Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: Middlesbrough 2-2 Manchester United (06.04.2008) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2007/2008 (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: PL: Middlesbrough 2-2 Manchester United (06.04.2008) (/showthread.php?tid=143)

Strony: 1 2 3


PL: Middlesbrough 2-2 Manchester United (06.04.2008) - mucha - 29-03-2008 22:07

W 33 kolejce Premier League na Riverside Stadium zmierzą się drużyny Middlesbrough i Manchester United. Gospodarze zajmują obecnie 12 lokatę i jutro zagrają zaległy mecz z Chelsea. Czerwone Diabły są obecnie liderem rozgrywek, a w ostatniej kolejce rozgromili zespół Aston Villa 4:0.
W pierwszym spotkaniu obu zespołów na Old Trafford Manchester United wygrał 4:1 po bramkach Naniego, Rooneya i dwóch Teveza, a dla gości honorowe trafienie zaliczył Aliadiere.
Jak myślicie, kto wygra to spotkanie? Faworytem są Czerwone Diabły, ale Middlesbrough potrafi sprawiać niespodzianki. Zapraszam do dyskusji!


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - Donu - 30-03-2008 11:09

Tak Middlesbrough pomimo, że zajmuję 12 lokatę to wygrała dwa razy z Kanonierami i kilka ważnych meczy. Ale myślę, że Rooney pokaże na co go stać i strzeli bramkę, Cristiano na pewno też ją zdobędzie bo jest w znakomitej formie. Obstawiam 5:2


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - Czaplak - 30-03-2008 11:25

Donu napisał(a):Obstawiam 5:2

Napisałeś tak że Boro z nami wygra a Roo i Cris strzelą bramki kontaktowe Tongue

Z Boro się United łatwo nie gra, ale obecna forma, morale przemawia za Diabłami.


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - radzio - 30-03-2008 11:29

Czaplak napisał(a):
Donu napisał(a):Obstawiam 5:2

Napisałeś tak że Boro z nami wygra a Roo i Cris strzelą bramki kontaktowe Tongue

Z Boro się United łatwo nie gra, ale obecna forma, morale przemawia za Diabłami.
Łatwo nie będzie, ale myślę, że Ferguson potrafi odpowiednio zmotywować Czerwone Diabły ;-), bo 3 pkt muszą być bo mimo wszystko później czekają nas trudniejsze spotkania.


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - Miko - 30-03-2008 11:59

Z Boro gra się zawsze ciężko.
Oto ich statystyki jak grają u siebie :
anglia.goal.pl napisał(a):Punkty: 19
Średnia na mecz: 1.27
Bramki strzelone: 15
Średnia na mecz: 1.00
Bramki stracone: 19
Średnia na mecz: 1.27

Nawet jeśli strzelą jedną bramkę to United strzeli i tak o jedną więcej. Ronaldo, Rooney oraz Tevez Wink


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - Lukas - 30-03-2008 17:17

Lekko nie będzie. Przeciwnik taki niewygodny. Chelsea strzeliła im bramkę w 4 minucie a później się męczyła z nimi... Zobaczymy jakie nastroje będą po Romie-ale mimo to liczę na wygraną, ale na pewno nie pokroju 2:5, jak już to coś w zakresie 0:2, 0:1 Wink


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - shaman - 30-03-2008 20:00

Po prostu trzeba szybko strzelić bramkę a potem prowadzić uważną grę w obronie. Gramy na wyjeździe a więc swoim stylem Smile. Stać nas na zwycięstwo przynajmniej dwoma bramkami. Ale zobaczymy jakie nastoje będą o Romie!!


