Redcafe.pl - Manchester United Forum
MUSC PL - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: We are United! (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: MUSC PL (/showthread.php?tid=166)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Re: MUSC PL - MUSC PL - 28-04-2008 19:48

Lukas napisał(a):Zgadzam się Imp2. Pomysł jest bardzo dobry. Ale czy muszę mieć jakąś legitkę aby czuć się prawdziwym kibicem Manchester United- nie wydaje mi się. Kwota jak dla mnie jest dość wysoka i jeszcze nie wiadomo co się w niej konkretnie zawiera. Osobiście wolałbym obniżyli składkę przez zrezygnowanie z legitymacji i tego upominku. A te obniżki w megastore, niewiele dają komuś kto mieszka w Polsce, a jak udałoby się wybrać już na Old Trafford to nie sądzę żebym miał kasę aby kupować coś w Megastore :/ Wolałbym jakieś bardziej przejrzyste informacje.


Witam wszystkich fanatyków MU

Opłacając składkę ws Stowarzyszeniu MUSC PL automatycznie przytępujesz do ONE UNITED i oprócz legitymacji otrzymujesz z Anglii ENCYKLOPEDIĘ podsumowującą cały poprzedni sezon ( zdjęcia, opisy i staystyki każdego meczu wszystkich kategori i rozgrywek ), DVD z najlepszymi bramkami, plakaty, zdjęcia , fanziny, kartki pocztowe, newsy na maila oraz wiele innych gadżetów typu wpinki, breloczki, otwieracze do butelek, wlepki itp, itd.

Stowarzyszenie swoją drogą będzie " produkowało" dla wszystkich członków swoje gifty typy płyty z historycznymi kompilacjami, koszulki MUSC PL. We wrześniu odbędzie sie ogólnopolski zjazd. Zaznaczam, że wszystkie akcje w miarę możliwości prowadzone będą ze składek.

Jesienią zorganizujemy wyjazd na mecz na OT. Możliwe, że jeśli będą wolne środki to zrobimy losowanie i ktoś będzie miał okazję polecieć za darmo albo za pół ceny.

Jeśli są pytania to zapraszam do dyskusji.

UNITED WE STAND

Prezes MUSC PL


Re: MUSC PL - Minh - 28-04-2008 20:06

Czyli jak nie mam polskiego obywatelstwa to nie mogę być w stowarzyszeniu? Sad Mam kartę stałego pobytu jak coś ;p


Re: MUSC PL - ShadowWinter - 28-04-2008 20:10

Lukas napisał(a):Osobiście wolałbym obniżyli składkę przez zrezygnowanie z legitymacji i tego upominku. A te obniżki w megastore, niewiele dają komuś kto mieszka w Polsce, a jak udałoby się wybrać już na Old Trafford to nie sądzę żebym miał kasę aby kupować coś w Megastore :/ Wolałbym jakieś bardziej przejrzyste informacje.

Dokonaliśmy podziału składek tak, że pełnoletni są brani pod uwagę jako potencjalni wyjazdowicze bez podziałów i argumentów "ja nie chce jechać, więc nie chcę płacić za OU". Dziś mówisz, że nei jedziesz... a za pół roku sytuacja się zmieni, a wtedy podczas jednego wyjazdu zwróci Ci się całe to OneUnited- uwierz mi bo znam to z doświadczenia.


Re: MUSC PL - lmp2 - 28-04-2008 20:21

Na pewno wiele osób podchodzi do tego z wielkim dystansem również ja. Na pewno wiele pracy kosztowało założenie stowarzyszenia. Chodzi o to, że to wszystko kreci się wokół wyjazdu na OT. Pytanie tu jest ile osób z tego skorzysta, a ile osób będzie płaciło... Więc może to niektórych właśnie zniechęcać.


