Redcafe.pl - Manchester United Forum
Carling Cup 2008/09 - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2008/2009 (/forumdisplay.php?fid=35)
+---- Wątek: Carling Cup 2008/09 (/showthread.php?tid=219)

Strony: 1 2 3


Re: Carling Cup 2008/09 - kambo22 - 09-10-2008 14:20

Według mnie ,oczywiście z QPR jest spokojnie w zasiegu rezerw United, nie chciałbym być świadkiem takich niespodzianek jak w zeszłym sezonie.QPR -ie jest to zespół wysokiej klasy(11 miejsce w lidze) jednak ja bym uważał na D. Blackstock-a(ich najlepszy strzelec(5)).


4 runda Carling Cup - mucha - 13-11-2008 22:33

Chelsea 1-1 Burnley (Burnley win 5-4 on pens)

Sunderland 1-2 Blackburn Rovers

Tottenham Hotspur 4-2 Liverpool

Arsenal 3-0 Wigan

Derby 2-1 Leeds

Manchester United 1-0 Queens Park Rangers

Stoke 2-0 Rotherham

Swansea 0-1 Watford


Warto skomentować kilka spotkań, bo działo się sporo ciekawego. Dwie bardzo ładne bramki Campbella w meczu z Liverpoolem dobrze rokują na przyszłość. Do tego ładna asysta przy bramce Pavlyuchenki. Meczu nie oglądałem (tylko skrót), ale po stylu bramek widać, że drzemie w tym chłopaku talent. Bądź co bądź to w końcu Liverpool. Wink

Na uwagę również zasługuje postawa młodych wilków z Arsenalu. Coś niebywałego. Większość z nich ma poniżej 20 czy 19 lat i bez problemu ogrywają solidną drużynę Premier League. Naprawdę brawa dla nich i dla Wengera. Jestem pełen podziwu i jednocześnie obaw, bo aby patrzeć jak najlepsi z nich dostaną się do pierwszej drużyny. Ciekawie byłoby jakbyśmy trafili na Arsenal. Fergie zapowiedział, że bez względu na rywala będzie dawać szansę młodzikom. Podejrzewam, że Wenger również to zrobi. Tak więc mielibyśmy pojedynek młodzieży wielkich rywali Wink

No i na deser Chelsea. :lol: Jak w następnym sezonie znowu gdzieś wpadną na Burnley to się chyba w portki posrają. Przegrać z taką drużyną dwa razy w ciągu dwóch sezonów to nie lada wyczyn. Swoją drogą boję się, że my jeszcze na nich wpadniemy, bo przecież Liverpool też w zeszłym sezonie wyeliminowali :lol:


Re: Carling Cup 2008/09 - Lukas - 13-11-2008 22:54

Faktycznie- młodziaki Wengera po raz kolejny pokazali, że mimo tak młodego wieku potrafią grać w piłkę na bardzo przyzwoitym poziomie. Strach się bać co może z nich później wyrosnąć i jaką siłą będzie dysponować Arsenal- o ile oczywiście później Ci młodzieńcy nie zwieją do jakiejś Barcelony czy Milanu Tongue
Co do meczu Chelsea to jestem pełen podziwu dla graczy Burnley- po raz kolejny podeszli do meczu bez żadnych kompleksów i opłaciło się. Nie każda drużyna może poszczycić się takim osiągnięciem jak dwukrotne wyeliminowanie The Blues w ciągu dwóch lat 8-) Brawo.
muszeq napisał(a):Ciekawie byłoby jakbyśmy trafili na Arsenal. Fergie zapowiedział, że bez względu na rywala będzie dawać szansę młodzikom. Podejrzewam, że Wenger również to zrobi. Tak więc mielibyśmy pojedynek młodzieży wielkich rywali Wink
Wydaje mi się że SAF na pewno uzupełni tą grupkę młodzieży kilkoma doświadczonymi graczami- jak to było ostatnio. A Wenger pewnie "w całości" postawi na młodych, więc nie będzie to taki typowy pojedynek młodzieży Wink
Ciekaw jestem z kim przyjdzie nam zmierzyć nam się dalej- mam przeczucie że będzie to Stoke.