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - mucha - 04-04-2008 20:24

Nie będzie łatwo. Middlesbrough ostatnio napędziło sporego stracha Chelsea, omal nie wygrywając. Trzeba wyjść najmocniejszym składem, bo meczu z Romą nawet w lekko osłabionym składzie nie przegramy 2:0. I przede wszystkim powinniśmy zagrać 4-4-2 z Tevezem i Rooneyem w ataku, by kontrolować grę, a nie grać z kontry. To my musimy atakować. Dobrze by było gdybyśmy szybko objęli prowadzenie. Mój skład na ten mecz:
Van der Sar
Hargreaves-Ferdinand-Brown-Evra
Ronaldo-Scholes-Carrick-Giggs
Rooney-Tevez

Ewentualnie za Carricka Anderson, a za Giggsa Park. Myślę, że i tak Fergie wymyśli coś zupełnie innego, ale mamy mocną kadrę i rezerwowi wcale nie odstają od zawodników pierwszego składu. Typuję skromne 2:0 lub 2:1 dla nas Smile


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - dende - 04-04-2008 21:28

muszeq napisał(a):Middlesbrough ostatnio napędziło sporego stracha Chelsea, omal nie wygrywając.

Dokładnie. Oglądałem ten mecz i zawodnicy Boro pokazali, że w piłkę grać potrafią, nie przestraszyli sie znacznie wyżej notowaniej Czelsi i zagrali naprawde dobrze, w moim odczuciu nie zasłużyli na porażkę, sprawiedliwym wynikiem byłby remis.

No to ja też pobawie się w trenera :mrgreen:

VdS
Oszyja- Brown-Ferdinand-Evra
Ronaldo-Anderson-Scholes-Giggs
Roo-Tevez

0-1 Wink


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - ewelinka937 - 04-04-2008 22:38

Trudno będzie, ale 3 punkty będą nasze Big Grin W końcu od czego się ma trójkę Ronaldo-Rooney-Tevez Big Grin Ale tak na poważnie damy radę, bo mamy dobrze dysponowany zespół, oprócz tej nieszczęsnej kontuzji Vidica, a VDS już chyba się wyleczył porządnie - z Romą świetne spotkanie zaliczył. Jestem dobrej myśli - teraz punktów nie wolno zgubić za żadne skarby świata Big Grin


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - pablo - 04-04-2008 22:59

CFC miała problemy ich pokonać na własnym stadionie, wygrywając skromnie 1-0. Jak wiemy z Boro gra nam się dość ciężko. Jeszcze do dziś pamiętam porazkę 4-1 ;/. Wierzę jednak, że piłkarze będą zmobilizowani i nie stracą punktów. Z Romą skład nie był powalający a wygraliśmy spokojnie 2-0. Szkoda Vidica ale myślę że SAF jakoś ustawi obronę.
Liczę na potrzymanie strzeleckiej formy Wazzy oraz Ronaldo.


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - sebos_krk - 05-04-2008 07:53

W ostatnich 5 spotkaniach w lidze na Riverside aż dwukrotnie przegrywaliśmy, a to już świadczy, że łatwo United się tam nie gra. Na pewno Ferguson nie zlekceważy rywala, więc zapowiada się ciekawy pojedynek. Jednak stawiam na pewne zwycięstwo United tak jak to mamy w lidze w zwyczaju, szybko strzeloną bramkę.
Boro nie może być problemem w wypadku, gdy przed nami o wiele cięższe mecze.
Jestem ciekaw zestawienia środka defensywy. W meczu z Romą niespodziewanie Ferguson postawił na O'shea mimo że na boisku przebywał nominalny środkowy obrońca- Wes Brown. Może to być też jedna z ostatnich szans na zaprezentowanie umiejętności dla Gerarda Pique.


