Redcafe.pl - Manchester United Forum
CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2013/2014 (/forumdisplay.php?fid=55)
+---- Wątek: CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) (/showthread.php?tid=1493)

Strony: 1 2


CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - sebos_krk - 09-08-2013 21:50

[Obrazek: 1zn0jye.png] [Obrazek: m9rm0p.png] [Obrazek: k553cz.png]


Manchester United vs Wigan Athletic
FA Community Shield
11.08.2013; 15:00
Wembley, Londyn



RE: CS: Manchester United - Wigan Athletic (11.08.2013; 15:00) - Revelation - 10-08-2013 12:14

Pierwszy, oficjalny mecz United pod wodzą Moyesa. Nie widzę tu żadnej innej możliwości niż zwycięstwo Diabłów. Mam nadzieję, że Moyes nas zaskoczy i gra będzie wyglądała o niebo lepiej niż tą, którą widzieliśmy na tourne. Chciałbym aby od pierwszej minuty zagrał Zaha wraz z Nanim na skrzydłach o ile wyzdrowieje Portugalczyk.

Mój typ: 1-0 Smile


RE: CS: Manchester United - Wigan Athletic (11.08.2013; 15:00) - robaldo - 10-08-2013 13:00

Revelation napisał(a):Mam nadzieję, że Moyes nas zaskoczy i gra będzie wyglądała o niebo lepiej niż tą, którą widzieliśmy na tourne.

Jeśli już ktoś ma nas zaskakiwać grą, to nie Moyes, tylko zawodnicy, którzy wybiegną na boisko.


RE: CS: Manchester United - Wigan Athletic (11.08.2013; 15:00) - michal85 - 10-08-2013 13:21

..............DDG
Raf....Evans......Vida....Evra

........Carrick....Clev........
Nani.....Kagawa.......Welbz
.............RvP

Wypuścimy w końcu to co najlepsze i będzie dobrze. Na występ zasłużył sobie Januzaj i mam nadzieję, że go zobacymy na placu.


RE: CS: Manchester United - Wigan Athletic (11.08.2013; 15:00) - Breakthru - 10-08-2013 13:29

Chciałbym zobaczyć kogoś z tria Zaha, Lingard, Januzaj w tym meczu. W przedsezonowych spotkaniach to były najjaśniejsze promyki nadziei. Presja robi dobrze Naniemu (do momentu kontuzji był MOTM z AIK), a Valencii i Youngowi przyda się dać do zrozumienia, że nie będą grać "za nazwisko" - póki co nie zaprezentowali nic, co by wskazywało, że są od młodych wyraźnie lepsi. W mojej opinii wręcz przeciwnie - to młodzi raczej pokazali, że są lepiej przygotowani do sezonu, a już na pewno, że im bardziej zależy.

DDG
Rafael, Rio, Vidic, Evra
Carrick
Zaha, Kagawa, Lingard
Januzaj
RvP



RE: CS: Manchester United - Wigan Athletic (11.08.2013; 15:00) - michal85 - 10-08-2013 14:37

Nie wyobrażam sobie, żebyśmy wyszli tylko z Carrickiem jako jedynym środkowym pomocnikiem w zespole. Fakt, że wczoraj Clev zagrał tylko 45 min. może świadczyć, że to właśnie Tom zagra u boku MIchaela. Podobnie sprawa tyczy się Welbza, RvP, Rafaela, Vidy, Evry - oni wczoraj nie zagrali ani minuty, więc jestem niemal pewien, że wystąpią w niedzielę od pierwszych minut.


RE: CS: Manchester United - Wigan Athletic (11.08.2013; 15:00) - Breakthru - 10-08-2013 14:43

(10-08-2013 14:37)michal85 napisał(a):  Nie wyobrażam sobie, żebyśmy wyszli tylko z Carrickiem jako jedynym środkowym pomocnikiem w zespole. Fakt, że wczoraj Clev zagrał tylko 45 min. może świadczyć, że to właśnie Tom zagra u boku MIchaela. Podobnie sprawa tyczy się Welbza, RvP, Rafaela, Vidy, Evry - oni wczoraj nie zagrali ani minuty, więc jestem niemal pewien, że wystąpią w niedzielę od pierwszych minut.

Nie no, ja nakreśliłem jaki skład chciałbym zobaczyć. Nie bawię się w jasnowidza, żeby zgadywać jaki będzie. Smile


RE: CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - michal85 - 11-08-2013 17:38

I po wszystkim...

