Redcafe.pl - Manchester United Forum
EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Euro 2008 (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) (/showthread.php?tid=198)

Strony: 1 2


EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - Miko - 08-06-2008 09:39

Dziś w Klagenfurcie Polska gra z Niemcami. Po raz kolejny liczymy, że uda się zatrzymać fatalną passę w spotkaniach z Niemcami. Najciekawszy mecz drugiego dnia na EURO 2008. Jaki wynik was zadowala? Jaka taktyka będzie najlepsza?

Zapraszam do dyskusji!


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - sebos_krk - 08-06-2008 10:28

Miko napisał(a):Najciekawszy mecz drugiego dnia na EURO 2008.
Wielu do wyboru nie ma Tongue

Miko napisał(a):Jaki wynik was zadowala?
Każdy punkt będzie tutaj mega-sukcesem.

Miko napisał(a):Jaka taktyka będzie najlepsza?
Ja myślę, że tu nie taktyka, a psychika będzie najważniejsza w tym spotkaniu. I tu wierzę w umiejętności motywacyjne Leo Beenhakkera, bo musi piłkarzy zarazić pewnością siebie. Jeśli wyjdziemy z takim nastawieniem jak z Koreą i Ekwadorem to szkoda będzie prądu na telewizor, albo kasy na bilet. Nie mogą się chłopaki przestraszyć stawki spotkania. Nie mogą go przegrać w szatni przed wyjściem na murawę. Tylko wtedy możemy oczekiwać takiej gry jaką zaprezentowali w spotkaniach z Portugalią w eliminacjach.
Niemcy naprawdę są do ogrania, bo mimo iż są jednym z faworytów to mają jeden z najsłabszych składów w historii swojego kraju.


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - Tomassen - 08-06-2008 10:36

Dokładnie tak jak napisał Sebos. Na nich ciąży teraz wzrok milionów Polaków, którzy wyczekują powtórki z 1410. Mam nadzieję, że chłopcy się nie przestraszą wagi spotkania i nie ulegną presji. Jednak jakoś nie widzę dobrego wyniku... Chciałbym oczywiście, żeby wygrali Polacy, ale gdybym miał stawiać, postawiłbym raczej na Niemców.


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - maju - 08-06-2008 11:42

08.06.2008
8+6=14
i
2+0+0+8=10
1410 - bitwa pod Grunwaldem.

czego to ludzie nie wymysla... prawda jest taka ze i ja jestem optymista i mysle ze na 1-0 dla Niemcow sie skonczy <hahaha>

czy wy naprawde wierzycie w nasz sukces(czyt.: wygrana)? zapomnijcie o tym! bo po meczu bedziecie wielce rozczarowani...


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - Carlito - 08-06-2008 11:46

maju1309 napisał(a):czy wy naprawde wierzycie w nasz sukces(czyt.: wygrana)? zapomnijcie o tym! bo po meczu bedziecie wielce rozczarowani...

Poradziliśmy sobie z Portugalią, to niby czemu mielibyśmy sobie nie poradzić z Niemcami ??


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - maju - 08-06-2008 11:54

Carlitoss napisał(a):Poradziliśmy sobie z Portugalią, to niby czemu mielibyśmy sobie nie poradzić z Niemcami ??

wlasnie ten argument mnie najbardziej smieszy... ewidentie na Slaskim Portugalczycy nie do konca byli na nas maksymalnie zmotywowani!! pamietacie mecz w Lizbonie? tam bylo nam o wiele trudniej. Portugalczycy niemalze nas gnietli. tylko dzieki jednej wyprowadzonej kontrze (przy ktorej mielismy sporo szczescie. pamietacie blad Ricardo?) i strzalowi rozpaczy z 87' minuty... (co ciekawe tez blad Ricardo).


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - Carlito - 08-06-2008 12:21

maju1309 napisał(a):ewidentie na Slaskim Portugalczycy nie do konca byli na nas maksymalnie zmotywowani!!

To już było zmartwienie Portugalczyków. Polacy udowodnili, że czwartą drużyną świata też dadzą radę.


maju1309 napisał(a):pamietacie mecz w Lizbonie? tam bylo nam o wiele trudniej.

Pamiętamy. W końcu graliśmy w na ich terenie i wykorzystali atut własnego boiska, co dodawało im dodatkowej motywacji.


maju1309 napisał(a):pamietacie blad Ricardo?

Ricardo wypiąstkował piłkę na bok, ale Lewandowski dobił piłkę. Każdy bramkarz wybiłby piłkę na bok.


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - maju - 08-06-2008 13:11

Carlitoss napisał(a):Ricardo wypiąstkował piłkę na bok, ale Lewandowski dobił piłkę. Każdy bramkarz wybiłby piłkę na bok.

ale mi chodzi o sam fakt po odbiciu pilki. Ricardo zle sie zbieral do obrony poprawki "Lewego"


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - Carlito - 08-06-2008 13:14

maju1309 napisał(a):Ricardo zle sie zbieral do obrony poprawki "Lewego"

Przecież to były sekundy. Czego ty oczekiwałeś (?), że wstanie i będzie czekał, aż Lewandowski strzeli?


