Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2013/2014 (/forumdisplay.php?fid=55)
+---- Wątek: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) (/showthread.php?tid=1598)

Strony: 1 2 3


PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - Foster - 25-03-2014 14:05

[Obrazek: 1zn0jye.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 2uhmtjq.png]


Manchester United vs Manchester City
Barclays Premier League
25.03.2014; 20:45
Old Trafford, Manchester




RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.03.2014; 20:45) - Silvan - 25-03-2014 14:22

To może być nieco rozczarowujące, ale te derby Manchesteru przynajmniej dla mnie nie są szczególnie pasjonujące (przed pierwszym gwizdkiem) niż w ostatnich latach. United walczą o zachowanie resztek godności pod koniec żenującego sezonu, a City ma przed sobą ambitny plan i United jest tylko jego małą częścią. Mają obecnie 6 pkt straty do liderującej Chelsea, ale też 3 zaległe mecze. Dzisiejsze derby otwierają serię bardzo ważnych spotkań dla rywali zza miedzy, bo w planie mają jeszcze Arsenal, Liverpool i wielki apetyt na mistrzostwo. Ostatni raz faworyt derbów był tak wyraźny w erze wielkiego United Fergusona po roku 2000 przed przejęciem Obywateli przez rodzinę/konsorcjum arabskich szejków. Poza tym ewentualne zwycięstwo United w derbach może zwiększyć szanse Liverpoolu na mistrzostwo i Scouserzy będą dzisiaj trzymać za nas kciuki. Strasznie mnie to rozpierdala…

Co do samego meczu, nie ma mowy o graniu 4-2-3-1 bo to grozi gwałtem w środku pola. Moyes dostał nauczkę na Etihad i powinien dobrze się przygotować. Obstawiam 4-5-1 ze środkiem zamurowanym trójką zawodników, oddanie City inicjatywy i ograniczanie się do kontrowania rywala. Przy uważnej grze obronnej i odpowiedniej asekuracji możliwe, że zneutralizuje to atuty City, a wtedy kto wie? na pewno nie jesteśmy bez szans. Ten mecz to dobra okazja na przeprowadzenie taktycznej próby generalnej przed meczem z Bayernem, może w praniu wyjdzie coś, co da się jeszcze poprawić przed wizytą Bawarczyków.


RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.03.2014; 20:45) - El Polako - 25-03-2014 17:46

Pewnie Rudy wystawi takie zestawienie

<iframe width="350" height="500" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://lineupbuilder.com/350x500/?p=11&amp;a=1&amp;t=&amp;c=dc0000&amp;1=GK___388_174&amp;2=DL_Evra__317_64&amp;3=DCL_Carrick__327_138&amp;4=DC_Jones__327_210&amp;5=DR_Rafi__317_284&amp;6=DML_Fletcher__240_138&amp;7=DMR_Kud%u0142aty__240_211&amp;8=AL_Welbz__158_78&amp;9=AC_Kagawa__151_174&amp;10=AR_Mata__158_272&amp;11=FCA_Roo__80_174&amp;c2=ffffff&amp;c3=ffffff&amp;output=embed"></iframe>

Ja natomiast z chęcią mógłbym zobaczyć takie ustawienie, mogłoby być ciekawie wtedy:

<iframe width="350" height="500" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="http://lineupbuilder.com/350x500/?p=11&amp;a=1&amp;t=&amp;c=dc0000&amp;1=GK___388_174&amp;2=DL_Evra__317_64&amp;3=DCL_Rio__327_138&amp;4=DCR_Jones__327_211&amp;5=DR_Rafa%u0142__317_284&amp;6=DM_Fletcher__261_130&amp;7=DM_Carrick__263_225&amp;8=MC_Kud%u0142aty__208_175&amp;9=AC_Kagawa/Welbz__139_109&amp;10=AC_Mata__141_239&amp;11=FCA_Roo__80_174&amp;c2=ffffff&amp;c3=ffffff&amp;output=embed"></iframe>


RE: PL: Manchester United - Manchester City (25.03.2014; 20:45) - Foster - 25-03-2014 22:40

Przepraszam Ferguson, ale już nie mogę - pękłem. Moyes zachowaj twarz i zrezygnuj sam.

Nie ma nic. Nie mamy obrony, nie mamy pomocy, nie potrafimy atakować - nasz jedyny sposób na atak to piłka do skrzydła i wrzutka. Ten zespół nie wie co to pressing. Po meczu z WHU myślałem, że coś ruszyło, ale to po prostu rywal zagrał bardzo słabo, a my zaledwie przyzwoicie.


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - Sirius - 25-03-2014 22:49

Przecież to było wiadomo, że dobra gra z drużynami pokroju Olympiakos, WHU to na tą chwilę maks na co nas stać. Szkoda tylko, że nawet żadnej walki nie pokazaliśmy.

Po tym jak do przerwy przegrywaliśmy 0-1 to liczyłem, że może jakimś cudem, po jednym celnym strzale pod koniec wyciągniemy remis, ale jednak skończyło się kompromitacją.


