Redcafe.pl - Manchester United Forum
Propozycje zmian... - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Piłkarzyki (/forumdisplay.php?fid=37)
+---- Wątek: Propozycje zmian... (/showthread.php?tid=156)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


Propozycje zmian... - Minh - 15-04-2008 20:43

Noo, to robimy wersję piłkarzyków. I tutaj pojawia się dylemat. Jak to ma wyglądać. Czy 'mufcowe'? Czy też coś a'la piłkarzyki na gazeta.pl ?

Sugestie chętnie widziane. Smile

Proszę o głosowanie w ankiecie. Jeśli masz własny pomysł - pisz! Każdy pomysł jest godny uwagi.


Re: Piłkarzyki - redcafe version - ring0 - 15-04-2008 20:45

Mufcowe, nie kombinujcie bo wiemy jak to się w przypadku pewnego forum skończyło =)


Re: Piłkarzyki - redcafe version - radzio - 15-04-2008 20:52

No właśnie, na forum mufca są piłkarzyki takie fajne w sumie, ale mają jedną tycią wadę - może w nich grać ograniczona liczba osób.

Dlatego co robimy? Tak samo (max ~20 osób)
Czy robimy kilka niezależnych lig, w których są różne zespoły, ale do dyspozycji Ci sami piłkarze? No i wiadomo, że reszta zasad taka sama (mecze pomiędzy tymi drużynami). Bo w wersji 100% mufcowej może grać więcej osób, ale byłoby coś takiego jak ligi niższe i wyższe (i w 2 lidze można brać zawodników z 2 ligi)

Druga sprawa.
Na MUFCU budowanie składów polega na "kto pierwszy, ten lepszy" (o ile dobrze się zorientowałem). Nie wiem czy nie lepiej zrobić tak jak było na gazecie.pl (są transfery za jakąś wirtualną kasę) etc.

Ja optowałbym za wersją połączoną :-), tzn wziąć z każdej wersji to co najlepsze ;-), ale też wybór rozwiązania będzie zależeć od ilości chętnych do zabawy Big Grin


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Minh - 15-04-2008 20:52

Jeżeli byśmy zrobili coś takiego jak na mufc.pl to byłaby to trochę tak jakby zamknięta grupa. Można by pomyśleć o dwóch ligach, z tymi samymi zawodnikami, to znaczy po prostu jak jest np. 40 userów to robimy dwie ligi po 20 i robimy ten sam draft. Tylko, że byłby problem po sezonie. Czy mieszać zawodników i robić nowe składy? Czy też grać cały czas z tymi samymi użytkownikami? Problematyczne.

Piłkarzyki z gazeta.pl moim zdaniem zbyt nudne trochę. Za mało naszej ingerencji, bo tylko na początku ustawić skład i kapitana... i tyle. Nie ma emocji związanych z meczami między sobą. Chyba, że byśmy zrobili tak, że między sobą i kto ma więcej punktów w tej kolejce wygrywa mecz. I wtedy do ligi zapisują się punkty.

Moim zdaniem powinniśmy zrobić tą mufcową wersję. Więcej radości a i sprawdzone jest. Na gazeta.pl było to wymuszone zbyt dużą ilością graczy.

@ring0 - o czym mówisz? Czemu ja nic nie wiem? Big Grin

@radzio - jak wyobrażasz sobie tą 'hybrydę'? ;>


Re: Piłkarzyki - redcafe version - radzio - 15-04-2008 20:54

Nie no mecze a'la mufc to obowiązkowo, tabela ligi też ;D to jest bez dyskusyjne ;D, chodzi bardziej o szczegóły - ligi/wybór\kupno zawodników.

Minh napisał(a):@radzio - jak wyobrażasz sobie tą 'hybrydę'? ;>
No tak jak pisałem Big Grin, zasady takie jak mufcu ;-), tylko co robimy z wyborem zawodników - kupujemy po jakiejś cenie (gra strategiczna nawet ;D), czy kto pierwszy ten lepszy Big Grin?

Zakładając, że chętnych będzie więcej niż np 20 to wtedy co robimy? jeszcze jedną 1 ligę (lustrzana) czy robimy drugą ligę i robimy rozgrywki takie że są spadki do niższej ligi i awans to wyższej :>? Ale wtedy też są limity userów Big Grin, no i komu chciałoby się grać w 3 lidze (zakładając że będzie tylu chętnych).

Zaletą lustrzanych 1 lig jest to, że nie ma podziału lepszy/gorszy czy coś w tym stylu, ale ciężko potem zrobić rozgrywki między takimi ligami (pucharek czy coś)


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Minh - 15-04-2008 20:57

No ale wiesz, jak będziemy używać tej wirtualnej kasy? Bo w tej mufcowej wersji jest jeszcze to, że można robić transfery. ;]


Re: Piłkarzyki - redcafe version - radzio - 15-04-2008 21:03

Minh napisał(a):No ale wiesz, jak będziemy używać tej wirtualnej kasy? Bo w tej mufcowej wersji jest jeszcze to, że można robić transfery. ;]
Pisałem, że wszystko tak jak na mufcu tylko myślimy co zrobić z ligami i wyborem/kupnem zawodników no i ewentualnymi Pucharami etc ;D


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Lasq - 15-04-2008 21:03

Ja też jestem za połączoną wersją. Większość zasad z mufc.pl ale do tego dodać np. właśnie jakiś system transferów + drugą ligę (opartą na zawodnikach zespołów drugoligowych). Tylko jak ustalić kto ma grać w pierwszej a kto w drugiej lidze (kto pierwszy ten lepszy?)?. Co do transferów to widział bym to tak, że każdy zespół ma na początek jakiś (każdy takim sam) budżet w wirtualnej kasie. Grajków podzieliło by się na np. 3 grupy (gwiazdy, normalni i słabeusze)- grajek z każdej grupy kosztował by wyjściowo inną sumę (np. gwiazda 6 000, normalny 2000, słabiak 500). Jeśli by więcej niż jeden zespół chciał danego gracza to następowała by licytacja - kto da więcej ten kupuje. Później w czasie okienek transferowych można by handlować między sobą grajkami oraz kupować nowych.

