Redcafe.pl - Manchester United Forum
Piractwo komputerowe - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Piractwo komputerowe (/showthread.php?tid=1186)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Re: Piractwo komputerowe - Kosma - 26-01-2012 20:01

Mubinio napisał(a):Nie będę się kopał z koniem, jeżeli chcesz żyć w swojej wyobraźni w państwie niesuwerennym i jest Ci z tym spoko, to sobie żyj. Ale mnie do tego nie zmuszaj. Wink
:shock: :shock:
No właśnie nie jest mi z tym spoko :shock: :o

A ty sobie możesz dalej wmawiać bądź wierzyć, że istniejemy suwerennie...

Mubinio napisał(a):Implementacja dyrektyw UE musi być prowadzona, wszak po to weszliśmy do Unii, żeby prawo ujednolicać...
No właśnie przez to, że musimy się teraz ujednolicać z innymi, nie możemy zrobić wielu rzeczy tak, jak byśmy chcieli.

Mubinio napisał(a):...dla dobra wymiany handlowej.
:lol: Obowiązek akcyzy, cła, podatków czy niezliczona ilości regulacji ułatwia handel? :lol:

Mubinio napisał(a):Ale nie od dziś wiadomo, że niektórym Polakom wybitnie przeszkadza to, że działa się wspólnie, tworząc wspólne prawo - oni zawsze chcieliby mieć coś SWOJEGO, i wara innym od tego.
Własne państwo chyba ma z definicji to do rzeczy, że robi na swoim terenie po swojemu...
E: Ale masz tu rację: Niemcom, Hiszpanom, Francuzom, Ruskom, Chińczykom, Australijczykom, Pitcairnowcom, Namibijczykom i Eskimosom WARA od naszych spraw wewnętrznych.
Bym zapomniał - USA jakoś od czasu odłączenia się od Imperium Brytyjskiemu też robia po swojemu - i chyba przez lata na tym dobrze wychodzili, z tego, co widzę.

Mubinio napisał(a):Tak, wcale nie mamy prawa głosu w KE ani w PE, ONI za nas decydują.
No tak, mamy większość, możemy ustawić w szachu całą Europę Big Grin Co nam da ta garstka eurodeputowanych przy całej reszcie? Tam decyduje większość. My możemy co najwyżej współdecydować, chociaż jeśli się cała, pożal się Boże, reprezentacja Polski postawi, a wielu innych będzie na nie, to sobie nadecydujemy, że hoho.

Mubinio napisał(a):PS. Rozumiem Kris (popraw mnie) że przyjmujesz bezkrytycznie poglądy JKM?
Nie. Osoba JKMa naprowadziła mnie na tory wolnościowe, teraz te tory kładę sobie sam.


Re: Piractwo komputerowe - Mubinio - 26-01-2012 20:03

Kris1908 napisał(a):A ty sobie możesz dalej wmawiać bądź wierzyć, że istniejemy suwerennie..

Sorry, ale w tym momencie wychodzę, cze.


Re: Piractwo komputerowe - Kosma - 26-01-2012 20:09

Odwróciłem tylko twoje własne zdanie, ale...

...jakby tak całe lewactwo wyszło raz a dobrze... :tuptup:

E: Przepraszam, jestem winien jedną rzecz, o której, aż głupio się przyznać, zapomniałem.

Definicja suwerenności.
Cytat:Suwerenność – zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów, sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium, grupą osób lub samym sobą. Suwerenność państwa obejmuje niezależność w sprawach wewnętrznych i zewnętrznych.
za Wiki
Cytat:suwerenność, niezależność państwa (od momentu jego powstania) od wszelkiej władzy w stosunkach z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi (suwerenność zewnętrzna) oraz samodzielność w regulowaniu spraw wewnętrznych (suwerenność wewnętrzna);
za pwn.pl
No to jak wobec tych definicji, Unia nie ogranicza nam suwerenności?


Re: Piractwo komputerowe - Breakthru - 26-01-2012 20:32

Kris1908 napisał(a):Bym zapomniał - USA jakoś od czasu odłączenia się od Imperium Brytyjskiemu też robia po swojemu - i chyba przez lata na tym dobrze wychodzili, z tego, co widzę.
Cholera, faktycznie. Świetny przykład do naśladowania, ci Amerykanie!
Tylko skąd my weźmiemy nację do eksterminowania i zagrabienia im tej całej ziemi? I niewolników?

Temat zrobił się ostro offtopicowy ale zdecydowanie mniej na luzie. Smile
Może jest sens kontynuowania go w innym temacie, może nie ale tutaj już sobie podaruję, bo widzę, że obrzucanie się lewactwem, olewaniem przyszłości kraju już padło, a Targowica wisi w powietrzu.


