Redcafe.pl - Manchester United Forum
Matura to bzdura... - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Archiwum ogólne (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Matura to bzdura... (/showthread.php?tid=175)

Strony: 1 2 3 4


Matura to bzdura... - radzio - 05-05-2008 12:48

No drodzy maturzyście pochwalcie się jak tam było na maturze etc! Zapraszamy do podzielenia się swoimi przygodami maturalnymi bo kasztany już kwitną Big Grin


Re: Matura to bzdura... - Prezydent - 05-05-2008 12:55

Matura to bzdura, zgadzam się w zupełności <niesforny>

Polski byle zdać, 30% mnie uszczęśliwi. Do czasu wyników więcej się nie wypowiadam Wink Teraz chcę jak najszybciej zapomnieć o dzisiejszym egzaminie. Jutro piszę angol dwujęzyczny, a w środę wos rozszerzony. Potem ustne czyli mniejsze obciążenie.


Re: Matura to bzdura... - Tomassen - 05-05-2008 14:48

Prezydent napisał(a):dwujęzyczny

Tzn.?


Re: Matura to bzdura... - Griever - 07-05-2008 11:15

Dwujezyczny to taki skrót myslowy.
Chodzi o klasy dwujęzyczne jak np. IB (miedzynarodowa matura).

A jak u mnie? Polski zlałem całkowicie, pisalem podstawe. Zdam Big Grin To jest ważne
Angol rozszerzony tak ja 80-89%. Chociaz jesli prace napisalem na maxa (a przewaznie tak mi wychodzilo) to mam 89%.
Jeszcze tylko geografia rozszerzona, matma podstawa i ustne. No i prace maturalna moglbym juz zaczac powoli pisac..


Re: Matura to bzdura... - Tomassen - 07-05-2008 12:17

Griever napisał(a):Chodzi o klasy dwujęzyczne jak np. IB (miedzynarodowa matura).

Nadal nie kumam Big Grin


Re: Matura to bzdura... - Lucas - 07-05-2008 14:58

Tomassen napisał(a):Nadal nie kumam Big Grin
=> IBO


Re: Matura to bzdura... - szaszlyk - 08-05-2008 18:26

Polski to porażka, naprawdę zaczynam się zastanawiać czy znajdzie się gdzieś to 30%. Powiedzenie, że tylko debil może nie zdać raczej mnie przygnębia Smile Angielski rozszerzony był łatwiejszy niż na probnych toteż poszło mi całkiem nieźle. Cóż jednak z tego jak mogę nie zdać matury wogóle :lol:


Re: Matura to bzdura... - mlody_unw - 12-05-2008 22:17

Polski - tu zabłysnę, to moja "pięta Achillesowa".

2 na koniec roku mówi sama za siebie, a polskiego bałem się najbardziej i sam nie wiem jak to będzie. Przede mną jeszcze matematyka i fizyka ...


Re: Matura to bzdura... - Pawlak - 13-05-2008 17:07

Skoro nie rozumiesz, to dwujęzyczna to najtrudniejsza możliwa matura z Angola, dlatego jestem taki zesrany Smile Bo klasy tzw. dwujęzyczne mają obowiązek właśnie taką pisać. Co do Polskiego, to aż się przeraziłem, jak usłyszałem, że tylko 7% pisało rozszerzenie :shock:


Re: Matura to bzdura... - radzio - 13-05-2008 17:12

Pawlak napisał(a):Skoro nie rozumiesz, to dwujęzyczna to najtrudniejsza możliwa matura z Angola, dlatego jestem taki zesrany Smile
Eee, a ona czymś się różni od tej takiej co ja pisałem (taka no "normalna" poziom podstawowy i rozszerzony...?)


Re: Matura to bzdura... - Prezydent - 13-05-2008 17:23

Griever napisał(a):Chodzi o klasy dwujęzyczne jak np. IB (miedzynarodowa matura).

