Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: Norwich City 1-0 Manchester United (17.11.2012) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2012/2013 (/forumdisplay.php?fid=53)
+---- Wątek: PL: Norwich City 1-0 Manchester United (17.11.2012) (/showthread.php?tid=1346)

Strony: 1 2 3


PL: Norwich City 1-0 Manchester United (17.11.2012) - sebos_krk - 12-11-2012 12:27

[Obrazek: vmznuh.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 1zn0jye.png]


Norwich City vs Manchester United
Barclays Premier League
17.11.2012; 18:30
Carrow Road, Norwich



RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - Foster - 12-11-2012 18:18


DDG
Rafael - Rio - Evans - Evra
Carrick
Cleverley - Anderson
van Persie - Hernandez - Welbeck

Chciałbym ujrzeć damient, w takim składzie personalnym.

Poza tym, uważa, że gdy tylko Smalling złapie rytm i wróci do formy, to powinniśmy coraz częściej grać środkiem Smalling - Evans i tak właśnie zagrałbym w LM.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - Ruuuuuuuuuud - 12-11-2012 19:39

Foster napisał(a):Poza tym, uważa, że gdy tylko Smalling złapie rytm i wróci do formy, to powinniśmy coraz częściej grać środkiem Smalling - Evans i tak właśnie zagrałbym w LM.

Co to znaczy coraz częściej? Smalling za Rio w podstawie na ligę?


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - RedLucas - 12-11-2012 21:20

Czemu nie? IMO Rio powinien powoli stawać się uzupełnieniem tego zespołu, a nie jego główną postacią. Niedługo będziemy musieli się z nim pożegnać, a tak naprawdę Smalling jeszcze zbyt dużego doświadczenia w najważniejszych, najtrudniejszych meczach nie ma. Jak dla mnie to jest własnie ten moment, aby coraz odważniej stawiać na Chrisa. Już chyba się wykontuzjował (^^) jak kiedyś Rafael i nadchodzi jego czas.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - Foster - 12-11-2012 21:30

Dokładnie tak. Rio choć nadal potrafi rozegrać bardzo dobre spotkanie popełnia błędy, a braki szybkościowe będą wychodziły coraz częściej. Musimy uczyć się radzić bez niego. Właśnie dlatego jestem za tym, by coraz częściej wystawiać duet Smalling - Evans bo to oni są naszą przyszłością i muszą się zgrywać, a co najważniejsze radzić bez bardziej doświadczonego kolegi.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - Hubson - 13-11-2012 00:32

Poza tym Smalling potrafił zagrać kapitalne zawody chociażby przeciwko City, więc nie można mówić o jakimś dużym ryzyku stawiając na niego. Pomysł zacny, Rio jest starszy od Vidy i szybciej pewnie skończy granie chociaż Vidic to też na ten moment zagadka jeżeli chodzi o to co dalej.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - michal85 - 13-11-2012 01:34

Rio to nasz najlepszy obrońca, która w tym sezonie gra co najmniej dobrze. Jeden mizerny występ ze Spurs nie może rzutować na ocenę jego gry w tym sezonie(przypomina mi to trochę zeszłoroczną sytuację z Evansem, kiedy po meczu z City jakoś mało kto pamiętał, że wcześniej Evans grał niezwykle solidnie). Smalling swoje minuty dostanie, ale na eksperymenty to ewentualnie jest miejsce w ataku czy po bokach, ale nie w centrum.

Ogrywać się może z ogórkami na OT(wiele takich spotkań nie ma) oraz w niektórych meczach kosztem Rafaela. Nic ponad to.

O miejsce w zespole zdecydowanie bardziej powinien się obawiać IMO Vida.

Co do meczu z Norwich - trochę jest informacji o kontuzjach, więc trudno przewidywać jak to będzie wyglądało. Ja liczę natomiast na duet w pomocy Ando - Clev.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - sebos_krk - 13-11-2012 07:52

Ja myślę, że jednak napastnik rywala bardziej obawia się gry przeciw Ferdinandowi niż przeciwko młodemu grajkowi, który ledwo co wrócił po kontuzji. Rio kieruje poczynaniami defensywnymi zespołu i na tą chwilę jego występy z Evansem moim zdaniem są najlepszą opcją. Sezon w pełni, nie ma co kombinować na siłę, a raczej dążyć to sytuacji, gdzie czyste konto de Gei nie będzie wyjątkiem.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - Foster - 13-11-2012 08:46

Przecież nie napisałem, że już teraz mamy całkowicie odstawić Rio i grać tylko parą Smalling - Evans. Ferdinand już młodszy nie będzie, a błędów popełnia coraz więcej.

michal85 napisał(a):Rio to nasz najlepszy obrońca, która w tym sezonie gra co najmniej dobrze. Jeden mizerny występ ze Spurs nie może rzutować na ocenę jego gry w tym sezonie(przypomina mi to trochę zeszłoroczną sytuację z Evansem, kiedy po meczu z City jakoś mało kto pamiętał, że wcześniej Evans grał niezwykle solidnie).
Ja się z tym zgadzam, ale poza mizernym występem w spotkaniu z Tottenhamem, który nie miał żadnego wpływu na moją ocenę sytuacji, Ferdinand popełniał także błędy w innych spotkaniach, jak np. w poprzednim ligowym, gdzie zupełnie odpuścił krycie przy drugiej bramce.

michal85 napisał(a):Smalling swoje minuty dostanie, ale na eksperymenty to ewentualnie jest miejsce w ataku czy po bokach, ale nie w centrum.