Re: Piractwo komputerowe - kojot - 26-01-2012 20:35

kojot napisał(a):Ale pieprzycie. To wsadzą mnie do więzienia za ściąganie czy nie <świr> ?
Cytat:I bez ACTY nie ma problemu, by cię w pierdlu za to zamknąć. Właśnie dlatego w tym całym bałaganie nie chodzi o piractwo
Cytat:
.

No tak, ale z tego co wiem (a mało wiem) z wejściem ACTA miało to być dokładniej sprawdzane, dogłębniej, można powiedzieć, że jest się monitorowanym, nie jest tak ?


Re: Piractwo komputerowe - Mubinio - 26-01-2012 20:40

Polecam na początku dokształcić się z takiego przedmiotu jak "Instytucje europejskie" czy "Prawo Unii Europejskiej". Jeżeli się patrzy tak wybiórczo jak Ty: ograniczenia to zło, ujednolicanie czegokolwiek to zło, zakaz obniżania VAT-u do pewnej kwoty to zło - ok, każdy mógłby się zgodzić, że tak jest, że jest to zło samo w sobie. Ale gdy ogarnie się istotę jednolitego rynku UE, to zaczyna się człowiek domyślać, że jednak po coś te ograniczenia są tworzone. Po to, żeby jednolity rynek się nie zdestabilizował. Wyobrażasz sobie, że u nas jest (na ten sam artykuł) VAT 2%, a gdzie indziej 22%? A jednolity rynek korzyści daje, popytaj przedsiębiorców eksportujących.

Można się nie zgadzać z ideą UE, ale pisanie o tym, że członkostwo w Unii = brak suwerenności jest głupie. Pokaż mi opinię jednego konstytucjonalisty (tylko rozsądnego, nie chcę ekspertów w stylu tych od komisji Antoniego, którzy powiedzą wszystko, byle być w tv), który tak twierdzi.

Dlatego pytam o JKM-a, bo wybitnie nie znoszę jego osoby. Człowiek tak "światły", że zawsze dostaje góra 1% w wyborach i dorabia pisaniem do Angory. Nie mam nic do Ciebie, pewnie byśmy się świetnie dogadali na piwie w każdej innej sprawie, ale tutaj trochę przesadzasz.


Re: Piractwo komputerowe - Kosma - 26-01-2012 20:43

1) Od początku sądziłem, że kwestię ACTA należy roztrząsać w temacie o polityce.
2) Teraz już chyba nawet trzeba :?

Breakthru napisał(a):Cholera, faktycznie. Świetny przykład do naśladowania, ci Amerykanie!
No dobra, kto jest w Unii i z kim mamy ujednolicać prawo?
:arrow: Niemcy - świetnie, dwie wojny światowe, Holocaust etc. etc.
:arrow: Francja - rewolucja, spie*dalanie z pola bitwy
:arrow: Włosi - Mussolini, faszyzm
:arrow: Hiszpania - Franco
:arrow: Wielka Brytania - kolonializm
:arrow: Austriacy - Adolf
:arrow: Grecja - ciągnięcie dotacji na gaje oliwne na obszar większy niż obszar Grecji <hahaha> rządy prowadzące do niewypłacalności państwa

itd. itd.
Każdemu państwu takie coś można wyciągać. Nam też.

To dam inny przykład: Liechtenstein - mają w dupie konwencje międzynarodowe, nie ujednolicają się z nikim, bo kto w Europie ma podatek dochodowy na poziomie 1,7%? A są najbogatszym państwem na starym kontynencie.


Re: Piractwo komputerowe - Breakthru - 26-01-2012 20:47

kojot napisał(a):
kojot napisał(a):Ale pieprzycie. To wsadzą mnie do więzienia za ściąganie czy nie <świr> ?
Cytat:I bez ACTY nie ma problemu, by cię w pierdlu za to zamknąć. Właśnie dlatego w tym całym bałaganie nie chodzi o piractwo
Cytat:
.

No tak, ale z tego co wiem (a mało wiem) z wejściem ACTA miało to być dokładniej sprawdzane, dogłębniej, można powiedzieć, że jest się monitorowanym, nie jest tak ?
Fakt podpisania ACTA nie oznacza, że cokolwiek wchodzi w życie. Musi zostać opracowana ustawa i przejść przez parlament.
Znając populizm partii w Polsce można liczyć na to, że opozycja zgodnie i bohatersko będzie próbowała upupić projekt.

*EDIT:
"będzie próbowała" - dodałem po namyśle, bo w sumie przecież koalicja ma przewagę, polski system legislacyjny jednak ma tyle sposobów na to żeby czegoś przypadkiem nie uchwalić, że cyrk z ACTA jeszcze może trochę potrwać.