To takie moje skromne sugestie.

Pozdrawiam,


Re: Piłkarzyki - redcafe version - radzio - 15-04-2008 21:07

fidain napisał(a):Tylko jak ustalić kto ma grać w pierwszej a kto w drugiej lidze (kto pierwszy ten lepszy?)?.
Losowanie byłoby najsprawiedliwsze ;D, zimny serwer podzieliłby bezstronnie.

fidain napisał(a):rajków podzieliło by się na np. 3 grupy (gwiazdy, normalni i słabeusze)- grajek z każdej grupy kosztował by wyjściowo inną sumę (np. gwiazda 6 000, normalny 2000, słabiak 500).
Można zrobić wzór matematyczny, który może policzyć ceny na podstawie wartości rzeczywistej danego zawodnika bo Ronaldo 6 000 > Adebayor 6 000 :twisted:

fidain napisał(a):Jeśli by więcej niż jeden zespół chciał danego gracza to następowała by licytacja - kto da więcej ten kupuje. Później w czasie okienek transferowych można by handlować między sobą grajkami oraz kupować nowych.
Myślę, że proste zasady wolnego rynku będą tu działać najlepiej Big Grin


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Lasq - 15-04-2008 21:22

radzio napisał(a):Losowanie byłoby najsprawiedliwsze ;D, zimny serwer podzieliłby bezstronnie.

Też fakt, tak chyba najsprawiedliwiej.

radzio napisał(a):Można zrobić wzór matematyczny, który może policzyć ceny na podstawie wartości rzeczywistej danego zawodnika bo Ronaldo 6 000 > Adebayor 6 000 :twisted:

Też na początku o tym myślałem ale to sporo roboty i imho zbędnej. Bo to cena wyjściowa a zasady wolnego rynku i tak spowodują, że cena Ronaldo będzie wyższa niż Adebayora (większy popyt ze strony graczy na Ronaldo niż na Adebayora = wyższa cena). Chociaż jak by komuś chciało się wyceniać osobno wszystkich piłkarzy (a mało tego nie będzie) to droga wolna Tongue

radzio napisał(a):Myślę, że proste zasady wolnego rynku będą tu działać najlepiej Big Grin

No o to mi chodziło, może niefortunnie użyłem słowa "licytacja". Generalnie kto da najwięcej ten ma grajka.

Pozdrawiam,


Re: Piłkarzyki - redcafe version - radzio - 15-04-2008 21:25

fidain napisał(a):Też na początku o tym myślałem ale to sporo roboty i imho zbędnej. Bo to cena wyjściowa a zasady wolnego rynku i tak spowodują, że cena Ronaldo będzie wyższa niż Adebayora (większy popyt ze strony graczy na Ronaldo niż na Adebayora = wyższa cena).

Hmm coś się wymyśli Big Grin, system wyceny można zmienić, teraz tylko chodzi o ustalenie ogólnych pomysłów ;-)


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Anirin - 15-04-2008 22:14

Ja bym to zrobił jak na MUFC-u. Tam jest wszystko ładnie, piknie i sprawnie. Ale jak Radek chcesz pokombinować i wiesz co robić - czemu nie spróbować? Big Grin


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Luki - 15-04-2008 22:44

Ja jestem za wersją MUFC-ową, ale imo można jakiś system tego drafta inaczej skomponować. Z tą wirtualną kasą to nie jest głupi pomysł, ale myślę, że najlepiej gdyby serwer rozdzielał. Tylko trzeba by podzielić tych grajków na przynajmniej te trzy kategorie, żeby nie było tak, że jeden ma Ronaldo, Nistelrooya i Kakę, a innemu dostaną się jakieś Pizarra, czy Gilardinie Tongue
A jeżeli będzie kto pierwszy ten lepszy, to ja chcę być pierwszy Big Grin


Re: Piłkarzyki - redcafe version - radzio - 15-04-2008 22:54

Luki napisał(a):ale myślę, że najlepiej gdyby serwer rozdzielał.
E tam, wtedy to już w ogóle zabawy nie ma xD serwer wylosuje i dupa Big Grin, zero emocji.

Ja obstawiam za wersją MUFCową z tą wirtualną kasą, transferami etc.

Tylko dalej nie została podjęta decyzja jak to robimy z tymi ligami (o ile będzie wystarczająco dużo chętnych na więcej niż 1 ligę). Bo np 60 osób to niby 3 ligi = dupa ;D i to teraz musimy uzgodnić ;-)


Re: Piłkarzyki - redcafe version - Luki - 15-04-2008 23:12

To trzeba zebrać chętnych ewentualnie Tongue Bo po co mamy sobie głowę zawracać, jak będzie tylko 20 :?: Zresztą fazę testów można przeprowadzić na jednej lidze, a od nowego sezonu wprowadzić już wszytko ładnie i w ogóle cycuś glancuś 8-)