Redcafe.pl - Manchester United Forum
Zlatan Ibrahimović - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Manchester United (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Kadra (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Zlatan Ibrahimović (/showthread.php?tid=1886)

Strony: 1 2


Zlatan Ibrahimović - Intel - 01-07-2016 17:52

[Obrazek: zlatan-a-z-img4.jpg]

9. ZLATAN IBRAHIMOVIĆ

Data urodzenia: 3 października 1981
Miejsce urodzenia: Malmo, Szwecja
Narodowość: Szwed
Pozycja: napastnik
Wzrost: 195 cm

Poprzedni klub: Paris Saint-Germain
Debiut w MU: 7 sierpnia 2016 v Leicester (N)



RE: Zlatan Ibrahimović - robaldo - 01-07-2016 20:57

Na początku byłem na nie, teraz jestem nastawiony względnie optymistycznie. Jak chyba przy mało którym transferze dwa aspekty są godne rozważenia: sportowy i okołosportowy.

Jeśli chodzi o ten pierwszy moje postrzeganie transferu zmieniło się niewiele. Nie wierzę w duży skok jakościowy, bez drużyny Zlatan nam znacząco nie pomoże. Mam tylko nadzieję, że jego jakość sportowa nie zjedzie w najbliższych miesiącach jakoś drastycznie w dół.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z całą sferą mentalną tego zespołu. Tutaj już moje oczekiwania są rozbuchane niemal do granic możliwości. Analogia do Cantony jest tutaj klarownie widoczna. Jedyna różnica (ostatecznie być może bardzo istotna) to wiek, poza tym obie historie wydają się na ten moment tak zbieżne, że aż nieprawdopodobne, żeby ich zwieńczenie było podobne. Mimo wszystko moja romantyczna dusza nie pozwala mi myśleć inaczej. Temu zespołowi od odejścia Fergusona brakowało wodza zarówno na boisku, jak i mam wrażenie również poza nim. Teraz wydaje się, że obie kwestie mogły zostać rozwiązane. Pozostaje tylko czekać, czy teorię odzwierciedli praktyka. Jeśli zespół czuje równie podekscytowanie, co większość kibiców, to powinno być dobrze.


RE: Zlatan Ibrahimović - michal85 - 02-07-2016 11:51

Jest i w końcu oficjalka i...mam oczywiście wątpliwości. Z jednej strony to wielki piłkarz, nikt nie wątpi w jego umiejętności, ale do młodzieniaszków nie należy. W wielu aspektach ten transfer przypomina mi transfer...Bastiego. Też była mowa o małym ryzyko (kwota transferu), też była mowa o mentalności zwycięzcy. A jak drużynie nie szło to wcale nie było widać, że Basti może zmienić oblicze zespołu, że podrywa kolegów do walki. Ibra też mi się nie kojarzy z kimś takim. Opierdolić potrafi, komuś przypierdolić również, ale jestem niezmiernie ciekaw czy nasza młoda drużyna właśnie czegoś takiego oczekuje.

Będę również ciekaw ile faktycznie przy nim nauczy się Rashford - chętnie poczytam wypowiedzi młodych zawodników z poprzednich klubów o współpracy ze Szwedem, bo wydaje mnie się, że nie każdy był jednak zachwycony.

Do całego transferu podchodzę więc z bardzo umiarkowanym optymizmem.


RE: Zlatan Ibrahimović - RedLucas - 02-07-2016 13:30

Również mam mieszane uczucia. Moim zdaniem albo to będzie strzał w dychę, albo to będzie totalny niewypał. Nie będzie tu szarości.

Jest to na pewno osoba za którą mogą iść tłumy jeśli będzie szło dobrze. Mam obawy, co będzie, jak przyjdą gorsze wyniki. Ja się wtedy obawiam ogromnego syfu w szatni. Kłótni, obrażania się, a epicentrum tego będzie Szwed. Piłkarsko? Najwyższy top ofc, ale wiek również słuszny. Zjazd może nastąpić w każdym momencie. Z drugiej strony Zlatan nigdy nie bazował mocno na fizyczności, więc ryzyko to jest stosunkowo niższe.

