Redcafe.pl - Manchester United Forum
EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Euro 2008 (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) (/showthread.php?tid=202)

Strony: 1 2


EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - Miko - 13-06-2008 22:51

Polacy gramy do końca! Po remisie z Austrią mamy 5-10 % szanse na awans. Chorwaci już awansowali do 1/4, a w meczu z Niemcami zaprezentowali bardzo dobry futbol. Czarno widzę ten mecz ale wierzyć trzeba do końca.
W drugim spotkaniu naszej grupy Niemcy zagrają z Austrią.

Zapraszam do dyskusji!


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - Carlito - 14-06-2008 20:54

Mecz o wszystko, bądź o pietruszkę. Tak jak napisał przedmówca, mamy jeszcze minimalne szanse na awans. Choć to mało prawdopodobne. Poza tym, mecz z Chorwatami trzeba jeszcze wygrać, a to nie będzie takie proste, zwłaszcza po tym, jak Chorwaci pokonali Niemców.


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - dende - 14-06-2008 21:02

Wiadomo trzeba grać do końca zdobyć wreszcie 3 punkty ale czy to wystarczy? Wg mnie nie. Może uda nam sie wygrać, ale wątpię żeby szwaby przegrały z Austrią.
Gdyby nie ten jebany łeb....


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - Duras - 14-06-2008 23:04

Szanse na wyjście są takie jak wygrana w Totolotka. Jesteśmy na ostatnim miejscu z bilansem bramek -3, a Austria ma tylko -2. Aby wyjść z grupy musielibyśmy wygrać z Chorwacją minimalnie 3:0, gdzie Austria maxymalnie 1:0 z Niemcami. jestem Polakiem i chciałbym by wyszli, ale nawet takim optymistą teraz nie jestem. Może jednak zdarzy się cud na Wisłą <niesforny>.


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - misteriusz - 15-06-2008 10:25

Ogólnie mamy szanse pokonać Chorwatów, bo wychodzą w rezerwowym składzie - narazie wymienili 6 piłkarzy z podstawowego składy który pokonał Szkopów.

Ale jest jedno pytanie w jakim nastroju Nasi podejdą do tego spotkania, jeśli wyjdą załamani ostatnim remisem to już po Nas.


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - Elt Typer - 15-06-2008 10:26

Szkoda gadać . Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy Nasi nie mają napastników (oprócz Rogera). Nawet rezerwy Chorwacji rozjadą nas jak furmanke z gnojem.


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - paolo - 15-06-2008 13:50

Duras napisał(a):Szanse na wyjście są takie jak wygrana w Totolotka. Jesteśmy na ostatnim miejscu z bilansem bramek -3, a Austria ma tylko -2. Aby wyjść z grupy musielibyśmy wygrać z Chorwacją minimalnie 3:0, gdzie Austria maxymalnie 1:0 z Niemcami. jestem Polakiem i chciałbym by wyszli, ale nawet takim optymistą teraz nie jestem. Może jednak zdarzy się cud na Wisłą <niesforny>.

2:0 dla nas i 1:0 dla Austrii = wychodzimy my.
2:0 dla nas i 2:1 dla Austrii = również my wychodzimy, bo jeśli wszystko jest tak samo, liczą się wtedy średnie wygranych meczów w ostatnich 2 eliminacjach do wielkich imprez. Austria nie brała udziału w eliminacjach do EURO 2008, więc tylko liczy się Mundial '06. I tam Polacy są lepsi niż Austriacy.

Dopiero przy 2:0 dla nas i 3:2 dla Austrii wychodzi Austria, a my na 3.


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - gregdevil - 15-06-2008 14:47

U prawdziwego kibica wiara nigdy nie umrze. Szanse są małe, ale są! Fakt, że tak trudną sytuację mamy po części przez Webba. Trzeba jednak zawalczyć z Chorwatami. Tylko to nam pozostało.


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - Lukas - 15-06-2008 17:10

Z Chorwacją będzie cholernie trudno wygrać, nawet bez ich podstawowych zawodników- rezerwowi zechcą pokazać się na takim wielkim turnieju i że niektórym należy się gra w pierwszym zespole. Ale co ważniejsze- Polacy wreszcie muszą pokazać że potrafią grać, bo na razie to nie zachwycamy- szczególnie nasza obrona strasznie kuleje. Czas skończyć gadać a zacząć grać porządnie!


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - kikks - 15-06-2008 18:38

Te wszystkie teoretyczne rozważania wezmą w Webb, bo nasi musieliby przynajmniej zbliżyć się do poziomu z pierwszego meczu z Portugalią. A nie są w stanie. Chciejstwo nic tu nie pomoże. Tylko spójrzcie na grę tych, którzy mieli być pierwszoplanowymi postaciami w zespole. Krzynówek - trzy razy więcej strat, niż udanych zagrań. Smolarek - dwa mecze, jeden strzał itd.