Re: MUSC PL - Lukas - 28-04-2008 20:48

MUSC PL napisał(a):
Lukas napisał(a):Zgadzam się Imp2. Pomysł jest bardzo dobry. Ale czy muszę mieć jakąś legitkę aby czuć się prawdziwym kibicem Manchester United- nie wydaje mi się. Kwota jak dla mnie jest dość wysoka i jeszcze nie wiadomo co się w niej konkretnie zawiera. Osobiście wolałbym obniżyli składkę przez zrezygnowanie z legitymacji i tego upominku. A te obniżki w megastore, niewiele dają komuś kto mieszka w Polsce, a jak udałoby się wybrać już na Old Trafford to nie sądzę żebym miał kasę aby kupować coś w Megastore :/ Wolałbym jakieś bardziej przejrzyste informacje.


Witam wszystkich fanatyków MU

Opłacając składkę ws Stowarzyszeniu MUSC PL automatycznie przytępujesz do ONE UNITED i oprócz legitymacji otrzymujesz z Anglii ENCYKLOPEDIĘ podsumowującą cały poprzedni sezon ( zdjęcia, opisy i staystyki każdego meczu wszystkich kategori i rozgrywek ), DVD z najlepszymi bramkami, plakaty, zdjęcia , fanziny, kartki pocztowe, newsy na maila oraz wiele innych gadżetów typu wpinki, breloczki, otwieracze do butelek, wlepki itp, itd.

Stowarzyszenie swoją drogą będzie " produkowało" dla wszystkich członków swoje gifty typy płyty z historycznymi kompilacjami, koszulki MUSC PL. We wrześniu odbędzie sie ogólnopolski zjazd. Zaznaczam, że wszystkie akcje w miarę możliwości prowadzone będą ze składek.

Jesienią zorganizujemy wyjazd na mecz na OT. Możliwe, że jeśli będą wolne środki to zrobimy losowanie i ktoś będzie miał okazję polecieć za darmo albo za pół ceny.

Jeśli są pytania to zapraszam do dyskusji.

UNITED WE STAND

Prezes MUSC PL

ShadowWinter napisał(a):Dokonaliśmy podziału składek tak, że pełnoletni są brani pod uwagę jako potencjalni wyjazdowicze bez podziałów i argumentów "ja nie chce jechać, więc nie chcę płacić za OU". Dziś mówisz, że nei jedziesz... a za pół roku sytuacja się zmieni, a wtedy podczas jednego wyjazdu zwróci Ci się całe to OneUnited- uwierz mi bo znam to z doświadczenia.

No i właśnie o takie informacje mi chodziło. Konkretnie co i jak. Dzięki za uświadomienie. Tylko założę się, że znajdzie się grupka osób która chciałaby dołączyć do Stowarzyszenia, ale wie na pewno, że na wyjazd na Old Trafford nie będzie jej stać np przez najbliższy rok, więc nie leżałoby w ich interesie opłacać całej składki w pierwszym roku.


Re: MUSC PL - ShadowWinter - 28-04-2008 21:02

Lukas napisał(a):No i właśnie o takie informacje mi chodziło. Konkretnie co i jak. Dzięki za uświadomienie. Tylko założę się, że znajdzie się grupka osób która chciałaby dołączyć do Stowarzyszenia, ale wie na pewno, że na wyjazd na Old Trafford nie będzie jej stać np przez najbliższy rok, więc nie leżałoby w ich interesie opłacać całej składki w pierwszym roku.

Masz rację, ale podjęliśmy twardą decyzję- zero rozgraniczeń na poziomie osób pełnoletnich, aby nie pojawiły się podziały. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dość brutalne i wiele osób zniechęci, ale niestety nie na wszystko znajdzie się złoty środek.

Poza tym należy pamiętać że stowarzyszenie to pierwszy krok, drugi ma być autoryzacją w Manchester, a OneUnited jest do tego niezbędne.

lmp2 napisał(a):Chodzi o to, że to wszystko kreci się wokół wyjazdu na OT. Pytanie tu jest ile osób z tego skorzysta, a ile osób będzie płaciło... Więc może to niektórych właśnie zniechęcać.