Bardzo podobał mi się jego wywiad po prezentacji. Każdy tak gada, ale on rzeczywiście potrafi się sprzedać i ja mu uwierzyłem, że jest mega podjarany grą tu pod wodzą Mou Big Grin I jednak mentalność zwycięzcy jest u niego dużo większa, niż u Bastiego. W każdej odpowiedzi na pytanie musiał podkreślić, że przyszedł tu tylko i wyłącznie po to, aby wygrywać wszystko co się da.

Cóż, welcome Zlatan i czekam z niecierpliwością!


RE: Zlatan Ibrahimović - Hubson - 02-07-2016 14:11

Gdyby nie Jose można by się zastanawiać, ale połączenie Jose i Zlatana... Myślę, że to nie ma prawa nie wypalić.
Gość ma wszystko co jest potrzebne, nie zgadza się tylko wiek. Pewnie nie jeden z nas chciał go jak był w Interze. Gość jest niesamowity, a Zlatan klubowy to inny Zlatan niż ten reprezentacyjny. Nie mamy meczów w pucharach europejskich więc myślę, że na ligę wystarczy. Na szczęście konkrakt tylko roczny, więc też zagrożenia wielkiego nie ma.


RE: Zlatan Ibrahimović - Kosma - 02-07-2016 15:54

Ja krótko, bo w większości piszecie to samo.

Zlatan jest stary i nigdy nie grał w EPL. Nie grał też w drużynie, która tak absolutnie dołuje względem swoich ambicji. Uważam, że natężenie gier w Anglii oraz, a być może przede wszystkim, grzybnia, jaką zastanie tutaj, zweryfikuje go negatywnie i to będzie koniec jego kariery w porządnym futbolu. Za rok / dwa wróci do Szwecji albo wyleci do jakichś Stanów czy innych Chin.

Ale na miejscu Mou brałbym go i tak.


RE: Zlatan Ibrahimović - Silvan - 05-07-2016 09:44

Od początku byłem na nie i jestem zdania, że ludzie bardziej jarają się tym kim Ibra był, niż kim jest teraz, a wiek robi swoje i będzie tylko gorzej, a nie lepiej. Zlatan, a stary Zlatan już w ogóle bazuje na grze drużyny i mam wrażenie, że jakoś tak bardziej niż większość znanych mi napadziorów jest zależny od kolegów. Jego wpływ na drużynę jest ogromnie uzależniony, od tego czy drużyna obiera taktykę "pod Zlatana" co na wejściu stwarza nam kilka problemów. Aspekt medialny na plus, zawodnik o ego porównywalnym z Cantoną, no fajnie, ale Eric w jego wieku od lat zajmował się już pisaniem poezji i graniem w filmach... Parę lat temu wziąłbym go z pocałowaniem ręki, ale teraz sam nie wiem, trochę pokerowa zagrywka Mourinho, który będzie musiał na serio uporządkować i wnieść sporo kreatywności do całej formacji ofensywnej, ale w sumie to i tak był warunek walki o cokolwiek w nadchodzącym sezonie. Mimo wszystko Bardziej pasowałby mi w United taki Morata z którym Mou też dobrze się rozumie, czy inny Higuain, ale cholera wie, może byli nie do wyjęcia. Martwi mnie też, że Mou jakoś często ostatnio nie miał dobrego nosa do napastników, ale rozliczać go będę jednak później. Reasumując mam cholernie duże obawy, ale też jakąś tam nadzieję, że eksperyment się uda i powtórzymy "efekt Larssona" (de facto też szwed), który był chyba w takim samym wieku co Zlatan dołączając do United, a grał jak natchniony i szkoda w ogóle, że został u nas tylko parę miesięcy.


RE: Zlatan Ibrahimović - Patryk - 19-09-2016 13:42

Wczorajszy mecz pokazał jaki z niego niesamowity walczak. Cóż, w końcu po 4 latach 'grania w fifę na amatorze' można zapomnieć, że zdarzają się jeszcze takie mecze, w których po prostu całej drużynie nie idzie, i trzeba nieco pociągnać partnerów a nie tylko czekać na piłkę zagraną na nos. Tak oto widzimy tego Ibrę m.in z Euro 2016, który się złości, strzela miny, stroi fochy, chodzi po boisku. Szczególnie jedna akcja mnie rozbawiła, gdy oddał strzał, który został wybity gdzieś przed siebie przez bramkarza, ale jemu nawet przez ułamek sekundy nie przyszedł do głowy pomysł, żeby popędzić na dobitkę. Stał i się patrzył.