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - maju - 15-06-2008 18:59

a ja wierzę w zwycięstwo. Do tej pory byłem nastawiony na porażkę z Niemcami (1-0) i remis z Austrią (1-1). Do tej pory moje typy się sprawdzają (wynik Niemiec nie, ale sam stan tak) więc może i teraz sprawdzi się moje przypuszczenie i wygramy z Chorwacją a Austria pokona Niemców Big Grin


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - Beckie - 15-06-2008 21:04

Nie wydaje mi się, że Polska wygra w tym spotkaniu z Chorwacją.
Nie wydaje mi się, że Chorwacja straci jakiekolwiek punkty w meczu z reprezentacją Polski.

Polska jest podłamana, Polska wie, że wygrana im nic nie da, bo Niemcy na pewno nie stracą punktów z Austrią. Na konferencjach prasowych także Leo Beenhakker podkreślał, że w zespole źle się dzieje, że zawodnicy nie mają co z sobą zrobić. Chorwaci będą chcieli to wykorzystać. Prawdopodobnie druga drużyna w grupie B będzie musiała się zmierzyć z Portugalią (przekonamy się na pewno za ponad pół godziny), nie wierzę zatem, że Chorwacja nie będzie chciała wygrać z Polską i zapewnić sobie pierwszą pozycję. Wydaje mi się, że woleliby oni zagrać z Czechami lub Turcją niż z Portugalią (tym samym ćwierćfinał Portugalia - Niemcy byłby czymś wspaniałym). Chorwacja może zagrać w składzie bez kilku gwiazd, ale na pewno Slaven Bilić nie odpuści tego spotkania, jestem tego pewien.

Moje podejście do futbolu reprezentacyjnego część z Was może zna, tak więc zbytnio nie będę trzymał za Polakami i będę mieć nadzieję, że Chorwacja pokaże Polakom co to jest futbol w drużynie bez gwiazd. W zamian dostanę od kolegi piwo. Tylko Beenhakkera, Rogera i Boruca będzie szkoda.


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - radzio - 16-06-2008 09:17

Na początek polecam wszystkim ten filmik:
[flash=425,355]http://www.youtube.com/v/WyrxxU6AsHc&hl=en[/flash]

Beckie napisał(a):Nie wydaje mi się, że Polska wygra w tym spotkaniu z Chorwacją.
Nie wydaje mi się, że Chorwacja straci jakiekolwiek punkty w meczu z reprezentacją Polski.

Ja bardziej nie wierzę w zwycięstwo Austrii bo jednak brać germańska będzie chyba razem trzymać i Austria odpuści większemu bratu Tongue. Jednak Turcja i Szwajcaria pokazały, że niespodzianki są możliwe.

Z drugiej strony Chorwaci nie lubią Niemców i Austriaków (nie będę wnikał w historię, ale przez wiele lat Chorwacja była częścią imperium Habsburgów) tak więc nie zdziwiłbym się gdyby Chorwaci chcieli uwalić Niemców i Austriaków, ale z kolei Niemcy wiedzą, że jak Polska wygra to tylko oni w razie jakiejkolwiek wygranej z Austrią mogą wyjść z grupy. Po takiej kalkulacji widać, że wiele się może zdarzyć ]:->


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - maju - 16-06-2008 10:58

to czy owak, jakby ten mecz by się nie skończył, ja będęmiał łzy w oczach (ze szczęścia lub z załamki) xDD

Jeśli jednak odpadniemy z turnieju (czego nie biorę pod lupę) to zostanie nam kibicowanie Wiśle, Legii, Lechowi i Carcovii w pucharach (odpowiednio: CLeague, PUEFA, PUEFA, P Int.)


Re: EURO: Polska - Chorwacja (16.06.2008, 20:45) - Szeszu - 16-06-2008 11:22

Szansę na awans są czysto matematyczne.Lubię Chorwatów, mam nadzieję, że daleko zajdą.Co do mecz Austria vs. Niemcy nie będzie raczej żadnej ustawki, bo oba zespoły mają szansę na awans.Zwycięstwo Austriaków uznam za niespodziankę.

Co do historii, to nie czuję sympatii do Niemiec (chyba nie muszę tłumaczyć) oraz Austrii (śmieszna sprawa, brali udział rozbiorach, zapomnieli chyba że Sobieski 100 lat wcześniej uratował im dupę.Podobna sprawa była z Rosją, która swego czasu mogła być podbita przez Polskę [nie każdy wie, że na tronie carskim przez pewien okres siedział król Polski - Władysław IV ] .A Prusy istniały dzięki uprzejmości polskich władców, cóż Polska zawsze była wyzyskiwana i nie umiała wykorzystywać zwycięstw Sad ).

Zwycięstwo nad Chorwacją jest możliwe, ale czy zdołamy strzelić im dwie bramki więcej? Chyba każdy widział jak niską mamy skuteczność, Ebi nie ma formy, Sagan się stara ale nie jest to egzekutor.Będzie ciężko...