Myślę, że to nie tylko i wyłącznie wyjazd na OT bo zlot w Polsce jest organizowany od dawien dawna i zawsze umiera śmiercią naturalną... MUSC PL to nie tylko wyjazd na mecz, ale to zrzeszenie kibiców, kontakty przez sieć na większą skalę niż portale www i forum, to jest tworzenie społeczności, wysublimowanej grupy ludzi, a Ci którzy wstąpią nie patrząc na wysokość składki (180 zł w skali to nie jest tak dużo, nie demonizujmy!), ale patrząc na idee myśle, że będą usatysfakcjonowani. Tak ja to widzę.


Re: MUSC PL - MUSC PL - 28-04-2008 21:12

lmp2 napisał(a):Na pewno wiele osób podchodzi do tego z wielkim dystansem również ja. Na pewno wiele pracy kosztowało założenie stowarzyszenia. Chodzi o to, że to wszystko kreci się wokół wyjazdu na OT. Pytanie tu jest ile osób z tego skorzysta, a ile osób będzie płaciło... Więc może to niektórych właśnie zniechęcać.

Nie wszystko kręcie sie wokół wyjazdów na mecze ( jeśli będą chętni to dla każdego sie znajdzie miejsce, nie ma obaw ) bo:

1.Orócz legitymacji otrzymujesz z Anglii ENCYKLOPEDIĘ podsumowującą cały poprzedni sezon ( zdjęcia, opisy i staystyki każdego meczu wszystkich kategori i rozgrywek ), DVD z najlepszymi bramkami, plakaty, zdjęcia , fanziny, kartki pocztowe, newsy na maila oraz wiele innych gadżetów typu wpinki, breloczki, otwieracze do butelek, wlepki itp, itd.

2. Stowarzyszenie swoją drogą będzie " produkowało" dla wszystkich członków swoje gifty typy płyty z historycznymi kompilacjami, koszulki MUSC PL. We wrześniu odbędzie sie ogólnopolski zjazd. Zaznaczam, że wszystkie akcje w miarę możliwości prowadzone będą ze składek.

UWS
Prezes


Re: MUSC PL - MUSC PL - 28-04-2008 21:23

Lukas napisał(a):No i właśnie o takie informacje mi chodziło. Konkretnie co i jak. Dzięki za uświadomienie. Tylko założę się, że znajdzie się grupka osób która chciałaby dołączyć do Stowarzyszenia, ale wie na pewno, że na wyjazd na Old Trafford nie będzie jej stać np przez najbliższy rok, więc nie leżałoby w ich interesie opłacać całej składki w pierwszym roku.

Jeśli już piszesz o " interesie " co za składkę dostają członkowie Stowarzyszenia ( ONE UNITED plus nasze gifty nie wspominając o niewymiernego poczucia przynależności i współnoty z innymi fanami MU ) to za mało to wybacz.
Nikt nikogo nie zmusza aby jeździł na mecze. To jest tylko dodatek do całej idei zjednoczenia fanów MU w Polsce. Chyba fajnie tymczasaem byłoby załapać sie na ogólnopolski zjad zamiast wyjazdu na OT.

UWS
Prezes


Re: MUSC PL - lmp2 - 28-04-2008 21:39

Powoli zaczynam się przekonywać do tego. Z samego początku rozmowy wynikało, że to będzie formalne stowarzyszenie które będzie pomagała załatwić bilet on OT...
Zawsze można na rok spróbować, a na następny będzie się wiedziało jak to wszystko wygląda...


Re: MUSC PL - Kula - 28-04-2008 21:58

Na marginesie, oczywiście jestem za i życzę każdemu stowarzyszeniu sukcesów i wielu członków. Niestety lata komunizmu stworzyły w nas przeświadczenie, że każde stowarzyszenie ma na celu wygodę władz danej organizacji lub wywieranie nacisku na otoczenie i połączone z tym mniejsze lub większe machlojki. Sam przez kilka lat prowadziłem działalność w ELSA i wiem że to nie jest fajne po wielu staraniach ciężkiej pracy bez żadnej nagrody usłyszeć - że my to po znajomości załatwiamy czy coś....

A Waszym zadaniem czyli MUSC jest te wątpliwości rozwiać.