Re: Carling Cup 2008/09 - Miko - 13-11-2008 23:04

Młodzież Wengera to jakże piękna sceneria futbolu, budowana na zdrowych zasadach, bez idei wielkich pieniędzy, gdzie wszyscy młodzi gracze to przyszłość Premier League. Ten puchar jest zawsze popisem młodych wilczków. A udział w tym ma nasz polski golkiper - Łukasz Fabiański, który paradą, super paradą zaszokował Anglię, a najbardziej kibiców Gunners, którzy już mogą głosować w sondzie na najlepszą paradę w historii tegoż klubu... Niedługo będzie snajper, postrach wszystkich bramkarzy, zwie się Vela.

CFC za burtą, ciut więcej odpoczynku... ale co tam przynajmniej dostali po porach. Gomez z Spurs dostał po zębach :/


Re: Carling Cup 2008/09 - michal85 - 14-11-2008 08:14

@Muszeq

Chyba pomyliło Ci się Burnley z Barnsley Wink

@Miko

Polemizowałbym, czy Wenger buduje zespół na zdrowych zasadach. Nie można przecież mówić o zdrowych zasadach, kiedy ich najlepsi zawodnicy odchodzą, niekiedy nawet za darmo. Nie można również mówić moim zdaniem o zdrowej zasadzie, kiedy ich kadra roi się od zawodników często po prostu podkupionych(niektórzy mówią nawet o kradzieży Wink) w wieku 15-stu, 16-stu lat. Moim zdaniem tego typu praktyki powinna FIFA w jakimś stopniu ukrócić (nie podoba mi się, że my również kupujemy kilku takich grajków), ale to temat na inną dyskusję.
Wenger przejawia również dziwne podejście do zawodników w okolicach 30-stego roku życia. Takim oferuje zazwyczaj ledwie sezonowy kontrakt...Czy właśnie z tego powodu nie odszedł od nich m.in. Pires? Ja rozumiem, że można było go zastąpić już nowym, młodszym "modelem", ale szacunek zasłużonemu graczowi też się chyba należy.

Cieszy mnie jedno - w ich drużynie jest coraz więcej Wyspiarzy. Mam nadzieję, że na Emirates wytrzymają dłużej niż Pennant, Upson, czy Bentley.


Re: Carling Cup 2008/09 - Foster - 15-11-2008 13:57

Cytat:Dzisiaj odbyło się losowanie par V rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Manchester United trafił na Blackburn Rovers, a mecz zostanie rozegrany na Old Trafford.

Blackburn Rovers, prowadzone przez ex-Diabła Paula Ince'a, w IV rundzie wygrało 2:1 z Sunderlandem. W ekipie z Ewood Park gra wypożyczony z United Danny Simpson.

Cytat:Pary V rundy Carling Cup
Stoke City v Derby County
Manchester United v Blackburn Rovers
Burnley v Arsenal
Watford v Tottenham Hotspur
No to fajnie że gramy z takim przeciwnikiem jak Blackburn, to będzie test dla takich zawodników jak Evans, Possebon, Wellback czy Manucho - może w końcu SAF da mu szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności...


Re: Carling Cup 2008/09 - sebos_krk - 03-12-2008 12:14

Wtorek nie był dobrym dniem dla klubów angielskiej ekstraklasy. Arsenal i Stoke pożegnały się z rozgrywkami na poziomie ćwierćfinałów.

Wczoraj Burnley sprawiło kolejną niespodziankę i po Chelsea z Pucharu Ligi wyeliminowało również Arsenal. Trzeba wspomnieć, że nasz były piłkarz- Chris Eagles całkiem dobrze sobie radzi w klubie z Turf Moor, a w spotkaniu z kanonierami był wyróżniającą się postacią na boisku, w meczu, który gospodarze wygrali 2:0.

W drugim spotkaniu Stoke uległo u siebie Derby County 0:1.


Re: Carling Cup 2008/09 - Olle - 03-12-2008 12:32

sebos_krk napisał(a):W poprzednim sezonie na rozkładzie mieli Liverpool i Chelsea.
Rok temu gigantów gromiło Barnsley, nie Burnley Smile

Fakt, mój błąd :oops: -sebos


Re: Carling Cup 2008/09 - Intel - 06-12-2008 13:17

manutd.com.pl napisał(a):Manchester United zmierzy się z Tottenhamem Hotspur w ramach półfinału Carling Cup (Puchar Ligi Angielskiej).

