Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: Chelsea 2-1 Manchester United (26.04.2008) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2007/2008 (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: PL: Chelsea 2-1 Manchester United (26.04.2008) (/showthread.php?tid=163)

Strony: 1 2 3 4 5


PL: Chelsea 2-1 Manchester United (26.04.2008) - mucha - 19-04-2008 23:09

26 kwietnia o godzinie 13.45 na Stamford Bridge zmierzą się Chelsea i Manchester United. Obie drużyny rywalizują obecnie o tytuł mistrza Anglii. W ostatniej kolejce The Blues pokonali na Goodison Park miejscowy Everton 1-0. Czerwone Diabły rzutem na taśmę zremisowały na Ewood Park z Blackburn 1-1 po bramce w końcowych fragmentach Carlosa Teveza. Drużyny te spotkały się już w tym sezonie i na Old Trafford Manchester United zwyciężył 2-0. Spotkanie zapowiada się ekscytująco, bowiem prowadzący Manchester United ma tylko 3 punkty przewagi nad The Blues i po ewentualnym zwycięstwie Chelsea, zespoły zrównałyby się punktami. Wtedy do końca rozgrywek pozostałyby dwie kolejki i walka o mistrzostwo zapowiadałaby się niezwykle interesująco. Jednak Czerwone Diabły muszą się skupić na wywiezieniu choćby 1 punktu ze Stamford Bridge.

Spotkanie to będzie wywoływać sporo emocji, biorąc pod uwagę, iż może to być bezpośredni pojedynek o zdobycie tytułu mistrza Anglii.

Czy Czerwone Diabły wygrają to spotkanie i praktycznie zapewnią sobie mistrzostwo? Czy może to The Blues wyjdą zwycięsko z tego pojedynku i powalczą o mistrzostwo? Trudno powiedzieć, bo sam trener Chelsea Avram Grant stwierdził ostatnio, że nie wie czy drużyna będzie walczyć o tytuł. A wy co sądzicie o tym spotkaniu? Zapraszam do dyskusji.


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - Kula - 20-04-2008 00:05

Kluczem do wygranej, będzie zdobycie przewagi w środku pola, tam Chelsea ma swoich najlepszych grajków, Essien w ostatnich meczach bryluje i obsługuje napastników niesamowicie celnymi prostopadłymi podaniami, których Ci nie potrafią wykorzystać. Głownie obawiam się Essiena i Lamparda oraz Joe Cole'a. Napastników Chelsea ( jeśli nie zagra DD ) to Rio i Nemanja nakryją czapkami. Suma sumarum, trzeba opanować środek pola. Taka gra jak dzisiaj na SB nie da nam nawet 1 pkt. Myślę, że możemy zobaczyć na SB MU w ustawieniu 4-5-1


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - Tomassen - 20-04-2008 09:22

Zgadzam się z Kulą. Środek pola będzie najważniejszy. Jeśli zagramy w "centrum" taki piach jak dziś, to trzeba będzie poczekać ze świętowaniem mistrzostwa...
Ogólnie rzecz biorąc - mecz na którym teraz skupia się cała uwaga Anglii. Może być decydujący w walce o Mistrza. Jeśli przegramy, nadal zachowamy lidera, a to zasługa bilansu. Ale później już nie będzie można się potknąć i wciąż będziemy pod presją. Dlatego najlepiej skupić się całą siłą na tym meczu i uzyskać pozytywny wynik. Peace Smile


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - Lukas - 20-04-2008 13:33

W tym spotkaniu Chelsea będzie miała troszkę łatwiej, bo:
1) przede wszystkim gramy na ich stadionie;
2) oni w LM grają we wtorek a my w środę, także mają więcej czasu na odpoczynek;
3) my w LM gramy w Hiszpanii a oni za to, "aż" w Anglii na Anfield Road

No ale jeżeli chcemy pokazać że tytuł nam się należy to te przeciwności powinny spaść na dalszy plan. Kluczem jest faktycznie opanowanie środka pola, więc ustawienie 4-5-1 wydaje się najodpowiedniejsze, bo to Chelsea będzie musiała atakować, a my będziemy wyprowadzać zabójcze kontry Big Grin Trzeba będzie podobnie zagrać jak w meczu z Roma na wyjeździe. Za pewne dojdą jakieś zmiany co do meczu z Barceloną. Remis to jest minimum które musimy osiągnąć. Wierzę w Diabły :twisted:


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - Czaplak - 20-04-2008 19:05

Ja się obawiam tylko jednej rzeczy, że zawodników United po prostu zje presja i pierwszą połowę zagrają jak sparaliżowani, bez koncepcji, pomysłu na grę...
Tak było z Arsenalem w 1połowie, hasali sobie nieźle kanonierzy, podobnie może być z Barca, trzeba zagrać uważnie i spokojnie w pomocy, to będzie klucz do sukcesu, a na SB nie zdziwię się jak zagramy 4-5-1 bo jeden z napastników odpocznie na rewanżowy mecz z Barca.
Skład ciężko podać.