Wcale nie, klasy dwujęzyczne maja po prostu cześc przedmiotów po angielsku (ja miałem historie i geografię, zdarzała się czasem również matma i biologia,ale to na kilku lekcjach) trudniejszy egzamin z angola, wybrane przedmioty tez musisz zdawac po ang, ale wystarczy sie po prostu stawic na egzaminie i zdałeś (ale nie na angolu!)a międzynarodowa matura to trochę inna bajka.

Angol dwujęzyczny - 2 formy pisemne (na 150-200 slow, druga 300-350), teksty jak z CPE, listeningi masakra Big Grin Do tego do readingow i listeningow sa czesciowo zadania otwarte, czyli odpowiedz calym zdaniem zamiast a,b,c,d

Polskiego pisemnego nie komentuje, wczoraj miałem ustny - 18/20. A za rok lub dwa na ustnym polaku ma byc odpytka z lektur <niesforny> <niesforny> <niesforny>


Re: Matura to bzdura... - radzio - 13-05-2008 17:25

Prezydent napisał(a):Wcale nie, klasy dwujęzyczne maja po prostu cześc przedmiotów po angielsku i trudniejszy egzamin z angola, a międzynarodowa matura to trochę inna bajka.

Angol dwujęzyczny - 2 formy pisemne (na 150-200 slow, druga 300-350), teksty jak z CPE, listeningi masakra Big Grin Do tego do readingow i listeningow sa czesciowo zadania otwarte, czyli odpowiedz calym zdaniem zamiast a,b,c,d
O lol Big Grin, ale i tak bym takie coś zdał Big Grin ale już nie na tyle na ile udało mi się zdać tą moją Big Grin


Re: Matura to bzdura... - Prezydent - 13-05-2008 17:30

radzio napisał(a):
Prezydent napisał(a):Wcale nie, klasy dwujęzyczne maja po prostu cześc przedmiotów po angielsku i trudniejszy egzamin z angola, a międzynarodowa matura to trochę inna bajka.

Angol dwujęzyczny - 2 formy pisemne (na 150-200 slow, druga 300-350), teksty jak z CPE, listeningi masakra Big Grin Do tego do readingow i listeningow sa czesciowo zadania otwarte, czyli odpowiedz calym zdaniem zamiast a,b,c,d
O lol Big Grin, ale i tak bym takie coś zdał Big Grin ale już nie na tyle na ile udało mi się zdać tą moją Big Grin
Nie bój żaby, za mature dwujęzyczną są dodatkowe punkty w rekrutacji na studia <niesforny> Ja na próbnej miałem 74%, ale teraz była trudniejsza i 60% mnie usatysfakcjonuje. Chociaż, jeśli kumpela, która siedziała przede mną ma dobre odpowiedzi to wynik może byc wyższy <niesforny>


Re: Matura to bzdura... - Griever - 19-05-2008 11:40

LolBig Grin
Właśnie odkrylem ze na ustnej z polaka wystarczy byc wygadanymBig Grin
W sobote napisalem prace. W poniedzialek (dzisiaj) mialem ustna. Tylko raz prezentowalem ta prace przed egzaminem, zrobilem mnostwo bledow. nie czytalem lektur.
A na maturze?
20/20 Tongue
Wystarczy miec swoje zdanie i dobrze je wyrazic. Odpowiadac na pytania wyczerpujaco i podkreslac, ze to moje wlasne zdanie.
Umiejetnosc logicznego myslenia i zdolnosc do powiazania faktow tez sie przydajeSmile

I pomyslec, ze ludzie miesiacami to pisali i uczyli sie i nawet jesli ktos z nich ma tez 20/20 to zajelo mu to o przynajmniej miesiac wiecej ode mnieTongue
a ja w tym czasie balowaaalem.

Pozdrawiam maturzystow Smile


Re: Matura to bzdura... - Lucas - 20-05-2008 23:18

Matura jest dla ludzi inteligentnych, nie dla mądrych. Żeby zdać maturę IMO należy wiedzieć co egzaminatorzy oceniają i w jaki sposób i podle tego wykonać prezentację.