Redcafe.pl - Manchester United Forum
Kto powinien zostać kapitanem United? - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Kto powinien zostać kapitanem United? (/showthread.php?tid=158)

Strony: 1 2 3 4 5


Kto powinien zostać kapitanem United? - radzio - 17-04-2008 21:40

W szeregach Czerwonych Diabłów widać nadchodzą zmianę pokoleń. Gary już nie ma tych lat, Ryan Giggs też nie ten. Nie wiadomo jak to będzie wyglądać w przyszłości, więc warto zastanowić się kto ma w tej chwili najlepsze predyspozycji do bycia kapitanem United.

O ile o następców martwić się za bardzo nie musimy (mamy takie młode gwiazdeczki jak Nani, Anderson), ale jednak bycie kapitanem to wyższa szkoła jazdy.

Najbardziej prawdopodobną wydaje się kandydatura Rio Ferdinanda, o czym już pisaliśmy na redlogu.

Co o tym myślicie, czy ma sie swoich kandydatów? Zapraszam do dyskusji!


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Tomassen - 17-04-2008 22:33

Myślę, że Rio byłby dobrym kapitanem. Silny, nieustępliwy i na pewno ma autorytet wśród kolegów. Dobrze kierowałby drużyną z boiska, a poza tym chyba już dał nam do zrozumienia, że jest prawdziwym Diabłem. Imo dobra kandydatura. Ja go w FM-ie zawsze dawałem na kapitana ^^ :lol:


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Oskar - 18-04-2008 07:24

Też jestem za Ferdinandem. Widać, że już dojrzał i hulanki nocne z klubach, niestawianie się na kontrolach anty-dopingowych to już przeszłość. Twardy, umie zmotywować, poderwać do walki - taki powinien być kapitan i taki jest Rio.

Wayne... On też jest głównym kandydatem, ale dopiero za kilka lat.


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - sebos_krk - 18-04-2008 07:44

Ja się z wami zgadzam. Rio na tą chwilę nie ma żadnych kontrkandydatów. Zresztą już nie raz o tym pisałem. Gra na pozycji z której dobrze można kierować zespołem, ma posłuch wśród kolegów. Potrafi w trudnym momencie pociągnąć z piłką do przodu dając sygnał do ataku. Też wprowadza dobrą atmosferę w szatni co uważam za równie ważny aspekt. Zresztą już kilka razy biegał z opaską i spełniał ok swoje zadania.


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Lukas - 18-04-2008 09:18

Ja dla odmiany powiem, że Rio jest najlepszym kandydatem na naszego kapitana Wink Wiele czynników za nim przemawia:
jak wspomniał sebos: gra na takiej pozycji gdzie może kierować zespołem, ma przegląd na całe boisko- więc szybko może zareagować
jest najlepszym obrońcą na wyspach, doskonale wywiązuje się ze swoich zadań- koledzy mają do niego pełne zaufanie
kiedy trzeba to potrafi poderwać do gry, ale nie boi się krzyknąć na kogoś kiedy trzeba
jak nikt inny cieszy się ze zdobywcą bramki- zawsze do niego coś wykrzyknie aby go tak pobudzić jeszcze bardziej Smile
no i to że w szatni potrafi rozbawić towarzystwo Big Grin


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Lasq - 18-04-2008 13:00

Również uważam, że Rio powinien zostać kapitanem ale na pewno nie już od przyszłego sezonu (jak jest napisane w ankiecie). Nie skreślajcie tak szybko Garego, ja liczę na jeszcze 1-2 dobre sezony w jego wykonaniu.

Pozdrawiam,


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - bartez - 18-04-2008 14:07

Mój głos również powędrował do Rio. Ma charakter przywódcy, coś w stylu Keano... Kiedy trzeba nakrzyczy na kolegów i zachęci do gry, a kiedy trzeba pochwalić to zrobi to Wink Rio już miał okazje zagrać z opaską na ręku w kilku meczach, więc jest już pewnie przyzwyczajony Smile .


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - dende - 18-04-2008 14:56

Ja jak większość z Was jestem za Rio, wszystkie wyżej wymienione argumenty jak najbardziej za nim przemawiają, ale głos oddałem na Roo, bo w przyszłości widzę go właśnie w roli kapitana, a Rio ma już dużo głosów, więc na pewno wygra :lol:


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Czaplak - 18-04-2008 17:49

Zmian nie będzie to wiadome, a kolejność jak w tym sezonie...Gary, Giggs, Rio...


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Miko - 18-04-2008 21:16

Mój głos powędrował na Rio. Kapitan musi mieć mocny charakter oraz w odpowiednich momentach odpowiednio pobudzić partnerów do gry. Oczywiście zgodzę się z Czaplakiem, wiadomo że jak Gary będzie zdrowy to on będzie kapitanem a zastępcą Giggs (raczej nie odejdzie Wink ). Co do Wayne Rooneya to melodia przyszłości. Idealny kapitan ?!


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Kisia92 - 18-04-2008 21:31

To oczywiste, Ferdinand. Doświadczony, z autorytetem i donośnym głosem;]
Potrafi zmobilizować partnerów, wykłocić sie o swoje z sędzią, kogos takiego potrzeba w United. To klub z charakterem to i kapitan musi taki być.

Roo może zostać tym przywódcą ale za kilka lat, Rio twierdzi że chce grac do 34 roku zycia więc później Wayne czemu nie. Na razie jest zbyt młody, zbyt wybuchoway i nierozważny(choc i tak sie poprawił).


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Giggsy - 19-04-2008 15:55

radzio napisał(a):W szeregach Czerwonych Diabłów widać nadchodzą zmianę pokoleń. Gary już nie ma tych lat, Ryan Giggs też nie ten. Nie wiadomo jak to będzie wyglądać w przyszłości, więc warto zastanowić się kto ma w tej chwili najlepsze predyspozycji do bycia kapitanem United.
Fakt, VDS młodziutki i warto go wrzucić w sondę.


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - radzio - 19-04-2008 16:01

Giggsy napisał(a):
radzio napisał(a):W szeregach Czerwonych Diabłów widać nadchodzą zmianę pokoleń. Gary już nie ma tych lat, Ryan Giggs też nie ten. Nie wiadomo jak to będzie wyglądać w przyszłości, więc warto zastanowić się kto ma w tej chwili najlepsze predyspozycji do bycia kapitanem United.
Fakt, VDS młodziutki i warto go wrzucić w sondę.
Bramkarze tak szybko się nie starzeją ;-), no i popatrzmy na Kahna :>


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Giggsy - 19-04-2008 16:28

Tak, tyle że VDS ma za rok kończyć karierę. Giggsy, Paul czy Gary pograją jeszcze pewnie ze 2-3 lata, tak więc kandydatura Edwina w sondzie co najmniej bezsensowna.

Oszej też świetny. Nie dość, że rzadko kiedy gra to jeszcze jest kompletnie nijaki.

No ale wy się znacie lepiej.


Re: Kto powinien zostać kapitanem United? - Kisia92 - 19-04-2008 16:37

Tutaj popieram, kandydatura Johnego mnie zdziwiła, a tym bardziej to że ma więcej głosów od Rooneya, który według mnie jest urodzonym przywódcą choc jest jeszcze młody. Już prędzej ktoś by postawił na Ronaldo, w końcu kapitan swojej reprezentacji.