A teraz kilka pytań ad personam :

Niestety żadnego z Was nie znam, nie wiem kim jesteście ani co do tej osiągneliście w działalności publicznej. Nie wiem czym zajmujecie się na co dzień. Ile Wy macie lat ? Smile
Wierze w Wasze dobre intencje ale nic o Was nie wiem, może stowarzyszenie powstało przy piwie założone przez osoby, które rzuciły się z motyką słońce. Wasze nazwiska nic mi nie mówią, są wśród Was lekarze, adwokaci, dziennikarze sportowi, osoby publiczne ? Czemu uważacie się za powołanych do tworzenia zrzeszenia ? Przekonajcie mnie, że jesteście dobrymi ludźmi na właściwych miejscach ? Że nie schrzanicie sprawy ? Że macie plan i wiecie jak go zrealizować. Że jesteście kompetentni

Ad rem ( statut ), przepraszam zboczenie zawodowe Smile

Jest tam kilka lekkich nieścisłości, bardziej "nazewniczych" niż technicznych ale do meritum

1 ."Od uchwały Zarządu w sprawie przyjęcia kandydata w poczet Manchester United Supporters from Poland, a także pozbawienia członkowstwa zainteresowanemu przysługuje odwołanie do Walnego Zgromadzenia Członków w terminie do 14 dni roboczych. Decyzja Walnego Zgromadzenia jest ostateczna."

"Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków zwoływane jest przez Zarząd Stowarzyszenia raz na rok"

Kiepska jest sytuacja osoby wyrzuconej w styczniu, gdy WZC jest np. zaplanowane na sierpień. Jak się taki człowiek ma odwołać w 14 dni ? Tym bardziej, że uczestniczyć w WZC nie może bo nie jest już członkiem MUSC PL.

Skąd w ogóle prawo zarządu do wyrzucenia kogokolwiek ze stowarzyszenia ? Sami napisaliście, że najwyższym organem jest WZC, to czemu WZC nie ma prawa decydowania o usunięciu członka stowarzyszenia? Jesli nie polubi mnie 20 osob to leże na łopatki.....

To chyba powinno być tak, prosto jasno i czytelnie :

"Prawa członka można utracic tylko w skutek:
1) pisemnego zrzeczenia sie praw przez członka , złożonego na rece Prezesa Zarzadu
Stowarzyszenia,
2) rażącego działania na szkode Stowarzyszenia – w drodze uchwały Walnego Zebrania Stowarzyszenia,
3) pozbawienia członka założyciela praw publicznych ( a nie obywatelskich, nie wiem co to za twór prawa obywatelskie ) prawomocnym wyrokiem sadu powszechnego – w
drodze uchwały Zarzadu Stowarzyszenia"

2. Jak ustaje członkostwo członków honorowych i wspierających ?

3."pisemny wniosek przynajmniej 3/5 ogólnej liczby członków Stowarzyszenia" Mam nadzieje, że chodzi o indywidualne wnioski poszczególnych członków w liczbie 3/5 ogólnej liczby członków Stowarzyszenia a nie o jeden wniosek podpisany przez 3/5 ogólnej liczby członków Stowarzyszenia

4. No i zarząd, wytłumaczcie mi, dlaczego nie można go odwołać w całości ani nie można odwołać pojedyńczego członka zarządu ? Dlaczego WZC nie ma żadnej kontroli nad działaniami zarządu ? Kto powołuje zarząd i komisję, dlaczego właściwie takich podstawowych zapisów nie ma w statucie ?

To jest dla mnie najważniejsze pytanie, dlaczego zarząd jest organem nieusuwalnym i niekontrolowalnym?

No i przydałoby się rozstrzelić kadencję komisji i zarządu, tak żeby się nie pokrywały. Na razie tyle pytań czekam na odpowiedzi.


Re: MUSC PL - ShadowWinter - 28-04-2008 22:18

Kula napisał(a):Na marginesie, oczywiście jestem za i życzę każdemu stowarzyszeniu sukcesów i wielu członków. Niestety lata komunizmu stworzyły w nas przeświadczenie, że każde stowarzyszenie ma na celu wygodę władz danej organizacji lub wywieranie nacisku na otoczenie i połączone z tym mniejsze lub większe machlojki. Sam przez kilka lat prowadziłem działalność w ELSA i wiem że to nie jest fajne po wielu staraniach ciężkiej pracy bez żadnej nagrody usłyszeć - że my to po znajomości załatwiamy czy coś....

dobrze, że tak to spuentowałeś:

Kula napisał(a):A Waszym zadaniem czyli MUSC jest te wątpliwości rozwiać.