W drugim meczu półfinałowym Burnley zmierzy się z Derby County. Aktualnym posiadaczem tytułu jest zespół Tottenhamu Hotspur.

Półfinałowe spotkania odbędą się 5 i 19 stycznia 2009 roku.

Coś Onet nakłamał wcześniej, że z Derby gramy...


W każdym razie gramy z obrońcami tytułu. Uważam, że dzięki takiemu losowaniu nasza młodzież będzie miała kolejną szansę zdobycia doświadczenia w meczach z dobrymi rywalami. Myślę, że wygramy, skoro dotarliśmy tak daleko.

Natomiast drugi mecz będzie starciem dwóch drugoligowców. Coś czuję, że Burnley wyeliminuje Derby i zagramy z pogromcami faworytów.

W każdym razie - jedno już wiemy. Finał = drugoligowiec kontra pierwszoligowiec.


Re: Carling Cup 2008/09 - Miko - 06-12-2008 13:26

Dla Kogutów to walka o europejskie puchary, jeśli się mylę to mnie poprawcie. Mimo wszystko trafia się nam duża szansa na zdobycie tego trofeum więc trzeba postawić jednak na najsilniejszy skład. Jedno jest pewne, Spurs będą walczyć, aż miło.


Re: Carling Cup 2008/09 - matys - 06-12-2008 13:53

No dokładnie, Tottenham już skończył z podbojami w lidze w tym sezonie. Teraz się skupią na CC, bo łatwiej do Pucharu UEFA dostać się nie da. Zagrają najsilniejszym składem, tego można być pewnym.

A my? Mam nadzieje, że SAF wymiesza młodych z Giggsami i Scholesami. Dalej obstaje przy tym, że ten puchar powinien służyć, do ogrywania młodych grajków. W półfinale można już wspomóc młodych kilkoma zawodnikami z pierwszej kadry. Ale nie widzę sensu grania, najmocniejszym składem w jakimś tam CC.

Foster/Kuszczak
Rafael-Evans-Vidic/Ferdinand-O'Shea/Fabio(?)
Gibson-Possebon-Anderson
Nani-Welbeck-Giggs


Fajnie by było w końcu zobaczyć w akcji Fabio, ale nie wiem czy już wyleczył uraz. Mniej więcej tak bym to widział, przynajmniej w meczu na Old Trafford, na rewanż można by na szpicy wystawić Teveza czy tam Rooneya, a w środku zamiast Possebona czy Gibsona np Fletchera.


Re: Carling Cup 2008/09 - Carlito - 06-12-2008 14:06

Cytat:Rozlosowano pary półfinałowe tegorocznej edycji rozgrywek Carling Cup. Manchester United, po środowej wygranej nad Blackburn Rovers w 1/4 finału, czeka teraz przeprawa z drużyną Championship, Derby County.

Pierwsze spotkanie obu drużyn odbędzie się 5 stycznia 2009 roku na Pride Park Stadium. Do rewanżu dojdzie dwa tygodnie poźniej, 19 stycznia, kiedy to ekipa z Derby przyjedzie na Old Trafford.

mufc.pl

To gramy z Derby czy Tottenhamem?


Re: Carling Cup 2008/09 - matys - 06-12-2008 14:16

A jednak z Derby gramy. http://www.carlingcup.premiumtv.co.uk/page/News/0,,11995~1475189,00.html


Re: Carling Cup 2008/09 - Lukas - 06-12-2008 14:16

<a class="postlink" href="http://infobot.pl/r/W0J">http://infobot.pl/r/W0J</a> to chyba rozwiewa wątpliwości


Re: Carling Cup 2008/09 - Intel - 06-12-2008 14:31

Chyba powinni popatrzeć jak zamieszczają newsa na stronie, czy na pewno to prawda, nie? Zawiodłem się na manutd.com.pl.

A więc Onet dobrze jednak powiedział...

To w tym wypadku:

Zapewne wygramy z Derby, nie powinno być problemu.

A drugi mecz - będzie gryzienie trawy i walka do ostatniego gwizdka, Tottenham walczy o Ligę Europejską, a Burnley o zwycięstwo nad silniejszym i wyżej notowanym rywalem.