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - Lukas - 08-06-2008 14:12

Tomassen napisał(a):Dokładnie tak jak napisał Sebos. Na nich ciąży teraz wzrok milionów Polaków, którzy wyczekują powtórki z 1410. Mam nadzieję, że chłopcy się nie przestraszą wagi spotkania i nie ulegną presji. Jednak jakoś nie widzę dobrego wyniku... Chciałbym oczywiście, żeby wygrali Polacy, ale gdybym miał stawiać, postawiłbym raczej na Niemców.
Oczekiwania są wysokie, ale dziwicie się? Skoro Leo jako pierwszy doprowadził nas do Mistrzostw Europy to czemu ma nas nie doprowadzić do pierwszego zwycięstwa z Niemcami? Mam nadzieję, że chłopaki czują się skoncentrowani i świadomi swoich umiejętności. Dobrze poukładana drużyna jest w stanie wygrać z każdym. A jeśli chodzi o presję to wierzę, że nie będą mieli z tym problemów- Leo im w tym na pewno pomógł.
Niemcy są silni, ale uważam że to, iż są bardzo pewni siebie pozwoli odnieść naszym Orłom korzystny wynik. Smile


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - marta:) - 08-06-2008 14:24

Myślę, że wygrać mecz z Niemcami nie będzie łatwo. Ale nie jest też to niemożliwe. Polacy już nie raz udowodnili, że potrafią nawet z silnymi drużynami wygrać. Jeśli będzie chociaż remis to będzie nieźle. No a jak uda się wygrać to już będzie super!!!!! Big Grin Ale jak będzie to się okaże...


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - radzio - 08-06-2008 21:52

Szkoda mi tego Podolskiego.... Równy chłopak a "musiał" strzelać gole swoim rodakom :/. Ale dobrze, że Boruc Ballacka powstrzymał.

Żurawski - nie wiem co on robi w Reprezentacji :|
Krzynówek - bez formy
Roger - trzeba nam więcej takich zawodników (nie to żeby ich importować, ale poszukać w Polsce takich rodzynków...)

Ogólnie to szkoda, ale cóż Niemcy mają lepszych zawodników i to było widać.


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - Lukas - 08-06-2008 22:09

Niemcy byli dzisiaj dużo lepszą drużyną. Skutecznie grali presingiem. Kiedy trzeba było bronili się większością zespołu, a kiedy atakowali to włączali się boczni obrońcy. Byli lepiej przygotowani fizycznie- Podolski tak zapierdzielał. :shock:
Sposobem miały być prostopadłe podania- to ja się pytam gdzie one były?
Żurawski i Smolarek nie istnieli.
Obrona popełniała tragiczne błędy. Już na początku dostali ostrzeżenie, ale widać nie pomogło.
Niemcy mieli za dużo swobody w środku pola- 2 linia należała do nich.
Jedyny pozytywny aspekt z naszej strony to był chyba Roger-wniósł niesamowicie dużo ożywienia w nasze szeregi. W następnym meczu ma być w pierwszej 11 Smile
Podolski bardzo ładnie zachowywał się po zdobyciu bramek-widać było szacunek. Podobało mi się to Wink


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - radzio - 08-06-2008 22:11

Lukas napisał(a):Podolski bardzo ładnie zachowywał się po zdobyciu bramek-widać było szacunek. Podobało mi się to Wink

I dlatego wkurwia mnie, że ludzie piszą "Pedalski". Mnie to obraża bo widać, że to Polak, którego losy potoczyły tak, a nie inaczej. Gdyby PZPN się postarał to teraz gralby u nas Tongue.

A co do Klose - on to już się zgermanizował jak nawet wywiadu po polsku nie chce udzielać :|


Re: EURO: Niemcy - Polska (08.06.2008, 20:45) - Szeszu - 08-06-2008 22:13

Na moje oko nie było źle.Przynajmniej mecz nie wyglądał tak jak na MŚ, czyli "obrona Częstochowy".Mieliśmy wiele dobrych akcji, w niektórych zabrakło szczęścia.Roger dał dobrą zmianę, co do Piszczka, nie wiem czy Leo dobrze postąpił.Podolski to swój chłop, wkurwiają mnie ludzie, którzy wyzywają go i zarzucają mu zdradę.Ale moi drodzy, skoro sam Lukas wielokrotnie starał się o możliwość gry dla Polski, starania te zdały się na marne, bo "specjaliści" z PZPN oczywiście znowu się mylili.Inna rzecz ma się do Klose, który według mnie wstydzi się tego, że pochodzi z Polski

Czyli Niemcy jak zawsze górą.Cóż, patrząc obiektywnie co by Leo nie zrobił, to Joachim Löw dysponuje zdecydowanie lepszymi piłkarzami.Cieszy to, że momentami graliśmy jak równy z równym, jestem dobrej myśli na mecz z Austrią, choć dziś pokazała że nie ma zamiaru pełnić roli "chłopca do bicia".Zdążyliśmy przyzwyczaić się do porażek w meczach inauguracyjnych, to jednak boli, bo nie dość że w naszym premierowym spotkaniu na EURO, na dodatek z największym rywalem.Miejmy nadzieję, że tym razem schemat:
"1 mecz - mecz otwarcia
2 mecz - mecz o wszystko
3 mecz- mecz o honor"
się nie sprawdzi i wyjdziemy z grupy.Bądźmy optymistami...

Wink