Redcafe.pl - Manchester United Forum
Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: We are United! (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Wydarzenia w klubie z Old Trafford (/showthread.php?tid=117)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - sebos_krk - 18-01-2010 17:55

Ja się dziwię, że nagle się wszyscy obudzili, po tym jak media rozdmuchały problem. Sytuacja przecież wcale nie jest gorsza niż np przed rokiem.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - branka - 18-01-2010 18:17

Ale mieliśmy kolejny dobry sezon, dużo sukcesów, a dług jaki jest jaki był. Ja myślałam, że w tym roku jednak już Glazerowie będa wychodzić na prostą. Nie chcę by dotknęła nas taka sytuacja jak kiedyś Leeds. Po tym jak ze świata zniknął nagle Sląsk Wrocław(ten w kosza - najbardziej utytuowana Polska drużyna), to nie zdziwi mnie już nic, wolałabym więc by nasza sytuacja finansowa wyglądała trochę lepiej..


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Tomek91 - 22-01-2010 14:54

Cytat:Tak jak oczekiwano, po podpisaniu umowy sponsorskiej pomiędzy Tureckimi Liniami Lotniczymi (THY) a Barceloną, teraz podobny kontrakt udało się sfinalizować z Manchesterem United.

Szczegółów finansowych umowy nie zdradzono, ale spekuluje się, że są one podobne do tych zaproponowanych Barcelonie i do kasy klubowej będzie wpływać rocznie około czterech milionów dolarów. THY zostały także oficjalnymi liniami lotniczymi Manchesteru United, zastępując w tej roli Asia Airlines.



Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Lasq - 22-01-2010 15:22

Tureckie Linie Lotnicze? Zaczynam się bać o naszych zawodników


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - branka - 22-01-2010 15:36

Ja też - raz w życiu leciałam tureckimi liniami i mielismy awaryjne lądowanie(urwało się jedno koło...). Ale oni chyba nie będą latać tanimi liniami Big Grin


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - panopticum - 22-01-2010 16:45

Nawet jakby nimi zaczęli latać, to Fergie by mówił, że są pieniądze na transfery. <cwaniak>


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - paolo - 22-01-2010 22:48

mufc.pl napisał(a):Manchester United emitując i sprzedając serię obligacji zgromadził 504 miliony funtów. Kwota ta pozwoli spłacić większość zobowiązań klubu wobec banków.

Żeby to wszystko ogarnąć, najlepiej przeczytać całego newsa i komentarze. Tongue Ja zrozumiałem, że wyjdziemy na plus, a Glazerowie będą i tak trzepać kasiore.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Lasq - 22-01-2010 23:02

Obligacje nie generują pieniędzy z powietrza. To po prostu zaciągnięcie kolejnego długu żeby spłacić poprzedni


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - paolo - 03-02-2010 12:17

manusite.pl napisał(a):"Jest to 50 bogatych osób z Londynu, Manchesteru i północnego-zachodu kraju, które kibicują United i chciałyby wesprzeć klub w tym trudnym okresie czasu. Dopóki wszystko nie jest jeszcze do końca przygotowane, nie mogę publicznie podać ich godności."

"Wciąż przygotowujemy to wielkie przedsięwzięcie. Widoczne są już w tej sprawie postępy, ale zajmie nam to jeszcze trochę czasu" - komentuje Duncan Drasdo z Manchester United Supporters Trust.

Podobno potencjalni inwestorzy zaoferowaliby miliard funtów, który zapewne przekonałoby Glazerów do opuszczenia Old Trafford. Ciekawe jakby to miało wyglądać.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - michal85 - 03-02-2010 12:32

Polecam <a class="postlink" href="http://www.redcafe.net/f6/imusa-statement-re-recent-developments-284823/">http://www.redcafe.net/f6/imusa-stateme ... ts-284823/</a>

Klub w rękach kibiców ? Marzenia 8-) Oby się spełniło : >


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - dsw_MUszyna - 04-02-2010 17:17

Męczy mnie ten cały raban.
Nawet taki sen miałem ostatnio że byłem wykurwiście bogaty, wykupiłem United i oddałem władzę ludowi (a Gary miejsce Gilla zajął Tongue)
A tu proszę, marzenia mogą się spełnić... Jeszcze do tego powrót do poprzedniego herbu i będzie bajka Smile


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - truered - 04-02-2010 18:54

Nie rozumiem dlaczego powrót do poprzedniego herbu. I dlaczego nagle to odwołanie do Newton Heath. O ile się nie mylę to w latach 90 nie było ciśnienia na grę w tych barwach, herb mógł się cały czas zmieniać, a kibice nie ingerowali aż tak w prosperowanie klubu. Rozumiem stanowisko przeciwko Glazerom absolutnie i popieram, żeby władzę przejęli kibice, ale dlaczego takie niezrozumiałe kroki. Herb wygląda przyzwoicie, jest nowoczesny i wygląda estetycznie. Może przebierzmy całą drużynę w rzeczy oryginalne z czasów Heath, bo przecież trzeba się trzymać tradycji?


