Redcafe.pl - Manchester United Forum
Bundesliga - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Bundesliga (/showthread.php?tid=256)

Strony: 1 2 3 4


Bundesliga - Kuba_^^ - 26-04-2006 10:36

Bayern Monachium nadal pierwszy w lidze, ostatnio zremisował z Mainz na wyjeździe 2:2, Hamburg, który jest drugi w tabeli miał dogodną okazję dogonić Bawarczyków, lecz przegrał na AOL Arena 0:2 z Bayerem Leverkusen. Trzeci jest Werder, który zremisował w meczu kolejki z Schalke na własnym stadionie 0:0. FC Koeln pomimo bardzo słabego początku gra ostatnio bardzo dobrze, ma ambicje i szanse na pozostanie w Bundeslidze.


- Pejter - 26-04-2006 13:37

Bardzo szkoda, że Hamburg nie wykorzystał okazji, żeby nadrobić kolejne punkty do Bawarczyków, tym bardziej, że zmierzył się z mającym przez caly sezon nierówną formę Bayerem Leverkusen. Od początku tego sezonu, jeszcze na starym forum, mówiłem, że HSV będzie się liczyć w walce o mistrzostwo i się nie myliłem. Obecnie jest to mój ulubiony klub w Bundeslidze.


- Wróg Arsenalu - 29-04-2006 02:41

Oprócz miłości do United, także bardzo lubie Niemiecki klub VfB Stuttgart. Tongue

Niestety, po wyrównanym spotkaniu na Gottlieb Daimler Stadion, drużyna VfB przegrała z niżej notowanym Eintrachtem Frankfurt. Sad Goście wygrali 2:0, oby dwie bramki strzelając w drugiej połowie, w odstępie trzech minut. Pozycja w tabelii VfB sie pogorszyła, zajmują dopiero ósmą lokate. :? Do piątego Bayeru Leverkusen tracą już (aż) 7 punktów, a do końca rozgrywek pozostały jedynie 3 kolejki. Po ostatniej serii spotkań, różnica punktowa między tymi dwoma drużynami powinna wynosić jedynie 1 punkt, ponieważ kto przed meczem na AOL Arena sie spodziewał, że Aptekarze wywiozą z Hamburga 3 punkty, a VfB przegra u siebie z Eintrachtem... :roll: Potknięcie Stuttgartu wykorzystała także ekipa BVB Ebiego Smolarka, która wygrała u siebie z FC Nurnberg 2:1. (Oby dwie bramki dla Borussi strzelił Florian Kringe; Ebi, niestety, znowu bez gola) Natomiast Berlińska Hertha zdobyła jeden punkt, remisując na wyjeździe z Borussią Monchengladbach 2:2.

Mini tabela:
[list]5. Bayer 31 47
6. Hertha 31 45
7. Dortmund 31 41
8. Stuttgart 31 40[/list:u]

W ten weekend Bundesligi nie będzie, ponieważ dzisiaj będzie rozgrywany Finał Pucharu Niemiec pomiędzy Bayernem a Eintrachtem. Najbliższa kolejka odbędzie sie 2 i 3 Maja. We wtorek grają wszystkie najgroźniejsze ekipy VfB. Borussia zagra na wyjeździe z Hannoverem 96, natomiast w Berlinie odbędzie sie arcyważne spotkanie, gdzie Hertha podejmie Bayer Leverkusen! Natomiast w środe gra Stuttgart który wybiera się do Monachium, by tam powalczyć o punkty z liderem Bayernem. Tongue

Dalej VfB :!:

Pozdro


- Racanel - 05-05-2006 13:14

Bundesliga to najfajniejsza liga Europy, szkoda tylko że coraz mniej w niej Polaków. Jednak w przyszłym roku będzie ich więcej. Zdebel już awansował, Bandrowski już prawie awansował a w dodatku jest wielu chętnych na kilku reprezentantów Polski (Baszczyński,Sobolewski,Jeleń) Tongue :mrgreen:


- Kuba_^^ - 06-05-2006 17:51

Dzisiaj odbyło się kilka spotkań Bundeligi. W najciekawszym z nich, Hertha u siebie pokonała HSV Hamburg 4:2, chociaż to goście objęli pierwsi prowadzenie po golu Trochowskiego w 10 minucie spotkania. Borussia Dortmund, w której występuje na co dzień Ebi Smolarek zremisowała z Eintrachtem Frankfurt 1:1, Polak nie strzelił, zrobił to Gambino. Drużyna z Bawarii Bayern Monachium również zremisowała 1:1 z K'lautern, dla gości strzelił Ottl, dla gospodarzy nie kto inny jak Halil Altintop. Ciekawie było również w Leverkusen, Bayer podejmował Norymberge, wynik to 2:2, lecz w ostatnich minutach padły dwa gole, Berbatov z karnego i Kiessling dla gości. Schalke gra coraz gorzej, tym razem przegrali z Mainz 1:0.


- Zashi - 16-09-2006 20:37

Duzoe rzeczy sie w Bundeslidze nie dzialo - przewaznie wygrywal Bayern. Jednak teraz zostal pokonany i to przez teoretycznie duzo slabszego rywala.