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - pablo - 20-04-2008 21:23

Mam pytanie. Jeśli CFC wygra na SB to czy przeskoczy nas w tabeli? Czy musi wygrać przynajmniej 3-0 żeby wskoczyć na pierwszą lokatę?


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - Lucas - 20-04-2008 21:28

Musiało by wygrać 19-0 żeby nas przeskoczyło. Mamy o wiele lepszy bilans bramkowy.


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - radzio - 20-04-2008 21:29

pablo napisał(a):Mam pytanie. Jeśli CFC wygra na SB to czy przeskoczy nas w tabeli? Czy musi wygrać przynajmniej 3-0 żeby wskoczyć na pierwszą lokatę?
Chelsea musi wygrać więcej niż 3:0, popatrzmy na tabelę:
1. Manchester United 35 81 73:19
2. Chelsea Londyn 35 78 60:24

Różnica bramek jest na naszą korzyść i to jest nasz dodatkowy atut ;]


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - Oskar - 20-04-2008 21:33

Nawet jak The Blues wygrają to będziemy mieli 1 miejsce.


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - pablo - 20-04-2008 21:43

Myślałem, ze najpierw pod uwagę brane są bezpośrednie spotkania ; )


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - sebos_krk - 20-04-2008 22:28

pablo napisał(a):Myślałem, ze najpierw pod uwagę brane są bezpośrednie spotkania ; )
Najpierw brany jest bilans bramkowy, więc na tą chwile mamy właściwie nie 3, a 4 punkty przewagi.
Czaplak napisał(a):Ja się obawiam tylko jednej rzeczy, że zawodników United po prostu zje presja i pierwszą połowę zagrają jak sparaliżowani, bez koncepcji, pomysłu na grę...
Tak było z Arsenalem w 1 połowie, hasali sobie nieźle kanonierzy, podobnie może być z Barca
Przy tak wyrównanych zespołach każdy wynik jest realny. Co niby dziwnego w tym, że arsenal miał przewagę? Tak samo jak my, tak oni mogli wygrać i nikt by sie nie dziwił.
Co do Barcy to też się obawiam, bo wiem że United nie zawsze wytrzymują presję i w ostatnich latach właściwie wszystkie najważniejsze mecze w LM przegrywaliśmy. Ale teraz wreszcie mamy skład, który może osiągnąć sukces. Trzeba to wykorzystać.


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - lmp2 - 21-04-2008 07:46

sebos_krk napisał(a):Najpierw brany jest bilans bramkowy, więc na tą chwile mamy właściwie nie 3, a 4 punkty przewagi.
Może nie 4 punkty tylko 3,5...

Teraz najważniejsze aby być mocno skoncentrowanym, jeżeli zdominujemy środek pola to wygramy wszystko.
Nie wiecie w ogóle czy Owen będzie dostępny na Barcelone?
Bo Scholes nie wykazuję się ostatnio, zresztą tak samo Giggs.
Czy doświadczenie zespołu właśnie teraz musiało paść...


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - sebos_krk - 21-04-2008 12:27

lmp2 napisał(a):Nie wiecie w ogóle czy Owen będzie dostępny na Barcelone?
Bo Scholes nie wykazuję się ostatnio, zresztą tak samo Giggs.
Czy doświadczenie zespołu właśnie teraz musiało paść...
W temacie o meczu z Barcą pisałem newsa z oficjalnej strony, że będzie dostępny Hargreaves. Myślę, że o ile Giggs niekoniecznie to Paul jest nam potrzebny w tym meczu.


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - Czaplak - 21-04-2008 14:18

sebos_krk napisał(a):Co niby dziwnego w tym, że arsenal miał przewagę?

Grali tym samym składem non stop, byli zmęczeni po meczach z Liverpoolem, byli w wyraźnym dołku, ale to wysoki poziom.


Re: PL: Chelsea - Manchester United (26.04.2008, 13.45) - miszcz26 - 21-04-2008 21:19

Myślę że na mecz z The Blues SAF powinien ustawić diabełki jak na finały NBA:
po pierwsze Defence
po drugie Defence
po trzecie Defence
po czwarte środek pola
A Tevez, Ronaldo albo Rooney zrobią swoje i będzie 1:0 - nie spodziewam się pięknego spotkania, spodziewam sie szachów i przebłysku geniuszu oczywiście po właściwej czerwonej stronie!
Co do zawodników to widziałbym i Giggsa i Scholesa od pierwszej minuty a na drugą połowę Nani i Anderson na zastępstwo.