RE: Zlatan Ibrahimović - Cepilek - 19-09-2016 14:38

Wiedzieliśmy co bierzemy, nie lubię tej krytyki za brak biegania gdy wiadomo od początku, że tego nie będzie zwłaszcza gdy jest tak wiekowy. Ibra jak ma piłkę to i tak generalnie robi z nią ciekawe rzeczy i jego pierwszy miesiąc jest jak najbardziej ok. Wczoraj powinien coś ustrzelić.


RE: Zlatan Ibrahimović - Patryk - 19-09-2016 17:21

Wiem jaki to jest typ zawodnika i nie oczekuję od niego latania po boisku tak jak Pan, którego masz w avatarze. Pierwsze miesiące zazwyczaj są okej, zwłaszcza, że cały zespól mocno wszedł w ligę. Przykład z brzegu Darmian, który dzisiaj nawet na osiemnastkę meczową się nie łapie. Wczoraj powinien był coś ustrzelić? Przecież on mógł mieć hat tricka, Rooneya za zmarnowanie takich sytuacji pół forum nazwałoby spierdoliną i wywaliło do MLS. Wczoraj miał dobrą jedną, może dwie akcje (na pewno bramkowa i chyba jeszcze raz kontrę pociągnął). Za zastawianie się i walkę w powietrzu go nie chwalę, bo to tak samo jak pochwalić Fellainiego za wygrywanie główek.


RE: Zlatan Ibrahimović - Cepilek - 19-09-2016 17:53

Rozumiem krytykę, po porostu ja uważam, że problemem w ostatnich 3 grach nie byli indywidualni zawodnicy a to jak jesteśmy poukładani, co chcemy grać.


RE: Zlatan Ibrahimović - RedLucas - 29-10-2016 19:14

RedLucas napisał(a):Najwyższy top ofc, ale wiek również słuszny. Zjazd może nastąpić w każdym momencie.

W sumie to nie chciałbym mieć racji, ale powoli tak to wygląda. Początek jeszcze siłą rozpędu z PSG pocisnął, a teraz nie da się na niego patrzeć. W każdym meczu ma minimum dwie patelnie, a nie strzela z tego NIC. Obecnie jest równie irytujący, jak Rooney. Skończmy z tym domem starców. Zacznijmy łupać, jak należy Rashem i Martialem. O ile jeszcze co Martiala na szpicy pewności nie mam, to Rash jest urodzoną 9. Spróbujmy chociaż, a IMO nie pożałujemy, bo widać już jakieś malutkie oznaki ręki Mou i nowego stylu.


RE: Zlatan Ibrahimović - Kwas - 29-10-2016 21:52

Musi wypaść z pierwszego składu. Już nie chodzi o zwalnianie gry, do czego dochodziło wcześniej, ale ogólnie, o całokształt. Proste, indywidualne błędy, które u piłkarza tej klasy wydają się nieprawdopodobne. Raz po raz. Na dodatek skuteczność. Trwały debaty, dyskusje na temat formy strzeleckiej Ibry. A to nie dostaje piłek, a to z tak funkcjonującą drugą linią nic nie zrobi, a to Pogba jest za daleko względem niego. Cóż, z Burnley miał to co lubi. Słaby rywal, dużo dokładnych wrzutek i w końcu podania Maty, czy Pogby, które musi zamienić na bramki. Rooney wydawał się nie do ruszenia, Ibra ma jednak chyba mocniejszą pozycję w oczach Mou.


RE: Zlatan Ibrahimović - Cepilek - 27-12-2016 16:54

Zlatan ma 12 goli w lidze, jeden mniej od Costy i tyle samo co Sanchez gdzie o nich mówi się, że grają najlepszy sezon w karierze. Klasa.


RE: Zlatan Ibrahimović - allfanmu - 10-06-2017 11:00

Absolutnie jeden z najlepszych piłkarzy 21. wieku. To był zaszczyt oglądać go w koszulce Manchesteru, nawet jeden sezon. Niesamowity charakter i to on w głównej mierze sprawił, że ten sezon nie był jeszcze gorszy. Życzę mu jak najlepiej i nawet jak by miał wrócić chociaż na pół roku do nas to powitam go z otwartymi ramionami.