Arminia Bielefeld - to ta druzyna wygrala na wlasnym stadionie pokonala obronce tytulu ligi niemieckiej. Wynik 2-1 dla gospodarzy, a jedna z bramek strzelil Artur Wichniarek. Smile


- Pejter - 16-09-2006 21:51

Mnie również bardzo zaskoczyła porażka Bayernu z Arminią. Bawarczycy mają niezłą pakę, a przecież Arminia to nie jest żadna wielka drużyna. Widocznie jakiś słabszy dzień ekipy z Monachium, czasem takie mecze się zdarzają. Jedną z bramek dla pogromców Bayernu zdobył Artur Wichniarek. Ciekawe, czy znowu polska prasa zacznie go nazywać "Królem Arturem"? :lol:

Niestety, po raz kolejny przegrał HSV Hamburg, który spisuje się poniżej oczekiwań na początku tego sezonu. Tym razem ponieśli porażkę 0-1 z Borussią, w której 45 minut rozegrał Ebi Smolarek. Mam nadzieję, że gracze Hamburgera wreszcie się przełamią i zaczną grać w miarę swoich możliwości, które według mnie, są wysokie.


- Kuba_^^ - 17-09-2006 15:22

Ta Bundesliga zawsze była pełna niespodzianek, może nie zawsze, ale bardzo często tak się zdarzało, że faworyt potrafił przegrać z niżej notowanym zespołem. Pamiętam, jak pierwszy sezon w I lidze miał MSV Mainz, zajmowali przez pewien okres czasu 5 miejsce w tabeli, byli wtedy beniaminkiem. Nikt wcześniej nie przypuszczał, że Mainz może grać aż tak dobrze. Tak więc nigdy u bukmacherów nie stawiam na Bundeslige, choć ostatnio postawiłem na dobrze spisującą się Norymberge, która zremisowała z Bochum :? Nawet na Bayern, który prawie w każdym meczu jest pewniakiem nie warto stawiać...


- Gracek_11 - 30-09-2006 08:56

Warty odnotowania jest wczorajszy występ Ebiego Smolarka w meczu z Hannoverem. Mecz zakończył się remisem 2-2 i obie bramki strzelił właśnie Polak. Wkońcu o sobie przypomniał, bo przez długi okres czasu nie wpisywał się na listę strzelców, aż wkońcu miło zobaczyć jego nazwisko przy dwóch trafieniach ekipy z Dortmundu :wink:


- Grzeho - 30-09-2006 12:02

Bardzo ciesze sie z tych dwoch trafien Ebiego, bo napeno byly mu potrzebne do zyskania wiekszej pewnosci siebie.Mam nadzieje ze jego "wyczyn" zwroci na niego uwage trenera Doermundu i Ebi zacznie grac regularanie w pierwszym skladzie, bedzie to korzystne dla Borussi i reprezentacji Polski.


- Ciampel - 30-09-2006 14:34

Niech pokaże wszystkim, że potrafi strzelać bramki i powtórzy wyczyn z zeszłego sezonu, kiedy to mało brakowało, aby wyprzedził w klasyfikacji Mirka Klosego i tym samym zdobył koronę najlepszego strzelca. Teraz niestety Bundesligi na bieżąco nie śledzę, bo Polsat Sport przegrał przetarg o transmisję niemieckiej piłki z jakąś węgierską stacją i na ponowny powrót do transmisji trzeba czekać cały rok. Mimo to, nadal trzymam kciuki za Schalke, które gra dzisiaj trudne spotkanie z Bayerem Leverkusen. Póki co są w formie i razem z Bayern'em liderują w czubie tabeli. Choć przede wszystkim trzeba kibicować Polakom!


- Kuba_^^ - 30-09-2006 21:50

Wreszcie Ebi Smolarek się nam przełamał. Dawno nie zdobył bramki dla Borussi, w ogóle zaliczał słabe występy w barwach drużyny z Dortmundu, ale mam nadzieję, że tymi dwoma zdobytymi golami zapewnił sobie utrzymanie formy strzeleckiej. Z pewnością każdy pamięta jak z Miroslavem Klose szedł łeb w łeb w klasyfikacji strzelców Bundesligi, jednak później jego skuteczność coś nawaliła. Miejmy nadzieję, że strzelać będzie jeszcze więcej goli dla swojego klubu.


- Wojtek3 - 08-04-2007 08:00

Wyniki wczorajszej kolejki :

Eintracht Frankfurt 1 : 3 Energie
Schalke 04 2 : 0 Borussia M.
Wolfsburg 3 : 2 Mainz
Hertha 1 : 1 Arminia Bielefeld
Hamburger 2 : 4 Stuttgart
Alemannia Aachen 1 : 4 Borussia D.
Hannover 1 : 2 Bayern

Wygrana druzyn z pierwszej czwórki czyli Bayernu, Stuttgartu oraz Schalke 04. Między tymi zespołami jest rożnica 6 punktów w tabeli, zapowiada sie ciekawy finisz.

Fantastyczny mecz zobaczyli kibice w Hamburgu gdzie miejscowy HSV nie dał rady VFB S. i przegrał 2-4. 6 goli to bardzo dobre widowisko Wink


- Zashi - 08-04-2007 13:05

Dziwi mnie, ze Borussia D. jest tak nisko w tabeli. Gdzies pod koniec. Mam nadzieje ze ta wygrana az 4-1 z Alemania, ktora w tym sezonie sprawiala juz nielada niespodzianki podniesie ich morale. Reszta wynikow raczej do przewidzenia.


- Zashi - 21-04-2007 13:59

Werder wygrał 3-1 z Alemiania, ale nie to w tym meczu było najwazniejsze. Genialnym strzałem popisał sie Diego ustalajac wynik meczu, patrzcie na to:

<a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=0W2x36PnSHk">http://www.youtube.com/watch?v=0W2x36PnSHk</a>