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - Beckie - 05-04-2008 11:07

Brown gra od długiego czasu, prawie bez przerwy, na prawej obronie. Jest w dobrej formie na tej pozycji, często atakuje, jest dużo bardziej zwinny i ruchliwy na tej pozycji niż O'Shea czy Pique, który moim zdaniem w ogóle nie ma warunków fizycznych do gry na tej pozycji w Premiership. Brown ma dobre wrzutki, w porównaniu do pozostałych, dobrze wymienia się podaniami ze skrzydłowymi. O'Shea natomiast ma lekką przewagę nad Brownem na środku obrony. Jest wyższy i w moim odczuciu podczas nieobecności Vidica dobrze będzie rozumieć się z Ferdiandem, ponieważ jego nominalną pozycją jest przecież środek obrony. Zresztą, gdyby Browna dać na środek, to czy O'Shea z Pique dostarczaliby pod bramkę dobre podania? Byliby tacy szybcy?

Tak więc spośród trójki Brown, O'Shea czy Pique - z całą sympatią do każdego z nich - najlepiej koło Ferdinand postawić będzie O'Shea i tak powinniśmy grać do powrotu Vidica. No chyba, że Neville już będzie grać, to on na prawą, a Brown na środek, bo O'Shea w takim wypadku nie musiałby go zastępować na prawej.

Brown - Ferdinand - O'Shea - Evra
tak to widzę.


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - sebos_krk - 05-04-2008 11:18

Cytat:Brown gra od długiego czasu, prawie bez przerwy, na prawej obronie. Jest w dobrej formie na tej pozycji, często atakuje, jest dużo bardziej zwinny i ruchliwy na tej pozycji niż O'Shea czy Pique, który moim zdaniem w ogóle nie ma warunków fizycznych do gry na tej pozycji w Premiership. Brown ma dobre wrzutki, w porównaniu do pozostałych, dobrze wymienia się podaniami ze skrzydłowymi. O'Shea natomiast ma lekką przewagę nad Brownem na środku obrony. Jest wyższy i w moim odczuciu podczas nieobecności Vidica dobrze będzie rozumieć się z Ferdiandem, ponieważ jego nominalną pozycją jest przecież środek obrony. Zresztą, gdyby Browna dać na środek, to czy O'Shea z Pique dostarczaliby pod bramkę dobre podania? Byliby tacy szybcy?
Ja mam zupełnie inne zdanie. Dla mnie to O'shea jest lepszy na boku defensywy. O wiele bardziej usposobiony do atakowania. Lepszy technicznie przede wszystkim. Potrafi ograć rywala. Wcale nie jest wolniejszy. Może czasem się zapomina i wolniej wraca.
Za to Brown o wiele pewniejszy jest w zadaniach defensywnych. Nawet zastępując Garego skupia się przede wszystkim na bronieniu dostępu do bramki, więc środek obrony to jest jedyna pozycja na której go widzę w drużynie. Na boku defensywy już lepszy jest Hargo.
Fakt, faktem Wes się wyrobił i częściej atakuje, ale dla mnie bardziej potrzebny jest na środku, obok Ferdinanda.


Re: PL: Middlesbrough - Manchester United (06.04.2008, 14.30) - MU_fan - 05-04-2008 11:27

sebos_krk napisał(a):Ja mam zupełnie inne zdanie. Dla mnie to O'shea jest lepszy na boku defensywy.

A ja się zgadzam z Beckiem. O'Shea jest wyższy od Browna a co za ty idzie jest mnie ruchliwy, jest wolniejszy od Anglika i trudniej przeprowadzać mu akcje bokiem boiska, a Brown w tym sezonie już nie raz nam udowodnił, że potrafi to robić. Poza tym Brown w tym sezonie głównie gra na boku obroni zdecydowanie łatwiej będzie mu wystąpić właśnie na tej pozycji.

A O'Shea przed laty owszem stosunkowo często grywał na boku defensywy, ale ostatnimi czasy zdecydowanie częściej go widzieliśmy właśnie na środku obrony i wydaje się, że ta pozycja jest dla niego idealna. Jest wysoki, więc ekipie Boro bardzo ciężko byłoby grać górnymi piłkami, bo O'Shea wraz z Ferdinandem mogli by wykorzystywać swój wzrost do hamowania takich ataków.