Jaki eksperyment? Przecież najprawdopodobniej para Smalling - Evans to nasza przyszła para stoperów.

Jak pisałem wcześniej, nie mówię, że nagle już teraz mamy wystawiać Chrisa kosztem Rio. W pierwszej kolejności Smalling musi dojść do odpowiedniej formy i złapać rytm po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Jednak musimy coraz częściej grać w zestawieniu które ma (najprawdopodobniej) decydować o sile naszej defensywy na długie lata.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - Silvan - 13-11-2012 08:55

sebos_krk napisał(a):Rio kieruje poczynaniami defensywnymi zespołu i na tą chwilę jego występy z Evansem moim zdaniem są najlepszą opcją

Dokładnie, co takiego popełnił Rio, że ma teraz siadać na ławę? Od początku sezonu najlepszy obrońca w drużynie, w dodatku wszystkich ustawia i dowodzi defensywą. Ferdinand - Evans to najlepsza opcja na chwilę obecną i jestem raczej przekonany, że Ferguson nie będzie tu majstrował. Wszyscy, którzy chcą Evansa i Smallinga w środku obrony jeszcze się doczekają, bo Rio w końcu naciągnie jakiś mięsień jak to zwykle bywa...


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - michal85 - 13-11-2012 10:21

Cytat:Ferdinand już młodszy nie będzie, a błędów popełnia coraz więcej.
Młodszy nie będzie, ale póki jest klasowy i zdrowie dopisuje, to nie widzę problemów.

Cytat:Ja się z tym zgadzam, ale poza mizernym występem w spotkaniu z Tottenhamem, który nie miał żadnego wpływu na moją ocenę sytuacji, Ferdinand popełniał także błędy w innych spotkaniach, jak np. w poprzednim ligowym, gdzie zupełnie odpuścił krycie przy drugiej bramce.
Czy aby na pewno to Rio, a nie Smalling popełnił w tym przypadku błąd? Rio natomiast zaliczył dwie kluczowe interwencje np. przy kontrze 3 na 2, i przy sytuacji kiedy Evra złamał linie spalonego.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - Foster - 13-11-2012 10:30

michal85 napisał(a):Młodszy nie będzie, ale póki jest klasowy i zdrowie dopisuje, to nie widzę problemów.
Ja też nie, zauważam tylko, że musimy się uczyć radzić bez Rio.

michal85 napisał(a):Czy aby na pewno to Rio, a nie Smalling popełnił w tym przypadku błąd? Rio natomiast zaliczył dwie kluczowe interwencje np. przy kontrze 3 na 2, i przy sytuacji kiedy Evra złamał linie spalonego.
Na pewno. Chris krył zawodnika na krótkim słupku, a Rio zamiast kryć do końca swojego zawodnika wolał machać ręką, że jest spalony.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - michal85 - 13-11-2012 10:44

Nie jestem przekonany. Problem w tym, że Smalling krył powietrze i mógł ewentualnie postarać się o to, żeby nie złamać linii spalonego.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - Hubson - 13-11-2012 11:00

Ale najczęściej to albo Evans albo Smalling grali z jednym starszym obrońcą z Rio bądź z Vidą. I obaj pokazali, że potrafią prezentować bardzo dobry poziom. Co jak co, ale jakoś w każdym spotkaniu tracimy bramki, więc mówienie, że ustawienie Chrisa i Evansa razem to jakiś duży eksperyment to też trochę przesada. Oczywiście na TEN mecz para stoperów powinna wyglądać Rio - Evans bo Smallingowi jeszcze trochę brakuje, ale w okresie świątecznym będzie bardzo przydatne zwalnianie Rio z co drugiego/trzeciego meczu gdy te będą rozgrywane co 3 dni. Dlatego lepiej, żeby na tamten okres Chris był już gotowy do gry i w pełni formy.


RE: PL: Norwich City - Manchester United (17.11.2012; 18:30) - michal85 - 13-11-2012 11:09

Cytat:Co jak co, ale jakoś w każdym spotkaniu tracimy bramki, więc mówienie, że ustawienie Chrisa i Evansa razem to jakiś duży eksperyment to też trochę przesada.
I nadal tak będzie jeśli będziemy rotować ustawieniem linii defensywnej.