Redcafe.pl - Manchester United Forum
Piłka ręczna - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Inne sporty (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Piłka ręczna (/showthread.php?tid=15)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Re: Piłka ręczna - Janczar - 19-01-2009 12:48

Wczoraj było bardzo dobrze, niepokoiła mnie początkowa 5-cio bramkowa przewaga Rosjan, ale naszczęście udało się z niej wyjść obronną ręką, graliśmy wczoraj słabo pierwszą połowę, Rosjanie mieli przewagę którą do końca pierwszej połowy konsekwentnie utrzymywali, w drugiej połowie coś ruszyło i zaczeło wychodzić naszym, końcuwka byla nerwowa, ale udało sie wygrać mecz, najlepszym zawodnikiem był "Kasa" Szmal i to dzięki niemu nie przegraliśmy wczoraj, dzisiaj gramy z Macedonią, nie bedzie łatwo, ale mecz jest do wygrania, trzymamy kciuki za naszych dziś o 15:10 Wink


Re: Piłka ręczna - Michelle - 19-01-2009 14:16

Janczar, bardzo dobrze było? Poprzeczki, walenie w bramkarza albo obok bramki, straty? Poza tym zawodziła miejscami obrona. Chłopaki twardo stali na 6-0, albo co najwyżej 5-1, kiedy Rosjanie grali z nami na 4-2 lub 3-3. W ustawieniu 3-3 wychodzili do piłki, przechwyt, kontra, bramka. Wczoraj nie było bardzo dobrze w polu, ale na bramce - perfecto. Jest jeszcze klika rzeczy w grze do poprawienia. Oby błędy zostały zniwelowane, a Kasa zachował taką formę do końca to wtedy możemy marzyć o podium. Inaczej, jeśli trafimy na mocnych przeciwników, o których wspominałam w poprzednim poście, o pierwszej trojce możemy zapomnieć.


Re: Piłka ręczna - Janczar - 19-01-2009 15:36

Wiesz uważam, że jeśli się wygrywa z Rosją to trzeba grać bardzo dobrze, nie wymagajmy od chłopaków nie wiadomo czego, przecież nie będą grać na każdych zawodach tak jak 2 lata temu, turniej się dopiero zaczyna, miejmy nadzieję, że nasi się rozegrają i bedzie przynajmniej tak dobrze jak 2 lata temu Wink

PS: Wczoraj najbardziej słabo graliśmy obrotowym i dlatego też szło tak słabo


Re: Piłka ręczna - Minh - 19-01-2009 17:15

Polska 29-30 Macedonia

Wiadomo było, że Macedonia to nie pionki, w końcu wyeliminowali Isladnię w barażach, ale i tak powinniśmy ich ograć spokojnie. Dzisiaj niestety 'Kasa' nie pomógł naszej drużynie, nastomiast bramkarz Macedonii bronił wyśmienicie. Polacy są na pewno lepszym zespołem technicznie, ale w tym spotkaniu różnicę zrobił właśnie golkiper drużyny przeciwnej.

To co mnie najbardziej dziwi jest ilość zagrywek reprezentacji Polski. No przecież jedyne co oni grają to wbieg skrzydła i spłaszczenie strefy na rzut Lijewskiego albo Bieleckiego, albo wbieg środka na koło i znów spłaszczenie strefy :| Trochę za mało jak na drużynę tego formatu. Zupełnie nam nie siadały rzuty z drugiej linii. Do tego Jurasik i Tłuczyński nie trafili po karnym. ;| W obronie widać brak Siódmiaka, który rządził defensywą. W ataku natomiast nie ma kogoś kto pokieruje grą. Jaszka jest świetny technicznie, ale brakuje mu warunków, rzutu z drugiej linii i charyzmy, którą posiadał Grzesiek Tkaczyk. A 'Zdechły' to jednak nie ten poziom. Ma jedno fajne zagranie gdzie wbiega w strefę i markuje podanie do Bieleckiego, ale to nie wystarczy.

Trzeba teraz liczyć na Rosję i wygrać z Niemcami, aby mieć 4 punkty w następnej rundzie. Chyba jakoś tak to idzie ;p Zwycięstwo było w zasięgu ręki, ale zabrakło skuteczności no i taktyki. W ogóle nieporozumieniem dla mnie jest oebcność Michała Jureckiego w kadrze. To nie jest ten sam zawodnik co dwa lata temu, wtedy grał wyśmienicie w ataku, aż miło było popatrzeć. A dzisiaj tragedia... No cóż, trzeba jeszcze wygrać z Tunezją i Niemcami i jedziemy dalej. Medal w zasięgu ręki Wink


Re: Piłka ręczna - Janczar - 19-01-2009 17:28

Aaach ta Macedonia...nie musieliśmy dzisiaj tego przegrać, ale trzeba przyznać, że graliśmy słabo, statycznie, bez pomysłu, pierwsza połowa jeszcze jako tako, ale w drugiej nie wykorzystaliśmy dwóch karnych, mało graliśmy Bieleckim, myślę, że Wenta jednak za pózno wzioł przerwę, na końcu absurdalnie sędzia ukarał naszego zawodnika karą 2 minut.
Jednak do nikogo nie możemy mieć pretensji za przegrany mecz, przeciwnik był dzisiaj lepszy i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko trzeba grać dalej i spróbować pokonać Niemców,z tymi to też nie bedzie łatwo, ale trzeba zabrać co nasze, dzisiaj w Macedoni bardzo dobrze grał Łazarov, a w naszych slotach brakowało Krzysztofa Lijewskiego, no szkoda zobaczymy co bedzie dalej


Re: Piłka ręczna - Janczar - 21-01-2009 21:07

No i pokonaliśmy Tunezję, pierwsza połowa dobra, przewaga bramek kontrolowana, lecz druga połowa to dobra gra Tunezji, ale odrobili tylko 1 bramkę do Polski.

