniu z Benfiką Lizbona.

[Obrazek: 0989ba3501ab8d43.jpg]

galeria fotek


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford... - lmp2 - 30-05-2008 14:53

Brakuje tylko Best'a...
Symbol Manchesteru United, symbol piłki nożnej.
Ta ekipa zrobiła coś niebywałego odbudowała się po strasznej katastrofie i stworzyła wspaniałą historie tego klubu...


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford... - Duras - 30-05-2008 21:54

lmp2 napisał(a):Brakuje tylko Best'a...

Przecież jest:

sebos_krk napisał(a):Na posągu uwiecznione zostały postacie sir Bobby'ego Charltona, George'a Besta i Denisa Lawa, który z powodu kontuzji nie zagrał w pamiętnym spotkaniu z Benfiką Lizbona.



Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford... - Oskar - 30-05-2008 21:55

Myślę, że chodziło mu o to, że Best zmarł kilka lat temu i nie było go na ceremonii odsłonięcia monumentu Wink


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford... - Duras - 31-05-2008 08:56

Pewnie tak, ale było to pod postem z pomnikiem i dlatego tak zrozumiałem :mrgreen:


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Olle - 08-10-2008 15:32

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale, bo innego pasującego do tematu nie znalazłem, a sprawa - miejmy nadzieję - nie jest warta osobnego wątku. Ale do rzeczy.

Przyglądając się ostatnimi czasy temu co dzieje się w West Ham United (wycofanie się głównego sponsora, kłopoty finansowe właściciela, który jest głównym udziałowcem upadłego niedawno islandzkiego banku Landsbanki), na usta samo nasuwa się pytanie - czy podobne problemy nie czekają wkrótce Manchesteru United?

AIG niby otrzymało kredyt od rządu USA, więc bankructwo im na razie nie grozi, ale pod młotek poszła większość ich oddziałów w Europie i Azji. Zerwanie teraz kontraktu z MU wartego w sumie 56 milionów funtów (14 mln rocznie) byłoby dla nas sporym ciosem. Ale to i tak nic w porównaniu z kłopotami jakie wkrótce może mieć klan Glazerów. Sektor bankowy został tymczasowo odratowany, ale w kolejce czeka m.in. rynek motoryzacyjny. Trudno powiedzieć czy odbije się on na kieszeni właścicieli United, bo o ile się orientuję to inwestują oni we wszystko, czyli w nic konkretnego, ale jeżeli USA czeka recesja to mogą z dnia na dzień stracić sporą część majątku. A w całym tym bajzlu media zaczynają coraz bardziej przyglądać się definitywnemu transferowi Teveza. W obliczu krachu wypłacenie 32 milionów funtów dla jakiejś niezbyt uczciwej firmy może okazać się ponad możliwości finansowe MU.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - maju - 08-10-2008 18:54

DOdajmy, że AIG podpisała ten kontrakt na 4 lata. Dwa już za nami i zgodnie z tym wszystkim zapłaciła nam tylko połowę umowy. A gdzie druga połowa? Gdyby teraz AIG rozwiązało kontrakt jesteśmy 28 mln w plecy.

To co nas czeka w najczarniejszych snach, poniekąd potkało WBA. Im również w tym roku wygasła umowa z dotychczasowym sponsorem, a wraz z problemami gospodarczymi an całym świecie do dnia dzisiejszego nie potrafią znależć sponsora.

Ja jestem osobą lubiącą wybiegać daleko w przysłość w sprawach, które poniekąd mnie dotyczą (w końcu jestem fanem jakiegoś MU Big Grin ) i tak sobię myślę, czy, aby na pewno będzie z nami tak tragicznie, jak się wydaje. 28 mln, to nie oszukujmy się, nie jest ogromną sumą (więcej zapłaciliśmy za Teveza). No, ale ślepo we wszystko inwestujący Glazerowie to mimo wszystko duża strata. Sam stadion nas nie utrzyma. I wtedy zobaczymy, komu w sercu siedzi ten klub, a także to będzie szansa dla naszych młodziaków, ale jakoś specjalnie nie chce mi się wierzyć, żeby taki Evans siedział teraz w domu i modlił się o bankructwo AIG i Glazerów.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - pawlo - 08-10-2008 23:44

Olle zacznijmy od tego, ze sektor bankowy nie zostal odratowany. Dotacja od rzadu tylko POGORSZY sprawe. Ale to jest temat do innego dzialu.

AiG jak upadnie, to i tak znajdziemy innego sponsora. I mysle ze nawet za podobna kwote, choc nie musimy wcale takich pieniedzy uzyskiwac. A klopoty finansowe glazerow to akurat na nas nie wplywaja jakos bardzo, bo glazerowie nie dokladaja prawie nic z wlasnej kieszeni do nas. FInansujemy sie sami przede wszystkim.

Mysle ze dla zdobywcow LM i premiership nie bedzie wiekszym problemem znalezienie sponsora. W koncu nie na calym swiecie jest kryzys i nie wszyscy nawet w ameryce go przechodza. Przechodza go glownie banki, ktore udzielaly durnych kredytow i ludzie zaciagajacy te durne kredyty (bo jak mozna brac kredyt na ktorego splate odsetek nas nie stac i jak mozna taki kredyt udzielic) i to wszystko glownie wina rzadu usa.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Olle - 09-10-2008 08:27

pawlo napisał(a):Olle zacznijmy od tego, ze sektor bankowy nie zostal odratowany.
Wiem, dlatego napisałem, że został odratowany tymczasowo Smile

Wydaje mi się, że Glazerowie będą musieli jednak wypłacić coś z własnej kieszeni, właśnie na transfer Teveza, bo od 3 lat nasz budżet jest (a przynajmniej powinien być) nastawiony na spłatę długu. Nie sądzę by klub był w stanie nagle wysupłać 30 milionów funtów. Problemy amerykańskich banków szybko przełożą się na oprocentowanie kredytu (ponoć już teraz wynosi ono około 20%), ale nawet gdyby było ono stałe to i tak oznacza to dla nas przyrost rzędu kilkudziesięciu milionów funtów rocznie. Pod tym względem jednak lepiej mieć Romka za właściciela.

PS. A UEFA i Platini znowu zaczynają swoją gadkę o wykluczeniu zadłużonych klubów z rozgrywek europejskich, co jest pomysłem tak idiotycznym, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Idąc ich tokiem rozumowania Arsenal nie powinien budować nowego stadionu, tylko oszczędzać przez kilkadziesiąt lat aż uzbierają kilkaset milionów funtów, a do tego czasu dusić się na wiekowym Highbury Smile.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Mata - 09-10-2008 14:36

Można by powiedzieć że dziś United ma na koszulkach logo AIG ,a jutro już nie . Żaden problem, jjestem więcej niż pewny iż ofert współpracy z Manchesterem byłoby multum .
Widać że MU ceni się w stanach, rząd uratował ubezpieczyciela ,a każdy Amerykanin płacący podatki staje się fikcyjnym udziałowcem w United, to dobre kurde :lol:

Ciekawy artykuł odnośnie United i AIG był w 40 nr piłki nożnej . Żebym miał tylko skaner :roll:


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Carlito - 01-11-2008 13:38

Cytat:Hublot - szwajcarski koncern oferujący luksusowe zegarki został najnowszym sponsorem Manchesteru United, umowa została podpisana na trzy lata.

Jest to już czwarty sponsor, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy zawitał na Old Trafford. Wcześniej kierownictwo klubu podpisało umowy z Saudi Telecom, Seoul Metropolitan Government oraz Budweiser, z którym to umowa została przedłużona.

I kolejny sponsoring Smile