Kula napisał(a):Niestety żadnego z Was nie znam, nie wiem kim jesteście ani co do tej osiągneliście w działalności publicznej. Nie wiem czym zajmujecie się na co dzień. Ile Wy macie lat ? Smile
Wierze w Wasze dobre intencje ale nic o Was nie wiem, może stowarzyszenie powstało przy piwie założone przez osoby, które rzuciły się z motyką słońce. Wasze nazwiska nic mi nie mówią, są wśród Was lekarze, adwokaci, dziennikarze sportowi, osoby publiczne ? Czemu uważacie się za powołanych do tworzenia zrzeszenia ? Przekonajcie mnie, że jesteście dobrymi ludźmi na właściwych miejscach ? Że nie schrzanicie sprawy ? Że macie plan i wiecie jak go zrealizować. Że jesteście kompetentni

Kto by nie zakładał Stowarzyszenia to zachodzi automatycznie powyższe pytanie. Ja odpowiem, a Ty mi musisz uwierzyć na słowo.

Po pierwsze: są to ludzie głęboko powiązani z tradycją United, jedni starsi a drudzy młodsi, ale generalnie osoby wiedzące co gdzie ma swoje korzenie.

Po drugie: osoby doświadczone, które organizowały już nie jedną akcję (spotkania, wyjazdy, akcje z zakupami itd itp), które może nie każdemu są znane, ale w przyszłości będziecie mieli okazję przekonać się, że to nie pył na wiatr.

Po trzecie: nie chcę personalnie odpowiadać i ujawniać stanowisk, zawodów czy ukończonych fakultetów, ale są to ludzie uczący się i tacy, którzy edukację mają za sobą... absolwenci administracji, prawa, rachunkowości... studiujących nie będę wymieniał z kierunku.

Po czwarte... jesteśmy otwarci- uważasz się za kompetentnego? Masz pomysły oraz idee na realizację? Uważasz że możesz wnieść swoją osobą coś wzbogacającego sprawę? To ja mówię nei zadawaj tylko pytań, a skontaktuj się z nami Wink

Kula napisał(a):Jest tam kilka lekkich nieścisłości, bardziej "nazewniczych" niż technicznych ale do meritum

1 ."Od uchwały Zarządu w sprawie przyjęcia kandydata w poczet Manchester United Supporters from Poland, a także pozbawienia członkowstwa zainteresowanemu przysługuje odwołanie do Walnego Zgromadzenia Członków w terminie do 14 dni roboczych. Decyzja Walnego Zgromadzenia jest ostateczna."

"Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków zwoływane jest przez Zarząd Stowarzyszenia raz na rok"

Kiepska jest sytuacja osoby wyrzuconej w styczniu, gdy WZC jest np. zaplanowane na sierpień. Jak się taki człowiek ma odwołać w 14 dni ? Tym bardziej, że uczestniczyć w WZC nie może bo nie jest już członkiem MUSC PL.

Skąd w ogóle prawo zarządu do wyrzucenia kogokolwiek ze stowarzyszenia ? Sami napisaliście, że najwyższym organem jest WZC, to czemu WZC nie ma prawa decydowania o usunięciu członka stowarzyszenia? Jesli nie polubi mnie 20 osob to leże na łopatki.....