Wynik dobry, gra przeciętna i sporo znaków zapytania przed kolejnymi meczami - to tak w skrócie.

Graliśmy momentami zdecydowanie za wolno, nie miał kto przyspieszyć poza Welbzem, który w moim mniemaniu był jednym z najlepszych naszych zawodników. Oczywiście nie można zapomnieć o RvP i Evrze. Carrick z Cleverleyem na solidnym poziomie. Rozczarował najbardziej w moim mniemaniu Zaha, który wyglądał na mocno zdenerwowanego i miał niejednokrotnie problemy z opanowaniem futbolówki. Giggs jakiś taki nieobecny, mam nadzieję, że w kolejnym meczu zobaczymy na tej pozycji Kagawę. Tak samo liczę na szybki powrót do zdrowia Naniego.


RE: CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - allfanmu - 11-08-2013 18:00

Wynik lepszy niż gra. Bardzo nudno to momentami wyglądało. Trzeba było wspomagać się kawą, żeby nie zasnąć. Być może to rozluźnienie po wcześnie strzelonej bramce, ale nie stawiał bym na to.

Dla mnie do wyróżnienia van Persie (chociaż tylko za gole i podanie do Evry w pierwszej akcji bramkowej), Zaha (starał się przyspieszać i mijać chociaż widać, że momentami powinien szybciej oddawać piłki). Reszta bardzo niewidoczna. Jestem też pozytywnie zaskoczony Valencią. Widać, że numer siódmy mu bardzo ciążył a teraz jest znacząco lepiej. Tak oczekiwane wejście Kagawy i Januzaja jednak za krótko, aby mieli jakikolwiek wpływ i można było o nich coś więcej powiedzieć.


RE: CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - El Polako - 12-08-2013 16:22

Przy drugiej bramce Robin trochę samolubnie zagrał, na szczęście mu się udało bo piłka wpadła po rykoszecie. W tej sytuacji dużo lepszą sytuację do oddania strzału miał Welbeck, całą bramkę miał odsłoniętą ale nie zdecydował się na strzał, a podanie, natomiast Robin mają kilku obrońców przed sobą zdecydował się na strzał i to kiepskiej jakości. Welbeck musi zacząć grać odważniej i brać ciężar gry na siebie, nadszedł czas żeby pokazał na co go naprawdę stać. Dobre spotkanie zagrał Evra, fajnie podłączał się pod akcje ofensywne i próbował dryblingów, brakowało mi aby od czasu do czasu postraszył obrońców i bramkarza strzałem z ostrego konta.


RE: CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - Cepilek - 12-08-2013 16:31

El Polako napisał(a):Przy drugiej bramce Robin trochę samolubnie zagrał

Who cares gdy z tych samolubnych zagrań padają bramki Smile

El Polako napisał(a):Welbeck musi zacząć grać odważniej i brać ciężar gry na siebie,

On to robi cały czas bierze gre na siebie i jest jednym z naszych zawodników którzy podejmują najodważniejsze decyzje.


RE: CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - El Polako - 12-08-2013 16:59

Cepilek napisał(a):Who cares gdy z tych samolubnych zagrań padają bramki Smile

Rozchodzi się o to że nie zawsze padają, a jak takie zachowania wejdą w krew to ciekawie to nie będzie wyglądać.


RE: CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - Cepilek - 12-08-2013 17:13

Lol, jak może 30 latkowi cos wejsc w krew on już nowych rzeczy się nie uczy a wykorzystuje to co umie, jest naszym liderem i musi zagrać czasem samolubnie a czepianie o go o to jest krytyką dla samej krytyki.


RE: CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - El Polako - 13-08-2013 18:11

Cepilek napisał(a):Lol, jak może 30 latkowi cos wejsc w krew on już nowych rzeczy się nie uczy a wykorzystuje to co umie


Człowiek uczy się przez całe życie. Zawsze jest coś do poprawy. Nie ma idealnych ludzi na świecie.


RE: CS: Manchester United 2-0 Wigan Athletic (11.08.2013) - Pchela - 13-08-2013 20:18

Szczyt umiejętności piłkarskich uzyskuje się w wieku 26-29 lat. Potem kwestia tego, jak to wykorzystać. A on, to może uczyć innych, a nie doskonalić siebie [chociaż Ronaldo wciąż się doskonali :o]