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - dsw_MUszyna - 04-02-2010 19:09

Pisząc stary herb miałem na myśli ten:
[Obrazek: herb3.jpg]
Mój błąd że nie sprecyzowałem.
Jak dla mnie jest lepszy od obecnego. Ogólnie to nie rozumiem po co w 98 robiono tę przeróbkę.
A jeśli chodzi o barwy Green & Gold, to nie miałbym nic przeciwko aby był to nasz stały 3rd kit, jak w 1992 roku. Mam tą koszulkę i bardzo mi się podoba.
Cytat:Może przebierzmy całą drużynę w rzeczy oryginalne z czasów Heath, bo przecież trzeba się trzymać tradycji?
Nie bądź śmieszny...


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - truered - 04-02-2010 19:26

Ale dlaczego? Piękno futbolu polega na tym, że pomimo zmian cały czas respektujemy tradycję. Myślę, że zbyt ścisłe przywiązanie do niej może doprowadzić do zwykłego ograniczenia. Szanujmy historię naszego klubu, przynośmy nawet te szaliki, ale nie zapominajmy, że naszymi kolorami jest czerwień, czerń i biel. Ponadto, czy zmiana herbu była wymysłem Glazerów? Nie, była po prostu znakiem czasów - przemian itp. Dla mnie obecny herb jest ładniejszy. Takich argumentów używa się w przedszkolu, żeby dostać dokładkę. Dziwi mnie jeszcze jedno...Dlaczego akurat teraz kibice przypominaja sobie o Newton, skoro primo przed Glazerami Newton też istniało, a nikt się jakoś z tym tak nie obchodził. Due, jednak Newton to zupełnie inny wiek, inny stadion, inni zawodnicy i inny rodzaj piłki. To tak samo jak powiedzieć, że w skład tradycji Dubaju należy posuwanie kózek na pustyni, co miało miejsce jakieś 60 lat temu.


Re: Wydarzenia w klubie z Old Trafford - Lasq - 04-02-2010 19:33

No bo jakby przyszli w czerwonych koszulkach z lat 90 to by się wyróżniali jak cholera. Protest, ze hoho Tongue Chodziło o jakiś odróżniający się od czerwieni kolor, żeby zaakcentować protest. Ponoć najpierw myślano o czerni jako znaku żałoby ale ostatecznie zwrócono się ku barwom Newton Heat. Na pewno nikt by nie chciał zmieniać barw klubowych po odejściu Glazerów. chodzi tylko o znak protestu.

Na redlogu to jest fajnie opisane:

<a class="postlink" href="http://redlog.pl/2010/01/24/w-zlocie-i-w-zieleni-poki-wlasciciel-sie-nie-zmieni/">http://redlog.pl/2010/01/24/w-zlocie-i- ... ie-zmieni/</a>

Cytat:Koncepcji na zademonstrowanie naszego sprzeciwu było wiele, ale stowarzyszenia kibiców na czele z MUST (The Manchester United Supporters Trust, do którego w ostatnich dniach przyłączyło się kilka tysięcy nowych kibiców w celu jednoczenia się pod sztandarem sprzeciwu wobec Amerykańskich rządów na Old Trafford) i iMUSA (Independent Manchester United Supporters Association), oraz inne osoby, między innymi redagujące i udzielające się na największych blogach fanów United, zadecydowały o zmianie kolorów, jako tej najbardziej widocznej, przez co, mamy nadzieję, najbardziej zauważalnej. Można powiedzieć, że jesteśmy nosicielami anty – glazerowego wirusa (i jesteśmy z tego dumni!).
(...)
Pomysłów było wiele. Najbardziej popularnym i najczęściej wymienianym był kolor czarny, dość neutralny, oraz symbolizujący żałobę. Szybko jednak doszliśmy do wniosku, że będzie on mało widoczny i mało rozpoznawalny, szczególnie w transmisjach medialnych, przez co skala wywołanego przez niego efektu znacznie się zmniejsza. Stanęło więc na koncepcji Green and Gold – Zieleni i Złota. Kolory te reprezentują powrót do korzeni – klubu Newton Heath LYR, który właśnie te kolory wybrał na swoje barwy.