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - Silvan - 25-03-2014 23:07

Niespodzianki nie było. City totalnie zdominowali United na przestrzeni całego spotkania, nie pozwalając im praktycznie na nic i kontrolując środek pola. Yaya Toure znowu rozegrał świetny mecz przeciwko United. Diabły nie miały kompletnie żadnych argumentów przeciwko Obywatelom. To nic nowego, ale środek pola United zawiódł mnie nawet bardziej niż obrona. Wydawało się, że Carrick, Cleverley i Fellaini powinni stanowić konkretną zaporę, jak ktoś pisał tu niedawno o pomocy skoro nie jakość, to może chociaż ilość?… Niestety ani jedno, ani drugie. Obywatele umiejętnie poruszali się po boisku, dobrze przesuwali formacje, rozciągali pomoc i obronę klepiąc piłką i gdy tylko przyspieszali to robiło się niebezpiecznie, właściwie od początku do końca narzucili swój styl gry.

Środek pola United to po prostu tragedia i dlatego twierdzę, że ta formacja wymaga nie jednego, ale dwóch topowych wzmocnień. Coraz więcej wskazuje, że poprzedni sezon był łabędzim śpiewem Carricka i nasz „mózg” środka pola przestaje wyrabiać. Inna sprawa, że jest też zajechany, ale to kolejny powód dla którego United desperacko potrzebuje przynajmniej jednego wzmocnienia w tym obszarze boiska. Fellaini, który miał być dla niego alternatywą na razie rozgrywa dobre zawody tylko ze średniakami lub kandydatami do spadku, jest wiecznie spóźniony, kryje na dystans i wślizgi to dla niego abstrakcja, biega bez pomysłu jakby był wolnym elektronem a nie członkiem konkretnej formacji, a na koniec beznadziejnie fauluje po czym dyskutuje z sędziami i macha rączkami. Druga dziura w środku pola to kreatywny środkowy, który mógłby to rozruszać, obarczanie taką misją Cleverleya, który w najlepszym wypadku mógłby być zawodnikiem do rotacji jest nie fair nawet wobec samego zawodnika.

O taktyce nie bardzo chce mi się pisać, bo próba zachowawczej gry Moyesa skutkowała spektakularną klęską. Tu naprawdę potrzebna jest praca u podstaw i solidne przygotowanie by przeciwstawić się drużynom grającym w taki sposób. W meczu z jakąkolwiek lepszą ekipą United nie funkcjonuje na żadnej płaszczyźnie. Który to już raz gramy ze średniakami i wydaje się, że coś drgnęło, by potem jedna z lepiej poukładanych ekip boleśnie sprowadzał nas na ziemię?... Nabrałem niestety przekonania, że te pozytywne impulsy to bardziej przypadek, niż autentyczne argumenty, że ten zespół idzie w jakimś dobrym kierunku.

I jeszcze jedno, gratulacje dla tych co przyznawali się dzisiaj na shoutcie, że obstawili City - Hubson, El Polako, Pchela udławcie się tą kasą!


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - El Polako - 25-03-2014 23:35

Silvan przeczytaj jeszcze raz shouta i pokaż mi gdzie powiedziałem że OBSTAWIŁEM mecz na City? Owszem zastanawiałem się nad tym ale nie postawiłem na to że mecz wygra City tylko że Yaya strzeli bramkę. Na drugi raz czytaj uważniej, a po drugie od tego jest rozum żeby się nim kierować! Piszesz jakby to przez nas United przegrało bo tak zostały zawarte zakłady przez nas?

Co do meczu mimo wszystko ten mecz bardziej mi się podobał w wykonaniu United niż wcześniejsze mecze z ogórkami gdzie punktowaliśmy. Były okresy że to City biegało za piłką a my ja umiejętnie rozgrywaliśmy (szczególnie w pierwszej połowie i do momentu straty drugiej bramki) lecz tylko do okolic 30metra, potem jakby pustka w głowie i czarna dziura, Nie było kompletnie pomysłu na grę. Roo biegał po całym boisku, Welbz też się starał i miał parę świetnych zagrań m.in zgranie klatka do Kudłacza w pierwszej połowie. De Gea znów popisał się obroną klasy światowej. Nie spodziewałem się że wygramy, liczyłem tylko na cud ze uda się ugrać remis bo piłka jest nie przewidywalna.


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - Under - 26-03-2014 01:33

Cytat: I jeszcze jedno, gratulacje dla tych co przyznawali się dzisiaj na shoutcie, że obstawili City - Hubson, El Polako, Pchela udławcie się tą kasą!
No ja obstawiłem. Pieniądze na drzewach nie rosną, warto sięgnąć jak bukmacherzy sami Ci je wciskają.

Ten zespół wymaga gruntownej przebudowy. Od dawna powtarzam, że należy przewietrzyć szatnię, wywalić pół składu i na to miejsce sprowadzić piłkarzy. Już nawet zostawmy tego Moyesa, to chujowi piłkarze są największym problemem. Taki Evra, Carrick, Rio już są po drugiej stronie rzeki, powinni odejść tak samo jak Cleverley czy inne Youngi i Valencie. Nie ma jak dla mnie pozytywów w tym meczu, piach i dramat.