To chyba powinno być tak, prosto jasno i czytelnie :

"Prawa członka można utracic tylko w skutek:
1) pisemnego zrzeczenia sie praw przez członka , złożonego na rece Prezesa Zarzadu
Stowarzyszenia,
2) rażącego działania na szkode Stowarzyszenia – w drodze uchwały Walnego Zebrania Stowarzyszenia,
3) pozbawienia członka założyciela praw publicznych ( a nie obywatelskich, nie wiem co to za twór prawa obywatelskie ) prawomocnym wyrokiem sadu powszechnego – w
drodze uchwały Zarzadu Stowarzyszenia"

2. Jak ustaje członkostwo członków honorowych i wspierających ?

3."pisemny wniosek przynajmniej 3/5 ogólnej liczby członków Stowarzyszenia" Mam nadzieje, że chodzi o indywidualne wnioski poszczególnych członków w liczbie 3/5 ogólnej liczby członków Stowarzyszenia a nie o jeden wniosek podpisany przez 3/5 ogólnej liczby członków Stowarzyszenia

4. No i zarząd, wytłumaczcie mi, dlaczego nie można go odwołać w całości ani nie można odwołać pojedyńczego członka zarządu ? Dlaczego WZC nie ma żadnej kontroli nad działaniami zarządu ? Kto powołuje zarząd i komisję, dlaczego właściwie takich podstawowych zapisów nie ma w statucie ?

To jest dla mnie najważniejsze pytanie, dlaczego zarząd jest organem nieusuwalnym i niekontrolowalnym?

No i przydałoby się rozstrzelić kadencję komisji i zarządu, tak żeby się nie pokrywały. Na razie tyle pytań czekam na odpowiedzi.

Kilka dobrych pytań, ale żeby odpowiedzieć trafnie potrzebuje kilku spokojnych chwil... jako, że jestem współautorem tego aktu prawnego Stowarzyszenia to poczuwam się do odpowiedzialności i udzielenia odpowiedzi, ale nie teraz bo padam na twarz, a nei chciałbym tutaj w ważnej sprawie popisać głupstw. Prosze o zrozumienie.

Dobrej nocy!
Pozdrawiam!
UNITED!


Re: MUSC PL - Kula - 28-04-2008 22:25

Nie ma sprawy nie pali się. A jeszcze jedno, przemyślcie sprawę z kworum, bo znam sytuację w której pewne stowarzyszenie liczyło 200 osób, kworum - 100. I.... na zebrania tyle nie przychodziło, więc ustalenia były nic nie warte Smile


Re: MUSC PL - MUSC PL - 28-04-2008 22:52

Kula napisał(a):Na marginesie, oczywiście jestem za i życzę każdemu stowarzyszeniu sukcesów i wielu członków. Niestety lata komunizmu stworzyły w nas przeświadczenie, że każde stowarzyszenie ma na celu wygodę władz danej organizacji lub wywieranie nacisku na otoczenie i połączone z tym mniejsze lub większe machlojki. Sam przez kilka lat prowadziłem działalność w ELSA i wiem że to nie jest fajne po wielu staraniach ciężkiej pracy bez żadnej nagrody usłyszeć - że my to po znajomości załatwiamy czy coś....

A Waszym zadaniem czyli MUSC jest te wątpliwości rozwiać.

A teraz kilka pytań ad personam :

Niestety żadnego z Was nie znam, nie wiem kim jesteście ani co do tej osiągneliście w działalności publicznej. Nie wiem czym zajmujecie się na co dzień. Ile Wy macie lat ? Smile
Wierze w Wasze dobre intencje ale nic o Was nie wiem, może stowarzyszenie powstało przy piwie założone przez osoby, które rzuciły się z motyką słońce. Wasze nazwiska nic mi nie mówią, są wśród Was lekarze, adwokaci, dziennikarze sportowi, osoby publiczne ? Czemu uważacie się za powołanych do tworzenia zrzeszenia ? Przekonajcie mnie, że jesteście dobrymi ludźmi na właściwych miejscach ? Że nie schrzanicie sprawy ? Że macie plan i wiecie jak go zrealizować. Że jesteście kompetentni



Przykro mi czytać, że masz tak ponure doświadczenia. Ja osobiście od 1996 roku prowadzę jako grający menedżer drużynę piłki halowej i nikt mi nigdy nie zarzucił machlojek. Wręcz przeciwnie wiele razy sam dokladałem z własnej kieszeni.

Nie jestem prawnikiem więc tej materii się nie wypowiadam. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane przez Polski sąd więc chyba ze statutem nie jest tak źle. Oczywiście gdybyś do nas dołączył mógłbyś go dopracować.