Re: Piractwo komputerowe - Mubinio - 26-01-2012 20:58

Kris1908 napisał(a):To dam inny przykład: Liechtenstein - mają w dupie konwencje międzynarodowe, nie ujednolicają się z nikim, bo kto w Europie ma podatek dochodowy na poziomie 1,7%? A są najbogatszym państwem na starym kontynencie.

OK OK OK, jak chcesz porównywać 36tysięczne (!) państwo do Polski? Poza tym jest rajem podatkowym, więc przyciąga bogatych, którzy chcą prawo obejść.

Droga na życie bez podatków jest jedna: wyrzec się wszelkich usług publicznych. I żyć na swój rachunek i za swoje, w każdym aspekcie życia. Powodzenia. Filozofia skrajnie liberalna upadła jakiś czas temu.


Re: Piractwo komputerowe - Kosma - 26-01-2012 21:12

Mubinio napisał(a):OK OK OK, jak chcesz porównywać 36tysięczne (!) państwo do Polski?
Podzielmy Polskę liniami na mapie tak, żeby w każdej krzywej zamkniętej było circa 40 tys. ludzi i wprowadźmy prawdo jak w Liechtensteinie.

Mubinio napisał(a):Poza tym jest rajem podatkowym, więc przyciąga bogatych, którzy chcą prawo obejść.
To zróbmy z Polski raj podatkowy, to będą przyjeżdżać do nas! Mamy więcej terenu, więcej ludności, a zatem i większy potencjał niż Liechtenstein. Będą wybierać nas, a nie to księstwo.

Mubinio napisał(a):Droga na życie bez podatków jest jedna: wyrzec się wszelkich usług publicznych. I żyć na swój rachunek i za swoje, w każdym aspekcie życia. Powodzenia.
Nie w każdym aspekcie życia: bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, polityka międzynarodowa i szczątkowa administracja są w kwestii państwa.
Ale rzeczywiście, większości usług publicznych wyrzekamy się, zachowując przy tym całą wypracowaną pensję i płacąc z niej na dużo tańsze usługi. Wyszłoby na to, że za lekarza płacilibyśmy mniej. A jednostkom, które nie dawałyby rady z przyczyn losowo-pechowych pomagałoby społeczeństwo - prywatnie. A nie tak jak teraz - kiedy jest ograbiane i płaci na wszystkich, także wszelkiej maści obiboków i oszustów, zatem po pierwsze nie stać go na dobroczynność, po wtóre zrzuca tę odpowiedzialność na państwo.

Mubinio napisał(a):Filozofia skrajnie liberalna upadła jakiś czas temu.
Nie jest skrajnie liberalna, tylko liberalna.
Ciekawe tylko, że cała Europa (gdzie o liberalizmie od lat wielu mowy nie ma) oraz USA (od czasu odejścia od standardu złota jest tylko gorzej) sypie się, państwa stają się niewypłacalne, a zadłużenie sięga kosmicznych rozmiarów. Takich Amerykanów za lat parę całkowicie wykupią Chińczycy, którzy już mają sporą część ich długu.
Porównaj sobie zresztą tempo rozwoju państw liberalnych jak USA w XIX w. i na początku XX w. z rozwojem obecnej Europy.


Re: Piractwo komputerowe - daniel - 27-01-2012 00:53

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/g32zLT2nJxo&feature=player_embedded[/flash]

Proste, że acta jest niegroźna.


Re: Piractwo komputerowe - Lukas - 03-02-2012 16:06

Cytat:Podjąłem definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA - ogłosił właśnie premier Donald Tusk.
Podkreślił, że dokonał precyzyjnego przeglądu całej dokumentacji w tej sprawie, wysłuchał ministrów kultury Bogdana Zdrojewskiego oraz ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego. "Podzielam opinie tych, którzy od początku twierdzili, że konsultacje nie były pełne" - powiedział Tusk.
Fajny ten nasz premier. Najpierw zarzeka się że się nie ugnie i podpisujemy ACTA a teraz okazuje się że gdy wszystko dokładnie przejrzał to jednak wstrzymuje ratyfikację ACTA... To wcześniej nie dokonał precyzyjnego przeglądu?

Trzeba było, żeby masę różnych środowisk zaczęło protestować by się ogarnął, że coś jest nie tak.


Re: Piractwo komputerowe - mat.ka - 03-02-2012 16:24

Wybory już za trzy lata, zorientował się, że musi powoli zacząć ogarniać sondaże.


Re: Piractwo komputerowe - Kosma - 03-02-2012 17:21

Lukas napisał(a):Trzeba było, żeby masę różnych środowisk zaczęło protestować by się ogarnął, że coś jest nie tak.
Jak zwykle.
A teraz pewnie, również jak zwykle, wprowadzi to tylnymi drzwiami.