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - Pchela - 26-03-2014 07:19

Silvan, chcialbym. Jednak Flamini zabawil sie w figlarza. Sad Ale powiedz mi jedno. Co z tego, ze obstawilem rywala United? Jestem licealista, kurs byl fajny, a hajs mi sie tam jakis swoj przyda. Wink


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - allfanmu - 26-03-2014 08:23

Poza Rooneyem nikt nie stanął na wysokości zadania. Nie chcę się znęcać nad poszczególnymi graczami, bo musiałbym podać co najmniej 9 nazwisk, ale.. Evra to mistrz krycia. Poważnie, z takim kryciem od kilku sezonów to nawet liga polska by go nie przyjęła. Zawsze na radar, zawsze co najmniej kilka kroków od rywala, a jak jest za blisko to sam odejdzie. Wolałbym naprawdę Buttnera. Przynajmniej widać u niego zaangażowanie a nie to co u Evry, który jest jeszcze do tego kapitanem. To jest generalnie dłuższa dyskusja, ale nie wiem czemu rolę kapitanów mają pełnić trzej obrońcy, którzy prawdopodobnie pożegnają się z klubem po tym sezonie. Dać opaskę Roo i przynajmniej nie będzie trzeba się wstydzić, że ten symboliczny lider zespołu odwala kiszkę. Fellaini i Clev kurczaki z uciętymi łbami. Ten pierwszy bezsensownie do tego faulujący. Nie pamiętam, żeby Carrick zaliczył tyle strat do przodu. Jest zapewne zajechany, ogólnie to nie jest jego sezon a dzisiaj odbiło mu się to czkawką. Chociaż trzeba też przyznać, że zaliczył kilka odbiorów. Mata z Welbeckiem także nic nie stworzyli. Ponieważ od Maty więcej się wymaga, to też zbierze więcej krytyki. Kagawa po wejściu też nie za wiele dał. Poza częstszym uruchamianiem Evry co przez moją niekrytą sympatię do Francuza zaliczam na ogromny minus.

Szczerze mówiąc chciałbym zobaczyć dzisiaj informację, że David jest wyrzucony. To jakie rekordy chłopak bije w tym sezonie to jest poezja. Szkoda tylko, że nie te pozytywne. Nie wiem czy wie ile dla nas kibiców znaczą wyniki 0:3 z Liverpoolem, 0:3 z City u siebie. Nie sądzę, bo gość ma tyle z United wspólnego co... zabrakło mi porównania.. niewiele. Te mecze nawet mogły być jedynym pocieszeniem w sezonie a są stemplem do fatalnego sezonu.


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - Silvan - 26-03-2014 08:39

El Polako napisał(a):pokaż mi gdzie powiedziałem że OBSTAWIŁEM mecz na City? Owszem zastanawiałem się nad tym ale nie postawiłem na to że mecz wygra City tylko że Yaya strzeli bramkę.

Zakładam, że kasę zgarniesz i tak, no więc udław się!

El Polako napisał(a):od tego jest rozum żeby się nim kierować! Piszesz jakby to przez nas United przegrało bo tak zostały zawarte zakłady przez nas?

Tak, faktycznie stwierdziłem że przez was United przegrało mecz Big Grin macie moc ustawiania wyników. Zostaje mi tylko pogratulować rozumowania, po raz trzeci, udław się tą kasą!


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - El Polako - 26-03-2014 10:47

Silvan napisał(a):El Polako napisał(a):pokaż mi gdzie powiedziałem że OBSTAWIŁEM mecz na City? Owszem zastanawiałem się nad tym ale nie postawiłem na to że mecz wygra City tylko że Yaya strzeli bramkę.


Zakładam, że kasę zgarniesz i tak, no więc udław się!

El Polako napisał(a):od tego jest rozum żeby się nim kierować! Piszesz jakby to przez nas United przegrało bo tak zostały zawarte zakłady przez nas?


Tak, faktycznie stwierdziłem że przez was United przegrało mecz Big Grin macie moc ustawiania wyników. Zostaje mi tylko pogratulować rozumowania, po raz trzeci, udław się tą kasą!

Akurat cię pocieszę bo inne typy nie weszły ale mam dla ciebie jedno zdanie, krótkie ale na temat:
SPIEPRZAJ DZIADU!


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - Silvan - 26-03-2014 11:01

El Polako napisał(a):dla ciebie

Jak się zwracasz się do kogoś bezpośrednio, to "Ciebie" piszemy z dużej litery.

// Sorry, ale nie. K.


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - El Polako - 26-03-2014 11:03

Z okazji braku szacunku napisałem z małej litery.


RE: PL: Manchester United 0-3 Manchester City (25.03.2014) - Pchela - 26-03-2014 11:07

Wielkiej. Wink A "Ciebie" jest to forma grzecznosciowa, pisana w zaproszeniach i takie tam, bardziej oficjalna forma. El Polako nie popelnil bledu. Tongue