Wiek myślę nie ma tu nic do rzeczy. Ja osobiście mam 36 lat, a zarząd oscyluje wokół sredniej ok. 30 lat.

Osoby publiczne związane od lat z MU już zgłosiły swój akces więc po zakończeniu naboru opublikujemy pełną listę członków Stowarzyszenia. Ja osobiście od wielu lat mam bliskie kontakty z szefami innych europejskich (głównie Holandia, Francja, oraz kilka SC z Wysp Brytyjskich ), którzy mogą za mnie ręczyć i pomogą nam w pierwszym etapie tworzenia MUSC PL. Nie bez znaczenia jest też nawiązany kontakt z Membership Office na OT.

Dlaczego my ?
Jeździmy na mecze United od 1991 roku i od zawsze naszym marzeniem było stworzenie w Polsce oficjalnego SC. Myślę, że młodzi ludzie nie muszą teraz jeździc w ciemno i kupować bilety u koników tak jak nam się to zdarzało. Jestem aktywnym kibicem z zasadami i takie chciałbym wpoić przyszłym członkom MUSC PL. Nie uważamy sie za jedynych powołanych do stworzenia SC ale jeśli nikt bardziej kompetentny do tej pory się za to nie zabrał, to dlaczego nie my. Ile można jeszcze czekać ? Przecież nawet u naszych południowych sąsiadów istnieją poważne inicjatywy związane z MU. Jesteśmy przecież licznym narodem z ogromnymi piłkarskimi tradycjami.

Jesteśmy dobrzy, kompetentni ,mamy kontakty i plan. Za kilka lat będziemy uznani przez biuro na OT jako ich oficjalny SC w Polsce.

Pozdrawiam
Prezes


Re: MUSC PL - ShadowWinter - 29-04-2008 07:47

MUSC PL napisał(a):Nie uważamy sie za jedynych powołanych do stworzenia SC ale jeśli nikt bardziej kompetentny do tej pory się za to nie zabrał, to dlaczego nie my. Ile można jeszcze czekać ? Przecież nawet u naszych południowych sąsiadów istnieją poważne inicjatywy związane z MU. Jesteśmy przecież licznym narodem z ogromnymi piłkarskimi tradycjami.

Dokładnie o to chodzi... każdy wiele mówił i pisał o SC ale nikt nie zebrał się w sobie i nie odważył popchnąć do przodu. My ten krok podjęliśmy i...

MUSC PL napisał(a):Za kilka lat będziemy uznani przez biuro na OT jako ich oficjalny SC w Polsce.

Pozdrawiam Smile


Re: MUSC PL - Koto - 29-04-2008 09:01

Witam serdecznie, ja może coś Siebie Tongue

Wielokrotnie na różnych forach dało się odczytać, różnego rodzaju posty, typu " Załóżmy Fan Club", itd. Wielorako nie miało to jakiegokolwiek ładu czy składu.

W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Ma na to wpływ kilka czynników. Mianowicie, po pierwsze. Stowarzyszenie funkcjonuje już nie jako wymyślny pseudoTwór na jakimś forum. Ale jest zarejestrowane poprzez organ wymiaru sprawiedliwości, każdy ma dostęp aby pod odpowiednim numerem KRSu sobie to unaocznić.

Po wtóre w Stowarzyszeniu są osoby, które można powiedzieć "Zjadły zęby w temacie United", mają doświadczenia i chęci aby się tymi doświadczenaimi dzielić.

Kolejnym ważnym aspektem podjęcia tego działania był fakt, że Manchester United nie posiadał w Polsce odpowiedniej organizacji kibicowskiej, a inne kluby o stosunkowo mniejszej popularności takowe stowarzyszenia posiadały. Ba są nawet uznane przez swoje macierzyste kluby vide JuvePoland, Milan Club Polonia, Fan Club Barca Polska...

Oczywiście efektem finalnym dziłalności MUSC POLAND jest uzyskanie akceptacji i uznanie przez klub. Do czego z całej mocy stowarzyszenie ma zamiar dążyć.