Macedonia dziś srogo przegrała z Niemcami, widać było jak zmęczeni są po meczu z nami, miejmy jutro nadzieję, że Polska pokona Niemców, będzie bardzo trudno, ale nic tak nie pomaga naszym jak wiara kibiców


Re: Piłka ręczna - Minh - 21-01-2009 22:20

Macedonia przegrała nie dlatego, że byli zmęczeni. Przegrali bo Łazarow dostał czerwoną kartkę.


Re: Piłka ręczna - Janczar - 22-01-2009 15:43

To, żę Łazarov dostał czerwoną kartkę miało napewno duży wpływ na wynik, ale myślę, że jakby jej nie dostał to i tak Macedonia by przegrała, wkońcu sam Łazarow nie pokonał by Niemców, a po Macedończykach było widać duże zmeczenie, oglądałem cały mecz to wiem

edit: Pierwsza połowa jak narazie z Niemcami nie najlepsza, Niemcy duża faulują, ale my z drugiej strony mamy dużo karnych, gdy graliśmy w przewadze 1 zawodnika straciliśmy 2 bramki nie zdobywając żadnej, najgorsze jest to, że 2 połowe zaczynamy z 2 zawodnikami mniej, 2 niemców miało juz po 2 kary, jeszcze po jednej dostaną i zakończą mecz, zobaczymy co przyniesie 2 połowa

edit: no i przegraliśmy z Niemcami, ale ta 2 połowa to jest skandal, decyzję sędziów dla mnie wcale nie zrozumiałe, ale sędziowie to jedno, a nasza gra to drugie, nie potrafiliśmy wykorzystać gry w przewadze, graliśmy jacyś spięci, no poprostu nie potrafiliśmy znależć sposobu na Niemców, ale najbardziej podobała mi się wypowiedź komentatotra na TVP2:
"kurcze blade no Krzysiu nie wypuszczaj tak tej piłki" Big Grin <to o Lijewskim było>

używaj opcji edytuj, a nie pisz jednego postu pod drugim/ sebos


Re: Piłka ręczna - Janczar - 24-01-2009 08:50

Dziś gramy z Danią, nie bedzie łatwo bo Duńczycy to dobry zespół z osiągnieciami, jendak trzeba ich pokonać. Duńczycy spisują się na turnieju troche lepiej od nas, ale to nie stoji na przeszkodzie, żęby dać sobie z nimi rady i przejść dalej Wink


Re: Piłka ręczna - mucha - 24-01-2009 12:11

Ślepy jesteś?


Re: Piłka ręczna - Lucas - 24-01-2009 13:07

Szanse na półfinał mamy takie jak 10000-1. Niemcy muszą wygrać wszystkie mecze, a Macedonia wszystkie przegrać, no i my wszystkie wygrać. Nierealne.


Re: Piłka ręczna - Janczar - 24-01-2009 17:39

Wszystko jest możliwe, a i nie jestem ślepy-raczej optymistą


Re: Piłka ręczna - Miko - 24-01-2009 19:43

Myślę, że piąte miejsce będzie sukcesem IMO. Niestety Macedonia przeszła sama siebie, my po spotkaniu z Ruskami liczyliśmy już na min 4 pkt w II fazie... wpierw pokonaliśmy Rusków ale przegrana z Macedonią przekreśliła prosty plan.


Re: Piłka ręczna - Janczar - 25-01-2009 17:06

I nasza reprezentajca piłki ręczniej się odrodziła, gramy swietnie skrzydłami, środkiem, nasz Kasa jest dalej naszym najlepszym punktem. Łatwo i w pieknym stylu pokonaliśmy Danię i Serbię, chciaż z tymi pierwszymi na końcu była duża nerwówka, ale liczy się wynik-oby tak dalej, mam nadzieję, że nasi nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa na turnieju


Re: Piłka ręczna - Mata - 25-01-2009 19:54

Jeśli jutro Polska pokona Norwegów to na jakieś 90% ma awans do 1/2. Niemcy dziś dali ciała z Norwegami przegrywając jedną bramką. Na chwilę obecną mamy tyle samo punktów co Norwegia i Dania która gra dziś z Macedonią . Niemcy są na czele z 5 oczkami. Jutro mecz pomiędzy szwabami a Duńczykami. Dzisiejszy mecz Dani nic nie zmienia tak naprawdę. Jeśli Polacy wygrywają jutro , a w meczu Niemcy vs Dania nie ma remisu mamy awans!
Wiem , że napisałem zawile ale można zaczaić o co mi chodzi Tongue